Finsko – Česko 1:3 (kon.) | Švédsko – Rusko 4:2 (kon.)
konec
Švédsko
4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Rusko
Sobota 09.02.2019, 15:30 • Hala Hovet, Stockholm (Švédsko) • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 2.69 4.2 2.19
Partner:
  59:48 Fredrik HÄNDEMARK - 4:2
   
  59:48
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Do prázdné branky přidává čtvrtou branku Švédů FREDRIK HÄNDEMARK po krásně načasovaném pasu Larssona od mantinelu. Asistence: Emil Larsson.
   
  59:05
  Bobkov je znovu na střídačce a Sborná znovu mačká Švédy s šesti hráči v poli v jejich pásmu!
   
  53:41
  Obrovské šance Tre Kronor i v oslabení! Brankář Bobkov ale projevil pevné nervy a drží Sbornou stále na dostřel Švédů.
   
  52:54
  Švédové ale dávají Rusům možnost k opětovnému srovnání. Za nedovolené bránění usedá na trestnou lavici Viktor Lööv.
  52:37 Isac LUNDESTRÖM - 3:2
   
  52:37
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Tohle je ale velká rána pro Rusko! Po skvěle nakročené cestě za obratem Švédům vrací vedení ISAC LUNDESTRÖM přesnou ranou z mezikruží, ze které zvládl poslat kotouč za záda Bobkova i v pokleku. Asistence: Jakob Lilja.
   
  Dnešní utkání sleduje 7 720 diváků.
  50:02 Ilja MICHEJEV - 2:2
   
  50:02
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Sám ILIJA MICHEJEV se odhodlal k samostatném nájezdu a naprosto jednoduchou střelou mezi betony srovnává stav zápasu! V Hovetu je tak zaděláno na pořádné drama do samostného konce. Bez asistence.
   
  50:02
  Po samostatném úniku Michejeva a jeho následném podražení před brankou Reideborna bude následovat trestné střílení pro Rusko!
   
  48:19
  Celou situaci ale dalším vyloučením na ruské straně odnáší Světlakov, který putuje na trestnou lavici za podrážení.
   
  48:19
  Velký závar před Ruskou brankou! Znovu u toho byl Dennis Rasmussen, který bekhendovou dorážkou nedokázal puk jen velmi těsně dopravit do odkryté části Bobkovy svatyně.
   
  47:47
  Běreglazov si počínal nedovoleným bránění proti soupeři, za což dle pravidel bude muset usednout na trestnou lavici.
  47:08 Bobkov vychytal Rasmussena.
   
  47:08
  Dennis Rasmussen nechal za svými zády oba obránce a řítil se sám na Bobkova, jednoduchou kličkou si na něj ale nepřišel!
  40:25 Anatolij NIKONCEV - 2:1
   
  40:25
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Rusové se s ničím nepárali a poslali puk za záda Reideborna ani ne po půl minutě druhé periody! Důrazný ANATOLIJ NIKONCEV protlaičl puk mezi betony Reideborna, který dokázal zlikvidovat pouze pokus od modré čáry, na dorážku útočníka Sborné už byl ale krátký. Asistence: Vadim Šipačov a Alexej Vasilijevskij.
   
  39:40
  Podruhé v dnešním zápase míří na trestnou lavici Dahlbeck, který osekával soupeře a to neuniklo pozornosti hlavních sudích.
   
  34:07
  Obránce Dahlbeck to ale přehnal s důrazem a za vysokou hůl odchází za katr.
  31:38 Emil LARSSON - 2:0
   
  31:38
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Nedáš, dostaneš! Přesně tohle pravidlo se nyní vymstilo ruské Sborné, která neodkázala využit drtivého tlaku v přesilové hře a jejich zaváhání v předbrankovém prostoru trestá EMIL LARSSON, který přesnou ranou z mezikruží dostal puk až za záda Bobkova podruhé v zápase. Asistence: Emil Sylvegård a Philip Holm.
   
  28:28
  Rasmussen se dopustil dalšího faulu, tentokrát podrážení, za což odchází na trestnou lavici.
  22:42 Michael LINDQVIST - 1:0
   
  22:42
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Ani ne o minutu později jdou ale domácí Tre Kronor do vedení! MICHAEL LINDQVIST tečoval kotouč po prudké ráně těsně před Bobkovem a i se štěstím jej dopravil za jeho záda. Hlavní rozhodčí si celou situace ještě nechal prověřit videem, nakonec však neshledal žádné provinění proti pravidlům a Švédové tak jdou do vedení. Asistence: Tom Nilsson a Isac Lundeström.
   
  19:58
  Dvě sekundy před koncem první části je ještě na trestnou lavici poslán Kadějkin, který držel protihráče v útočném pásmu více, než je zdrávo.
   
  12:21
  Před Händemarkem se otevřela prázdná klec Bobkovy svatyně po závaru před jeho brankovištěm, útočník domácích ale nedokázal puk zasunout do prázdné branky, a stav zápasu tak zůstává nerozhodný.
   
  06:58
  Nyní se navíc Rusové ochuzují o zbytek přesilové hry zbytečným faulem Rafikova v útočném pásmu, který nedovoleně bránil jednoho ze Švédů. Hra pokračuje ve čtyřech na obou stranách.
  04:28 Vyloučení Rasmussena na 2+2 za vysokou hůl.
   
  04:28
  Bemström se dostal až za útočnou modrou, odkud poslal pozdravm Bobkovi směrem na vyrážečku, následně se ale Rasmussen dopustil v útočném pásmu hry vysokou holí, za což ho hlavní rozhodčí posílá rovnou na dvě plus dvě minuty na trestnou lavici.

  Daniel Gargulák

  Branky a nahrávky: 23. Lindqvist (Nilsson, Lundeström), 32. Larsson (Sylvegård, Holm), 53. Lundeström (Lilja), 60. Händemark (Larsson) – 41. Nikoncev (Šipačov, Alexej Vasilevskij), 51. I. Michejev (TS)


  Švédsko: Hellberg (Reideborn) – Sellgren, Persson, Dahlbeck (A), Lööv, Nilsson, Holm (C) – Lilja, Bemström, Rasmussen (A) – Lindqvist, Lundeström, Bromé – Davidsson, Kellman, Nygard – Larsson, Händemark, Sylvegård.
  Rusko: Bobkov (Konovalov) – Kulik, Mironov, Zub (A), Běreglazov, Alexej Vasilevskij, Arzamascev, Jelesin, Rafikov – Burdasov, Kadějkin, Kručinin – Okulov, Světlakov, Kuzmenko – Šipačov (C), Nikoncev (A), Kagarlickij – Šumakov, I. Michejev, Zernov – Slepec.

  Rozhodčí: Kova, Vikman – Nordlander, Malmqvist.