Havlíčkův Brod – Žďár n/S 7:1 (kon.) | Písek – Tábor 4:2 (kon.) | Pelhřimov – David Servis 2:7 (kon.)
SHK Hodonín – Opava 5:3 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 5:4 (kon.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 1:5 (kon.)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
2:7 (0:1, 1:3, 1:3)
HC David Servis Č. Budějovice
Středa 06.02.2019, 18:002. liga - Jih a Východ (ČR) • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Oba celky nastupují na ledovou plochu, utkání mezi Pelhřimovem a českobudějovickým David Servisem bude co nevidět zahájeno.

00:01

00:21
    Šulčík našel Vaka, jehož sražení střela končí v ochranné síti.

00:41
    Kohút hledal na brankovišti spoluhráče, jeho pas ale vyšel do prázdna.

01:54
    Hosté nyní kombinují v pásmu před Holíkem, k ohrožení domácí svatyně ale nedochází.

02:05
    Bártův pokus musel Holík ukrýt do své lapačky, hosté v úvodu lepším týmem.

03:10
    David Servis právě vstřelil branku!
    JIŘÍ BÁRTA pod padajícím Holíkem umístil puk přesně k tyči. Asistence Karel Schmidmayer a Jiří Ferebauer.

04:07
    Votápek napřáhl mezi kruhy a jeho projektil musel Marek vyrazit ramenem.

05:16
    Rolínek pálí, Holík připraven.

05:46
    Domácí si v obraně počínají dosti nedbale a hosté mají stále více šancí. Holík několikrát zabránil dalšímu gólu Servismanů.

06:26
    V úniku 2 na 1 hledal Votápek Filipa Kasalého, ale domácímu kapitánovi bekhend vůbec nevyšel.

07:40
    Kaminsky se prokličkoval až před Marka, který jeho střelu vykopl betonem.

08:26
    Dudáčkovu střelu Holík neviděl, přesto si puk našel a ukryl do své lapačky.

08:33
    Kopicův pokus minul zařízení.

09:10
    Bárta s Šulčíkem měli velké šance, Holík pozorný.

10:51
    Domácí se snaží o vyrovnání, jejich kombinace se často láme na nepřesné souhře či kvalitní ubranné hře Servismanů.

11:49
    Kříž tvrdou střelou prověřil Holíka.

12:22
    Kohút v dobré pozici mířil mezi Markovy betony, neuspěl.

14:11
    Votápek zpracoval puk a střelou bez přípravy poslal kousek nad hostující branku.

14:48
    Filip Kasalý v tísni pálí do připraveného Marka.

16:15
    Na ledě se nyní nic moc významného neděje, oba celky se sice střídají v útočných výpadech, ale ty mají ke gólovým akcím daleko.

16:52
    Dvě minuty odsedí Martin Kříž za zdržování hry.

17:09
    Zámek...domácí ale rychle vyváží puk z pásma.

18:05
    Zámek...

18:31
    Holík zasahuje proti Bártovi.

18:52

20:00

První třetinu v Pelhřimově vyhráli hosté, kteří jednou dopravili puk za Holíkova záda. Domácí sice měli šance, ale všechny puky směřující na místo určení vyráží hostující Marek. Druhá třetina začne cca v 18:48.

20:01

20:36
    Adam s Kohútem měli na holi vyrovnání, zakončení ale ani v jednom případě nebylo ideální, Marek chytá.

22:23
    Filip Kasalý a před ním také Votápek mohli vyrovnat, ale v klíčový moment oba útočníci hledali lépe postavené spoluhráče, což se ukázalo jako chyba, skóre se nemění.

24:55
    Podražení a dvě minuty pro Dominika Kasalého.

25:00
    Zámek...

25:15
    Domácí vyhazují.

25:38
    Kopic převzal přihrávku od Filipa Kasalého, ale v tísni poslal svůj bekhend do Marka.

26:10
    Zámek...

26:30
    Šulčík žongloval s pukem na holi před Holíkem, domácí brankář je ale pozorný.

26:55

27:35
    Další zmatky na pelhřimovském brankovišti ukončuje Holík.

28:37
    Před Holíkem se prosadil LUKÁŠ SUMERAUER a posílá hosty do dvoubrankového vedení. Už se zdálo, že puk skončí v Holíkově výstroji, ale ten se nakonec odrazil za brankovou čáru. Bez asistence.

29:06
    V rychlém sledu hosté odskakují po přesném zásahu KARLA SCHMIDMAYERA. S domácími to nyní vypadá velmi špatně., Asistence Miroslav Tejko.

30:22
    Svoboda uzmul puk po ojedinělé chybě hostující obrany, ale Marka nepřekonal.

31:30
    Kříž s Bártou v úniku dva na jednoho, první jmenovaný ale zkouší střelu a tu Holík vyráží.

32:22
    Marek dobře přečetl Kohútův úmysl a lehce protáhl svou vyrážečku.

34:11
    Kopic si najel zpoza branky na brankoviště, ale Marek jeho pokus vyráží.

35:08
    Střelu Sumerauera po ledě Holík ukryl pod svým betonem.

35:57
    Hosté nedokázali vyhodit puk ze třetiny, ale domácí si nepočínali v založení akce o mnoho lépe...

36:26
    O tyč domácí branky poslal puk do těch správných míst ROMAN ŠULČÍK. Asistence Lukáš Kříž a Petr Škopek.

36:59
    Vysoká hůl a dvě minuty odsedí Petr Votápek.

37:05
    Zámek...

37:48

38:30
    Jiří Bárta chtěl vymíchat Holíka, ten se překonat nenechal.

38:59

39:11
    Lední Medvědi právě vstřelili branku!
    VLADIMÍR PORT se prosazuje na brankovišti a snižuje stav duelu. Asistence Petr Votápek a Miroslav Kopic.

40:00

Po druhé třetině kráčí hosté sebevědomě za třemi body a nic na tom zatím nemění ani jediný úspěch domácího celku v závěru třetiny. Servismani totiž v prostřední části hry vsítili další tři branky a pokud se nestane něco neočekávaného, poputuje výhra na jih Čech. Třetí třetina začne cca v 19:36.

40:01

40:53
    V úvodu třetí třetiny oba celky předvedli nepovedené útočné výpady, které selhaly na nepřesných kombinacích.,

41:32
    Bárta poslal svůj blafák do ochranné sítě za Holíkem.

43:41
    Přesné zakončení z hole FILIPA KASALÉHO a domácí mají rázem o co hrát. Asistence Miroslav Kopic.

42:27
    V naznačené výhodě ujížděl Holík na střídačku, Škopek ho ale dost nešetrně "sejmul" a domácí brankář se dlouho nezvedal z ledu...

43:57
    Dvě minuty pro Jiřího Bártu za hrubost. Petr Škopek za nedovolené bránění.

47:53
    Přesnost přihrávek se vytratila z holí hráčů na obou stranách.

48:57
    Trestné střílení pro hosty.

Holík chytá blafák Janu Bártovi. Sám Holík tak napravuje svůj prohřešek, když při předchozí akci podrazil Bártu při zakončení.

49:03
    Hosté ale přidávají pátý gól, když nedůraz domácí obrany potrestal DANIEL DUDÁČEK. Asistence Jiří Bárta a Jonáš Kronus

49:50
    Šulčík, nikým neatakován, vyslal další pokus na Holíka.

50:01
    Dvě minuty pro Jana Bártu za podražení.

51:01
    První minutu oslabení "ubránili" hosté bez větších problémů.

51:18
    Domácí sami přichází o pásmo...

52:01

52:47
    Kaminsky pálí, Marek vyráží.

54:00
    Domácí mají sice puk na holích, ale obrana hostů umožní Ledním Medvědům pouze kroužení po obvodu útočné třetiny.

54:37
    Vak v souboji s Holíkem neuspěl.

55:15
    Hosté kontrolují puk i vývoj utkání.

55:27
    Až příliš kruté pro domácí, nicméně zasloužený šestý gól hostů střílí JAN BÁRTA. Asistence Petr Škopek a Lukáš Kříž.

56:20
    Již tak prořídlé ochozy stadionu v Pelhřimově opouští první diváci, o vítězi utkání je rozhodnuto.

58:27
    Puk v ochranné síti za Holíkem.

58:42
    Sedmou branku Servismanů a ukončení zmatků v domácím obranném pásmu zaznamenal RADEK ROLÍNEK. Asistence Jiří Bárta a Daniel Dudáček.

Domácím hokejistům s dnešním zápase nevyšlo prakticky nic a zaslouženě tedy putuje vítězství na jih Čech, Servismani vítězí v Pelhřimově přesvědčivě 7:2. Víc netřeba dodávat, někdy příště napočtenou. (20:09:32)

Pavel Blažek

Branky a nahrávky: 40. Port (Votápek, Kopic), 44. Kasalý F. (Kopic) – 4. Bárta Jiří (Schmidmayer, Ferebauer), 29. Sumerauer, 30. Schmidmayer (Tejko), 37. Šulčík (Kříž, Škopek), 50. Dudáček (Kronus, Bárta Jiří), 56. Bárta Jan (Škopek, Kříž), 59. Rolínek (Bárta Jiří, Dudáček)

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Holík (Urban) – Kříž, Port, Kellner, Kasalý D., Adam D., Kaminsky, Bazala, Kopic, Kohút, Votápek, Kuluris, Šána, Kasalý F., Piš, Svoboda, Vála
    HC David Servis Č. Budějovice: Marek (Němec) – Dudáček, Ferebauer, Radoš, Škopek, Kříž, Schmidmayer, Rolínek, Bárta Jan, Šulčík, Tejko, Kronus, Bárta Jiří., Sumerauer, Vak

Rozhodčí: Mgr. Čunočka – Urubčík, Bc. Kleprlík