New Jersey – NY Islanders 1:2 (0:1 po s.n.) | Buffalo – Carolina 5:6 (po pr.) | Florida – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
Philadelphia – Los Angeles 2:3 (2:3 po s.n.) | Washington – Colorado 4:3 (po pr.) | Montreal – Winnipeg 5:2 (kon.)
Ottawa – Anaheim 4:0 (kon.) | Detroit – Vegas 3:4 (kon.) | Tampa – St. Louis 0:1 (po pr.)
Nashville – Dallas 3:2 (po pr.) | Minnesota – Edmonton 1:4 (kon.) | Chicago – Vancouver 4:3 (po pr.)
Calgary – San Jose 2:5 (kon.) | Arizona – Columbus 2:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
New Jersey Devils
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
New York Islanders
Pátek 08.02.2019, 01:08 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Hokejisté New Jersey a New Yorku Islanders se spolu utkají v rámci bohatého čtvrtečního programu v zámořské NHL. Bude se jednat o jejich už čtvrtý vzájemný zápas v této sezoně.

Ve všech třech odehraných zápasech se z vítězství radovali Islanders. Kromě dvou domácích utkání vyhráli také na ledě Devils. V listopadu zde zvítězili 4:3 po prodloužení. A výraznými favority budou i tentokrát.

Druhý tým Východní konference má jednu z nejlepších obran v lize, zatímco Devils jsou předposledním týmem konference a jejich obrana patří k nejhorším.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Severson, A. Greene (C), Butcher, Müller, Santini, J. Jakovlev – Palmieri (A), Hischier (A), Ma. Johansson – Coleman, Zajac, Wood – Stafford, Zacha, Bratt – Gabriel, Rooney, Seney.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin – Komarov, Filppula, Dal Colle.

Rozhodčí: Lee, Brenk – Berg, Cormier.

00:01

00:40
    Úvodní desítky vteřin patří oťukávání z obou stran.

01:20
    Zatím jsme neviděli střelu na branku. Hra se poměrně rychle přelévá ze strany na stranu, ale útoky končí ztrátou puku.

01:58
    Zakázané uvolnění New Jersey.

02:20
    Boychuk se dostal ke střele z pravého kruhu, Schneider vyráží.

02:27
    Ze středního pásma poslal na Greisse střelu Johansson.

03:20
    Znovu se hraje v rychlém tempu ze strany na stranu. Delší a souvislejší tlak z jedné či druhé strany zatím k vidění není.

04:29
    Barzal se prosmýkl až před Schneidera z levé strany brankoviště. Domácí brankář jeho zakončení kryje a přerušuje hru.

04:57
    Stafford na druhé straně ledu minul branku Greisse.

05:06
    Záhy pálil Bratt od modré, jeho ránu už musel Greiss vyrážet.

05:32
    Devils právě vstřelili branku!
    Krásná akce KEVINA ROONEYHO, který se zmocnil puku ve středním pásmu a po najetí do levého kruhu poslal střelu pod horní tyčku kolem lapačky Greisse. Asistence: Kurtis Gabriel, Jesper Bratt.
    05:32 Kevin ROONEY - 1:0

06:27
    Bailey se v útočném pásmu sice dostal ke střele, ale trefil jen zadní mantinel.

07:39
    Hra se přesunula zase do obranného pásma Islanders, Johansson v pádu nezakončil z bekhendu dostatečně důrazně.

08:00
    Po nahození Islanders do útoku se kotouče zmocnili domácí.

08:30
    Hodně aktivní kombinace Devils v útoku. Greiss ale tentokrát odolává.

09:18
    Trvalo hodně dlouho, než se Islanders podařilo dostat puk ze svého pásma.

09:25
    Kotouč nakonec opouští ledovou plochu. Komerční pauza.

10:36
    Útok Islanders zatím trochu postrádá tolik potřebnou energii. Hosté se ani nedostávají ke střelbě.

11:22
    Naopak Devils rychlými přihrávkami dokáži hodně rozebírat soupeřovu defenzivu. Greiss měl velké štěstí, že Lovejoyovu střelu nedokázal tečovat jeho spoluhráč před brankovištěm.

11:33
    Hra je přerušena a bude se vylučovat. Komerční přestávka.

11:33
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Blake Coleman – 2 min., hrubost).

12:15
    Hra ve čtyřech na obou stranách zatím šance nepřináší. Oba týmy se snaží hlídat uzavřená vrátka ve svých obranách.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:38
    Clutterbuck z mezikruží přestřelil.

13:30
    Velká šance Devils po střele Bratta, domácí se ale k dorážce neprotlačili.

13:42
    Islanders právě vstřelili branku!
    MATHEW BARZAL dostal rychlou přihrávku za obranu a v souboji jeden na jednoho s brankářem Schneiderem dokázal po kličce do bekhendu přehodit jeho beton. Asistence: Ryan Pulock, Brock Nelson.
    13:42 Mathew BARZAL - 1:1

14:47
    Domácí dostanou příležitost v přesilovce. Dvě minuty za hákování obdržel Filppula. Ještě předtím ale komerční přestávka.

14:55
    Severson pálil krátce po vhazování od modré čáry, ale minul branku Greisse.

15:05
    Hostům se záhy daří vyhodit puk.

15:40
    Kotouč doletěl až ke Schneiderovi, ten si povyjel a rozehrává.

16:05
    Poměrně dlouho trvalo Devils, než se usadili v útočném pásmu.

16:21
    A rychle jsou zase vyhnáni.

16:47

16:56
    Filppula dostal po návratu z trestné lavice přihrávku na útočnou modrou a jel na Schneidera. V zakončení mu zabránil vracející se Lovejoy, který si ale pomohl faulem.

16:56
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Ben Lovejoy – 2 min., podrážení).

17:15
    Devils poměrně rychle vyhazují puk ze svého pásma.

17:57
    Znovu se domácím podařilo vytěsnit hru ze svého pásma. Zatím nedovolili soupeři vystřelit.

18:12
    Ostrované dokonce musí až do vlastního pásma pro puk.

18:40
    Schneider byl přišpendlen svými betony u ledu a nedovolil Beauvillierovi, aby puk propasíroval za jeho záda. Puk se nakonec odrazil mimo nebezpečí.

18:56

19:32
    Mayfield neudržel pro hosty útočné pásmo, když mu puk vyjel za modrou čáru.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina přinesla dvě branky. Domácí otevřeli skóre v 6. minutě po trefě Rooneyho, ale vedení neudrželi. Ve 14. minutě se do úniku dostal Barzal, jemuž se podařilo skóre srovnat.

Další třetina začne přibližně v 01:58.

20:01

20:18
    Boychukova střela zamířila nejen vedle, ale také do ofsajdu.

20:40
    Seney z levého kruhu minul Greissovu branku. Devils následně přichází o útočné pásmo.

21:02
    Zakázané uvolnění domácích po nepřesné přihrávce.

21:39
    Butcher z levého kruhu prověřil tvrdou ránou připravenost brankáře Greisse.

21:59
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Blake Coleman – 2 min., držení).

22:32
    Dvě střely od modré. Jednu vyrazil Schneider, druhá byla sražena ještě před brankovištěm.

22:55
    Po další střele Leddyho od modré se domácím daří vyhodit puk a osvobodit se.

23:18
    Islanders při nahození poslali puk do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:59
    Hischier se zmocnil ve vlastním pásmu puku, projel a prokličkoval se až do levého kruhu a přinutil Greisse přerušit hru.

24:00

24:15
    Devils se dostali do postavení mimo hru.

25:45
    Hischier se dostal do šance před brankovištěm, jeho pokus o protečování přihrávky od mantinelu ale Greiss dokázal zastavit.

25:50
    Hned po vhazování domácí znovu zahrozili. Greene si sjel s pukem až za levý kruh a snažil se buď přihrát před branku a nebo o záda brankáře vsítit gól. Každopádně jeho oblouček si srazil Greiss před sebe a ukryl puk do lapačky.

26:32
    Vlastním tělem zastavil střelu Cizikase jeden z obránců domácích. Puk se poté dostal mezi kruhy a před hráči Islanders byla odkryta celá branka. Jenže hosté se k němu neprobili a domácí obrana pohromu zažehnala.

26:45
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Mirco Müller – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

26:45
    Komerční přestávka.

27:13
    Devils dvakrát za sebou vyhodili puk ze svého pásma.

27:40
    Aktivní napadání už ve středním pásmu dělá Islanders velké problémy.

27:47
    Barzalovi se ale povedlo zavést puk do útočného pásma a našel na středu volného Leeho. Ten nikým neatakován puk zpracoval a vystřelil jedovatě na Schneidera. Brankář domácích ale puk pokryl betony a dal si velký pozor, aby nedovolil dorážku. Přerušil hru.

28:15
    Islanders musí opět hledat cestu, kudy do útočného pásma.

28:45

29:14
    Zakázané uvolnění hostů po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.

30:00
    Filppula se dostal k odraženému puku, ale rychlé zakončení poslal jen obránci do nohy.

30:25
    Eberle dostal přihrávku na levou stranu brankoviště. Střelu z první Schneider po bleskovém přesunu vyrazil.

30:49
    Kratší tlak hostů vyřešil vysokým obloučkem Stafford.

31:20
    Další útok Islanders končí jen střelou na zadní mantinel.

31:38
    Domácí publikum se zlobí, rozhodčí ale faul na Wooda neviděli.

31:45
    Icing Devils, kterým se rychlý návrat do útoku nepodařil.

32:35
    Palmieri chtěl prudkou přihrávkou na střed modré čáry vyzvat spoluhráče ke střele, proti byl ale Martin, který kombinaci narušil.

33:05
    Cizikas po průniku do útoku vyzval Schneidera k zákroku a přerušení hry. Komerční pauza.

34:08
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Pulock – 2 min., sekání).

34:08
    Poslední komerční přestávka ve druhé třetině.

34:40
    Devils drží útočné pásmo. Vymotali se od zadního mantinelu.

34:54
    Rána Palmieriho zpoza levého kruhu trefila Greisse do masky a evidentně ji poškodila. Hra musela být přerušena.

34:54
    Na střídačce Islanders se pracuje na opravě masky. Hra by měla brzy pokračovat.

34:54
    Greiss už má svou masku zpět na hlavě. Vhazuje se po jeho levici.

35:10
    Seversonovu střelu od modré Greiss vyrazil. Pelech následně se štěstím vyhodil na střídačku domácích a nedopustil se vyhození přes plexisklo.

35:49
    Hosté se osvobodili a Komarov dokonce vyrazil v oslabení do úniku, ale před Schneiderem se ke střele nedostal kvůli dobrému obrannému zákroku vracejícího se hráče domácích.

36:08

37:07
    Schneider vyrazil střelu Dal Colleho před sebe a přerušil hru.

38:18
    Barzal rychle zamíchal pukem v levém kruhu, ale prudkou střelu srazil jeden z bránících hráčů na zadní mantinel.

39:03
    Johansson a Cizikas se srazili v obranném pásmu Devils a jen ztěžka se zvedali na nohy.

39:42
    Islanders drží puk za svou brankou a chystají se k poslednímu útoku ve druhé třetině.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Vůbec se ale nedostali ke střele na branku. Po 40 minutách zůstává skóre zápasu 1:1 a rozhodnout se bude muset v poslední třetině. Nebo případném prodloužení.

Další třetina začne přibližně v 02:55.

40:01

41:05
    Schneider se pořádně zapotil při akci soupeře, ale podařilo se mu udržet beton na ledě a nepropustil Barzalovo zakončení.

42:01
    Toews dostal přihrávku od Beauvilliera do jízdy, ale při zakončení byl faulován a bude se vylučovat na straně domácích.

42:01
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., hákování).

42:21
    Nelson z mezikruží trefil dobře postaveného Schneidera.

42:55
    Výborný tlak hostů na branku Schneidera, ale domácí se zatím v oslabení ubránili. Daří se jim vyhodit puk.

43:47
    Islanders dlouho drží útočné pásmo, ale se střelbou teď váhají.

43:53
    A když přišla, byl Pelech zblokován.

44:01

44:25
    Hra je přerušena v obranném pásmu domácích. Puk byl sražen do ochranné sítě.

44:51
    Mayfield nahazoval od modré směrem na Schneidera, ten vytěsnil puk svou vyrážečkou.

45:03
    Další přerušení, tentokrát ve středním pásmu.

45:32
    Devils se v útoku neprosadili. Podařilo se sice narušit soupeřův pokus o vyhození do středního pásma, ale okamžitě přišla další ztráta puku.

46:19
    Schneider zachytil zakončení Baileyho z pravého kruhu a přerušil hru. Komerční přestávka.

46:36
    Bratt se napřáhl od modré, ale recept na Greisse nenašel. Hra pokračuje.

46:56
    Teď už ne, bylo přerušeno a vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

47:32
    Kotouč skončil na střídačce Devils. Vhazovat se bude pro změnu v obranném pásmu hostů.

47:59
    Johansson obkroužil branku soupeře, ale rychle zakončení z bekhendu si cestu do branky nenašlo. Greiss měl beton pevně přikovaný k ledu.

49:15
    Čas velmi rychle plyne. Do útoku se ženou domácí.

49:25
    Stafford z levého kruhu Greisse nepřekvapil.

49:38
    Rychlý útok předvedli také hosté. Zacha zblokoval střelu Filppuly, hra je následně přerušena.

50:30
    Mayfield od modré prudce vypálil a mířil šikovně k levé tyčce. Schneider ale po puku doslova skočil a zastavil ho lapačkou. Komerční přestávka.

51:15
    Dočkáme se na ledě Devils druhého prodloužení ve vzájemných zápasech těchto týmů? Čas ubíhá hodně rychle a tato možnost je stále reálnější.

51:55
    Hraje se v rychlém tempu bez zbytečného přerušování. Tím ale trochu trpí šance obou týmů, do kterých se nedostávají.

52:16
    Hru přerušilo zahrání vysokou holí ze strany hostů. Vhazovat se bude před Greissem.

52:22
    Střela od modré byla protečována před brankovištěm na zadní mantinel.

53:05
    Domácí jsou u puku ve vlastním pásmu a vymýšlí další útočný výpad.

53:31
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před Greissem.

53:52
    Obrovská chyba Islanders! Jejich špatná rozehrávka pustila mezi kruhy do šance Hischiera, který se ale proti Greissovi neprosadil. Došlo však k faulu a Devils mají výhodu.

54:06
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., hákování).

54:06

54:24
    Nahození Seversona od modré prošlo až na Greisse, který puk vyrazil a poradil si i s další střelou Palmieriho. Islanders poté dostali puk do středního pásma.

55:05
    Seversonova rána od modré byla tečována na zadní mantinel. Islanders toho využili k vyhození puku.

55:35
    Zacha zpoza branky hledal mezi kruhy Johanssona, kterému ale puk projel kolem hokejky.

55:56
    Islanders se osvobozují a toto oslabení už zvládnou.

56:06

56:20
    Greene zkoušel štěstí od modré, ale přes Greisse se neprosadil.

57:05
    Obrovský závar před brankou Schneidera, který se musel vypořádat s dotírajícím Beauvillierem a jedním z jeho spoluhráčů. I přes velký tlak se Schneiderovi podařilo srazit puk za branku.

58:15
    Blíží se konec základní hrací doby, Islanders jsou u puku.

58:42
    Boychuk od modré minul branku Schneidera.

59:01
    Probíhá poslední minuta. O puk se bojuje na zadním mantinelu v obranném pásmu Devils.

59:22
    Rychlý útok domácích střelu na branku nepřinesl.

59:37
    Ani výpad Islanders nepřinesl kloudnou přihrávku do střelecké pozice.

59:59
    V samém závěru se Schneider musel vypořádat s nebezpečnou střelou z ostrého úhlu, ale puk udržel mimo branku!

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

O osudu toho střetnutí bude muset rozhodnout prodloužení.

60:01

60:23
    Domácí šikovně svou rozehrávkou zpoza branky vybojovali přečíslení. Butcher musel ale střílet z levé strany, když neměl prostor k přihrávce. Greiss vyrazil a poté ukryl puk a nepustil Hischiera k dorážce.

60:45
    Barzal si obkroužil branku soupeře, vyjel si mezi kruhy, ale střelu poslat jen doprostřed, kde byl připravený Schneider.

61:20
    Islanders drží dlouze puk. Snaží se v útočném pásmu najít prostor ke střele.

61:43
    Nakonec to zkusil Bailey, ale Schneider předvedl proti jeho střele zpoza kruhů zákrok lapačkou.

61:54
    Bratt si při rychlém útoku sjel na střed a střelou zpoza obránce trefil tyč!

62:44
    Pulockovu střelu zblokoval jeden z bránících hráčů Devils.

62:58
    Domácí mají puk ve svém pásmu a vymýšlí útočnou akci.

63:47
    Chybnou přihrávku na útočné modré vystihl Filppula, který zaváží puk před Schneidera.

64:11
    Zacha u mantinelu nedokázal obejít obránce a do úniku se nedostal.

64:36
    Hischier rozkmital své nohy, ale chybělo mu pár metrů, aby se dostal definitivně za obránce Islanders. Toews se mu dokázal nalepit na záda a čistě ho zastavil. Branka Islanders ale byla vyražena ze svého postavení.

64:36
    Oddechový čas pro domácí.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Rozhodnout budou muset samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Palmieri vsadil na razanci, prudkou střelu ale poslal jen na zadní mantinel.

1. série
    0:0
    Eberle trefil při svém nájezdu horní tyč!

2. série
    0:0
    Nico Hischier mezi kruhy zpomalil a zkusil vymíchat brankáře. Nakonec ale poslal střelu jen na zadní mantinel.

2. série
    0:0
    Barzal po kličce do bekhendu vůbec nezakončil, puk mu ujel.

3. série
    0:0
    Stafford jel hodně pomalu na Greisse, svou střelu poslal do jeho betonu.

3. série
    0:0
    Nelsonovo zakončení dokázal Schneider svým betonem srazit na zadní mantinel.

4. série
    0:0
    Bratt zkusil kličku do bekhendu, ale Greiss se stačil spolu s ním přesunout.

4. série
    0:1
    Josh Bailey si po najetí před Schneidera přehodil puk na forhend a poslal střelu nad beton a vyrážečku brankáře do branky!

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Islanders.
    Autorem vítězné branky je JOSH BAILEY.
    Josh BAILEY - 1:2

New York Islanders dokázali zvítězit na ledě New Jersey Devils 2:1 a připsali si i ve čtvrtém utkání proti Ďáblům vítězství. Devils přitom do zápasu vstoupili lépe a už v 6. minutě otevřeli skóre. Když ve 14. minutě vyrovnal Barzal, bylo to, z hlediska branek, vše. Oba týmy se marně snažily najít recept na obranu a brankáře soupeře a o výsledku utkání nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch nakonec byli úspěšnější Islanders.

Tři hvězdy utkání
    1. Josh Bailey (NYI) 0+0
    2. Cory Schneider (NJD) 27 zák., 96,4 %
    3. Kevin Rooney (NJD) 1+0

Česká stopa v utkání
    Pavel Zacha (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:03

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:58:05)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 6. Rooney (Gabriel, Bratt) – 14. Barzal (Pulock, B. Nelson), rozh. náj. Jo. Bailey