Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Mountfield HK – Kladno 2:6 (kon.) | Kobra – Třemošná 6:2 (kon.)
Vsetín – Warriors Brno 6:2 (kon.) | Přerov – Olomouc 5:4 (kon.) | Plzeň – Slavia 6:3 (kon.)
Sparta – Chomutov 8:1 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 3:0 (kon.) | HK MD Šumperk – Technika Brno 3:1 (kon.)
Žďár n/S – Č. Budějovice 4:5 (po pr.) | Tábor – Jihlava 0:3 (kon.)
konec
VHK ROBE Vsetín
6:2 (0:0, 2:1, 4:1 - N 0:0 - 0:1)
HCM Warriors Brno
Sobota 02.02.2019, 12:00ELIOD Extraliga dorostu • Nadstavba E
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.
   
  Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje u online přenosu ze zápasu 12. kola nadstavbové skupiny E ELIOD Extraligy dorostu mezi celky VHK ROBE Vsetín a HCM Warriors Brno.
   
  Vzájemné zápasy zatím vychází lépe Vsetínu. Warriors proti tomuto soupeři bodovali v základní hrací době pouze při prvním pokusu, kdy divoké utkání dospělo až k samostatným nájezdům a výsledku 8:7sn z pohledu brněnského celku.
  Z utkání minulého kola si ale oba dnešní soupeři odvezli debakl.
  Slovo odvezli je na místě, jelikož se oba představili na venkovních kluzištích.
  Vsetín padl na ledě Techniky Brno 3:9, Warriors se ani jednou neprosadili v Přerově a padli poměrem 0:6.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:11
  První vhazování šlo na hokejky domácího celku, ten se ale daleko nedostal. Puk přebírá Warrior.
   
  00:41
  Hosté jsou sice v držení kotouče, jenže se jim nedaří dostat ze svého pásma. Valaši v úvodu zápasu střední pásmo dobře brání.
   
  02:01
  Po pasáži odehrané mezi modrými čarami se puku chopili domácí. Mikula se před hostující hradbu nejprve nedostal, Turkovi se to však povedlo a zblízka na Geidlovu branku vystřelil. Brněnský gólman zasahovat nemusel, jelikož pokus letěl okolo levé tyčky.
   
  03:49
  Vsetín se stále drží před Geidlem. Po zakázaném uvolnění Warriors střílela z pravého kruhu Čajanová a vyraženou střelu se snažil dostat z mezikruží do brány Dědek. Hostující brankář je zatím úspěšný.
   
  04:07
  Vyloučení v týmu HCM Warriors Brno (Lysoněk – 2 min., podrážení).
   
  04:46
  Valaši v početní výhodě do této chvíle stále bez střely na branku. Zadní mantinel nastřelil Půček, ale to Geidl zasahovat nemusel. Warriors vyhazují.
   
  05:31
  Puk je opět u Tkadlece. Za vlastní brankou si jej přebírá Velikovský. Ten rozehrál na Turka a vydává se na střídačku.
   
  06:04
  Lysoněk se za pár okamžiků vrátí na led a bude spokojen, jelikož se jeho celku podařilo početní výhodu soupeře ubránit. V druhé polovině dvouminutového trestu drželi hosté puk daleko od své branky.
   
  06:07
  Hosté v plném počtu.
   
  06:51
  Dědek s Kuchaříkem zavezli puk do pásma, už se jim ale nedaří dostat do střeleckých pozic, jako tomu bylo na úplném začátku zápasu. Brněnští začínají hrát více do těla.
   
  07:42
  Tkadlec se musel mít na pozoru před nahozením a poté i dorážkou Heinricha z těsné blízkosti pravé tyčky. Domácí gólman byl připraven a s první vážnější situací si poradil.
   
  08:21
  Adámkova střela z vrcholu kruhů se zastavila o Svobodu. Hostující obránce puk nezpracoval, a tak se mohl kotouče chopit Babeliak. Jeho tvrdá rána z pravého kruhu trefila Geidlovy betony.
   
  08:59
  Dědek objel branku a zakončil k levé tyčce. Z hranice brankoviště ještě dvakrát dorážel Kuchařík. Geidlův levý betony byl však v obou případech na svém místě.
   
  09:56
  Půček prokličkoval mezi hráči soupeře,objel branku a předal puk Velikovskému. Valaši jsou opět v útočném pásmu.
   
  10:40
  Ambrož vyhodil kotouč z pásma. Puk se zastavil těsně za modrou čarou u Půčka, který jej posílá dozadu na obránce. Ten rozehrává.
   
  11:26
  V individuální akci se blýskl Boltvan, kterého si domácí obrana nevšimla a on se tak mohl nepozorovaně dostat přes bránící hráče až před Tkadlece. Jeho zakončení vypíchl hokejkou dojíždějící hráč Vsetína.
   
  12:47
  Sám jel na gólmana také Kočí. Jeho zakončení nebylo nijak atakováno a puk končí v Geidlově náruči.
   
  13:07
  Přečíslení dva na jednoho musel řešit až domácí gólman Tkadlec. Havelka vyzval z pravého křídla Lysoňka, který puk přidržel, naznačil přihrávku a poslal jej k pravé tyčce vsetínské brány. Tkadlec zasahuje vyrážečkou.
   
  13:49
  Další nebezpečná akce Warriors a opět to byli Lysoněk s Havelkou, kteří mohli poslat svůj tým do vedení. Havelka čekal na vrcholu brankoviště a nepříjemně tečoval střelu svého spoluhráče.
   
  14:33
  Hosté se urputně tlačí do brankoviště. Tkadlec má co dělat, aby si v nepřehledné situaci puk našel. Zatím se mu vše daří.
   
  15:12
  Puk si vzali Valaši a jako první uklidnili hru. Převezli kotouč do útočného pásma a s rozvahou kombinují.
   
  16:04
  Mikula prošel přes Berku a Zavřela a dostal se k zakončení z ostrého úhlu. Geidl si pravou tyčku pohlídal a kotouči pomohl lapačkou do rohu kluziště.
   
  17:01
  Přes bránící hráče střílel Půček. Hostující brankář na jeho střelu viděl a ukrývá ji ve výstroji.
   
  17:23
  Valaši byli zatlačeni do vlastního pásma. Půček s Velikovským a Kunstem rozehrávají.
   
  17:51
  Hykl zaváhal při přechodu do ofenzivy, když byl v pásmu sám proti Babeliakovi s Kunstem. Vsetínská dvojice byla při bránění své branky úspěšnější a domácí se mohou vydat dopředu.
   
  18:46
  Bednaříkovu střelu vytěsnil Geidl na hokejku Ambrože. Ambrožův brejk po levém křídle zastavil právě Bednařík, který se stačil vrátit.
   
  19:39
  Boltvan nahazuje do útočného pásma, uvidíme, jestli se Warriors ještě podaří něco vymyslet.
   
  19:46
  O mantinel odražený kotouč zkoušel z první trefovat Kopřiva. Mířil k nechráněné levé tyčce, ale Tkadlecovi se podařilo včas přemístit.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  V první třetině branka nepadla a kromě několika přečíslení a brejků jsme neviděli ani žádné vyloženě gólové šance. Po většinu prvního dějství byli aktivnější Valaši, kteří si vyzkoušeli i výhodu přesilové hry. Postupem času se ale chuť útočit přenesla i na hostující hokejky a ve 14. minutě dokázali Warriors Tkadlecovi a celé vsetínské obraně dost zatopit.
  Druhá třetina začne cca v 12:37.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:17
  Půček zkusil rychlý útok hned zkraje třetiny, ale na levém kruhu ho zastavil Svoboda.
   
  20:55
  Kočího střelu od modré odklonil Zavřel a Geidl tak zasahovat nemusel. Hostujícím obráncům se daří šikovně vyhodit na vsetínskou branku. Tkadlec puk zastavuje a zakázané uvolnění se nepíská.
   
  21:31
  Přihrávku Milotinského v brněnském přečíslení obětavě zastavil Dořičák. Tímto zákrokem také získal kotouč pro svůj tým.
   
  22:03
  Sám jel na vsetínského gólmana hostující útočník Boltvan. Zezadu byl atakován Krajčíkem, který se mu snažil puk vypíchnout. Boltvan nakonec zakončil, ale Tkadlec byl ve střehu a kotouč vyrážečkou vyrazil.
   
  22:49
  Hned dva hráči Warrioru se potkali u Tkadlecovy pravé tyčky. Domácí gólman si k brankové konstrukci nabruslil a do poslední chvíle, tedy do hvizdu rozhodčího, ji chránil. Úspěšně, zatím se stále hraje bez vstřeleného gólu.
   
  24:38
  Krajčík získal kotouč vyhozený Hanákem a Vsetín z vlastního pásma rozehrává.
   
  25:01
  Vsetín právě vstřelil branku!
  A v 26. minutě je tady první branka zápasu. Do vedení se dostávají domácí poté, co Geidl chytil několik střel ze střední vzdálenosti a vyrazil i pokus Davida Bednaříka. To se ale puk dostal jen na SAMUELA RYBÁRA. Jemu už nezbývalo nic jiného, než poslat kotouč pod horní tyčku zcela prázdné brněnské branky. Asistence: David Bednařík, Martin Dořičák.
   
  25:47
  Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kunst – 2 min., držení).
   
  26:29
  Vsetínští se po vstřelené brance nezalekli ani oslabení a suverénně nabruslili před Geidla. V tuto chvíli bychom zřejmě nepoznali, že domácí hrají v oslabení.
   
  26:55
  K vsetínské brance se přiřítil Ambrož a pokusil se procpat kotouč mezi Tkadlecovy betony. Celá situace proběhla velmi rychle, a tak měl domácí brankář se zákrokem menší problémy. Vše včas vyřešil.
   
  27:41
  Hyklovu střelu od modré zablokoval Kočí. Kunst se za malou chvíli vrátí na led.
   
  27:47
  Domácí v plném počtu.
   
  27:49
  Mezitím, co na ledovou plochu naskakoval Kunst, se po obranném zákroku na levém kruhu vlastního pásma uvolnil Kočí a po pravém křídle unikl soupeři. Jeho zakončení však nakonec hostující obránce zblokoval.
   
  29:00
  Sám se do útoku vydal také Havelka, ale v klíčové chvíli byl těsně bráněn. Trefil levou tyčku vsetínské branky.
   
  30:30
  Kunst předla při přechodu do útočného pásma puk Adámkovi, ale následná kombinace už se Vsetínu nepovedla. Ve třetině však zůstává.
   
  30:53
  Geidl musel zasahovat proti střele Velikovského a taky teči Kuchaříka, který vložil hokejku do pokusu Čajanové z vrcholu levého kruhu.
   
  32:11
  Valaši se stále drží před brankou soupeře, v tento moment se jim ale nedaří vysílat přesné střely.
   
  32:42
  K individuálnímu zakončení se dostával Havelka. Nebyl dostatečně rychlý, a tak jej brzy dostihla vsetínská obrana, která mu v úmyslu zabránila.
   
  32:52
  Na druhé straně vzniklo vsetínské přečíslení, jenž se snažil proměnit Turek. Střela mu ale vůbec nesedla a kotouč ke Geidlovi pouze doklouzal. Turek se však své šance nevzdal a zkusil ještě dorážku. Ta skončila za brankou.
   
  34:23
  Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Ani jednomu celku se nedaří přihrávky.
   
  35:52
  Čajanová drží kotouč za brankou soupeře, který ji rozehrávku nechce dovolit. Hráči Warriors jsou velmi dotěrní.
   
  36:25
  Kočí tečoval na vrcholu pravého kruhu střelu od modré, tu však zablokoval Berka.
   
  36:46
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Zřejmě tady máme střelce dnešního zápasu, protože Dořičákovu přihrávku skrz brankoviště zužitkoval posunutím puku do odkryté branky SAMUEL RYBÁR. Asistence: Martin Dořičák, Adam Turek.
   
  38:00
  Valaši to zkouší individuálně. Nejprve zakončoval z brejku Kunst, poté Kočí. Ani jednomu z nich se ale nepovedla přesná střela.
   
  39:17
  Gryc přihrával Kopřivovi do stejné pozice, z jaké dal Rybár svůj první gól. Kopřiva by mohl ze stejného místa také pálit do odkryté branky, jenže nestřílel z první, puk si přidržel, Tkadlec se mezitím vrátil a ukryl kotouč v lapačce.
   
  39:23
  Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kočí – 2 min., sekání).
   
  39:59
  Warriors Brno právě vstřelili branku!
  Hyklova střela z větší vzdálenosti se zastavila těsně před brankovištěm. Domácí brankář už se po kotouči natahoval, jenže v tu chvíli přijel TOMÁŠ HAVELKA a volným pukem trefil prostor mezi pravou rukou Tkadlece a jeho tělem. Asistence: Ondřej Hykl.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Druhá třetina už nám góly nabídla a domácí celek po ní vede 2:1. O obě vsetínské branky se postaral Samuel Rybár, který vždy stál na konci pohledné a přesné souhry, která mu nabídla trefu do prázdné brány. Ze stejné situace mohli skórovat i hosté, ale Warriors si svou první branku nechali až na poslední sekundu druhého dějství, ve které se prosadil Tomáš Havelka.
  Třetí třetina začne cca v 13:23.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:27
  Vyloučení v týmu HCM Warriors Brno (Kopřiva – 2 min., podrážení).
   
  40:39
  Půček zkusil poslal puk od levé tyčky na brankoviště, kde by jej mohl někdo z jeho spoluhráčů najít. Nakonec si kotouč málem srazil do branky sám Geidl, jehož hokejku puk přeskočil.
   
  41:26
  Po útočném výpadu Warriors jsou Valaši zpět v pásmu a kombinují.
   
  41:42
  Vsetín právě vstřelil branku!
  DOMINIK KUCHAŘÍK tečoval na na levém kruhu Mikulovu střelu od modré, čímž poslal puk do pravého dolního rohu Geidlovy branky. Asistence: Vojtěch Mikula, Sára Čajanová.
   
  41:50
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Po osmi sekundách je tu další vsetínský gól. Tentokrát se o něj v brejku postaral ADAM TUREK, který si po vyhraném vhazování ve středovém kruhu vzal kotouč a sám jej poslal mezi brankářovy betony. Asistence: Bez asistence.
   
  43:34
  Hraje se především ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do útočné třetiny. Uvidíme tedy, komu se to podaří jako první.
   
  44:56
  Kočího střela se zastavila na hokejce Turka, který byl sice trochu překvapen, ale nakonec vypálil. S tímto pokusem si hostující brankář Geidl poradil.
   
  45:52
  Krajčík rozehrál zpoza vlastní branky. Jeho přihrávka šla až na útočnou modrou čáru, kde čekal Adámek. Ten se tak dostal do úniku, který zakončil střelou nad lapačku. Geidl si tento nájezd pohlídal.
   
  46:47
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Nicméně Valaši se skutečně mohou popáté radovat. Branka to však byla celkem neobvyklá, jelikož brankář při zásahu proti střele BORISE BABELIAKA poslal puk na horní tyčku, od které se odrazil za jeho záda. Asistence: Jan Půček.
   
  46:47
  Střídání v týmu HCM Warriors Brno: ze hřiště odchází Geidl, přichází Hollý.
   
  48:11
  Warriors vystřídali brankáře a Hollý už má na svém kontě první dva úspěšné zákroky. Nejprve vychytal Kočího, který zakončoval individuální akci z pravého kruhu. Následně si poradil také se střelou Turka.
   
  49:20
  Za brankou Vsetína se bojuje o kotouč. Souboj zatím nemá vítěze, ale lépe si vedou hosté.
   
  49:30
  Brněnští nakonec puk opravdu získali a z vrcholu levého kruhu vystřelil Hanák. Tkadlec se musel proti jeho pokusu rychle přemístit a následně i úspěšně zasáhl.
   
  50:07
  Havelkovu ránu z ostrého úhlu vytěsňuje Tkadlec betonem do rohu kluziště.
   
  51:37
  Vsetínští se nemohou dostat ze svého pásma, i když mají puk pod kontrolou. Nyní se budou snažit využít chvíle, kdy půjdou Warriors střídat.
   
  52:41
  Bednaříkovu lehkou ránu z pravého křídla Hollý viděl a u své levé tyčky včas zasáhl.
   
  52:56
  Warriors Brno právě vstřelili branku!
  Hosté snižují náskok Vsetína z protiútoku, který mezi gólmanovy betony zakončil TOMÁŠ HAVELKA. I pro něj je to dnes druhá branka v utkání. Asistence: Matěj Zavřel.
   
  53:40
  Vsetín se usadil v útočném pásmu a kombinuje, jde vidět, že inkasovaná branka jej hodně nebudila a namotivovala.
   
  53:50
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Již prvotní kombinace po přechodu do útočného pásma vypadala nadějně. Postarali se o ni Čajanová s Velikovským, ten také od modré čáry vystřelil. Puk skončil v předbrankovém prostoru, zpracovával ho Adámek, ale už to vypadalo, že jej získají hosté. To však na hranici brankoviště dobruslil JAN PŮČEK a poslal kotouč do pravého horního rohu. Asistence: Matyáš Adámek, Jakub Velikovský.
   
  55:54
  Jestli druhá inkasovaná branka vsetínský celek nabudila, to stejné můžeme říci i o Warriors, kteří se tlačí do útoku.
   
  56:22
  Vyloučení v týmu HCM Warriors Brno (Hanák – 2 min., hákování).
   
  56:22
  Střídání v týmu HCM Warriors Brno: ze hřiště odchází Hollý, přichází Geidl.
   
  56:43
  Půček získal kotouč přihrávkou na pravém křídle a nabruslil si blíže ke středu kluziště. Trefoval se okolo levé tyčky nad Geidlův levý beton a skulinku v těchto místech bych zřejmě i našel, jenže hostující gólman si pomohl ještě hokejkou a gólu zamezil.
   
  58:18
  Po vsetínském návratu do pásma padly tři přihrávky a Kočí vystřelil. Střelu zblokoval Lysoněk, který puk alespoň na chvíli poslal do bezpečí.
   
  58:22
  Hosté v plném počtu.
   
  59:29
  Hraje se v útočném pásmu hostujícího celku, žádnou vážnější situaci ale Tkadlec neřeší.
   
  Konec zápasu.
   
  Ve třetí třetině Valaši potvrdili svůj náskok a definitivně rozhodli o zisku tří bodů pro svůj tým. Uvidíme, co přinese nadstavba.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  60:10
  Prodloužení mohlo skončit velmi rychle, protože ihned po vhazování se puku chopil Boltvan, zavezl jej do pásma a pokusil se prosadit mezi Tkadlecovy betony.
   
  60:46
  Kotouč má na své hokejce Půček a rozehrává z vlastního pásma.
   
  61:06
  Kunstovu střelu vyráží Geidl vyrážečkou za branku.
   
  61:12
  Po další Kunstově střele už je hra přerušena, jelikož Geidl raději přikryl puk lapačkou. Vsetínský obránce objel jeho branku a zakončoval okolo levé tyčky.
   
  61:48
  Kuchaříka zastavil při průchodu útočným pásmem Havelka, i přesto se však Valaši drží před Geidlem.
   
  62:46
  Hykla zastavil na modré čáře Dořičák a Vsetínští museli ubránit také dalšího hráče z řad Warriors. Nyní se hra dostala na druhou stranu a u puku jsou hosté.
   
  63:43
  Půček zavezl puk do pásma a nabil Kunstovi, který už čekal na vrcholu brankoviště. Tomu se nadvakrát nepodařila Geidla překonat.
   
  63:56
  Neuvěřitelnou šanci promarnil Boltvan, když po Svobodově přihrávce trefil jen pravou tyčku prázdné branky.
   
  64:23
  Přečíslení mohlo být proměněno i na druhé straně, kde Čajanová po Babeliakově přihrávce do jízdy trefila jen připraveného Geidla.
   
  Konec zápasu.
   
  Prodloužení bylo plné velkých šancí, ale bez gólu. Proto tedy uvidíme i samostatné nájezdy.
   
  Samostatné nájezdy začínají.
   
  Jako první pojede zástupce hostujícího celku.
   
  1. série
  0:0
  Heinrich minul Tkadlecovu branku.
   
  1. série
  0:0
  Dořičákova střela neprošla přes betony.
   
  2. série
  0:0
  Do pokusu Hykla mezi betony vložil domácí gólman hokejku.
   
  2. série
  0:0
  Ani Kunst střelou na betony neproměňuje.
   
  3. série
  0:1
  Havelka ke dvěma gólům přidává i úspěšný nájezd. Puk zvedl do levého horního rohu.
   
  3. série
  0:1
  Půčkovu střelu mezi betony Geidl vypíchl.
   
  4. série
  0:2
  Lysoněk nic nevymýšlel a prudkou střelou překonává Tkadlece.
   
  4. série
  0:2
  Babeliak trefuje pravou tyčku. O osudu bonusového bodu je rozhodnuto.
   
  V samostatných nájezdech zvítězil tým HCM Warriors Brno.
  Autorem vítězné branky je TOMÁŠ HAVELKA.
   
  Konec zápasu.
   
  Bonusový bod Vsetínští nezískali, ale po tříbodovém vítězství si zaslouženě užívají děkovačku.
  Tímto se s Vámi ze vsetínského Lapače loučím a přeji příjemný zbytek dne. (14:08:01)

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 26. Rybár (Bednařík, Dořičák), 37. Rybár (Dořičák, Turek), 42. Kuchařík (Mikula, Čajanová), 42. Turek, 47. Babeliak (Půček), 54. Půček (Adámek, Velikovský) – 40. Havelka (Hykl), 53. Havelka (Zavřel), rozh. náj. Havelka

  Samostatné nájezdy:

  1. série:
  0:0   Heinrich (WAB)
  0:0   Dořičák (VSE)
  2. série:
  0:0   Hykl (WAB)
  0:0   Kunst (VSE)
  3. série:
  0:1   Havelka (WAB)
  0:1   Půček (VSE)
  4. série:
  0:2   Lysoněk (WAB)
  0:2   Babeliak (VSE)


  VHK ROBE Vsetín: Tkadlec (Krňa) – Machů, Velikovský, Kočí, Mikula, Dořičák, Kuchařík, Kunst, Krajčík – Bednařík, Rybár, Babeliak, Adámek, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.
  HCM Warriors Brno: Geidl (47. – 57. Hollý) – Zavřel, Gryc, Berka, Mlčoch Kala, Svoboda, Hykl – Zelinka, Havelka, Lysoněk, Boltvan, Ambrož, Kopřiva, Milotinský, Hanák, Heinrich.

  Rozhodčí: Mrkva – Lederer, Klimek

  Diváci: 68