Salzburg – HC Litvínov 9:7 (kon.) | Jihlava – Kladno 2:5 (kon.) | K. Vary – Zlín 5:2 (kon.)
Olomouc – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 5:2 (kon.) | Chomutov – Přerov 3:4 (kon.)
Č. Budějovice – Plzeň 5:9 (kon.) | Havířov – Mountfield HK 0:6 (kon.) | Liberec – Sparta 3:4 (kon.)
Vsetín – Vítkovice 5:6 (po pr.) | Slavia – Pardubice 3:9 (kon.)
HC Kometa Brno
5:2 (2:0, 1:1, 2:1 - N 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 02.02.2019, 12:00 • SportCentrum Lužánky, Brno • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zdravím vás u 18. kola části Extraligy juniorů o postavení v play-off. Společně se zaměříme na souboj týmů HC Kometa Brno a HC Oceláři Třinec.

Brňané po nepříliš povedeném úvodu do druhé části sezóny pomalu stoupají tabulkou. Po vysoké výhře nad Vsetínem se posunuli na osmou příčku. Produktivitu brněnských juniorů táhne převážně duo útočníků Michal Kunc a Marek Minárik. První jmenovaný se v minulém utkání střelecky prosadil hned čtyřikrát. V nejvíce zápasech střežil branku modrobílých gólman Marek Micka.

Slezané se drží v tabulce hodně vysoko, konkrétně na druhém místě. Na první Spartu ztrácí sedm bodů, na třetí nejlepší tým, rivala z Vítkovic, mají naopak náskok čtyř bodů. Nejvíce kanadských bodů z třineckých, konkrétně osmnáct má na kontě obránce forvard Adam Raška. Bodový přísun pravidelně zajišťuje i obránce Jakub Michálek. Slušnou úspěšnost 92,46 % zákroků drží třinecký brankář Radek Ochman, který se do branky postavil v sedmi případech.

HC Kometa Brno: Micka (Rachůnek) – Holemý, Běhůnek, Sedláček, Fajmon, Studený, Svozil, Kowalczyk – Popelka, Snášel, Minárik, Meluzín, Škvrně, Krejčí, Malý, Kadlic, Primožič, Kunc, Bartes

HC Oceláři Třinec: Švancara (Švehlák) – Radzienczak, Krzak, Bulava, Šulák, Michálek, Homola – Králík, Krč, Tománek, Indrst, Pastor, Wardas, Mikler, Geidl, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček

Rozhodčí: Vrba – Měkýš, Otáhal.

00:01

01:14
    Puk po souboji v útočném pásmu Komety skončil mimo mantinely.

02:22
    Brňané se dlouhou dobu drželi v útočném pásmu, ale jediným ohrožením branky byla Popelkova nepřesná teč. Posléze vyhnal svůj tým špatnou přihrávkou z útočné třetiny Marek Škvrně.

03:55
    Filip Indrst se dostal do dobré střelecké pozice mezi kruhy, nicméně Micka jeho pokus vyrazil.

04:27
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brňané se ujímají jednobrankového vedení. Po protiútoku byl v předbrankovém prostoru důrazný VOJTĚCH KADLIC, který prostřelil brankáře Švančaru. Asistence: Michal Kunc, Daniel Kowalczyk.

05:46
    Střela Svozila z rychlé akce po levé straně prověřila hostujícího brankáře.

06:25
    Michal Kunc se hezky prosmýkl až k Švancarovi, jeho bekhendový pokus však skončil v ochranné síti.

06:53
    Plandor hledal spoluhráče před bránou přihrávkou z otočky, neuspěl. Z protiútoku prověřil Švancaru Vojtěch Kadlic.

07:18
    Brňané vstřelili branku, ta však nemůže být uznána pro hru vysokou holí.

08:44
    Svozil zaváhal na modré čáře a nechtěně vyslal soupeře do brejku, celou situaci však dobruslil a zažehnal nebezpečí.

09:54
    Postavení mimo hru třineckých hráčů.

10:09
    Střídání v týmu HC Oceláři Třinec: ze hřiště odchází Švančara, přichází Švehlák.

10:38
    Střídání v týmu HC Oceláři Třinec: ze hřiště odchází Švehlák, přichází Švančara.

10:46
    Brankář Švančara měl nejspíš nějaký problém s výstrojí, po krátké pauze je už zpátky v bráně.

11:08
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Studený – 2 min., podrážení).

11:36
    Marek Micka přikrývá kotouč před dotírajícími útočníky a přerušuje hru.

11:56
    Svozil překazil protiútok dva na jednoho změněním dráhy přihrávky svou holí.

13:08

13:35
    Puk po nahození Jana Holemého o mantinel skončil až v ochranné síti.

14:37
    Stanislav Svozil a jeho další povedený obranný zákrok, tentokrát zastavil přihrávku na protihráče stojícího u druhé tyče.

15:35
    Kowalczykovu ránu od modré zastavil blokující obránce před bránou.

16:12
    Micka zastavil levým betonem rychlý výpad Plandora po pravém křídle.

16:32
    Studeného střela příklepem letěla mimo hostující bránu.

16:47
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním.

17:24
    Zákrok Marka Micky vyrážečkou proti střele Geidla vyslané po přejezdu útočné modré čáry.

18:35
    David Pastor odrazil střelu Daniela Kowalczyka do ochranné sítě.

18:40
    Domácí navyšují svůj náskok! Po vyhraném buly vypálil Kowalczyk, jeho ránu vyrazil Švančara jen k MICHALU KUNCOVI, který nezaváhal a efektně třineckého brankáře překonal. Asistence: Daniel Kowalczyk, Jakub Malý.

19:53
    Chvíli před první sirénou vyhazují domácí na zakázané uvolnění.

20:00

První perioda utkání je za námi. Brňané byli v první třetině zápasu hraného na menším kluzišti na halách u brněnských Lužánek lepším týmem a po zásluze vstřelili dvě branky. Skóre otevřel v páté minutě Vojtěch Kadlic, druhý gól přidal minutu a dvacet sekund před sirénou Michal Kunc.

20:01

20:17
    Na úvod prostřední části tu máme icing Třince.

21:01
    Střela Štěpána Macháčka z levého křídla sice Mickovi vypadla, ovšem nikdo z třineckých puk za jeho záda nedokázal dorazit.

23:06
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Minárik – 2 min., hákování).

23:27
    Domácí se osvobozují vyhozením puku až k brankáři Švančarovi.

23:38
    Hosté budou muset opět začínat od své brány, protože se provinili zakázaným uvolněním.

24:51
    Brňané zatím soupeře k ničemu velkému v přesilovce nepustili.

25:06

26:08
    Střela Žana Primožiče byla odražena betonem brankáře Švančary do ochranné sítě.

26:52
    Třinečtí začali v druhé třetině více bruslit a hrát aktivněji, do žádných vyložených šancí se jim však zatím dostat nepodařilo.

28:00
    Marek Micka odrazil vyrážečkou nahození obránce Bulavy od modré čáry.

28:27
    Střelu Michala Kunce z nápřahu chytil Švančara do své lapačky.

30:25
    Škvrně je prodloužil do útočného pásma, domácí se ve druhé třetině příliš často do útočných situací nedostávají.

31:25
    Nyní se Brňané nepohodli při rozehrávce a poslali kotouč na zakázané uvolnění.

31:56
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté jsou za zvýšení aktivity odměněni svou první brankou. Po střele od modré se kotouč motal ve skrumáži před bránou, které využil DAVID PASTOR, jenž poslal puk za brankáře Micku. Asistence: Matouš Čmiel, Filip Krzak.

33:26
    Střela zápěstím Svozila z levého křídla byla nepřesná.

33:54
    Marek Minárik se mohl dostat do slibné šanci, nedokázal však zpracovat kotouč.

34:45
    Michal Kunc míjí ze slušné pozice na pravém křídle při situaci dva na jednoho.

35:07
    Postavení mimo hru domácích hokejistů.

35:40
    Na druhé straně zhatila přečíslení třineckých nepřesná přihrávka.

36:11
    Micka přerušuje hru zákrokem po střele z levé strany přesně do jeho náruče.

36:52
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Homola – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

37:34
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Svozil – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Plandor – 2 min., hrubost).
    Hra pokračuje ve hře čtyři na čtyři, protože Stanislav Svozil inkasoval
    za potyčku dvojnásobný trest.

38:07
    Marek Micka zastavuje střelu z protiútoku z úhlu z pravé strany.

38:09
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Čmiel – 2 min., sekání).

38:35
    Erik Meluzín netrefil kotouč čistě a minul tak odkrytou klec hostujícího týmu!

38:52
    Hosté ve čtyřech.

39:00
    Povedený zákrok Švančary proti nebezpečné střele z pravého kruhu z jeho pohledu.

39:20
    Brňané se v poslední minutě druhé třetiny vracejí do dvoubrankového vedení. Marek Škvrně naservíroval kotouč při protiútoku VOJTĚCHU KADLICOVI, který jej usměrnil za záda brankáře. Asistence: Marek Škvrně, Daniel Kowalczyk.

39:34

40:00

40:01

40:09

41:39
    Souboj za třineckou bránou nakonec dokázali vyhrát bránící hráči, kteří vybojovali kotouč.

41:45
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Macháček – 2 min., držení).

42:35
    Tománek se vydal do útočné třetiny a ušetřil pár drahocenných sekund.

43:24
    David Pastor napálil kotouč do boční sítě Mickovy brány.

43:45

44:09
    Zakázané uvolnění Komety, Primožič se ke kotouči nedostal první.

44:16
    Puk po Šulákově ráně Mickovy vypadl, nicméně brněnský brankář jej stačil přikrýt před útočníky soupeře.

45:10
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Krejčí – 2 min., podrážení).

45:44
    Malý vyhazuje kotouč a odjíždí se spoluhráči střídat.

46:33
    Domácí se prosazují v oslabení! Stanislav Svozil svým vyhozením poslal do úniku MARKA MINÁRIKA, který nezaváhal a dobře umístěnou střelou překonal hostujícího brankáře. Asistence: Stanislav Svozil.

47:10

47:27
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Bulava – 2 min., nedovolené bránění).

48:32
    Brňané první minutu přesilovky tlačili soupeře v jejich obranném pásmu, brankář Čvančara jejich náporu odolal.

49:17
    Hosté se osvobozují.

49:27

49:53
    Králik nedokázal zpracovat přihrávku na útočnou modro čáru.

51:15
    Švančara rozehrál jen na Petra Krejčího, Brňané jeho menšího zaváhání využít nedokázali.

52:13
    Marek Minárik v dalším samostatný úniku, tentokrát však neuspěl.

52:23
    Hosté poměrně šťastným gólem snižují na rozdíl dvou branek. Kotouč se odrazil od zadního mantinelu před bránu, gólman Micka to nečekal a MATOUŠ ČMIEL měl tak usnadněnou práci. Asistence: Ondřej Tománek.

54:29
    Primožič upadl v souboji za bránou, o podrážení se však nejednalo.

55:35
    Hostující brankář chytá zpomalený puk tečí do lapačky a přerušuje hru.

56:26
    David Pastor nezpracoval svižnou přihrávku, která jej měla vyslat do nájezdu.

56:41
    Brňané ustáli nebezpečnou situaci, kdy natažený Micka neměl kotouč v lapačce, nakonec však puk vybojovali domácí obránci.

57:47
    Holemého střela od modré čáry mezi tři tyče nezamířila.

58:46
    Micka chytá ránu z levé strany a přerušuje hru, hosté si berou oddechový čas.

58:46
    Třinec po time-outu v šesti!

59:24
    MAREK MINÁRIK střelou ze středního pásma do odkryté brány definitivně rozhoduje o vítězi dnešního utkání. Asistence: Stanislav Svozil, Erik Meluzín.

Je jasné, že první tři body získají Brňané. Čeká nás však ještě nadstavba o bonusový bod.

60:01

60:32
    Kowalczyk předložil kotouč Kuncovi při přečíslení dva na jednoho, Švančara předvedl skvělý zákrok vyrážečkou.

61:02
    Parádní zákroky Marka Micky proti bekhendové kličce i dorážce! Třetí zakončení nepustil do brány ve spolupráci s obráncem.

62:55
    Škvrně vyjíždí z útočného pásma a následně pouští na led další formaci.

63:47
    Marek Micka je mužem nadstavby! Další skvělý zákrok proti kličce do bekhendu betonem!

64:08
    Na druhé strany se prosazují Brňané a získávají i čtvrtý dnešní bod. Druhý gól v utkání vstřelil MICHAL KUNC. Bez asistence.

Utkání končí vítězstvím Brňanů za čtyři body. Za domácí se dvakrát prosadili Kunc, Kadlic a Minárik. Za hosty se pak trefili Pastor a Čmiel.

Ode mne je to dnes již vše. Přeji pěkný zbytek dne a u dalšího textového přenosu opět na počtenou. (14:26:46)

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 5. Kadlic (Kunc, Kowalczyk), 19. Kunc (Kowalczyk, Malý), 40. Kadlic (Škvrně, Kowalczyk), 47. Minárik (Svozil), 60. Minárik (Svozil, Meluzín), 65. Kunc – 32. Pastor (Čmiel, Krzak), 53. Čmiel (Tománek)

HC Oceláři Třinec: Švančara (Švehlák) – Radzienczak, Krzak, Bulava, Šulák, Michálek, Homola – Králík, Krč, Tománek, Indrst, Pastor, Wardas, Mikler, Geidl, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček

Rozhodčí: Vrba – Měkýš, Otáhal