Novosibirsk – Kunlun 3:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Jokerit 0:1 (kon.)
Ufa – Barys 2:3 (po pr.) | Čerepovec – Chabarovsk 5:0 (kon.) | Omsk – Petrohrad 2:0 (kon.)
Minsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 0:4 (kon.) | HC Slovan – Riga 2:1 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Red Star Kunlun
Pondělí 04.02.2019, 13:30 • Sibir Arena • KHL

To už je z mé strany vše. Na počtenou! (16:06:02)

Česká stopa

Ondřej Vitásek (KUN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:22
    Tomáš Mertl (KUN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:43

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:26 (8:7, 19:10, 8:9)
    Zblokované střely – 20:12
    Vyhraná vhazování – 28:32
    Trestné minuty – 4:10
    Hity – 11:10

Hokejisté Sibiru udolali Kunlun 3:2 a na postup do play off už ztrácejí jen dva body! Třetí třetina nabídla hodně dramatickou podívanou. Ve 49. minutě využil přesilovku Alexandr Loginov a domácí vedli 2:1. Hosté rychle vyrovnali, byť trefu Blakea Parletta muselo posvětit až video, ovšem přesně o minutu později vstřelil nakonec vítězný gól Shane Prince. V závěru ještě Kunlun soupeře i díky přesilovce zatlačil, brankáře Krasikova zachránila i tyčka, ovšem na vyrovnání už čínský celek nedosáhl.

59:45
    Sajustov vyvezl puk dopředu a byť jeho nabídku před odkrytou brankou spoluhráč netrefil, vadit to Sibitu nemusí. Kunlun už nemá čas!

59:32
    Hosté hrají bez brankáře!

58:54
    Domácí jsou v plném počtu!

58:24
    Velký přesilovkový tlak Kunlunu! Krasikov se přemístil proti střele Olliho Paloly!

57:54
    Sam Lofquist nastřelil tyčku! Domácí měli velké štěstí.

57:25
    Drew Shore zakombinoval se spoluhráčem, který rozdával puky od brankové čáry a z pravého kruhu těsně minul branku!

57:10
    Od modré čáry vypálil Sam Lofquist. Krasikov zasáhl úspěšně.

56:58
    Hostům bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti a tak musejí opustit útočné pásmo.

56:53
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Kazakov – 2 min., nedovolené bránění).

56:27
    Signalizované vyloučení na domácí straně, hráči Kunlunu zatím mají výhodu!

55:47
    Pěknou individuální akci předvedl Greg Squires, který se s pukem vytočil až před domácí branku, ale Krasikov byl pozorný. Domácí brankář si pak poradil i se střelou Parletta.

55:01
    Po nahození Savčenka odklouzal Lazušin mimo svou klec. Puk se ale odrazil k hostujícím hráčům.

54:51
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje do obranného pásma Red Staru.

53:46
    Domácí v postavení mimo hru.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Sajustov (Milovzorov, Šarov), 49. Loginov (Prince), 51. Prince (Brulé, Piganovič) – 22. Bartley (Yip, Järvinen), 50. Parlett (Savinainen, Järvinen)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – Loginov (C), Savčenko, Piganovič, Ignatovič, Naumov, Klimontov, Ilja Morozov, D. Lukin – Brulé, Michajlov, Prince – Milovzorov, Šarov, Sajustov (A) – Caron, V. Komarov, Šaškov – Zyrjanov, Romancev, Kazakov.
    Red Star Kunlun: Lazušin (Karhunen) – Lofquist, Vitásek (A), Parlett, Järvinen, K. Redlihs, Bartley – Fontaine, Shore (A), Yip (C) – Palola, Mertl, Lundh – Squires, Savinainen, Lockhart – St. Pierre, Latta, Seto.

Rozhodčí: Vasiljev, Kulakov – Zacharenkov, Nikolajev