Česko – Švédsko 1:2 (kon.)
konec
Česko
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Švédsko
Neděle 10.02.2019, 12:30 • Dmitrov Ice Palace • Euro Hockey Tour (ženy) • O 3. místo
Partner:
   
  S konstatováním, že Švédky přehráli náš výběr se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního dne. (14:32:33)
   
  České hráčky končí na turnaji na čtvrtém místě, když nestačily na Tre Kronor. Národní tým se zásluhou Aleny Mills dostal do vedení, i když soupeřky byly ve hře výraznější. Jenže prostřední perioda otočila vývoj zápasu na stranu Švédska, které po zvládnutém střetnutí bere třetí flek.
   
  Konec zápasu.
   
  59:00
  Český potřebují dát branku a nemohou se usadit v pásmu! Už jim na vyrovnání zbývá pouze šedesát vteřin.
   
  57:32
  Od modré čáry opět přihrávala na pravou stranu Mills, která další úžasnou přihrávkou našla Lédlovou. Její pokus ze strany ale zamířil jen do brankářky.
   
  57:15
  Vyloučení v týmu Švédsko (H. Olssonová – 2 min., nedovolené bránění).
   
  56:55
  Česká republika si vyžádala oddechový čas.
   
  56:55
  Naše hráčky se až nyní dostali k ohrožení branky, jenže švédská brankářka chytá výborné utkání, stejně jako její kolegyně na druhé straně.
   
  56:23
  Další akce hostujícího elku skončilo jen kombinací podél mantinelu. Česku už scházely síly, a tak přišlo jen vyhození do středního pásma, což je v této situaci málo.
   
  55:23
  Švédsko se snažilo o přechod přes modrou čáru, ale národní tým mu vystavil stopku. Tre Kronor se zmohlo jen k nahození k zadnímu mantinelu.
   
  53:18
  To byla krásná akce, která ale nekončí ani střelou mezi tři tyče. Vyhrané vhazování mířilo na modrou čáru, kde se nacházela Mills. Její přihrávka z jedné hledala najíždějící spoluhráčku, která ve vyložené šanci černou gumu netrefuje.
   
  53:00
  Česká republika zastavila střelu soupeřek, z čehož vznikla akce jedna na jednu. Ovšem české hráčce už moc sil nezbývalo, a tak přihrávkou pod sebe našla jen soupeřku.
   
  52:25
  Kristýna Bláhová si do statistik připisuje další zákrok, když si počíhala na střelecký pokus z levé strany hrací plochy.
   
  52:00
  Nutno říct, že hráčky ve žlutých dresech jsou v posledních minutách častěji u černé gumy, a tak hru plně kontrolují. Národní tým bude muset v cestě za vyrovnáním výrazně přidat.
   
  51:09
  Atakovaná česká hráčka upadla na modré čáře, a tak Češky nemohly do pásma. Místo kombinace přichází jen nahození a střídání celé pětice.
   
  50:20
  Národní výběr se nemůže usadit v pásmu, a tak Švédsko hraje toto oslabení ve velké pohodě. Navíc je téměř jasné, že se také ubrání.
   
  50:00
  Do konce závěrečné dvacetiminutovky schází už jen deset minut. To je také čas, který českým hráčkám zbývá na vyrovnání.
   
  48:21
  Vyloučení v týmu Švédsko (Nordinová – 2 min., držení hole).

  Michal Luxa

  Branky a nahrávky: 7. Mills (Škrdlová, Lédlová) – 25. Ostlundová (Ostenssonová, Fallmanová), 31. Nylen-Perssonová (Johanssonová)


  Česko: Bláhová (Peslarová) – Horálková, Tejralová, Kosinová, Kovářová, Martinů, Škrdlová , Horáková – Mlýnková, Hymlárová, Mills – Lédlová, Potočková, Křížová – Mazancová, Studentová, Lorencová – Halounová, Pejšová, Forejtová.
  Švédsko: Grahnová (Abergová) – Nylen-Perssonová, Berglundová, Holmgrenová, Engstromová, Fallmanová, Waxinová, Neunzertová, Wernblomová – Olssonová H., Nordinová, Lundinová – Johanssonová, Grahmová, Rasková – Skoldová, Kullerová, Carlssonová – Ostlundová, Olssonová M., Ostenssonová.