Havlíčkův Brod – Žďár n/S 7:1 (kon.) | Písek – Tábor 4:2 (kon.) | Pelhřimov – David Servis 2:7 (kon.)
SHK Hodonín – Opava 5:3 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 5:4 (kon.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 1:5 (kon.)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
2:7 (0:1, 1:3, 1:3)
HC David Servis Č. Budějovice
Středa 06.02.2019, 18:002. liga - Jih a Východ (ČR) • 37. kolo

Domácím hokejistům s dnešním zápase nevyšlo prakticky nic a zaslouženě tedy putuje vítězství na jih Čech, Servismani vítězí v Pelhřimově přesvědčivě 7:2. Víc netřeba dodávat, někdy příště napočtenou. (20:09:32)

58:42
    David Servis právě vstřelil branku!
    Sedmou branku Servismanů a ukončení zmatků v domácím obranném pásmu zaznamenal RADEK ROLÍNEK. Asistence Jiří Bárta a Daniel Dudáček.

58:27
    Puk v ochranné síti za Holíkem.

56:20
    Již tak prořídlé ochozy stadionu v Pelhřimově opouští první diváci, o vítězi utkání je rozhodnuto.

55:27
    Až příliš kruté pro domácí, nicméně zasloužený šestý gól hostů střílí JAN BÁRTA. Asistence Petr Škopek a Lukáš Kříž.

55:15
    Hosté kontrolují puk i vývoj utkání.

54:37
    Vak v souboji s Holíkem neuspěl.

54:00
    Domácí mají sice puk na holích, ale obrana hostů umožní Ledním Medvědům pouze kroužení po obvodu útočné třetiny.

52:47
    Kaminsky pálí, Marek vyráží.

52:01

51:18
    Domácí sami přichází o pásmo...

51:01
    První minutu oslabení "ubránili" hosté bez větších problémů.

50:01
    Dvě minuty pro Jana Bártu za podražení.

49:50
    Šulčík, nikým neatakován, vyslal další pokus na Holíka.

49:03
    Hosté ale přidávají pátý gól, když nedůraz domácí obrany potrestal DANIEL DUDÁČEK. Asistence Jiří Bárta a Jonáš Kronus

Holík chytá blafák Janu Bártovi. Sám Holík tak napravuje svůj prohřešek, když při předchozí akci podrazil Bártu při zakončení.

48:57
    Trestné střílení pro hosty.

47:53
    Přesnost přihrávek se vytratila z holí hráčů na obou stranách.

43:57
    Dvě minuty pro Jiřího Bártu za hrubost. Petr Škopek za nedovolené bránění.

42:27
    V naznačené výhodě ujížděl Holík na střídačku, Škopek ho ale dost nešetrně "sejmul" a domácí brankář se dlouho nezvedal z ledu...

43:41
    Lední Medvědi právě vstřelili branku!
    Přesné zakončení z hole FILIPA KASALÉHO a domácí mají rázem o co hrát. Asistence Miroslav Kopic.

41:32
    Bárta poslal svůj blafák do ochranné sítě za Holíkem.

40:53
    V úvodu třetí třetiny oba celky předvedli nepovedené útočné výpady, které selhaly na nepřesných kombinacích.,

40:01

Po druhé třetině kráčí hosté sebevědomě za třemi body a nic na tom zatím nemění ani jediný úspěch domácího celku v závěru třetiny. Servismani totiž v prostřední části hry vsítili další tři branky a pokud se nestane něco neočekávaného, poputuje výhra na jih Čech. Třetí třetina začne cca v 19:36.

40:00

39:11
    VLADIMÍR PORT se prosazuje na brankovišti a snižuje stav duelu. Asistence Petr Votápek a Miroslav Kopic.

38:59

38:30
    Jiří Bárta chtěl vymíchat Holíka, ten se překonat nenechal.

37:48
    Domácí vyhazují.

37:05
    Zámek...

36:59
    Vysoká hůl a dvě minuty odsedí Petr Votápek.

36:26
    O tyč domácí branky poslal puk do těch správných míst ROMAN ŠULČÍK. Asistence Lukáš Kříž a Petr Škopek.

35:57
    Hosté nedokázali vyhodit puk ze třetiny, ale domácí si nepočínali v založení akce o mnoho lépe...

35:08
    Střelu Sumerauera po ledě Holík ukryl pod svým betonem.

34:11
    Kopic si najel zpoza branky na brankoviště, ale Marek jeho pokus vyráží.

32:22
    Marek dobře přečetl Kohútův úmysl a lehce protáhl svou vyrážečku.

31:30
    Kříž s Bártou v úniku dva na jednoho, první jmenovaný ale zkouší střelu a tu Holík vyráží.

30:22
    Svoboda uzmul puk po ojedinělé chybě hostující obrany, ale Marka nepřekonal.

29:06
    V rychlém sledu hosté odskakují po přesném zásahu KARLA SCHMIDMAYERA. S domácími to nyní vypadá velmi špatně., Asistence Miroslav Tejko.

28:37
    Před Holíkem se prosadil LUKÁŠ SUMERAUER a posílá hosty do dvoubrankového vedení. Už se zdálo, že puk skončí v Holíkově výstroji, ale ten se nakonec odrazil za brankovou čáru. Bez asistence.

27:35
    Další zmatky na pelhřimovském brankovišti ukončuje Holík.

26:55

26:30
    Šulčík žongloval s pukem na holi před Holíkem, domácí brankář je ale pozorný.

26:10
    Zámek...

25:38
    Kopic převzal přihrávku od Filipa Kasalého, ale v tísni poslal svůj bekhend do Marka.

25:15

25:00
    Zámek...

24:55
    Podražení a dvě minuty pro Dominika Kasalého.

22:23
    Filip Kasalý a před ním také Votápek mohli vyrovnat, ale v klíčový moment oba útočníci hledali lépe postavené spoluhráče, což se ukázalo jako chyba, skóre se nemění.

20:36
    Adam s Kohútem měli na holi vyrovnání, zakončení ale ani v jednom případě nebylo ideální, Marek chytá.

20:01

První třetinu v Pelhřimově vyhráli hosté, kteří jednou dopravili puk za Holíkova záda. Domácí sice měli šance, ale všechny puky směřující na místo určení vyráží hostující Marek. Druhá třetina začne cca v 18:48.

17:09
    Zámek...domácí ale rychle vyváží puk z pásma.

16:52
    Dvě minuty odsedí Martin Kříž za zdržování hry.

16:15
    Na ledě se nyní nic moc významného neděje, oba celky se sice střídají v útočných výpadech, ale ty mají ke gólovým akcím daleko.

14:48
    Filip Kasalý v tísni pálí do připraveného Marka.

14:11
    Votápek zpracoval puk a střelou bez přípravy poslal kousek nad hostující branku.

12:22
    Kohút v dobré pozici mířil mezi Markovy betony, neuspěl.

11:49
    Kříž tvrdou střelou prověřil Holíka.

10:51
    Domácí se snaží o vyrovnání, jejich kombinace se často láme na nepřesné souhře či kvalitní ubranné hře Servismanů.

09:10
    Bárta s Šulčíkem měli velké šance, Holík pozorný.

08:33
    Kopicův pokus minul zařízení.

08:26
    Dudáčkovu střelu Holík neviděl, přesto si puk našel a ukryl do své lapačky.

07:40
    Kaminsky se prokličkoval až před Marka, který jeho střelu vykopl betonem.

06:26
    V úniku 2 na 1 hledal Votápek Filipa Kasalého, ale domácímu kapitánovi bekhend vůbec nevyšel.

05:46
    Domácí si v obraně počínají dosti nedbale a hosté mají stále více šancí. Holík několikrát zabránil dalšímu gólu Servismanů.

05:16
    Rolínek pálí, Holík připraven.

04:07
    Votápek napřáhl mezi kruhy a jeho projektil musel Marek vyrazit ramenem.

03:10
    JIŘÍ BÁRTA pod padajícím Holíkem umístil puk přesně k tyči. Asistence Karel Schmidmayer a Jiří Ferebauer.

02:05
    Bártův pokus musel Holík ukrýt do své lapačky, hosté v úvodu lepším týmem.

01:54
    Hosté nyní kombinují v pásmu před Holíkem, k ohrožení domácí svatyně ale nedochází.

00:41
    Kohút hledal na brankovišti spoluhráče, jeho pas ale vyšel do prázdna.

00:21
    Šulčík našel Vaka, jehož sražení střela končí v ochranné síti.

00:01

Oba celky nastupují na ledovou plochu, utkání mezi Pelhřimovem a českobudějovickým David Servisem bude co nevidět zahájeno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pavel Blažek

Branky a nahrávky: 40. Port (Votápek, Kopic), 44. Kasalý F. (Kopic) – 4. Bárta Jiří (Schmidmayer, Ferebauer), 29. Sumerauer, 30. Schmidmayer (Tejko), 37. Šulčík (Kříž, Škopek), 50. Dudáček (Kronus, Bárta Jiří), 56. Bárta Jan (Škopek, Kříž), 59. Rolínek (Bárta Jiří, Dudáček)

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Holík (Urban) – Kříž, Port, Kellner, Kasalý D., Adam D., Kaminsky, Bazala, Kopic, Kohút, Votápek, Kuluris, Šána, Kasalý F., Piš, Svoboda, Vála
    HC David Servis Č. Budějovice: Marek (Němec) – Dudáček, Ferebauer, Radoš, Škopek, Kříž, Schmidmayer, Rolínek, Bárta Jan, Šulčík, Tejko, Kronus, Bárta Jiří., Sumerauer, Vak

Rozhodčí: Mgr. Čunočka – Urubčík, Bc. Kleprlík