Ústí n/L – Slavia 5:4 (kon.) | Kladno – Motor ČB 4:2 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 4:3 (kon.)
Litoměřice – Benátky n/J 6:2 (kon.) | Kadaň – Prostějov 2:7 (kon.) | Třebíč – Jihlava 3:6 (kon.)
Havířov – Přerov 1:2 (kon.)
HC Frýdek-Místek
4:3 (2:3, 2:0, 0:0)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 02.02.2019, 17:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 53. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vsetínu se nedaří

V posledním utkání Vsetín poměřil síly s Litoměřicemi na domácím ledě. Žádná sláva to pro domácí ale nebyla, i když jako první otevřeli skóre. Pak ovšem převzali hosté zápas do svých rukou. Přišla branka Strejčka a o deset vteřin později už Litoměřice vedly 2:1, to bylo z první třetiny vše. Prostřední část utkání byla nejbohatší na góly. Za Stadion dvakrát skóroval Kadlec, mezi jeho brankami se trefil vsetínský Rob. Ke gólu si přišel i Voženílek, 2:5. Posledním střelcem v druhé třetině byl domácí Karafiát. A už bylo prakticky hotovo. V závěru třetí třetiny se do prázdné klece trefil Merta a Stadion si odvezl plný počet bodů.

Ve Vsetíně kanadskému bodování kraluje Luboš Rob s 61 (37+24) body, zároveň je i nejlepším střelcem. Nejlepším nahrávačem je pak Antonín Pechanec. Nejvíce zápasů za Vsetín odchytal Jan Šelepněv (29 zápasů, 90,31% úspěšnost, 2,61 průměr) a David Gába (22 zápasů, 91,16% úspěšnost, 2,44 průměr). Ovšem oba tito gólmani jsou aktuálně na marodce. Právě zápas s Litoměřice mi chytali společnými silami David Sachr. (1 zápas, 92,21%, 2,50 průměr) a Jakub Málek (2 zápasy, 75,00% úspěšnost, 5,63 průměr). Marodka se netýká jen brankářů, ale například i Ondřeje Holomka, Jakuba Tepra či Romana Ráce. Vsetín by měl posílit Jiří Drtina, jenž přišel na hostování do konce sezony z Mladé Boleslavi, a také Tomáš Černý z Vítkovic, který má vyřízené střídavé starty.

Frýdek-Místek drtí soupeře, v tabulce však zatím nestoupá

V posledním zápase se utkali Slezané s Porubou v Porubě. V první třetině nebyl k vidění ani jeden gól. Až ve druhé se oba celky dočkaly a rysi si přišli na své. Skóre otevřel Bartko, ač brzy Toman vyrovnal. Do vedení červenobílé poslal Novotný. Ke gólu si přišel i Hrachovský a Novotný ještě poupravil skóre na 1:4. Za bíločervenou Porubu skóroval Kanko, ale Kofroň, který se o branku pokoušel celý zápas, celý výsledek završil. Frýdek-Místek tak odvezl z blízké Poruby tři bodíky.

Za Frýdek-Místek si své první místo v kanadském bodování stále drží Rostislav Martynek s (15+23) body, Martynek je také i nejlepším nahrávačem. Nejlepším střelcem je pořád Štěpán Novotný. Frýdek-Místek drží Nick Malík (22 zápasů, 90,21% úspěšnost, 3,17 průměr) společně s Lukášem Danečkem (20 zápasů, 90,19% úspěšnost, 2,81 průměr).

HC Frýdek-Místek: Hamerlík (L. Daneček) – Krisl, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, D. Stránský, Hrachovský – Martynek (A), Hladonik, Mikulík (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Przybyla, Klimša (A) – Flok, Kaukič, J. Kalus.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Málek) – J. Drtina, Mikuš, Rudl, Slováček (A), Jeřábek, Frolo, Hryciow – Theoret, Kucharczyk (A), Karafiát – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Březina, Pitule, Kopta – Vítek, Šilhavý, Hořanský.

Rozhodčí: Petr Přikryl, Josef Barek – Petr Maštalíř, Marek Bubela.

00:01

00:13
    Domácí se po úvodním buly dostali dopředu, ale následně se zakončení frýdeckomístečtí fanoušci nedočkali.

00:42
    Tentokrát přišla střela domácího hráče, která ale byla zblokována do ochranné sítě.

01:18
    Vít Christov se snažil projít přes obranu Vsetína, ovšem to se mu nepodařilo.

01:54
    Domácí mužstvo se dopustilo ofsajdu. Od začátku utkání je ve skoro vyprodané hale Polárce fantastická atmosféra, o kterou se starají především oba kotle.

02:43
    Vsetínští zatím mají problémy přejít přes polovinu hřiště a následně se tak Slezané dostali ke střele, se kterou si ale Gába poradil.

03:07
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Domácí jdou po aktivnějším začátku utkání do vedení! ROSTISLAV MARTYNEK se dostal s pukem z pravé strany, až před bránu, kde jej nakonec dokázal prostrčit mezi tyčí a betonem Gáby do svatyně Vsetína. Asistence: Milan Mikulík.
    03:07 Rostislav MARTYNEK - 1:0

04:10
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Klimša – 2 min., hákování).

04:33
    Hosté se pokoušeli něco vymyslet v útočném pásmu při první přesilovce v dnešním utkání, ale posléze skončil kotouč v ochranné síti.

04:37
    Po vhazování přišla rána vsetínského hráče, se kterou si ale Hamerlík poradil.

05:02
    Vsetín právě vstřelil branku!
    A je srovnáno! Vsetín využívá první přesilovou hru, když Drtina zpoza modré čáry poslal kotouč na bránu, který ještě tečoval MITCHELL THEORET a Hamerlík byl bez šance. Asistence: Jiří Drtina a Radim Kucharczyk.
    05:02 Mitchell THEORET - 1:1

06:01
    Hosté se posléze opět dostali do zakončení a Hamerlík nevěděl, kde se přesně nachází kotouč, ovšem nakonec ho našel pod betony.

06:27
    Dan Przybyla se dostal do velké šance v přečíslení 2 na 1, ale jeho bekhendové zakončení vychytal Gába!

06:38
    Střela Bartka od modré čáry byla zblokována a kotouč tak skončil mimo hrací plochu.

07:07
    Hamerlík si neporadil dvakrát dobře s pokusem Vítka z levé strany, ale nakonec tato střela neohrozila frýdeckomísteckou svatyni.

07:47
    Dnešní zápas rozhodně nenudí a nyní to byl Jan Hladonik, který mohl poslat Slezany zpět do vedení, ale jeho zakončení z první opět vychytal Gába!

08:56
    Motloch velice nepříjemně tečoval nához od modré čáry, ale puk nakonec letěl nad bránu Vsetína.

09:10
    Hosté otáčejí začátek zápasu a jdou do vedení! Po rychlém útoku Vsetína se dostal do zakončení ONDŘEJ KOPTA, který puk procedil mezi betony Hamerlíka. Asistence: David Březina a Tomáš Pitule.
    09:10 Ondřej KOPTA - 1:2

09:52
    David Gába byl připraven a taky si poradil se střelou z levé strany, která moc nebezpečná nebyla.

10:16
    Po velké chybě v domácí obraně se ocitl ve velké šanci Mitchell Theoret, ale ten z bezprostřední blízkosti přestřelil!

11:41
    Kofroň zkoušel překvapit vsetínského brankáře střelou z pravé strany, ale Gába si s ní poradil.

12:18
    Pro změnu se dostal na druhé straně ke střele Ondřej Kopta, ale Hamerlík jí vyrazil do ochranné sítě a následuje tak buly před bránou Frýdku-Místku.

12:50
    A je to už 3:1 pro hosty! Vsetín je v zakončení mnohem dravější a po nepřehledné situaci, kdy kotouč skákal po zádech Hamerlíka byl nakonec jako autor branky označen VOJTĚCH ŠILHAVÝ. Asistence: David Vítek a Adam Hořanský.
    12:50 Vojtěch ŠILHAVÝ - 1:3

14:00
    Vsetín se dopustil ofsajdu při přechodu do útočné třetiny a následuje buly ve středním pásmu.

14:39
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Frolo – 2 min., držení).

14:59
    Rostislav Martynek se procpal obranou Vsetína, až ke střele, ale Gába si s ní poradil.

15:05
    Po následném buly se Vsetínu opět podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.

15:15
    Rysům se zatím tato přesilovka nedaří a nyní se dopustili ofsajdu.

15:43
    Mikulíkova dorážka z pravého kruhu jen těsně lízla levou tyč a posléze tak kotouč vyletěl z pásma hostů.

16:20
    A opět to zkoušel Mikulík, ale i tentokrát minul a posléze puk vyletěl ze třetiny Vsetína, který toto oslabení přežil.

16:39

16:56
    Kotouč skončil mimo hrací plochu a jako suvenýr si ho odnese frýdeckomístecký fanoušek.

17:15
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Pitule – 2 min., sekání).

17:50
    Vítek poslal hned dva domácí hráče k ledu a Vsetín i tentokrát hraje v oslabení dobře.

18:05
    Peter Mikuš se posléze dostal do zakončení z levé strany, ale nakonec orazítkoval pouze tyč!

18:44
    Mikulík zkoušel své štěstí z pravého kruhu, ale Gába si s ním poradil.

18:55
    Následně musel zasahovat domácí gólman Hamerlík, ale i on byl připraven.

19:15

19:29
    Jakub Matyáš byl blízko ke vstřelení branky, ale jeho střela od modré skončila na horní tyči!

19:41
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Radek Jeřábek – 2 min., hákování).

19:45
    Patnáct vteřin před koncem první třetiny rysi snižují na rozdíl jediné branky! Krátce po vyhraném buly se opřel do kotouče PATRIK HUSÁK, který tvrdou ránou překonal Gábu. Asistence: Jan Hladonik.
    19:45 Patrik HUSÁK - 2:3

20:00

První třetina je u konce a viděli jsme nadprůměrný počet gólů, což je pro oko diváka jen pozitivní. Úvodní minuty patřily Frýdku-Místku a ve 4. minutě to potvrdil Martynek. O dvě minuty později ovšem srovnal Theoret a posléze převzal iniciativu Vsetín. V 10. minutě otočil vývoj utkání Kopta a ve 13. minutě poslal Vsetín do dvoubrankového vedení Šilhavý. Následně rysi získali plno přesilovek a nakonec se dočkali využití patnáct vteřin před koncem, jelikož se trefil Husák. Dnešní zápas se hraje takřka o šest bodů a čeká nás ještě minimálně čtyřicet zajímavých minut.

Další třetina začne přibližně v 17:53.

20:01

20:32
    Krátce po začátku druhé periody je srovnáno na 3:3! Milan Mikulík nejprve vypíchl přihrávku hostů a dostal se do útočného pásma na pravou stranu, odkud poslal naprosto excelentní puk před bránu, který z první zakončil za záda brankáře JAN HLADONIK. Asistence: Milan Mikulík.
    20:32 Jan HLADONIK - 3:3

21:07
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vít Jonák – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ondřej Slováček – 2 min., podrážení).

21:38
    Domácí získali přesilovou hru 5 na 3 a mohou tak otočit utkání ve svůj prospěch.

22:02
    Kalusova rána skončila pouze nad bránou a posléze Vsetín vyhodil kotouč ze svého pásma.

22:27
    Tvrdá rána Husáka od modré skončila v moci Gáby, který drží svůj tým při oslabení.

22:45
    Domácí využívají přesilovou hru 5 na 3 a jdou do vedení 4:3! Husákovou ránu sice vyrazil Gába, ale následně se dostal k dorážce VÍT CHRISTOV, který už dostal puk do brány Vsetína. Asistence: Patrik Husák a David Kofroň.
    22:45 Vít CHRISTOV - 4:3

23:07

23:30
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Zahradníček – 2 min., držení).

24:03
    Husák se dostal s Martynkem do přečíslení, kdy jeli sami na brankáře, ale tuto naprosto obrovskou šanci ve svém oslabení neproměnili!

24:58
    Vsetín drží kotouč v útočném pásmu a rysi jsou pod tlakem.

25:16
    Nakonec se Frýdku-Místku podařilo vyhodit kotouč a osvobodit se.

25:28
    Hostujícímu hráči byla odpískána přihrávka rukou a hra se tak přestěhuje do středního pásma.

25:30

25:38
    Nyní se pro změnu hosté dostali do velké šance, ale Hamerlík včas vymrštil svůj beton proti střele Jonáka z pravého kruhu!

26:48
    Husák se nadvakrát snažil vystřelit, ale vždy jeho pokus chytil Gába a při cestě na střídačku domácímu hráči ještě naložil soupeř tvrdý hit.

27:10
    Vsetín se dopustil zakázaného uvolnění a následuje tak buly před bránou Davida Gáby.

28:09
    Hosté neprošli do útočného pásma, ale Slezan se následně rychle zbavil kotouče.

28:52
    Stejně jako v první třetině, tak i nyní Vsetín převzal iniciativu a jsou to především hosté, kteří mají kotouč ve svém držení.

29:07
    Tentokrát se navíc Frýdeckomístečtí dopustili zakázaného uvolnění a hra se přesune zpět před Hamerlíka.

29:49
    Rysi se snažili něco vymyslet na pravé straně, ale momentálně nevidíme nějaké šance, ovšem hokej je stále velice atraktivní a přináší spoustu soubojů a hitů.

30:28
    Hamerlík měl menší práci se střelou z levé strany, ale ta nakonec nic nepřinesla, ovšem hosté zůstávají u kotouč i nadále.

30:48
    Bartko předvedl důležitý zákrok, když při přečíslení Vsetína vypíchl puk. Následně se ke střele dostali domácí, ale David Gába byl připraven.

31:08
    Przybyla byl v útočném pásmu o něco dřív a nakonec mu tak byl odpískán ofsajd.

31:51
    Hamerlík se musel hodně roztáhnout, aby za sebe nepustil tečovaný kotouč. Následně ještě došlo k menší strkanici, ale zatím to nebylo nic velkého.

32:40
    Opět se Frýdeckomístečtí dopustili ofsajdu a následuje tak další vhazování ve středním pásmu.

32:53
    Husákovi se nepodařilo odpálit kotouč a Vsetín tak obsadil útočné pásmo.

33:13
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Patrik Husák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vojtěch Šilhavý – 2 min., sekání).

33:37
    Hosté také při hře 4 na 4 drží kotouč a následně to dvakrát zkusil Frolo, ovšem Hamerlík se rozchytal a zneškodnil také tento pokus.

34:09
    Vsetín je v tlaku a Hamerlík měl opět mnoho práce před svou bránou, kdy musel pryč ze svého brankoviště, aby přilehl kotouč.

34:38
    Kofroň ukázal svou bojovnost, když proti početní přesile udržel puk v útočné třetině a nakonec se dostal ke střele, která ale letěla pouze do výstroje Gáby.

34:59
    Drtina se sice diví, ale to je tak jediné co mu zbývá, jelikož rozhodčí své rozhodnutí o tom, že se hosté dopustili ofsajdu nezmění.

35:13
    Domácí i hosté v plném počtu.

35:59
    Slezané si vytvořili možnost ke střele, ale nepřesná přihrávka tuto šanci zhatila.

36:34
    Frýdeckomístečtí se dopustili ofsajdu a následuje buly ve středním pásmu.

37:06
    Kalus nestačil tečovat nához Zahradníčka a rysi se dopustili zakázaného uvolnění.

37:52
    Stále to jsou hosté, kteří obléhají branku domácích, ale nemohou se přes velké množství soubojů dostat do zakončení.

38:26
    Martynkovi se sice podařilo vyhodit puk, ovšem ten následně opět získal Vsetín.

38:59
    Karafiátova střela z pravé strany letěla jen nad bránu Hamerlíka. Ovšem následně přišlo zakázané uvolnění domácích.

39:34
    Hladonik skvěle podržel puk v útočném pásmu, což Frýdku-Místku ke konci druhé třetiny stačí.

40:00

Druhá perioda je u konce a Frýdek-Místek otočil utkání a vede 4:3. Už po třiceti dvou vteřinách srovnal stav na 3:3 Hladonik. Domácí byli nabuzeni a o dvě minuty později dokonce poslal rysy do vedení Christov. Následně se hra uklidnila a o něco více ze hry měl Vsetín, který si ale žádnou gólovou příležitost nevytvořil. Třetí třetina tak bude ještě velice zajímavá a dramatická.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

40:01

40:23
    Mikulíkova přihrávka ve středu hrací plochy byla zblokována hostujícím hráčem.

40:39
    Bartko vyslal zpoza modré čáry tvrdou ránu, kterou ale Gába vyrazil do ochranné sítě.

41:26
    Domácí se dopustili nepřesné přihrávky a sami se tak dostali pryč z útočné třetiny.

41:56
    David Březina si skvěle udělal místo pro střelu, ale následně vypálil těsně vedle pravé tyče.

42:28
    Hamerlík musel být ve střehu, aby si poradil se střelou z levé strany a posléze také s dorážkou vsetínského hráče.

42:50
    Frýdek-Místek se dopustil zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před bránu Hamerlíka.

43:16
    Dominik Rudl vyprodukoval tvrdou ránu od modré, ale ta minula domácí svatyni.

43:32
    Nyní se pro změnu dopustil zakázaného uvolnění Vsetín a hra na začátku třetí dvacetiminutovky je pozvolná.

43:53
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vít Jonák – 2 min., vysoká hůl).

44:25
    Hosté zblokovali přihrávku soupeře a vysvobodili se ze svého pásma.

45:08
    Tato přesilovka se zatím domácím příliš nedaří.

Dnešní utkání sleduje 2203 diváků.

45:37
    Rysi se dopustili úmyslného ofsajdu a ve vlastní přesilovce se tak bude vhazovat před Hamerlíkem.

45:53

46:41
    Nyní se Valaši dopustili zakázaného uvolnění a následuje buly před Gábou.

46:58
    Hamerlík raději přikryl kotouč a nyní bude čelit buly před svou svatyní.

47:20
    Střela hostujícího hráče byla ztečována do ochranné sítě. Následuje tak další vhazování před Hamerlíkem.

47:28
    Milan Mikulík se z ničeho nic dostal do šance, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

47:50
    Stránský zkoušel své štěstí od modré, ale jeho rána letěla kolem levé tyče.

48:54
    Frýdek-Místek se dopustil zakázaného uvolnění. Třetí třetina nám zatím nenabídla takřka nic, ale můžeme se těšit ještě na vyhrocený konec tohoto utkání.

49:26
    Rána Jonáka z levého kruhu jen prosvištěla nad horní tyči brány Hamerlíka.

50:00
    Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby.

50:08
    Rysi se dopustili opět jen zakázaného uvolnění a Hamerlík tak bude muset být připraven.

50:47
    Vsetín je aktivnější, snaží se víc, než domácí soupeř, ale obrana Frýdku-Místku pracuje na plné obrátky nenechává se hosty dostat do nějaké šance.

51:18
    Mikulík posílal kotouč před bránu, ale ta nakonec skončila jen v moci obrany Vsetína.

51:55
    Tomáš Pitule vypálil z levé strany, ale ani on nezamířil na svatyni Frýdku-Místku, nýbrž nad ní.

52:22
    Christovovi byl odebrán kotouč na modré čáře čistým hitem, což se sice domácím fanouškům nelíbilo, ale rozhodnutí sudího nezmění.

52:49
    Hamerlík byl i tentokrát připraven na střelu vsetínského hráče a drží Frýdek-Místek nad vodou.

53:31
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Pitule – 2 min., hákování).

54:05
    Vsetínu se opět podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma, až k Hamerlíkovi.

54:42
    Domácím se tato přesilovka opět příliš nedaří a nedokážou se dostat před bránu Gáby.

55:09
    Hosté se nakonec dostali v oslabení ke střele, ale ta letěla jen vedle pravé tyče frýdeckomístecké brány.

55:27
    Tentokrát už David Gába musel zasahovat, což se mu také povedlo.

55:31

55:33
    Hrachovský vystřelil od modré čáry, ovšem Gába opět skryl tuto ránu do své lapačky.

55:59
    Puk skončil mimo hrací plochu a následuje buly v pásmu Frýdku-Místku.

56:06
    Vsetín perfektně rozebral domácí obranu, ale následné zakončení skončilo v moci Hamerlíka.

56:32
    Jan Hladonik předvedl absolutně excelentní průnik obranou Vsetína, ale kotouč nakonec nedostal za záda Gáby!

57:27
    Vsetín se stále snaží o srovnávací branku, ale domácí se skvěle brání.

57:41
    Christovova rána skončila v moci Gáby a následuje tak vhazování před bránou Gáby. Zbývá nám něco málo přes dvě minuty základní hrací doby a napětí je cítit ve vzduchu.

58:06
    Domácí drží kotouč za bránou hostů, ale ti se nakonec vysvobodili.

58:32
    Bartko přišel o kotouč ve středním pásmu, ale Vsetín si nakonec nic nevypracoval.

58:34
    Posléze přišlo zakázané uvolnění Frýdku-Místku.

58:34
    Oddechový čas pro hosty.

58:34
    Hosté hrají bez brankáře!

58:43
    Domácí dostali puk ze svého pásma, ale ke střele na prázdnou bránu už ne.

59:16
    Hladonik skvěle zblokoval střelu hostujícího hráče z pravé strany.

59:32
    Stále se bojuje o kotouč v pásmu Frýdku-Místku.

Je konec! Frýdek-Místek nakonec ubránil jednogólové vedení a porazil Vsetín 4:3!
    Úvodní minuty patřily Frýdku-Místku a ve 4. minutě to potvrdil Martynek. O dvě minuty později ovšem srovnal Theoret a posléze převzal iniciativu Vsetín. V 10. minutě otočil vývoj utkání Kopta a ve 13. minutě poslal Vsetín do dvoubrankového vedení Šilhavý. Následně rysi získali plno přesilovek a nakonec se dočkali využití patnáct vteřin před koncem, jelikož se trefil Husák.
    Už po třiceti dvou vteřinách druhé periody domácí srovnal stav na 3:3 Hladonik. Domácí byli nabuzeni a o dvě minuty později dokonce poslal rysy do vedení Christov. Následně se hra uklidnila a o něco více ze hry měl Vsetín, který si ale žádnou gólovou příležitost nevytvořil.
    Ve třetí periodě byl Vsetín lepším týmem, ovšem obrana rysů pracovala skvěle a Hamerlík kotouč za svá záda už nepustil.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:23:52)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 4. Martynek (Mikulík), 20. Husák (Hladonik), 21. Hladonik (Mikulík), 23. Christov (Husák, Kofroň) – 6. Theoret (J. Drtina, Kucharczyk), 10. Kopta (Březina, Pitule), 13. Šilhavý (Vítek, Hořanský)

Rozhodčí: Petr Přikryl, Josef Barek – Petr Maštalíř, Marek Bubela