Čtvrtek 07.02.2019, 14:30 • Marli Areena, Turku • Turnaj pěti (U19)

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (16:35:35)

Vyloučení: 1 – 4.
    Branky v přesilovce: 0 – 0.
    Vhazování: 26 – 22.
    Diváci: 95.

Další utkání čeká naší devatenáctku v pátek 8.2.2019 v 18:00 proti Švýcarsku a opět pro vás bude připraven online přenos.

Česká devatenáctka prohrála v Turku i své druhé vystoupení. Po včerejší prohře s Finskem po prodloužení nestačila dnes na Švédsko. Český tým sice dokázal stáhnout tříbrankové manko, ale Švédové i přesto dokázali dovést utkání do vítězného konce a zvítězili 5:3.

59:58 KARLBERG - 5:3

59:58
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Zdeněk Sedlák měl dobrou šanci při power play, ale netrefil branku, a z protiakce poslal puk do odkryté branky MARCUS KARLBERG – 5:3! Asistence: Lukas Wernblom.

59:26
    Nahodili jsme puk do naší útočné třetiny a Radek Haas prchá na střídačku!

59:10
    Švédové vyhráli buly a nastěhovali se do naší třetiny.

58:59
    Český tým si bere logicky oddechový čas. Po našem ofsajdu se bude vhazovat ve střední třetině. Radek Haas zatím zůstává v brance.

58:01
    Dvě minuty do konce třetí třetiny. Švédové v naší obranné třetině.

57:45
    Český tým se však nemůže usadit v útočné třetině, aby mohl odvolat Radka Haase a zkusit power play.

57:02
    Radek Haas drží české naděje! Kryl velmi jemnou teč Linuse Petterssona!

56:19
    Odvážný průnik Otakara Šika nevedl k zakončení, to je škoda. Tady to chtělo více důrazu od jeho spoluhráčů.

55:30
    Radek Haas si poradil se střelou Cronholma a unavená česká pětka si může vystřídat.

55:21
    Teď nás seveřané zamkli v obranné třetině a pomohli jsme si pouze vyhozením přes všechny čáry.

54:10
    Po dlouhé době byl prověřen Radek Haas a poradil si s nájezdem Marcuse Karlberga, jenž zakončil svůj brejk bekhendovou kličkou. Český brankář teď udržel náš tým ve hře.

53:26
    Kapitán českého výběru Jan Dluhoš vystihl ledabylou rozehrávku Švédů, nicméně do střelecké pozice se nedostal.

52:33
    Rána litoměřického Otakara Šika z otočky skončila vysoko nad brankou.

51:10
    Zápas teď malinko ztratil na tempu a vytratili se zároveň s tím i šance. Včera si český tým natrénoval, jak se v Turku hraje závěr zápasu, tak doufejme, že se mu povede i dnes srovnat skóre.

50:11
    Linus Nässen trefil svou ranou českého lva na dresu Radka Haase. Vhazovat se bude po pravici českého brankáře.

49:22
    Další technicky prohřešek z naší strany – ofsajd.

49:07
    Zakázané uvolnění českých mladíků.

48:47
    Lukas Söderlund byl sám v naší obranné třetině, a tak měla jeho akce jepičí život.

48:14
    Zakázané uvolnění Tre Kronor.

47:56
    Daniel Klímek si hodil kotouč příliš dopředu a to švédská obrana již zvládla pokrýt.

46:34
    Trestuhodně nechala naše obrana vybruslit Christiana Lindberga až před Haase, ten měl naštěstí beton tam, kde měl mít a kryl šanci švédského zadáka.

45:49
    Dobře dobruslil akci třech proti dvěma Jaroslav Brož a překazil Švédům kombinaci.

44:55
    Tre Kronor si vyžádali oddechový čas.

44:55
    Mělo být však znovu srovnáno! Vsetínský Daniel Klímek dorážel zcela sám do polo odkryté branky, ale nedokázal přehodit položený beton švédského brankáře!
    44:21 WERNBLOM - 4:3

44:21
    Dlouho jsme si srovnání neužili! Po samostatné akci vymetl všechny pavučiny v české brance LUKAS WERNBLOM. Asistence: Bez asistence.
    43:36 PROCHÁZKA - 3:3

43:36
    Česko právě vstřelilo branku!
    Čeští mladíci stáhli tříbrankové manko! RADEK PROCHÁZKA nahodil kotouč od modré a lehká teč Linuse Cronholma zapříčinila to, že Eliasson nedosáhl na kotouč – 3:3! Asistence: František Klejna.

42:38
    Carl Jakobsson si sám dojel nahozený kotouč a poté Švédové měli delší v naší obranné třetině, ale střelu si seveřané nepřipravili.

41:16
    Po akci Vojtěcha Střondaly se k odraženému kotouči dostal jako první Jan Dluhoš a ranou ze vzduchu trefil beton Eliassona.

40:31
    Na druhé straně byla střela Otakara Šika zablokována do ochranné sítě.

40:16
    Vstup do třetí části nebyl podle našich představ. Lukas Söderlundu si stáhl kotouč a jeho rána jen těsně minul pravou tyč Haasovi branky!

40:01

Další třetina začne přibližně v 15:55 .

Zásahy brankářů ve 2. třetině: 5 – 11.

Druhá třetina přinesla atraktivní podívanou a tři branky. K naší radosti dokázal český tým snížit ze stavu 3:0 a vrátil se do hry. O branky se postaraly Dominik Sklenář a Šimon Jelínek, jehož branka opravdu stála za to.

40:00
    39:10 JELÍNEK - 3:2

39:10
    Tohle byla lahůdka v podání kladenského útočníka ŠIMONA JELÍNKA! Ve středním pásmu nabral rychlost, stahovačkou se zbavil obránce a bekhendem překonal Eliassona! Smekám pomyslný klobouk – 3:2! Asistence: Zdeněk Sedlák.

38:55
    A Radek Haas zvládl i střelu Axela Anderssona, vhazovat se bude v českém obranném pásmu.

38:25
    Ošemetná situace před Haasem, naštěstí se pro českého brankáře vykutálel kotouč k českému obránci.

37:35
    Obránce Filip Johansson se neproháčkoval přes českou obranu na modré čáře.

36:27
    Třetí česká formace bojovala srdnatě v útočném pásmu, ale zakončení to nepřineslo.

35:14
    Český tým je kompletní.

34:38
    V oslabení mohl snížit na rozdíl jediné branky Zdeněk Sedlák, jenž využil chybu švédského brankáře, ale ten se přeci jen stihl vrhnout ke své tyči a zakončení Sedláka vyrazit!

34:01
    Krásnou švédskou kombinaci zakončil ranou švihem Marcus Karlberg, ale tohle byl vynikající zákrok Radka Haase lapačkou!

33:14
    Vyloučení v týmu Česko (Řehák – 2 min., krosček).
    32:04 SKLENÁŘ - 3:1

32:04
    Konečně! Český tým si zasloužil za své šance branku! Jan Štibingr vypálil od modré a lehkou tečí změnil směr a rozvlnil síť za Eliassonem DOMINIK SKLENÁŘ. Asistence: Jan Štibingr a Zdeněk Sedlák.

31:46
    Český tým hraje v plném počtu.

31:02
    Filip Cederqvist však z ničeho nic ranou na vzdálenější tyč rozezvučel brankovou konstrukci!

30:40
    Další naše vyhození, toto oslabení hrajeme zatím dobře.

30:20
    Jan Štibingr však zabojoval o kotouč a vyhodil jej přes všechny čáry.

30:01
    Švédové získali kotouč a kombinují v útočné třetině.

29:46
    Vyloučení v týmu Česko (Sklenář – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    29:11 NÄSSEN - 3:0

29:11
    Je to již rozdílem třídy! Ránu Jakoba Bondessona od modré vyrazil Radek Haas pouze na hokejku LINUSE NÄSSENA a ten poslal kotouč do české sítě – 3:0! Asistence: Jakob Bondesson a Nikola Pasic.

28:14
    Zakázané uvolnění českého týmu. Vhazovat se bude před Radkem Haasem.

27:40
    Naši však teď zahazují šanci za šancí! Otakar Šik našel před brankou volného Jana Bambulu, ten však svou bekhendovou kličkou nedokázal překonat Eliassona!

27:02
    Hugo Gustafsson si udělal stahovačkou prostor, ale střela mu vůbec nesedla a skončila na zadním hrazení.

26:05
    Jasper Eliasson předvedl u své pravé tyče klidný zákrok a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

25:10
    Teď však byli Češi blízko! Jan Dluhoš si sjel mezi kruhy, dostal přihrávku, ale trestuhodně minul, svou ranou švihem, branku!

24:41
    Radek Procházka si zaklepal na modré o kotouč, ale jeho pokus poté minul švédskou branku.

24:05
    Krásnou ranou přímo ze stahovačky se prezentoval Carl Jakobsson, svůj cíl však netrefil. Radek Haas nemusel zasahovat.

23:10
    Lehká střela Filipa Johanssona vypadla Haasovi z lapačky, k našemu štěstí pouze vedle pravé tyče.

22:40
    David Aubrecht poslal svou střelu pouze diagonálně do protějšího rohu kluziště.

22:16
    To je škoda! Hodně prostoru dostal na levém křídle vsetínský Daniel Klímek a jeho střela se otřela o horní tyč!

21:54
    Český tým v plném počtu.

20:40
    Hugo Gustafsson se prohnal kolem pravého mantinelu, našel před brankou volného Antona Heikkinenan, jenž zakončoval bruslí, ale beton Radka Haase byl proti zvýšení skóre, které těžko říct zda by bylo regulérní.

20:01
    Český tým zahajuje druhou třetinu v oslabení, které může trvat ještě 1:54.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:16 .

Zásahy brankářů po 1. třetině: 3 – 13!

Čeští mladíci prohráli první třetinu se stejně mladými Švédy o dvě branky, nicméně obraz hry je celkem vyrovnaný, přesto Švédové jsou v útočné fázi nebezpečnějším týmem. Do druhé třetiny jde český výběr v oslabení, uvidíme, zda poté zvládne dohnat ztrátu z první periody.

20:00

19:54
    Vyloučení v týmu Česko (Aubrecht – 2 min., podrážení).
    19:24 WERNBLOM - 2:0

19:24
    Mladí Švédové přidávají v závěru první třetiny druhou branku! LUKAS WERNBLOM čekal mezi kruhy tak dlouho, až dostal přesnou přihrávku od zadního mantinelu a pohodlně zavěsil – 2:0! Asistence: Linus Nässen a Marcus Karlberg.

19:01
    Poslední minuta první třetiny. Po českém ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

18:37
    Pokus Linuse Petterssona zablokován českou obranou až nad ochrannou síť.

18:05
    Radek Haas měl před sebou nepřehlednou situaci, ale poradil si s ní a vyrazil pravým betonem dvě švédské dorážky.

17:24
    Jan Bambula se postaral v souboji na modré o Antona Heikkinena a obral jej o kotouč.

16:24
    Střela Söderlunda trefila pouze jeho spoluhráče z první formace, Filipa Cederqvista.

15:42
    Lukas Wernblom číhal na brejku, ale přihrávka, která mu byla adresována mu přeskočila hůl.

14:38
    Jaroslav Brož se dostal do úniku dvou proti jednomu s Janem Bambulou, který nakonec dostal kotouč osamocený před Eliassonem a dovolil si vyzkoušet Kyselovo typ zakončení, to mu však bohužel nevyšlo! Ale klobouk dolů za zkoušku!

13:45
    Radek Haas toho příliš neviděl, přesto dokázal vytěsnit nepříjemnou střelu od Lukase Söderlunda.

12:48
    Švédové v plném počtu. První česká přesilovka nepřinesla větší šanci.

12:30
    Až teď se čeští mladíci opět usadili v útočné třetině, ale Františku Klejnovi ujel kotouč před brankou Eliassona z hole.

11:45
    Švédové poslali dvakrát kotouč až za branku Radka Haase. Českým tým musí opět vynaložit síly na zavezení kotouč do své útočné třetiny.

11:02
    Český tým vyhrál buly při své první přesilové hře, ale dvojitá rána Otakara Šika úspěch neslavila. Nejprve trefil český útočník obránce, a druhou ranou minul cíl.

10:48
    Vyloučení v týmu Švédsko (Jakobsson – 2 + 10 min., vražení na hrazení).

10:01
    Jesper Eliasson si poradil i s tečovanou střelou Šimona Jelínka, nicméně vhazovat se bude před švédským brankářem.

09:38
    Zakázané uvolnění české devatenáctky.

09:21
    Jesper Eliassson si pohlídal svou první tyč, kam mířil střelou z levého křídla Jan Bambula.

08:15
    Kevin Wensström se dostal do stejné pozice, z které skóroval, ale tentokrát mu při střele puk sjel z hole.

07:26
    Jan Dluhoš zablokoval před brankou nabídku od Axela Anderssona.

06:55
    Zakázané uvolnění Švédska. Vhazovat se bude po pravici Eliassona.
    05:47 WENNSTRÖM - 1:0

05:47
    Tre Kronor jdou do vedení! Lukas Wernblom našel na pravém kruhu KEVINA WENNSTRÖMA, jenž svou ranou po ledě procedil puk pod betonem Radka Haase – 1:0! Asistence: Lukas Wernblom.

04:54
    Jan Šír zůstal osamocený v útočné třetině a kotouč pouze odevzdal na hůl severského soupeře.

03:54
    A poprvé jsme výrazněji zahrozili. Zdeněk Sedlák se dostal k dvojité střele, nicméně v obou případech zasáhl beton Eliassona.

03:28
    Vojtěch Střondala na ledě a český tým přežil dobrou švédskou přesilovku.

03:02
    Švédská přesilovka je však velmi dobrá. Radek Haas ukryl ve své výstroji střelu Marcuse Karlberga z levého kruhu. Český tým se stále neosvobodil.

02:40
    Lukas Söderlund chtěl pálit z první, ale kotouč netrefil de facto vůbec, Radek Haas byl tentokrát bez práce.

02:18
    Lukas Wernblom se dostal ještě ke dvěma střelám, ale s oběma si český brankář poradil. Český tým se však ještě nedostal ve svém prvním oslabení z obranné třetiny.

01:54
    Radek Haas musel svým pravým betonem vytěsnit střelu Lukase Wernbloma z pravého kruhu.

01:28
    Vyloučení v týmu Česko (Střondala – 2 min., podrážení).

01:02
    Na druhé straně vedl první akci Marcus Karlberg, vyjel si na vrchol kruhu, ale jeho střela minula Haasovu branku.

00:28
    Otakar Šik poprvé prověřil Jespera Eliassona v brance Tre Kronor, ale rána z úhlu neměla gólové parametry.

00:09
    Po devíti vteřinách zahráli Švédi na icing.

00:01
    Druhé vystoupení české devatenáctky na turnaji v Turku právě začalo.

Česká i švédská hymna zazněla, za chvíli začne samotné utkání. Doufejme, že český tým vstoupí do toho dnešního lépe jak do včerejšího střetnutí s Finy, kdy inkasoval po jedenácti vteřinách.

Švédsko vs. Česko

Reprezentační devatenáctku čeká zajímavá prověrka, turnaj pěti zemí ve finském Turku. Český tým se na akci připravoval v Rokycanech, na ledě i v kabině vládla pohoda a k vidění byly známé i neznámé tváře.

Brankáři:
    Daniel Dvořák (Hradec Králové), Radek Haas (Ässät Pori, Finsko).

Obránci:
    David Aubrecht (Liberec), Jan Dluhoš (Litoměřice), Tomáš Ondračka (Vsetín), Jan Štibingr (Slavia Praha), František Klejna, Radek Procházka (oba Kadaň), Vít Seemann (Chomutov).

Útočníci:
    Dominik Sklenář (Hradec Králové), Jan Žemba (Liberec), Otakar Šik (Litoměřice), Daniel Klímek (Vsetín), Zdeněk Sedlák (Kärpät Oulu, Finsko), Jan Šír (Benátky nad Jizerou), Jan Bambula (Havířov), František Řehák (Kloten, Švýcarsko), Vojtěch Kropáček (Sparta Praha), Michal Matiaško (Olomouc), Vojtěch Střondala (Kometa Brno), Šimon Jelínek (Kladno), Jaroslav Brož (Slavia Praha).

16:30 Česko – Německo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 6. Wennström (Wernblom), 20. Wernblom (Nässen, Karlberg), 30. Nässen (Bondesson, Pasic), 45. Wernblom, 60. Karlberg (Wernblom) – 33. Sklenář (Štibingr, Sedlák), 40. Jelínek (Sedlák), 44. Procházka (Klejna)

Švédsko: Eliasson (Myrenberg) – Cronholm, Andersson (A), Bondesson, Lundmark, Lindberg, Johansson (C), Barklund, Lilja – Cederqvist, Gustafsson, Söderlund – Wernblom (A), Nässen, Karlberg – Pasic, Wennström, Pettersson – Heikkinen, Westfält, Jakobsson.
    Česko: Haas (Dvořák) – Štibingr (A), Aubrecht, Klejna, Ondračka, Dluhoš (C), Procházka, Seemann, Žemba – Bambula, Šik (A), Brož – Sedlák, Střondala, Jelínek – Sklenář, Kropáček, Šír – Matiaško, Řehák, Klímek.