Rusko – Česko 3:1 (kon.) | Švédsko – Finsko 4:5 (0:2 po s.n.)
konec
Rusko
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Česko
Neděle 10.02.2019, 12:00 • Hala Hovet, Stockholm (Švédsko) • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 1.81 4.63 3.39
Partner:
  53:52 Alexandr KADĚJKIN - 3:1
   
  53:52
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Autorem branky je ALEXANDR KADĚJKIN. Rychlá akce po vhazování znamená navýšení vedení ruského mužstva. Po vyhraném buly střílel od modré Rafikov a šikovně tečující Kadějkin dostal puk přesně mezi Hrubcovy betony. 3:1. Asistence: Rušan Rafikov, Denis Alexejev.
  39:01 Andrej KUZMENKO - 2:1
   
  39:01
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Skoro by se dalo říct, že Češi vstřelili branku, jelikož Milan Doudera si srazil přihrávku od mantinelu za svého týmového parťáka do vlastní branky. Přihrávku adresoval ANDREJ KUZMENKO, který je také označen jako autor branky, jeho druhé v dnešním utkání. Bez asistence.
  34:53 Andrej KUZMENKO - 1:1
   
  34:53
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Autorem branky je ANDREJ KUZMENKO. Bohužel je srovnáno! Ruský tým krásně zakombinoval v pásmu. Okulov našel mezi kruhy stojícího Kuzmenka, kterému dala naše obrana až příliš mnoho času na přípravu střely. Ruský útočník zamířil přesně k tyči, kam Hrubec nedosáhl a srovnal tak na 1:1. Asistence: Konstantin Okulov a Alexej Běreglazov.
  28:44 Tomáš ZOHORNA - 0:1
   
  28:44
  Česko právě vstřelilo branku!
  TOMÁŠ ZOHORNA dostal krásnou přihrávku do jízdy od Petra Zámorského mezi dva obránce. Střela zápěstím mezi ruku a tělo Konovalovi vypadla a puk se doklouzal až za brankovou čáru! Češi se tak ujímají vedení 1:0. Asistence: Petr Zámorský, Radek Koblížek.

  Tomáš Honzejk

  Branky a nahrávky: 35. Kuzmenko (Okulov, Běreglazov), 40. Kuzmenko, 54. Kadějkin (Rafikov, Alexejev) – 29. T. Zohorna (Zámorský, Koblížek)


  Rusko: Konovalov (Bobkov) – Zub (A), Arzamascev, Jelesin, Rafikov, Kulik, Mironov, Miščenko, Běreglazov – I. Michejev, Kadějkin, Denisenko – Nikoncev (A), Šipačov (C), Kagarlickij – Okulov, Světlakov, Kuzmenko – Burdasov, Zernov, Slepec – Alexejev.
  Česko: Hrubec (Will) – Polášek (A), Zámorský, Štencel, Kundrátek, J. Krejčík, M. Doudera, J. Galvas, D. Musil – Zaťovič (C), P. Holík, M. Kvapil (A) – R. Zohorna, T. Zohorna, H. Zohorna – Červený, Horák, Lenc – Koblížek, Rousek, Stránský – P. Zdráhal.

  Rozhodčí: Nord, Linde – Nordlander, Löfgren (všichni SWE)