NY Rangers – Carolina 0:3 (kon.) | Boston – Los Angeles 5:4 (po pr.) | Buffalo – Detroit 3:1 (kon.)
New Jersey – Minnesota 2:4 (kon.) | NY Islanders – Colorado 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Anaheim 6:2 (kon.)
St. Louis – Nashville 3:2 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 5:2 (kon.) | Arizona – Dallas 3:2 (kon.)
New York Rangers
0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Carolina Hurricanes
Sobota 09.02.2019, 02:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Tentokrát je na programu jediný noční zápas NHL, kterým je duel New Yorku Rangers a Caroliny Hurricanes. Jedná se o souboj celků, které se nacházejí až za příčkami, jež znamenají postup do play off. Přeci jen lépe je na tom Carolina, která má stále reálnou naději na postup.

Carolina Hurricanes:
    Hokejisté Caroliny nasbírali z 54 odehraných zápasů 60 bodů a v tabulce Západní konference jim patří devátá pozice. Na divokou kartu do play off Canes ztrácejí tři body. Forma mužstva je momentálně velmi dobrá, Carolina totiž vyhrála z posledních pěti zápasů hned čtyři. Naposledy zvítězila 6:5 v prodloužení na ledě konkurenta v boji o play off z Buffala. Hurikáni budou postrádat zraněného útočníka Jordana Staala.

New York Rangers:
    Rangers procházejí generační přestavbou a na výsledcích je to znát. Z 53 zápasů Newyorčané uhráli 54 bodů a v tabulce Východní konference jim patří až dvanácté místo. Naposledy Jezdci zdolali 4:3 po nájezdech silný Boston. Před tím naopak padli 3:4 v prodloužení s Kings. V sestavě celku z Manhattanu budou scházet zranění Fredrik Claesson a Brett Howden.

Mika Zibanejad – 53b (22+31)
    Chris Kreider – 40b (24+16)
    Kevin Hayes – 37b (12+25)

Brankáři:
    Henrik Lundqvist – 38 zápasů, průměr 3,04, úspěšnost 90,6 %
    Alexandar Georgiev – 18 zápasů, průměr 3,24, úspěšnost 89,7 %

Oba týmy se letos utkaly dvakrát a vždy se radoval domácí celek. Hurricanes nejprve soupeře přestříleli 8:5, na svém ledě poté zvítězili 6:2 hokejisté Rangers.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – DeAngelo, M. Staal (A), McQuaid, Skjei, Shattenkirk, Br. Smith – Zuccarello (A), Zibanejad (A), Kreider – Fast, K. Hayes, Bučněvič – Naměstnikov, R. Strome, Chytil – Lettieri, Nieves, Vesey.

Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – D. Hamilton, Slavin (A), Faulk (A), Pesce, T. van Riemsdyk, de Haan – Williams (C), Aho, Niederreiter – T. Teräväinen, Wallmark, Ferland – B. McGinn, Martinook, Svečnikov – Mäenalanen, McKegg, Foegele.

Rozhodčí: Anderson, Meier – Sericolo, Gawryletz.

Aktéři zápasu jsou již na ledě. Zazní hymna Spojených států amerických.

Dnešní utkání je věnováno vzpomínce na poslední Stanley Cup, který Rangers získali před 25 lety. V tomto ohledu se nesl předzápasový program a také obrázky na kostce při americké hymně.

00:01

00:35
    Po levé straně projel do první střelecké příležitosti Justin Williams. Jeho střelu vyrazil levým betonem brankář Lundqvist.

01:49
    Další útočnou aktivitou se prezentují opět hosté. Tentokrát je to zatím bez zakončení.

01:56
    Puk se odrazil až mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:55
    Na ledě je první lajny Caroliny. Aho posílal dopředu Nina Niederreitera. Ten puk nezpracoval a tak se o něj bojuje za brankou.

03:30
    Pavel Bučněvič tečoval puk na hostující branku. Petr Mrázek byl na místě.

03:52
    Domácí teď přitlačili svého soupeře! Kevin Hayes nabídl puk před branku Bučněvičovi, který nepřekonal Mrázka a Jimmy Vesey následně netrefil skákavý kotouč před odkrytou klecí!

04:25
    Zahrozili také hosté. Po střele Jordana Martinooka přerušil hru Lundqvist.

05:01
    Dobrou střelou z osy hřiště se prezentoval Vladislav Naměstnikov. Mrázek jeho pokus vyrazil.

06:08
    Od modré čáry vypálil Justin Faulk. Puk se nějak odrazil před branku, kde číhal Justin Williams. Ten ho ale nedokázal posunout za rozhozeného Lundqvista!

08:00
    Zakázané uvolnění domácích.

08:16
    Brady Skjei se snažil chytit do rukavice vysoký kotouč, ale při tom ho dohrál Saku Mäenalanen. To se domácím nelíbilo a vznikla tak šarvátka, za kterou se bude vylučovat.

08:16
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Ryan Strome – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Saku Mäenalanen – 2 min., hrubost).

08:57
    Marc Staal vyvezl puk do útočného pásma a nahodil ho na Mrázka. Ten raději přidržel černou pryž v lapačce.

09:07
    Z pravé strany jel na Mrázka Kevin Heyes. Zkusil ho prostřelit, ale Mrázek kotouč vytěsnil mimo svou klec!

10:17
    Oba týmy už jsou v pěti.

10:34
    Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
    Dnes byla divákům v Madison Square Garden na kostce promítána tato verze americké hymny. Tedy z finále Stanley Cupu v roce 1994.

11:19
    Mrázek raději přidržel puk pod lapačkou a přerušil hru.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:37
    Teuvo Teräväinen nahazoval puk na domácí branku z pravé strany. Jeden z jeho spoluhráčů tečoval kotouč mimo.

12:26
    Vladislav Naměstnikov posílal před branku střílenou přihrávku, která měla zřejmě oslovit Filipa Chytila. Mrázek ale kotouč vykopl betonem do bezpečí.

13:34
    Za hákování je vyloučen Vinni Lettieri. Přesilovku si tak zahraje Carolina.

14:03
    Od modré čáry vypálil Justin Faulk, Lundqvist vyráží.

14:32
    Domácí dokázali vyhodit a mohou konečně vystřídat.

14:57
    Lucas Wallmark vypálil z vrcholu pravého kruhu a Lundqvista zachránila vzdálenější tyčka!

15:27
    Domácí vyhodili a tohle oslabení zřejmě přežijí.

15:35
    Ani, Rangers jsou v plném počtu.

15:57
    Zakázané uvolnění Canes. Hra se stěhuje před Petra Mrázka.

16:36
    Obrovskou šanci měl Nino Niederreiter, který najížděl sám na domácí branku. Zkoušel to mezi betony, ale Henrik Lundqvist si tento prostor pohlídal!

17:15
    Hostům se nelíbil důraz hráčů Rangers před Petrem Mrázkem, především Jimmyho Veseyho. Byla z toho šarvátka za brankou. Uvidíme, zda se bude vylučovat. Teď ale následuje reklamní pauza.

17:15
    Tak vyloučen je pouze Jimmy Vesey a to za krosček! Druhá přesilovka pro Hurikány!

17:27
    Domácí vyhodili a Canes to musejí zkusit znovu.

18:22
    Domácí se opět osvobozují. V tomhle oslabení zatím soupeře k ničemu nepustili.

18:47
    Od modré to zkusil Dougie Hamilton. Lundqvist byl pozorný.

19:01
    Běží už poslední minuta první třetiny.

19:16
    Domácí jsou již v plném počtu.

19:46
    V předbrankovém prostoru se ještě snažil prosadit Mats Zuccarello, ale Mrázek ani nemusel zasahovat.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina pro Rangers slavnostního zápasu gól nepřinesla. Sledovali jsme vyrovnaný hokej, který nabídl pár šancí, se kterými si ale poradili oba brankáři. Když už hostující Wallmark zamířil mimo dosah gólmana Lundqvista, zachránila Jezdce tyčka.

Další třetina začne přibližně ve 3:04.
    Před utkáním se na ledě sešel celý tým, který pro Rangers získal v roce 1994 zatím poslední Stanley Cup.

20:01

20:10
    Hned na začátku druhé třetiny zahráli domácí na zakázané uvolnění.

20:57
    Hosté byli v útočném pásmu ve třech hráčích a hned dva z nich byli obránci. Po přihrávce Faulka střílel od pravého mantinelu Jaccob Slavin a Lundqvist si musel připsat první zákrok ve druhé třetině.

21:30
    Právě obránci Caroliny teď vzadu chyběli! Domácí přečíslili defenzivu soupeře a Jimmy Vesey to vyřešil zpětnou přihrávkou na Kevina Hayese. Ten si položil Mrázka bekhendovou kličkou, ale za brankovou čáru kotouč nezasunul!

22:13
    Další domácí akci zastavilo postavení mimo hru.

23:37
    Hra se teď trochu uklidnila. Obrany už pracují přeci jen pozorněji.

24:07
    Po levém křídle se dostal do zakončení Sebastian Aho. Jeho rána minula horní růžek domácí klece.

24:33
    Nyní to zkoušel Nino Niederreiter. Lundqvist si připsal úspěšný zákrok.

24:50
    Zuccarello našel zpoza branky Chrise Kreidera, který zblízka zamířil jen do Mrázka!

25:05
    Po vyhraném buly vystřelil Pavel Bučněvič. Mrázek má puk ve výstroji.

26:37
    Tempo hry je solidní, zápasu ale scházejí góly.

26:59
    Greg McKegg vyzkoušel Lundqvista spíše propagační střelou. Domácí brankář schoval puk pod betony a tak následuje první reklamní přestávka ve druhé třetině.

27:38
    Hosté si vytvořili zajímavý tlak před brankou. Puk propadl k Ninovi Niederreiterovi, který ho z pravého kruhu pohotově vrátil směrem na branku, ovšem Lundqvist se natáhl a zabránil pravým betonem gólu!

28:49
    Hosté teď zahráli přes všechny čáry, ale icing se pískat nebude. Hrát musel Lundqvist.

29:29
    Sledujeme teď takovou poklidnou pasáž. Oba týmy se střídají v držení puku bez efektu v podobě šance či alespoň nebezpečnější střely.

30:06
    Vladislav Naměstnikov při přechodu do útočného pásma zrychlil, čímž otevřel obranu Canes. Nakonec se rozhodl zakončit sám, ovšem Mrázka nepřekonal!

30:19
    Puk dolétl do prostoru střídaček. Čas na další reklamní přestávku.

Střely na branku – 17:14.

30:33
    Kotouč byl přizvednut až někam do hlediště. Bylo to od obránce Caroliny, takže se vhazuje před Mrázkem.

31:12
    Dravý průnik předvedl Mika Zibanejad. Zakončil ho bekhendovou střelou, která nezaskočila pozorného Mrázka.

32:29
    Domácí teď honí puk u mantinelu. Odtud nebezpečí asi nehrozí.

32:50
    Na druhé straně málem otevřel skóre Andrej Svečnikov! Po střele mladého útočníka z mezikruží zazvonila levá tyčka z pohledu brankáře Lundqvista!
    32:50 Svečnikovova střela do tyčky.

33:54
    Tyčka také na druhé straně! Anthony DeAngelo nahodil puk na branku, ten byl před Mrázkem ještě tečován a skončil na brankové konstrukci!

34:30
    Najednou se hraje nahoru – dolů! Sebastian Aho a Justin Faulk nadělali Lundqvistovi hodně práce, ale brankář Rangers si poradil. Reklamní přestávka.

35:40
    Od pravého mantinelu to zkoušel Vesey. Mrázek byl na místě.

36:12
    Pavel Bučněvič z pravého kruhu přestřeluje. Stále tedy čekáme na první gól zápasu.

36:45
    McGinn spíše nazdařbůh posunul puk před branku a ten se dostal až na hůl Jordana Martinooka. Ten byl ve velké příležitosti, ale Lundqvist se proti jeho zakončení bleskově přesunul a útočník Canes tak trefil pouze jeho betony!

37:13
    Obětí ostrého zákroku se stal domácí Vladislav Naměstnikov. Vypadalo to na krosček, ale k nelibosti fanoušků Rangers se vylučovat nebude.

38:08
    Z nahození van Riemsdyka Lundqvist nic neviděl. Navíc ztratil hůl, ale puk se za jeho záda nakonec nedostal! Z brankoviště ho odpálil do bezpečí Marc Staal.

38:44
    Lundqvist tentokrát bezpečně přikryl puk a přerušil další nápor Caroliny.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:11
    Teuvo Teräväinen hákoval a Rangers si tak zahrají první přesilovku v zápase!

39:22
    Zibanejad z levé strany minul branku, domácí ale drží útočné pásmo.

39:55
    Mats Zuccarello vytáhl puk před branku na volného Miku Zibanejada. Mrázek zakročil skvěle a vytěsnil kotouč mimo vyrážečkou!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Máme za sebou už 40 minut hry a gól stále nepadl! Velkou zásluhu na tom mají oba brankáři, kteří si připsali několik výtečných zákroků a navíc mají i štěstí. Domácímu Lundqvistovi totiž už dvakrát pomohla tyčka a jednou to zvonilo i za Mrázkem.

41:12
    Moc toho v ní nepředvedli. Vyloučený Teräväinen již naskočil na led.

41:50
    Šance hostí! Hamiltonovu střelu od modré vyrazil Lundqvist k Michealovi Ferlandovi. Ten se dostal hned ke dvěma dorážkám, ale domácí brankář obstál. Puk končí v jeho lapačce!

42:39
    Další střela Dougieho Hamiltona. Tentokrát nepřesná.

43:58
    Teď se hraje hlavně ve středním pásmu. Čekání na gól tak pokračuje.

44:46
    Justin Williams vypálil z pravého kruhu. Lundqvist má puk na hrudi.

45:34
    Domácí si toho ve třetí třetině zatím moc nevytvořili. I teď se Canes v pohodě ubránili.

46:25
    Brendan Smith má puk za brankou a nikam s ním nepospíchá.

46:43
    Carolina právě vstřelila branku!
    Konečně jsme se dočkali gólu! Ten vstřelili hosté, kteří rychle přešli z vlastního obranného pásma až do útočného. Puk pak putoval po ose McKegg – Mäenalanen – WARREN FOEGELE a posledně jmenovaný střelou z mezikruží otevřel skóre duelu. Lundqvistovi se puk otřel o levé rameno, ale zabránit gólu domácí brankář nedokázal. Asistence: Saku Mäenalanen a Greg McKegg.
    46:43 Warren FOEGELE - 0:1

46:53
    Odpovědět se okamžitě snažil Vladislav Naměstnikov, ale s jeho střelou si poradil Mrázek.

48:08
    Od modré čáry střílel Justin Faulk, Lundqvist vyráží.

48:31
    Puk po střele Andreje Svečnikova ukryl ve výstroji Lundqvist. Následuje reklamní přestávka.

49:11
    Z otočky zakončoval Pavel Bučněvič. Mrázek je dnes stále bezchybný.

50:14
    Brendan Smith zavezl puk až k brance Caroliny a po jeho akci zůstal puk stát v brankovišti za Mrázkem. Nikdo z domácích hráčů ho ale nedokázal najít včas, aby ho doklepl za brankovou čáru!

51:19
    Greg McKegg se dostal s pukem za branku, ale tam byl zpacifikován obránci soupeře.

52:09
    Čas začíná pro domácí poměrně rychle utíkat. Hráči Rangers se už musejí tlačit především do ofenzivy.

52:46
    Teď je ale zastavilo odpískané postavení mimo hru.

53:39
    Střelu Miky Zibanejada obětavě zablokoval Dougie Hamilton.

54:14
    Z ostrého úhlu střílel Kevin Hayes. Trefil boční oblouk brankové konstrukce.

54:20
    Jaccobovi Slavinovi bylo odpískáno držení. Po reklamní přestávce tak začne přesilovka Rangers!

54:30
    Sehrávka na Matse Zuccarella, jehož střelu ale zablokoval Martinook.

55:13
    Hosté dokázali vyhodit.

55:36
    Hostující obrana přečetla sehrávku Rangers a puk byl sražen do hlediště. zatím to nevypadá, že by domácí měli tuhle přesilovku využít.

55:53
    Hosté vyhazují. Tohle je ze strany Rangers křeč.

56:18
    Hosté jsou v plném počtu. Má slova o křeči potvrdil s koncem přesilovky i DeAngelo, kterému na modré až komicky utekl puk do středního pásma.

57:14
    Hosté si nyní vystačili vyhozením kotouče do středního pásma. Tam už rozehrávají další akci domácí hráči.

58:25
    Lundqvist odjel na střídačku, branka Rangers je prázdná!

58:45
    A je asi rozhodnuto! Vyhození obránce Pesceho dojel v rohu útočného pásma Brock McGinn. Ten puk ještě předložil za ním najíždějícímu ANDREJOVI SVEČNIKOVOVI a ruský mladík střílel z levého kruhu do prázdné branky – 0:2. Asistence: Brock McGinn a Brett Pesce.
    58:45 Andrej SVEČNIKOV - 0:2

59:13
    Domácí to opět zkoušejí bez gólmana!

59:18
    Zakázané uvolnění Caroliny.

59:31
    BROCK MCGINN trefuje prázdnou branku soupeře z vlastního obranného pásma a rozhoduje tak o osudu utkání již definitivně! Asistence: Brett Pesce.
    59:31 Brock MCGINN - 0:3

Hokejisté Caroliny vítězí na ledě New Yorku Rangers 3:0, byť se jim v Madison Square Garden dlouhodobě vůbec nedaří! Na rozhodující momenty zápasu se čekalo až do třetí třetiny. Čekání na první gól utkání ukončil ve 47. minutě Warren Foegele, který střelou z mezikruží překonal Lundqvista. Domácí snaha o vyrovnání pak začala s blížícím se koncem připomínat spíše křeč a v závěru Canes pečetili výsledek dvěma trefami do prázdné branky. Nejprve se prosadil Andrej Svečnikov a po něm ještě Brock McGinn. Velmi spokojen dnes může být i Petr Mrázek, který udržel čisté konto.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 27:33 (11:10, 9:8, 7:15)

Petr Mrázek (CAR) 60 minut, 27 zákroků, 0 gólů, 100 %

To už je z mé strany vše. Na počtenou! (04:42:45)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 47. Foegele (Mäenalanen, McKegg), 59. Svečnikov (B. McGinn, Pesce), 60. B. McGinn (Pesce)

Rozhodčí: Anderson, Meier – Sericolo, Gawryletz

Diváci: 18006