PSG – Bordeaux 1:0 (kon.) | Amiens – Caen 1:0 (kon.) | Štrasburk – Angers 1:2 (kon.)
RC Štrasburk
1:2 (0:1)
Angers SCO
Sobota 09.02.2019, 20:00 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 24. kolo

Angers nakonec dokázalo ubránit vítězství a vítězí podruhé v řadě za sebou. Kdežto soupeři překazilo čtyř zápasovou vítěznou sérii. Druhý poločas začali aktivně domácí, ale opět inkasovali a následně se jejich hra zcela rozpadla. Avšak před koncem zahrávali dobrou standardní situaci a nová posila dala kontaktní branku. Angers se tedy muselo bránit až do samého konce, nicméně již soupeři nedovolili další zásah a zaslouženě si dnes připisují tři body do tabulky. (21:56:21)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:13.

90+4

90+4
    ...Angers odvrací centr na přední tyč a slaví vítězství!

90+3
    Centr na zadní levou tyč a míč byl odhlavičkován na roh. Štrasburk má ještě šanci rohového kopu...

90+2
    López dostává žlutou kartu a nyní má Štrasburk dobrou šanci, neboť bude zahrávat standardní situaci!

90+1
    Angers v první minutě drželo míč u levého rohového praporku na polovině domácích!

90
    Štrasburk má přesně tři minuty času na vyrovnání!

89
    Žlutou kartu dostává Kenny Lala (RC Štrasburk Alsace).

88
    Angers se nakonec ještě bude strachovat o svůj výsledek.
    87. Sanjin PRCIĆ - 1:2

87
    Tým Strasbourg právě vstřelil branku! A tato standardní situace přináší kontaktní branku. Lala ji rozehrál do strany na hranici pokutového území, kde byl osamocený SANJIN PRCIĆ. A tato posila z Levante, ze kterého nedávno přestoupila, se prosazuje ihned ve svém prvním zápase, když střílí přesně k levé tyči! Asistence: Kenny Lala.

86
    Tak pro hostující celek dopadla dobře, ale vzápětí se budou bránit další, která již bude z hodně zajímavé pozice.

86
    Posledních závěrečných pět minut a Štrasburku bude nyní zahrávat standardní situaci ze střední vzdálenosti.

85
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Farid El Mellali.

84
    Nyní odpískána hra vysokou nohou a hosté rozehrávají z poloviny hřiště.

83
    Angers se podařilo nyní hru přesunout k pokutovému území soupeře, ale bez míče na svých kopačkách. Hosté však s největší pravděpodobností překazí čtyř zápasovou vítěznou sérii Štrasburku.

82
    Oba celky mají, dle statistik, vysoké procento úspěšných přihrávek. Je pravdou, že ani jeden celek příliš nekazí ve své kombinaci.

81
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Stéphane Bahoken, přichází Cristian López.

80
    Nyní faul Angers a ti připravují své další střídání.

79
    A konečně další dobrá šance v podání Štrasburku. Dobře načasovaná přízemní přihrávka do pokutového území, ale domácí hráč nedokázal razantně zakončit a Butelle chytá tento pokus.

78
    Pomalu a jistě se nám blíží závěr zápasu a nyní sledujeme hlušší pasáž hry, kdy oba celky bojují o míč na polovině hrací plochy.

76
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Samuel Grandsir.
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Wilfried Kanga, přichází Thomas Mangani.

75
    Ten hosté bez problémů ubránili a vydávají se do ofenzívy.

74
    Nyní hosté propadli v obraně a dovolili soupeři pěkné zakončení! Anthony Caci si naběhl na přihrávku a z první zakončoval nad branku. Butelle si na míč sáhnul a proto bude následovat rohový kop.

72
    Štrasburku se podařilo již na delší dobu podržet míč, ale jejich kombinace nepřinesla centr do pokutového území.

71
    Započala nám poslední dvacetiminutovka, která nám buď přinese drama v podobě kontaktní branky nebo pohodlné vítězství pro hostující celek.

70
    Ani tento jejich další útočný pokus neznamenal nic nebezpečného. Na polovině Angers totiž ztrácí míč a jejich sok se rychle vydává po pravé straně do protiútoku.

69
    Hráči ve žlutých dresech jsou najednou všude a domácím se těžko dostává k míči.

68
    Štrasburk, ač dvakrát střídal, působí poměrně odevzdaným dojmem a nyní se spíše brání.

67
    Další roh v podání Angers, ale ani tentokrát nebyla k vidění branková příležitost.

66
    Překvapivě jde dolů aktivní Mothiba (i když ve druhém poločase nebyl již tolik vidět) a nahrazuje jej Da Costa.

66
    Útočný faul na Kangu a domácí vzápětí připravují další své střídání.

65
    ...ale ten byl poměrně dost přetažený a bude následovat odkop Selse.

64
    Nakonec si po svém centru vybojovali rohový kop...

63
    Hostům se nyní daří držet míč na polovině svého soupeře a dostávají Štrasburk do pozice, kdy se musí bránit.

61
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Benjamin Corgnet.

60
    Snaha o centr do pokutového území. Ta vyšla, ale míč zastavuje obránce svou hlavičkou.

59
    Žlutou kartu dostává Ismaël Traoré (Angers SCO).

58
    Stále jde na hřišti vidět jejich snaha, nicméně hosté hrají s velkou lehkostí.

57
    Tak tohle už se bude domácím hodně těžko otáčet. Otázkou zůstává, jestli dokáží alespoň zápas vyrovnat.
    55. Wilfried KANGA - 0:2

55
    Angers právě vstřelilo branku!
    Polovina obrany Štrasburku zcela zaspala. Hosté se dostali do otevřené obrany a WILFRIED KANGA po přihrávce pohodlně zakončil přízemní střelou k levé tyči. Nejspíš byl i sám překvapený, kolik měl kolem sebe prostoru a času. Asistence: Cheikh N'Doye.

54
    Obránce Štrasburku dostal hodně těžký míč na zpracování. Nakonec dokázal vytěžit alespoň autové vhazování.

53
    Sanjin Prcić a jeho centr, který se mu však hrubě nepovedl a míč opouští hrací plochu.

52
    Snaha domácího celku pokračuje i nadále. Nyní bojovali o míč na polovině soupeře. Nakonec byl jejich útok nepřesný a následuje odkop brankáře Angers.

50
    Avšak jejich další zakončení už se sneslo vedle levé tyče a nyní nebyli domácí daleko od vyrovnání!

49
    Nyní měli k příležitosti rohový kop, který však nekončí velkou šancí na branku.

48
    Domácí začali druhý poločas velmi dobře a podnikají jeden útok za druhým.

47
    Dobrý centr od Štrasburku a hlavička hráče končí nad brankovou konstrukcí!

46

Po celý první poločas byl Štrasburk lepším týmem a vytvářel si nebezpečné situace. Nicméně nakonec to byli hosté, kteří se dokázali prosadit a po prvním poločase vedou 1:0. Dokáže Angers udržet nadějný výsledek a připravit Štrasburku porážku po čtyřech vítězných zápasech?

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45+1
    No a tento šlapák Mitroviće už musí rozhodčí potrestat žlutou kartou!

45
    Jejich centr před branku mířil přímo na kopačku obránce a ten nemá problémy odkopnout míč do bezpečí.

44
    V krátké době další faul, tentokrát na Mothibu a následovat bude standardní situace Štrasburku.

44
    Po rozehrávce však vzápětí přichází faul ze strany Angers. Na míči se tedy dlouho nezdrželi.

43
    Ismaël Traoré byl poměrně tvrdě faulován. Žlutá karta z toho nakonec není, ale Angers bude rozehrávat míč z vlastní poloviny.

40
    Pět minut do konce prvního poločasu a domácí celek prohrává těsným rozdílem.

39
    Nepříliš nebezpečný centr z pravé strany chytá Sels. Ten ihned rozehrává a posílá svůj celek na útočnou zteč.

38
    Ani další pokus domácích nevedl k ohrožení branky a Angers rázem obživlo a nyní se jim daří držet soupeře zkrátka.

36
    Štrasburk se pokoušel o rychlou odpověď, ale jejich soupeř jim nedovolil hladký průběh v zakončení.
    35. Wilfried KANGA - 0:1

35
    A jak to někdy bývá, méně aktivní celek se rázem dostává do vedení! WILFRIED KANGA dostal míč před branku a ten již neměl problém jej dostat do branky. Asistence: Abdoulaye Bamba.

33
    Pablo Martinez si odvedl své defenzivní povinnosti a odehrál míč do autu.

32
    Hráč pak diskutoval s rozhodčím, ale ten byl názoru, že brankář trefil primárně míč, nikoliv jeho.
    31. Butelle podstoupil tvrdý souboj ve svém pokutovém území, penalta to není!

31
    Hráč Štrasburku se nyní střetl v souboji o míč s Butellem. Nakonec je to faul na brankáře, nikoliv faul na hráče a tedy odpískání penalty!

30
    ... a ten nepřinesl výraznější nebezpečí pro Butelleho v brance. Angers dostává míč až na polovinu svého soka.

29
    Štrasburk si po další útočné snaze dokázal vybojovat další rohový kop...

28
    Nyní máme jednu z těch klidnějších a hlušších pasáží. Oba celky se nyní pohybují na polovině hrací plochy.

26
    Domácí spěchají s další útočnou akcí, která nakonec končí útočným faulem.

25
    O nějaké to překvapení se nyní snažili i hosté, ale jejich zakončení nemělo brankové parametry. Sels mohl být v klidu.

24
    Tak nyní jsme mohli pozorovat dobrou pasáž hry, jen více takových povedených zakončení!

23
    Následoval rohový kop, který nepřinesl zakončení, ale pád jednoho z hráčů domácích. Rozhodčí tomu nevěnuje žádnou pozornost.
    22. Mothiba versus Butelle - 0:2 pro brankáře Angers!

22
    Druhá velká šance Štrasburku! Dobrý centr z pravé strany a dobrá hlavička v před brankovém prostoru. Butelle se zaskvěl reflexivním zákrokem a vyráží míč! Opět v této šanci byl Lebogang Mothiba!

21
    Avšak stále platí, že hráči v modrých dresech, tj. Štrasburk, i nadále drží míč více pod svou kontrolou.

20
    Nyní sledujeme spíše takovou překopávanou z jedné strany na druhou.

18
    Centr přímo na branku, kde si na něj počkal Butelle a ten nachází míč ve své náruči.

17
    No a Mateo Pavlović je prvním potrestaným mužem žlutou kartou.

17
    Dobré zachycení míče z pohledu domácího obránce a rychlý útok zhatil faul Angers.

15
    Štrasburk i po čtvrt hodině hry víceméně ovládá dění na hřišti. Utkání zatím chybí nějaká branková ukázka. Snad na ni nebudeme čekat až do nastaveného času, kdy Štrasburk v minulém zápase skóroval až ve druhé minutě nastavení.

13
    Domácí hráči mají míč pod svou kontrolou a připravují se na další postupný útok.

12
    Rohový kop v podání Angers nebyl vůbec nebezpečný a domácí obránci si v poklidu pohlídali celou situaci.

11
    Štrasburk si tedy po deseti odehraných minutách dokázal vytvořit menší tlak na branku soupeře. Jednou nebyl daleko od své první branky.

10
    Další útok domácího celku rozvlnil síť, ovšem jen tu boční část!

9
    Obrana Angers ubránila i centr z levé strany.
    8. Mothiba nebezpečně dorážel před brankou Butelleho.

8
    A jejich útok vedený po pravé straně měl brankové aspekty a před brankou dorážel Lebogang Mothiba a ten nebyl daleko od první branky dnešního utkání!

7
    Ti však víceméně kombinovali vzdušnou čarou. Následně se jejich soupeři daří dostat míč na zem a postupují do útoku.

6
    Dlouhý centr z pravé strany, obránce Štrasburku odhlavičkoval míč mimo pokutové území. Nyní se již i hosté dostávají na polovinu svého soupeře.

5
    Angers se i po pěti minutách zápasu nadále brání svému soupeři. Domácí začali hodně aktivně.

3
    Nyní už Butelle byl donucen k zákroku a chytá přízemní zakončení v podání Ludovice Ajorqueho.

2
    Butelle nemusel zasahovat ani proti centru z pravé strany.

1
    Úvodní minutu zápasu začali domácí s míčem na svých kopačkách, ale Butelleho v brance zatím neprověřili.

1

RC Štrasburk Alsace: Sels – Caci, P. Martinez, S. Mitrović (C), L. Koné, Lala – Thomasson, Sissoko, Ajorque – Mothiba, Prcić.
    Náhradníci: Kamara – Corgnet, Da Costa, Fofana, Grandsir, Liénard, Ndour.

Angers SCO: Butelle – Bamba, I. Traoré (C), Pavlović, Thomas, Manceau – N'Doye, Santamaría, Fulgini – Bahoken, Kanga.
    Náhradníci: Boucher – El Mellali, López, Gomez Mancini, Mangani, Mouanga, Pellenard.

Rozhodčí: A. Delerue.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

RC Štrasburk Alsace

Domácí se nachází na sedmé příčce se ziskem 35 bodů. Nyní mají dobrou formu, kdy čtyři zápasy za sebou slavili vítězství. V posledním kole to odnesl Bordeaux, kdy Štrasburk zvítězil 1:0. Nicméně v tomto zápase byli domácí blízko k remíze, neboť jejich vítězná branka přišla ve třetí minutě nastavení a vstřelil ji K. Lala.

Střelci týmu
    S osmi brankami vévodí L. Mothiba z Jihoafrické republiky. Pět branek má na svém kontě Francouz A. Thomasson.

Angers SCO

Hosté se nachází v poklidném středu tabulky na třináctém místě. Na svém kontě mají 27 bodů. Jejich forma je jako den a noc. Avšak momentálně má vzestupnou tendenci. Po prohraném utkání na hřišti Nimes (1:3), dokázali uhrát remízu s Toulouse (0:0) a v posledním utkání slavili vítězství 1:0 nad Dijonem.

Kamerunec S. Bahoken je jednoznačným lídrem týmu, když už dokázal vstřelit sedm branek.

První vzájemný zápas v dosavadní sezóně
    Ten dopadl smírně 2:2. Štrasburk na hřišti Angers vedl po prvním poločase 2:0. A to Angers neproměnilo pokutový kop. V 58. minutě se následně Angers podařilo snížit a k vyrovnání došlo ve druhé minutě nastavení. Za Štrasburk dal obě branky dosavadní nejlepší střelec – L. Mothiba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.