Pelhřimov – SHK Hodonín 3:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Opava 2:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Nový Jičín 3:4 (1:2 po s.n.)
Kopřivnice – Tábor 6:4 (kon.) | Písek – Orlová 2:4 (kon.) | Žďár n/S – Val. Meziříčí 4:5 (po pr.)
David Servis – Šumperk 2:6 (kon.)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
3:6 (2:2, 1:1, 0:3)
SHK Drtiči Hodonín
Sobota 02.02.2019, 17:002. liga - Jih a Východ (ČR) • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Oba celky již míří na ledovou plochu, utkání bude co nevidět zahájeno.

00:01

00:07
    Úvodní zakázané uvolnění již po 7 vteřinách.

00:20
    Kopic pálí z těžké pozice do lapačky Kubáně.

00:27
    Jurča z protiútoku přestřelil domácí branku.

00:54
    Další rychlý útok hostů zakončil Benýšek střelou do Holíka.

01:12
    Filip Kasalý proti Kubáňovi nedává, utkání má zatím dobrý náboj.

02:13
    Hosté se prokombinovali až před Holíka, u toho ale akce končí.

02:45
    Jurčův pokus lapen Holíkem.

03:00
    Moucha pálí od mantinelu, Kubáň se překvapit nenechal.

03:51
    Lední Medvědi právě vstřelili branku!
    Votápek poslal zpoza brány pas na FILIPA KASALÉHO a ten se nemýlí. Asistence Petr Votápek a Miroslav Kopic.

04:07
    Holík kryje pohotové pokusy hostujících útočníků.

05:31
    Hosté zavřeli Lední Medvědy v pásmu, střelba ale nenašla cíl.

06:55
    Růžička podstoupil tvrdý souboj u mantinelu, po kterém stále leží na ledě...

Růžička nakonec odjíždí za pomoci spoluhráčů na střídačku.

07:30
    Domácí se zatím perou s favoritem duelu více než statečně.

09:04
    Kopic zkusil individuální zakončení, které minulo hostující klec.

09:37
    Reflexy Holíka zabránily vyrovnání, Franek si freestylově zpracoval ze vzduchu puk a pak vypálil, Holík připraven.

09:55
    Charvátova pumelice míří do tyče.

11:27
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Drtiči vyrobili závar před Holíkem, PETR JURČA doráží do prázdné. Asistence Jan Matějka a Erik Hložánek.

12:35
    Drtičům narostla křídla a další útoky se valí na domácí branku, Holík odolává.

13:54
    Vrátný z první pálí do Kubáňe.

14:15
    Hosté otáčí zápas po přesném zásahu TOMÁŠE FRANKA. Asistence Jan Matějka.

15:52
    Snaha domácích o vyrovnávací branku, nepřesná souhra tuto snahu kazí.

16:02
    Dominik Kasalý dvě minuty za nedovolené bránění.

16:18
    Zámek...

17:06
    Kopic uzmul v oslabení puk a ujížděl na Kubáně, ten mu ale blafák vystihl.

19:51
    PETR VOTÁPEK dojel vyhozený puk a přesným bekhendem ho uklidil k tyči hostující branky. Asistence Tomáš Kohút.

20:00

Po první třetině svítí na tabuli nerozhodný výsledek, což ale před pár okamžiky neplatilo. Domácí nejprve otevřeli skóre utkání, hosté ale postupně vyrovnali nejen hru a skóre. Po vedoucí brance Drtičů se již zdálo, že hosté první třetinu bez problémů dohrají, ovšem tyto ´plány narušila akce Petra Votápka. Zajímavý zápas bude pokračovat cca v 18:50.

20:01

20:34
    PETR VOTÁPEK propálil Kubáně mezi betony a domácí opět vedou. Asistence Miroslav Kopic a Filip Kasalý.

20:56
    Ramenem vyráží Kubáň střelu Vrátného.

21:44
    Zakončení Franka bylo tvrdé, ale postrádalo přesnost.

22:08
    Miroslav Kopic dvě minuty za vysokou hůl.

24:32
    Kubáň lapil střelu Svobody do své lapačky.

25:02
    Útok Drtičů, Jurča pálí do připraveného Holíka.

25:16
    Během předchozí akce domácí nevyhodili, takže Holík raději přerušuje hru.

26:34
    Kopic měl těžkou pozici, přesto vypálil, ovšem tento pokus chytá Kubáň bez větších problémů.

27:34
    Přečíslení 3 na 1 neřeší hosté ideálně, k ohrožení domácí branky došlo až následně, Holík chytá.

28:26
    Hrubé nedorozumění v domácí obraně, ale hosté touto šancí pohrdají.

29:34
    Dnes aktivní Franek v další velké šanci před Holíkem, ten drží svůj tým.

30:27
    Jurča tečuje mimo domácí branku.

31:29
    Kohút nahazoval na branku, kde se o teč snaží Votápek, tento puk končí v náručí Kubáně.

31:55
    Benýšek proti Holíkovi nasadil blafák, ale domácí brankář se vytasil s parádním zákrokem.

32:29
    Hosté vyrovnávají, Holík sice chytil Mikéskův pokus, na dorážku JANA MATĚJKY byl ale krátký. Asistence Róbert Mikéska.

33:17
    Kubáň teď podržel Hodonín, když perfektním semaforem bere gólovku Kopicovi.

33:37
    Leška tvrdou ranou vysoko přestřelil domácí branku.

34:29
    Kaminsky se nejprve individuálně prosadil proti obránci Drtičů, pak ale jeho zakončení o centimetry minulo hostující branku.

35:35
    Domácí teď měli několik šancí z postupných útoků, Kubáň ale drží nerozhodný stav.

36:50
    Hokej nahoru dolů, oba muži v maskách se ve vymezeném území nenudí.

38:04
    Dvě minuty pro Ondřeje Svobodu, který pyká za týmový prohřešek – příliš mnoho hráčů na ledě.

38:18

38:27

38:47
    Domácí opět posílají puk za modrou čáru.

39:22
    Zámek...domácí vyhazují.

39:34
    Votápek v oslabení útočí na hattrick, ale Kubáň je proti.

40:00

Také po druhé části hry je skóre nerozhodné. Domácí si nejprve vzali vedení zpět, ale hosté s odpovědí počkali v době, kdy se utkání lámalo do druhé poloviny. Hraje se pohledný hokej, domácí jsou více než vyrovnaným soupeřem Drtičům, kteří jsou pokládáni za favorita tohoto duelu. Třetí třetina začne cca v 19:39.

40:01

40:06

40:28
    Franek vysoko přestřelil Holíkovu svatyni.

41:08
    Zakázané uvolnění vrací hru před Holíka.

42:00
    Drtiči zvyšují obrátky, domácí se dobře brání.

42:37
    Kopic vyloženou šanci poslal zřejmě do tyče či boční sítě.

43:24
    Vhazuje se u Kubáně po zakázaném uvolnění hostů.

44:19
    Matula pálí, Holíkova lapačka připravena.

44:39
    DOMINIK MATULA střílí do betonu Holíka a smolným odrazem končí puk za brankovou čarou. Asistence Matěj Charvát.

45:02
    Domácí ale bojují a nechtějí se spokojit s aktuálním stavem utkání.

45:23
    Jurčova pumelice končí ve výstroji Holíka.

45:55
    Matějkovu nabídku na teč nikdo z útočníků Drtičů nepochopil.

46:41
    Podražení a dvě minuty pro Richarda Kobylíka.

49:30
    Kubáň propálen po střele Filipa Kasalého, puk se ale o výstroj hodonínského gólmana odrazil a míří mimo vytyčené území.

50:01
    I v těžké pozici dokázal Jurča ohrozit Holíka, ten chytá.

50:09
    Dvě minuty za hrubost pro Martina Kříže.

51:45
    Drtiči zavírali domácí v pásmu, Holík raději přerušil hru.

52:09

52:59
    Hra je z domácí strany plná nepřesností, ale snaha o vyrovnávací branku nechybí, hostující obrana ale stojí pevně na značkách.

53:46
    Franek tečuje mimo dosah Holíka, ale také mimo domácí branku.

56:04
    Hodonín brání výsledek a dopředu se již moc nehrne. Na uklidnění si hostující trenér bere oddechový čas.

56:22
    Z rychlého protiútoku hosté zřejmě definitivně rozhodli o třech bodech. Mezi betony se prosadil JAN MATĚJKA. Asistence Dominik Matula.

56:47
    Domácí to zkouší v šesti.

56:59
    Kopic měl na hokejce kontaktní gól, ale v zakončení prováhal a netrefil ideálně poloprázdnou branku hostů. Timeout i pro domácí.

57:39
    Závar před hostující brankou, ale Drtiči hájí prostor před svým brankářem důsledně a napouští domácí do zakončení.

58:15
    Smolař posledních chvil Kopic opět vychytán Kubáňem.

59:07
    PETR JEURČA střelou do prázdné dává šestý gól svého celku a o vítězství Hodonína už není pochyb...Asistence Matěj Charvát.

Hodonín vítězí v Pelhřimově 6:3. Domácí se ale nemusí za svůj výkon stydět, byli více než vyrovnaným soupeřem těžkému soupeři. Asi nejsem sám, kdo si myslí, že domácí si za své nasazení dnes alespoň bod zasloužili, ale hosté ve třetí třetině šli zkušeně za vítězstvím. Z tímto se s Vámi pro dnešek loučím a někdy příště napočtenou. (20:21:05)

Pavel Blažek

Branky a nahrávky: 4. Kasalý F. (Votápek, Kopic), 20. Votápek (Kohút), 21. Votápek (Kopic, Kasalý F.) – 12. Jurča (Matějka, Hložánek), 15. Franek (Matějka), 33. Matějka (Mikeska), 45. Matula (Charvát), 57. Matějka (Matula), 60. Jurča (Charvát)

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Holík (Urban) – Kříž, Klus, Kasalý D., Moucha, Kaminsky, Kopic, Kohút, Votápek, Vrátný, Svoboda, Kasalý F., Piš, Hladoník
    SHK Drtiči Hodonín: Kubáň (Gajan) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča

Rozhodčí: Mgr. Pokorný – Ing. Horký, Bc. Roupec