Čtvrtek 07.02.2019, 14:30 • Marli Areena, Turku • Turnaj pěti (U19)

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (16:35:35)

Vyloučení: 1 – 4.
    Branky v přesilovce: 0 – 0.
    Vhazování: 26 – 22.
    Diváci: 95.

Další utkání čeká naší devatenáctku v pátek 8.2.2019 v 18:00 proti Švýcarsku a opět pro vás bude připraven online přenos.

Česká devatenáctka prohrála v Turku i své druhé vystoupení. Po včerejší prohře s Finskem po prodloužení nestačila dnes na Švédsko. Český tým sice dokázal stáhnout tříbrankové manko, ale Švédové i přesto dokázali dovést utkání do vítězného konce a zvítězili 5:3.

59:58 KARLBERG - 5:3

59:58
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Zdeněk Sedlák měl dobrou šanci při power play, ale netrefil branku, a z protiakce poslal puk do odkryté branky MARCUS KARLBERG – 5:3! Asistence: Lukas Wernblom.

59:26
    Nahodili jsme puk do naší útočné třetiny a Radek Haas prchá na střídačku!

59:10
    Švédové vyhráli buly a nastěhovali se do naší třetiny.

58:59
    Český tým si bere logicky oddechový čas. Po našem ofsajdu se bude vhazovat ve střední třetině. Radek Haas zatím zůstává v brance.

58:01
    Dvě minuty do konce třetí třetiny. Švédové v naší obranné třetině.

57:45
    Český tým se však nemůže usadit v útočné třetině, aby mohl odvolat Radka Haase a zkusit power play.

57:02
    Radek Haas drží české naděje! Kryl velmi jemnou teč Linuse Petterssona!

56:19
    Odvážný průnik Otakara Šika nevedl k zakončení, to je škoda. Tady to chtělo více důrazu od jeho spoluhráčů.

55:30
    Radek Haas si poradil se střelou Cronholma a unavená česká pětka si může vystřídat.

55:21
    Teď nás seveřané zamkli v obranné třetině a pomohli jsme si pouze vyhozením přes všechny čáry.

54:10
    Po dlouhé době byl prověřen Radek Haas a poradil si s nájezdem Marcuse Karlberga, jenž zakončil svůj brejk bekhendovou kličkou. Český brankář teď udržel náš tým ve hře.

53:26
    Kapitán českého výběru Jan Dluhoš vystihl ledabylou rozehrávku Švédů, nicméně do střelecké pozice se nedostal.

52:33
    Rána litoměřického Otakara Šika z otočky skončila vysoko nad brankou.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 6. Wennström (Wernblom), 20. Wernblom (Nässen, Karlberg), 30. Nässen (Bondesson, Pasic), 45. Wernblom, 60. Karlberg (Wernblom) – 33. Sklenář (Štibingr, Sedlák), 40. Jelínek (Sedlák), 44. Procházka (Klejna)

Švédsko: Eliasson (Myrenberg) – Cronholm, Andersson (A), Bondesson, Lundmark, Lindberg, Johansson (C), Barklund, Lilja – Cederqvist, Gustafsson, Söderlund – Wernblom (A), Nässen, Karlberg – Pasic, Wennström, Pettersson – Heikkinen, Westfält, Jakobsson.
    Česko: Haas (Dvořák) – Štibingr (A), Aubrecht, Klejna, Ondračka, Dluhoš (C), Procházka, Seemann, Žemba – Bambula, Šik (A), Brož – Sedlák, Střondala, Jelínek – Sklenář, Kropáček, Šír – Matiaško, Řehák, Klímek.