Winnipeg – Anaheim 9:3 (kon.) | Ottawa – Detroit 0:2 (kon.) | Florida – Vegas 3:1 (kon.)
Columbus – St. Louis 2:4 (kon.) | NY Islanders – Los Angeles 4:2 (kon.) | Toronto – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Nashville – Dallas 1:3 (kon.) | Minnesota – Chicago 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Tampa 2:3 (kon.)
Colorado – Vancouver 1:5 (kon.) | San Jose – Arizona 3:2 (po pr.) | Washington – Boston 0:1 (kon.)
Carolina – Calgary 3:4 (kon.) | Montreal – Edmonton 4:3 (po pr.)
New York Rangers
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Tampa Bay Lightning
Neděle 03.02.2019, 02:10 • Madison Square Garden, New York • NHL

Z dnešního utkání je to vše. Těším se na Vás zase někdy příště u NHL. Na počtenou! (04:52:13)

Československá stopa:

Filip Chytil (NYR), 0+0, +/-: -1, 0 střel, čas na ledě: 10:42, Česko
    Erik Černák (TBL), 1+0, +/-: +2, 2 střely, čas na ledě: 22:24, Slovensko
    Ondřej Palát (TBL), 0+0, +/-: 0, 1 střela, čas na ledě: 15:15, Česko.

Hvězdy zápasu:

1. Steven Stamkos (TBL), 1+0
    2. Mika Zibanejad (NYR), 0+2
    3. Louis Domingue (TBL), 94% úspěšných zásahů.

Statistiky:

Střely na bránu: 33-23
    Vyloučení: 1-4
    Góly v přesilovce: 1-0
    Hity: 23-34
    Buly: 46 % – 54%.

Přestože závěr zápasu byl velmi zajímavý, tak domácí nedotáhli svou snahu za vyrovnáním. Tampa byla ve třetí třetině horší celek, ale v součtu zápasu si vyhrát zasloužila. O branky Lightning se postarali Yanni Gourde, Erik Černák a Steven Stamkos. Za Rangers skóre korigoval Mats Zuccarello a následně také Kevin Hayes. Konečný stav zápasu je 2:3 pro Tampu.

59:52
    Domácí jsou nyní v obranném pásmu a už nemají čas na vstřelení branky. Tento zápas hosté zvládnou.

59:22
    Hayes napřáhl vší silou, ale střela k bráně Tampy nedoputovala. Následně se hosté opět osvobodili.

58:49
    Cirelli dostává puk do bezpečí a zakázané uvolnění z toho nebude.

58:37
    Hayes přihrával před bránu, kde stál Kreider. Domingue měl však puk ve svém moci dřív, než se stačil útočník domácích zorientovat před bránou.

57:59
    Zibanejadova rána mířila mimo tři tyče. Puk se poté po mantinelu svezl do střední třetiny.

57:41
    Lundqvist zůstává na střídačce a Rangers se pokouší o powerplay. Uvidíme, jestli nakonec bude úspěšná.

57:21
    Shattenkirk neudržel touš na útočné modré a musel se vracet do střední třetiny. Čas domácím ubývá.

56:49
    Hedman si připsal důležitý obranný zákrok. Domácí už mířili do přečíslení, ale vytáhlý bek dokázal obrat o puk Hayese.

56:27
    Pionk získal rychlost a projel levým křídlem až před bránu Tampy. Bekhendem zkusil vystřelit, ale Domingue jeho záměr přečetl.

56:09

55:38
    Do konce přesilové hry zbývá přibližně půl minuty a vhazovat se bude ve středním pásmu. Jezdci se totiž provinili ofsajdem.

55:07
    Domácí už jsou nastěhovaní v pásmu hostů a kombinují.

54:21
    Cirelli se nikam zbytečně nehnal, přestože měl velkou rychlost. Raději podržel puk a ušetřil cenné vteřiny pro Tampu.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 37. Zuccarello (Zibanejad, Kreider), 47. K. Hayes (Zibanejad, H. Lundqvist) – 7. Gourde (McDonagh, Joseph), 25. Černák (Callahan, Paquette), 29. Stamkos (Hedman, Kučerov)

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – McQuaid, Skjei, Pionk, M. Staal (A), Shattenkirk, Br. Smith – Zuccarello (A), Zibanejad (A), Kreider – Fast, K. Hayes, Bučněvič – Naměstnikov, R. Strome, Chytil – Vesey, Nieves, C. McLeod.
    Tampa Bay Lightning: Domingue (Vasilevskij) – Černák, McDonagh (A), Girardi, Hedman, Strålman, Coburn – Kučerov, Stamkos (C), Palát – Gourde, T. Johnson, Joseph – J. T. Miller, Cirelli, Killorn – Callahan (A), Paquette, Erne.

Rozhodčí: Furlatt, Sutherland – Murchison, Cormier

Diváci: 17 468