Rusko – Finsko 3:2 (4:3 po s.n.) | Česko – Švédsko 5:2 (kon.)
konec
Česko
5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Švédsko
Čtvrtek 07.02.2019, 19:00 • Hala Hovet, Stockholm (Švédsko) • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 1.78 4.59 3.53
Partner:
  58:02 Jonathan DAVIDSSON - 5:2
   
  58:02
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Tre kronor ještě korigují stav utkání. Pěkná předávka kotouče, JONATHAN DAVIDSSON si najel na Dahlbeckův pas zpoza branky mezi kruhy a z první nedal Hrubcovi šanci. Tento gól už však nemusí Čechy moc mrzet. Asistence: Klas Dahlbeck.
  57:33 Jiří SEKÁČ - 5:1
   
  57:33
  Česko právě vstřelilo branku!
  Češi vstřelili Švédsku bůra naposledy na Českých hokejových hrách v dubnu 2017, tehdy vyhráli 8:4, nyní se to povedlo po téměř dvou letech znovu! Pátou branku zařídil JIŘÍ SEKÁČ! Po buly se prohnal po levé straně a z úhlu trefil odkrytou švédskou branku. Asistence: Jan Kovář.
  50:59 Jan KOVÁŘ - 4:1
   
  50:59
  Česko právě vstřelilo branku!
  V této přesilovce dlouho nepřicházelo nebezpečí, nakonec však Češi střílí třetí přesilovkový gól! Rychlá a pohledná akce českého týmu. Od Zámorského šel puk na pravý kruh na Zaťoviče, jenž viděl před brankou osamoceného JANA KOVÁŘE. Ten nezazmatkoval, zamířil a následně vypálil přesně k pravé tyčce. Plzeňský útočník tak zkompletoval hattrick! Asistence: Martin Zaťovič a Petr Zámorský.
  46:44 Jan KOVÁŘ - 3:1
   
  46:44
  Česko právě vstřelilo branku!
  Veliká chyba ve švédské rozehrávce, kterou první česká formace bez váhání trestá! Milan Gulaš zachytil vyhození za švédskou brankou, sám v pádu ještě neuspěl, Hellberg však betonem kotouč jen vyrazil a JAN KOVÁŘ znovu osamocený u levé tyče měl opět lehkou práci a slízl smetanu. Češi tak vedou 3:1! Asistence: Milan Gulaš.
  36:33 Jan KOVÁŘ - 2:1
   
  36:33
  Česko právě vstřelilo branku!
  Rychlá souhra Čechů a národní tým jde poprvé v utkání do vedení! Petr Holík vykouzlil krásnou přihrávku z pravého kruhu na JANA KOVÁŘE, jenž stál u levé tyčky. Napoprvé promáchl, ale bruslí si puk se štěstím zpracoval a následně ho doklepl do odkryté sítě, Hellberg byl bez šance se přesunout. Asistence: Petr Holík.
  27:10 Marek KVAPIL - 1:1
   
  27:10
  Česko právě vstřelilo branku!
  Tato přesilovka už byla o poznání lepší a Češi se radují ze srovnání! MAREK KVAPIL obdržel od Kundrátka pas na levý kruh, sjel si ještě do lepší pozice a z místa pro vhazování vypálil nechytatelně pod horní tyč – 1:1! Asistence: Tomáš Kundrátek.
  02:25 Emil BEMSTRÖM - 0:1
   
  02:25
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  To bohužel není dobrý start pro národní tým, Tre kronor využívají početní výhodu po jednoduché kombinaci a jdou do vedení. EMIL BEMSTRÖM stál na levém kruhu, dostal pas přesně na ránu z první a jeho dělovka zapadla k pravé tyčce, pro tohoto švédského útočníka je to první gól v reprezentaci! Hrubec nestihl zareagovat. Asistence: Philip Holm a Dennis Rasmussen.

  Matěj Vybíral

  Branky a nahrávky: 28. M. Kvapil (Kundrátek), 37. Jan Kovář (P. Holík), 47. Jan Kovář (Gulaš), 51. Jan Kovář (Zaťovič, Zámorský), 58. Sekáč (Jan Kovář) – 3. Bemström (Holm, Rasmussen), 59. Davidsson (Dahlbeck)


  Česko: Hrubec (Will) – Polášek (A), Zámorský, Štencel, Kundrátek, J. Krejčík, M. Doudera, Hrbas, D. Musil – Gulaš (C), Jan Kovář, Sekáč – Zaťovič (A), Filippi, M. Kvapil – R. Zohorna, T. Zohorna, H. Zohorna – Lenc, P. Holík, P. Zdráhal – Rousek.
  Švédsko: Hellberg (Reideborn) – Holm (C), Lööv, Dahlbeck (A), Persson, Engsund, Djuse – Lilja, Rasmussen (A), Bemström – Lindqvist, Kellman, J. Boqvist – Nygard, L. Johansson, Davidsson – Larsson, Händemark, Sylvegård.

  Rozhodčí: Kova, Vikman (oba FIN) – Löfgren, Persson (oba SWE)

  Diváci: 6377