Rusko – Finsko 3:2 (4:3 po s.n.) | Česko – Švédsko 5:2 (kon.)
po s.n. (4:3)
Rusko
3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Finsko
Čtvrtek 07.02.2019, 17:30 • Arena-2000 Lokomotiv, Jaroslavl (Rusko) • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 3.7 4.51 1.76
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
   
  V prvním zápase Beijer Hockey Games se proti sobě utkají Rusko a Finsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci minulého roku v zápase pod širým nebem, kdy Rusko zvítězilo naprosto jasně 5:0. Dnes se bude hrát v Aréně-2000 Lokomotiv v Jaroslavli (Rusko). Tato hala nabídne kapacitu pro 9 070 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 17:30.
  Rusko se následně utká v sobotu od 15:30 s výběrem Švédska a tradičně v neděli od 12:00 se střetne Českou republikou. Finsko narazí na Česko už v sobotu od 12:00 a v neděli si to rozdá od 15:30 v severním derby se Švédskem.
   
  Nominace Ruska:

  Brankáři: Kočetkov, Bobkov, Konovalov

  Obránci: Zub, Pedan, Jelesin, Rafikov, Antipin, Miščenko, Běreglazov, Arzamascev, Vasilevskij, Mironov

  Útočníci: Světlakov, Kagarlickij, Nikoncev, Denisenko, Zernov, Slepec, Michejev, Šumakov, Burdasov, Okulov, Kadějkin, Šipačov, Alexejev, Kuzmenko, Kručinin
   
  Nominace Finska:

  Brankáři: Tirronen, Vehvilainen

  Obránci: Pokka, Friman, Lehtonen, Lehtivuori, Kaski, Virtanen, Eronen, Laaksonen, Nakyva, Leskinen

  Útočníci: Luostarinen, Tyrvainen, Junttila, Kalapudas, Nattinen, Ojamaki, Pesonen, Ruohomaa, Leskinen, Bjorninen, Hakulinen, Sallinen
   
  Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
   
  Úvodní sestavy:

  Rusko: Konovalov (Bobkov) – Arzamascev, Alexej Vasilevskij, Rafikov, Jelesin, Běreglazov, Zub (A), Mironov, Kulik – Kagarlickij, Šipačov (C), Nikoncev (A) – Šumakov, Zernov, I. Michejev – Kuzmenko, Světlakov, Okulov – Denisenko, Kadějkin, Burdasov – Alexejev.

  Finsko: Vehviläinen (Tirronen) – Lehtonen, Kaski, Eronen, Näkyvä, Virtanen, O. Leskinen, Friman, Laaksonen – Junttila, Ruohomaa, Ojamäki – Pesonen, Kalapudas, V. Leskinen – Hakulinen, Tyrväinen, Jo. Nättinen – Sallinen, Björninen, Luostarinen.

  Rozhodčí: Pešina, Hejduk (oba Česko) – Šišlo, Šalagin (oba Rusko).
   
  K utkání je vše připraveno, oba celky jsou už na ledové ploše a začíná oficiální zahájení Beijer Hockey Games. Utkání se bude hrát v Jaroslavli, v Aréně 2000, kde svá utkání hraje Lokomotiv Jaroslavl.
   
  Nyní si vyslechneme finskou hymnu a po ní přijde na řadu také hymna Ruské sborné.
   
  Oficiality zápasu jsou za námi a pomalu bude moci začít samotné utkání mezi Ruskem a Finskem.
   
  Utkání ponese českou stopu, jako hlavní sudí budou totiž duel řídit Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:10
  Rusové se dostali do útočného pásma a hned ohrozili finskou branku. Poté došlo k přerušení hry a vhazovat se bude po pravé ruce finského brankáře.
   
  00:28
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Finové se velmi rychle ujímají vedení hned ze své první akce. Mikko Lehtonen napálil puk od modré čáry a těsně před brankou Konovalova ho tečoval NIKO OJAMÄKI a prostřelil ho – 0:1. Asistence: Mikko Lehtonen a Julius Junttila.
  00:28 Niko OJAMÄKI - 0:1
   
  02:12
  Rusové se hned jali do útoku a snažili se ohroziti finského brankáře, který však menší tlak soupeře ustál.
   
  02:35
  A na druhé straně opět zaútočil finský celek, kterému první branka vlila krev do žil.
   
  02:55
  Finové se opět natlačili před branku Ruska, Ojamäki vyslal tvrdou střelu, která však končí pouze na brankáři soupeře. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho pravé ruce.
   
  04:06
  Rusko právě vstřelilo branku!
  A je vyrovnáno. Hned z následné akce se Rusové dokázali prosadit a začíná se znovu od začátku. ILJA MICHEJEV dostal od Zernova chytrou přihrávku do těsné blízkosti finského brankáře a rychlou svižnou střelou ho prostřelil – 1:1. Asistence: Denis Zernov a Sergej Šumakov.
  04:06 Ilja MICHEJEV - 1:1
   
  04:38
  Vyloučení v týmu Finsko (Juhani Tyrväinen – 2 min., sekání).
   
  04:38
  Navíc mohou Rusové strhnout vedení na svou stranu, čeká je totiž přesilová hra při vyloučení finského hráče.
   
  05:15
  A už se usadili ve finském pásmu, kde dlouho kombinovali, ale Veini Vehviläinen zatím společně s finskou obranou odolává. Nicméně Finové jsou stále pod tlakem a nemohou puk vyhodit.
   
  06:15
  Až nyní se to Finům povedlo a vyhazují kotouč až před ruskou branku. Osvobozují se, šetří cenné vteřiny a jdou střídat unavenou čtveřici.
   
  06:38
  Oslabení finský celek zvládl a nyní je už v plném počtu.
   
  07:10
  Z vrcholu pravého kruhu vyslal nebezpečnou střelu Eetu Luostarinen, ovšem proti jeho pokusu stál levý beton Konovalova.
   
  07:21
  Vyloučení v týmu Finsko (Jesse Virtanen – 2 min., hákování).
   
  07:21
  Následuje první komerční přestávka.
   
  07:56
  Finové jsou opět pod tlakem Rusů, kteří začínají svou druhou přesilovku. Nyní se však finský celek osvobodil velmi rychle.
   
  08:27
  Alexej Vasilevskij střílel z pravého kruhu, kotouč se jen odrazil od betonu Vehviläinena a ten tak podržel svůj tým. Fini se však neosvobodili a jsou stále pod tlakem.
   
  09:12
  Finové se osvobozují a posílají tak kotouč až před branku Konovalova. Rusko tak musí další akci zakládat z hloubi vlastního obranného pásma.
   
  09:21
  Další oslabení Finové zvládli a nyní jsou už opět kompletní.
   
  10:25
  Hned se soupeř Ruska dostal do pásma, kde chvíli hrozil před brankou Konovalova, ani jedna střela se však neujala. Nicméně Finové se stále drží v útočné třetině.
   
  11:02
  Teď už mají kotouč na svých holích hráči v červených dresech a od vlastního brankáře zakládají svou další útočnou akci.
   
  11:26
  Kuzmenko vystřelil směrem na Vehviläinena, ten si svůj prostor před brankou pohlídal a neinkasoval. Následně pak raději přerušil hru a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
   
  11:44
  Jere Sallinen číhal u branky Konovalova, ovšem přihrávky se nedočkal a nemohl tak zakončit. Rusko tak získává opět puk a už otáčí hru na opačnou stranu.
   
  12:32
  Jelesin vybojoval v rohu kluziště v útočném pásmu puk, poslal ho svým spoluhráčům. Souhru Rusů však zastavila obrana Finů a ti jdou opět do útoku.
   
  13:09
  Vyloučení v týmu Finsko (Oskari Laaksonen – 2 min., nedovolené bránění).
   
  13:09
  Další komerční přestávka.
   
  13:12
  Další finský zákrok a už třetí přesilová hra pro ruský celek. Finové si tak budou muset před vlastní brankou dávat opět velký pozor.
   
  13:40
  Vadim Šipačov střílel z úhlu v blízkosti Vehviläinena, ale škvírku u jeho pravé tyče nenašel. Naopak Finové získávají puk a hned bez čekání ho posílají až před ruskou brankou. Přichází tak jejich osvobození.
   
  14:11
  Anton Burdasov nevyslal vůbec špatnou střelu z levého kruhu, proti však byl Vehviläinen a zakročil. Puk se však odrazil znovu na hokejky Rusů, kteří stále kombinují.
   
  14:45
  Finové se osvobozují a posílají puk až před ruskou klec. Znovu tak šetří cenné vteřiny a vypadá to, že další oslabení už zvládnou.
   
  15:09
  Je to tak, Finové jsou už v plném počtu a přežili další přesilovou hru Rusů.
   
  15:50
  Finové propadli ve středním pásmu a museli se rychle vracet do obrany, na jejich branku se totiž řítili Rusové. Avšak ti před Vehviläinenem nezahrozili.
   
  16:31
  Vadim Šipačov nahodil puk do útočného pásma, jeho spoluhráč ho ale nedojel a získali ho Finové. Ti ho však znovu rychle ztratili.
   
  17:24
  Niko Ojamäki si sjel doprostřed modré čáry a poslal kotouč před ruskou branku, nikdo z jeho spoluhráčů se však nedokázal dostat ke střele.
   
  18:18
  Vyloučení v týmu Rusko (Rušan Rafikov – 2 min., napadení).
   
  18:34
  Finové hrají svou první přesilovou hru, zatím se však nedokázali uhnízdit v pásmu Rusů. Ti už vyhodili puk až před Vehviläinena a Finové pomalu míří před jejich branku.
   
  19:00
  Hraje se poslední minuta první třetiny.
   
  19:15
  Znovu nic Finové před brankou soupeře nevymysleli a Rusové se opět osvobozují a své první oslabení tak zvládají zatím velmi dobře.
   
  19:54
  Nyní už se Finové dostali do útočného pásma, ovšem bojují o kotouč v rohu kluziště. Následně ho získali Rusové a vypadá to, že se už nic nestane.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  První třetina je za námi. Finové se hned v první minutě hry ujali vedení, když střelu od modré čáry tečoval před Konovalovem Niko Ojamäki. Rusové však našli odpověď v páté minutě a vyrovnali zásluhou Ilji Michejeva. Poté se už nikdo netrefil, ani v přesilových hrách. Rusové měli tři a Finové jednu. Po první části hry je tak stav vyrovnaný a uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 18:25.
   
  Střely na branku: 10 – 6
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:18
  Rusové jsou v plném počtu.
   
  21:04
  A hned se dostali do útočného pásma, kde však neohrozili branku Vehviläinena a Finové tak spěchají s dalším útokem a míří před ruskou bránu.
   
  21:40
  Šikovně to nyní dělal Běreglazov. Z pravého kruhu vystřelil z bekhendu a jeho pokus musel krýt Veini Vehviläinen.
   
  22:17
  Na opačném konci kluziště se zaskvěl Ilja Konovalov, jenž zastavil nebezpečnou finskou střelu a po ní raději hru přerušil. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
   
  22:35
  A stále se finští hokejisté drží v útočném pásmu, kde operují před Konovalovem, ale nakonec to bylo bez střely.
   
  23:01
  Rafikov si sjel do nebezpečné vzdálenosti, ale jeho pokus opět pokryl Vehviläinen. Ten hned rozehrál kotouč mezi své spoluhráče a posílá je útočit.
   
  23:38
  Niko Ojamäki si počínal těsně před Konovalovem nebezpečně. Po jeho nepřesné střele ale na druhé straně málem ohrozil Vehviläinena Sergej Šumakov, který byl v jeho těsné blízkosti, ale pouze promáchl.
   
  24:24
  Vhazovalo se před Konovalovem, poté puk získali Rusové a hned se hnali do rychlé útočné akce. Z té ovšem nebylo nic. Jen zakázané uvolnění Rusů.
   
  24:37
  Joonas Nättinen střílel z pravého kruhu a proti němu stál znovu pozorný Konovalov, jenž si připsal další přesný zákrok.
   
  25:18
  Kagarlickij objel finskou branku a poté šikovně poslal puk kolem ruského brankoviště na spoluhráče, který ho však minul. Slibně se rodící akce na straně Finů tak končí.
   
  25:31
  Vyloučení v týmu Rusko (Vadim Šipačov – 2 min., držení).
   
  25:45
  Další finská přesilovka, která začíná vyhozením puku hráči Ruska do neutrální zóny a Finové tak začínají akci od vlastního brankáře.
   
  26:18
  Rusové velmi dobře bránili svůj prostor před brankou, jenže Finové se dokázali přeci jen dostat do šance, Ojamäkiho z levé strany vyprášil jen betony Konovalova. Hra je přerušena.
   
  26:52
  Konovalov musel jít opět do zákroku, tentokráte lapil střelu z prostoru mezi kruhy a opět hru zastavuje. Vhazuje se po jeho levé ruce.
   
  26:59
  Do třetice Konovalov a jeho zákrok. Před dotěrnými Finy pak hru znovu nechal přerušit.
   
  27:10
  Mikko Lehtonen se pokusil vystřelit od modré čáry, ale jeden z Rusů celou akci vystihl a vypíchl puk do středního pásma. Hráči v červeném pak šli ve vlastním oslabení do akce, ale Michejev svou střelu poslal jen do Vehviläinena.
   
  27:31
  Šipačov je na ledě a Rusové jsou v plném počtu.
   
  28:04
  Propagační střelu Kagarlického ukryl Vehviläinen v lapačce a poté puk nechal spoluhráčům. Finsko tak může vyrazit do další rychlé akce na druhé straně.
   
  29:05
  Konstantin Okulov se snažil napadat rozehrávku Finů v jejich pásmu, to se mu nepovedlo. Za malou chvilku ale už střílel z pravého kruhu, jeho střela ale mezi třemi tyčemi neskončila.
   
  29:54
  Rusové se stále drží v útočné třetině, nakonec za vlastní brankou získali kotouč Finové a otáčejí hru na opačnou stranu.
   
  30:21
  Jsme za polovinou základní hrací doby a stále je stav nerozhodný. Ve druhé části hry jsme se tak zatím nedočkali žádné přesné trefy ani na jedné straně.
   
  31:01
  Rychlý přechod do útoku Finům nevyšel. Zastavilo je postavení mimo hru a ta je vykázána zpět do středního pásma, kde se bude vhazovat.
   
  31:01
  Nyní následuje další komerční přestávka.
   
  31:30
  Vyloučení v týmu Rusko (Zachar Arzamascev – 2 min., krosček).
   
  31:30
  Další přesilovka pro Finsko. Vhazuje se v útočném pásmu Finů po pravé ruce ruského brankáře.
   
  31:37
  Rusové se dostali ke kotouči a okamžitě ho vyhazují až před finskou brankou. Finové tak musejí první akci v přesilovce zakládat do svého brankáře.
   
  32:02
  U modré čáry propadli hráči v bílomodrém a Rusové prostrčili kotouč do středního pásma. Následně pak ho jeden z nich odpálil až před Vehviläinena.
   
  32:44
  Julius Junttila si sjel na vrchol levého kruhu a jeho pokus po zemi skončil jen na brankáři Rusů. Nicméně Finové stále zatápějí obraně Rusů v jejich pásmu.
   
  33:30
  Rusové se ubránili a už jsou v plném počtu.
   
  33:50
  Denis Zernov jel se spoluhráčem dva na jednoho. Ale přihrávku dostal na paty a jeho pokus z otočky se poté neujal. Finové se tak po zisku puku znovu ženou do útoku.
   
  34:30
  Zakázané uvolnění Rusů stěhuje hru před Ilju Konovalova a vhazování proběhne po jeho levé ruce.
   
  34:41
  Jere Sallinen dostal nabito a jeho následná střela končí opět na betonech Konovalova. Ten je v posledních chvílích pod tlakem.
   
  35:30
  Mikko Lehtonen nejprve střílel z pravé strany z bekhendu, poté dojel odražený puk a jel s ním za Konovalovu branku, tu objel, ale následně pak ho nijak nepřekvapil.
   
  36:21
  Vyloučení v týmu Rusko (Andrej Světlakov – 2 min., hákování).
   
  36:21
  Následuje ještě komerční přestávka.
   
  36:31
  Rusové se znovu velmi brzy dokázali osvobodit a poslali puk před Vehviläinena. Ten tak kotouč potáhl a poslal směrem pryč od své branky.
   
  37:01
  Laaksonen se napřáhl od modré čáry, ale jeho pokus zablokovala obrana Rusů. Ti se chtěli dostat k vyhození puku, ale nepovedlo se.
   
  37:44
  Stalo se až nyní a Kadějkin se dostal až do těsné blízkosti Vehviläinena a poté svou střelu příliš zvedl, ta skončila nad jeho brankou. Ve vlastním oslabení to tak nebyl vůbec špatný pokus.
   
  38:21
  Rusové jsou v plném počtu.
   
  38:46
  Finové však stále kombinovali před Konovalovem, ale ti ho neohrozili. Do akce na druhé straně tak míří znovu ruský tým.
   
  39:00
  Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
   
  39:36
  Ruský tým se stále drží v útočném pásmu, kde roztočil kolotoč. Ale k pořádné střele, která by Vehviläinenovu branku ohrozila, se nedostal.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Také druhá třetina je minulostí a v ní jsme se branky nedočkali. Oba celky si vypracovaly nějaké šance, ovšem oba brankáři puky za svá záda nepustili. V závěru šel do akce ve vlastním oslabení Kadějkin, zblízka však Vehviläinena nepřekonal. Čeká nás tak zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 19:18.
   
  Střely na branku: 17 – 19
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:15
  Rusové se po vhazování dostali do útočného pásma, Finové však získali puk a hned hru otočili na druhou stranu.
   
  40:38
  Ilja Michejev si sjížděl do prostoru mezi kruhy, jeho akce však nevyšla a znovu Rusové puk ztratili.
   
  41:32
  Finy zastavilo v jejich rozletu postavení mimo hru a ta se stěhuje zpět do středního pásma, kde se za malý okamžik bude vhazovat.
   
  42:15
  Dalekonosná přihrávka Finů skončila zakázaným uvolněním a hra se tak nyní stěhuje až před branku Vehviläinena. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
   
  42:26
  Od vlastního brankáře zakládají další akci Rusové. Ti potom ve středním pásmu propadli a Finové se vrátili před Konovalovu branku. Před brankou Ruska ale nijak nehrozili.
   
  43:08
  Alexej Vasilevskij pálil z první z prostoru mezi kruhy, jeho jedovatá střela však skončila pouze na finské obraně.
   
  44:05
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Rusové se dostávají do vedení a otáčejí tak stav zápasu na svou stranu. ILJA MICHEJEV na modré čáře získal puk a projel s ním až na levou stranu, odkud pak přízemní střelou překonal Vehviläinena mezi jeho betony – 2:1. Je to jeho druhá branka v utkání a je tak zatím jediným střelcem ruského celku. Bez asistence.
  44:05 Ilja MICHEJEV - 2:1
   
  45:25
  Finové ztratili kotouč a Rusové od vlastní branky zakládají další akci. Jsou nyní rozjetí a cítí šanci na pojistku v utkání.
   
  46:54
  Ruští hráči opět sebrali puk Finům a nepustili je tak do svého teritoria. Znovu tak zakládají další akci a míří před finskou branku.
   
  48:07
  Rusové se opět uhnízdili v pásmu a Vehviläinen musel jít do dalšího zákroku. Po střele soupeře tak sklapl betony a kotouč za svá záda nepustil.
   
  48:35
  Další šance Rusů. Kulik táhlou střelou ohrozil Vehviläinena a finský brankář zapisuje do statistik další úspěšný zákrok, po kterém hru raději přerušil.
   
  48:46
  Po špatné rozehrávce finského hráče se málem do úniku podél pravého mantinelu dostal jeden z Rusů, avšak nakonec byl u hrazení čistě odzbrojen.
   
  50:11
  Sergej Šumakov tváří v tvář neuspěl proti Vehviläinenovi a finská obrana po zisku puku zatahuje tento do útočné třetiny.
   
  50:44
  Moc dlouho tam ale nepobyli a hru na druhou stranu opět otáčejí ruští hokejisté. Těch je v posledních chvílích plný led.
   
  51:13
  Kuzmenko našel přihrávkou od modré čáry najíždějícího spoluhráče, ten se však nedostal ke střele před brankou Vehviläinena.
   
  51:53
  Rusové se snaží držet kotouč co nejdále od vlastní branky a zatím se jim to daří. Burdasov zkoušel střelou zpoza obránce ohrozit branku Vehviläinena, ale nakonec z toho nic nebylo.
   
  52:37
  Alexej Vasilevskij sebral za vlastní brankou puk, který záhy ztratil. Finové se tak po delší době dostali do zámku před ruskou klecí a operují před Konovalovem.
   
  53:27
  Finům začíná velmi rychle ubíhat čas. Něco málo přes šest minut mají na to, aby zápas srovnali a vynutili si nastavenou hrací dobu.
   
  54:05
  Šumakov se dostal k odraženému kotouči před brankou Konovalova a na druhé straně pak v další ruské akci střílel Sergej Šumakov, jeho pokus po zemi však skončil mimo tři tyče.
   
  55:00
  Rusům utekl kotouč do středního pásma. Poté se tam ale vrátili zase zpátky a Vehviläinen musel být mezi třemi tyčemi pozorný.
   
  55:41
  Kuzmenko se dostal za obranu Finů, ale už neměl tolik síly zakončit. Následně pak nechal puk v útočné třetině a odchází se spoluhráči střídat.
   
  56:08
  Další pokus Antona Burdasova kousek před finskou klecí, tuhle střelu zablokovala pozorná obrana Finů, která nedopustila, aby soupeř navýšil své vedení.
   
  57:03
  Alexej Běreglazov zatáhl puk za branku Konovalova a od ní pak založil další akci Rusů. Ti se chvíli zdrželi v útočné třetině, ale nakonec nevystřelili.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  58:27
  Vehviläinen zachytil skákavý puk a nakonec ho zkrotil holí. Hned na to míří do další útočné akce zase finský tým.
   
  58:45
  Finská klec je prázdná, Finové to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.
   
  59:15
  Rusové se snaží vyhazovat puky tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, a to se jim daří.
   
  59:37
  Finsko si bere oddechový čas.
   
  59:41
  Rusové se dostali k nástřelu před prázdnou branku, tu ale netrefili. Zakázané uvolnění a vhazuje se před Vehviläinenem.
   
  59:51
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Tah bez brankáře Finům vyšel a je vyrovnáno. MIKKO LEHTONEN od modré čáry trefil kotouč k pravé tyči z pohledu ruského brankáře a prostřelil ho. Finský tým si tak vynutil prodloužení pouhých devět vteřin před koncem třetí části hry – 2:2. Asistence: Joonas Nättinen.
  59:51 Mikko LEHTONEN - 2:2
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  Už to vypadalo, že zápas spěje do svého konce, ovšem Finové srovnali a díky tomu se dočkáme nastavené hrací doby.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  60:20
  Junttila se proháčkoval až před branku Rusů, kotouč měl však na dlouhou hůl a jeho zakončení tak nebylo přesné.
   
  60:57
  Na druhé straně pak zahrozili Rusové, díky hře ve třech hráčích na obou stranách je na ledě hodně prostoru a akce se tak rychle střídají, jenže jejich střela šla mimo.
   
  61:35
  Okulov elegantní otočkou našel volného spoluhráče, ten ale před finskou klecí vůbec nevystřelil. Hned na to míří na opačnou stranu Finové.
   
  62:20
  Lehtonen chtěl střílet z vrcholu levého kruhu, ale byl tísněn ruským obráncem a akce Finů je tak rázem u konce.
   
  62:51
  Vyloučení v týmu Finsko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Teemu Eronen.
   
  63:11
  Rusové se uhnízdili v pásmu Finů a kombinují před brankářem finského celku. Soupeř však zatím v oslabení odolává.
   
  64:00
  Hraje se poslední minuta prodloužení.
   
  64:04
  Stále se Rusové drží před finskou brankou a snaží se rozhodnout, ale střely ruských hráčů zatím končí buď na brankáři nebo obraně.
   
  64:45
  Michejev zblízka neprostřelil Vehviläinena a na hattrick tak nedosáhl. Hra je přerušena a vhazuje se před jeho brankou.
   
  64:51
  Finové jsou v plném počtu.
   
  65:00
  Prodloužení skončilo.
   
  Tak ani prodloužení nerozhodlo, ač v něm měli Rusové výhodu přesilové hry a tlak před finskou brankou. Na řadu tak přijdou dovednostní soutěže, a sice samostatné nájezdy.
   
  Dnešní utkání sleduje 9 046 diváků.
   
  Samostatné nájezdy začínají.
   
  1. série
  0:0
  Pesonen neuspěl zblízka a nepřekonává Konovalova.
  Janne PESONEN
   
  1. série
  0:0
  Michejev taktéž zblízka neuspěl.
  Ilja MICHEJEV
   
  2. série
  0:0
  Ojamäki je dalším finským hráčem, který nepřekonal Konovalova.
  Niko OJAMÄKI
   
  2. série
  1:0
  Kagarlickij si sjel na pravou stranu a poté překonal finského brankáře.
  Dmitrij KAGARLICKIJ
   
  3. série
  1:1
  Tyrväinen zamíchal kotoučem a jeho pokus končí v brance.
  Juhani TYRVÄINEN
   
  3. série
  1:1
  Šipačov nakonec nevystřelil, kotouč mu sjel z čepele.
  Vadim ŠIPAČOV
   
  4. série
  1:1
  Kalapudas taktéž neprostřelil Konovalova.
  Antti KALAPUDAS
   
  4. série
  1:1
  Šumakov z bekhendu nezakončil.
  Sergej ŠUMAKOV
   
  5. série
  1:1
  Ville Leskinen taktéž neúspěšný.
  Ville LESKINEN
   
  5. série
  1:1
  Okulov naznačil střelu, poté však před finským brankářem nezakončil.
  Konstantin OKULOV
   
  6. série
  2:1
  Dmitrij Kagarlickij podruhé trefuje nájezd, prostřelil finského brankáře mezi betony.
  Dmitrij KAGARLICKIJ
   
  6. série
  2:2
  Kaski byl také úspěšný střelou mezi betony a dává tak první nájezd Finů.
  Oliwer KASKI
   
  7. série
  2:2
  Kagarlickij jel potřetí, tentokráte trefil finského brankáře.
  Dmitrij KAGARLICKIJ
   
  7. série
  2:2
  Hakulinen přestřeluje ruskou branku.
  Anrei HAKULINEN
   
  8. série
  3:2
  Michejev prostřeluje finského brankáře mezi jeho betony.
  Ilja MICHEJEV
   
  8. série
  3:3
  Kaski je také úspěšný, nájezdy pokračují.
  Oliwer KASKI
   
  9. série
  4:3
  Kagarlickij prostřelule finského brankáře a Finové teď musí dát!
   
  9. série
  4:3
  Finové netrefují zařízení a je hotovo. Rusové vítězí v tomto duelu.
   
  65:00
  V samostatných nájezdech zvítězil tým Rusko.
  Autorem vítězné branky je DMITRIJ KAGARLICKIJ.
  65:00 Dmitrij KAGARLICKIJ - 3:2
   
  Konec zápasu.
   
  Je dobojováno. Zápas nakonec došel až do nájezdů, které rozhodli Rusové a berou tak bonusový bod navíc. Finové si tak v prvním utkání v dalším turnaji série EHT zapisují jeden bod.
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (20:23:13)

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 5. I. Michejev (Zernov, Šumakov), 45. I. Michejev, rozh. náj. Kagarlickij – 1. Ojamäki (Lehtonen, Junttila), 60. Lehtonen (Jo. Nättinen)

  Samostatné nájezdy:

  1. série:
  0:0   Janne Pesonen (FIN)
  0:0   Ilja Michejev (RUS)
  2. série:
  0:0   Niko Ojamäki (FIN)
  1:0   Dmitrij Kagarlickij (RUS)
  3. série:
  1:1   Juhani Tyrväinen (FIN)
  1:1   Vadim Šipačov (RUS)
  4. série:
  1:1   Antti Kalapudas (FIN)
  1:1   Sergej Šumakov (RUS)
  5. série:
  1:1   Ville Leskinen (FIN)
  1:1   Konstantin Okulov (RUS)
  6. série:
  2:1   Dmitrij Kagarlickij (RUS)
  2:2   Oliwer Kaski (FIN)
  7. série:
  2:2   Dmitrij Kagarlickij (RUS)
  2:2   Anrei Hakulinen (FIN)
  8. série:
  3:2   Ilja Michejev (RUS)
  3:3   Oliwer Kaski (FIN)
  9. série:
  4:3   Dmitrij Kagarlickij (RUS)
  4:3   Juhani Tyrväinen (FIN)


  Rusko: Konovalov (Bobkov) – Arzamascev, Alexej Vasilevskij, Rafikov, Jelesin, Běreglazov, Zub (A), Mironov, Kulik – Kagarlickij, Šipačov (C), Nikoncev (A) – Šumakov, Zernov, I. Michejev – Kuzmenko, Světlakov, Okulov – Denisenko, Kadějkin, Burdasov – Alexejev.
  Finsko: Vehviläinen (Tirronen) – Lehtonen, Kaski, Eronen, Näkyvä, Virtanen, O. Leskinen, Friman, Laaksonen – Junttila, Ruohomaa, Ojamäki – Pesonen, Kalapudas, V. Leskinen – Hakulinen, Tyrväinen, Jo. Nättinen – Sallinen, Björninen, Luostarinen.

  Rozhodčí: Pešina, Hejduk (oba Česko) – Šišlo, Šalagin (oba Rusko)

  Diváci: 9 046