Liberec – Královské Vinohrady 6:5 (kon.)
FBC Liberec
6:5 (0:3, 3:1, 3:1)
TJ Sokol Královské Vinohrady
Pondělí 11.02.2019, 17:00 • Home Credit Aréna Liberec • Livesport Superliga • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krásné pondělní odpoledne všem florbalovým fanouškům! Tento víkend se odehrálo již 24. kolo nejvyšší mužské soutěže. V dnešní dohrávce Tipsport Superligy se proti sobě postaví domácí celek z města pod Ještědem FBC Liberec a letošní nováček soutěže TJ Sokol Královské Vinohrady. Celým online textovým přenosem Vás přímo z místa dění provede Týna Zíková.

Oba celky se proti sobě utkaly již ve 3. kole nejvyšší mužské soutěže. Vinohrady vstoupily do utkání velmi dobře a po 40. minutách vedly nad libereckým celkem 4:2. Ve třetí třetině se však Liberec dostal do sedla a nadělil svému soupeři rovnou čtyři branky. Nováček soutěže tak prohrál těsným výsledkem 5:6.

FBC Liberec: Vaníček (Janota) – Klucho, Bitman, Kološ, Böhm, Kroupa – Kopecký, Valeš, Salát – Marek, Rozkovec, Lhota – Böhm, Baudisch, Ferdan – Balatka.

TJ Sokol Královské Vinohrady: Weissgarber (Mazák) – Jelínek, Lehký, Vnuk, D. Záň, O. Stuchlík, Houra, Máca – Kachnič, Linhart, Hartman – Gregor, Skřivánek, J. Záň – Hanák, Kapucián, Z. Stuchlík – Svoboda, Harnesk.

Rozhodčí: Nábělek Jakub, Štengl Radek.

Hráči obou celků již nastupují na hrací plochu.

K úvodnímu buly se již připravuje zahajovací sestava hostujícího celku ve svých žlutých dresech.

Na hřiště míří i zahajovací sestava domácího Liberce v nových modrých výročních dresech.

00:01

00:05
    Úvodní buky tohoto utkání patří domácímu týmu.

00:52
    Liberec se drží na útočné polovině. K zakončení se zatím nedostává.

01:14
    Kopecký od mantinelu trefuje pouze gólmana.

01:43
    Vaníček si připisuje první zákrok.

02:02
    Lhota se probojoval až na střed, odkud poslal míček na Kološe, který svou střelou trefil pouze Weissgarbera. Ke dvěma se dorážkám se dostal ještě Valeš, ale úspěšný také nebyl.

03:21
    Valeš ze standardní situace netrefuje branku.

03:54
    Lhota hledal Valeše před brankou. Míček ale končí v rohu.

04:10
    Vinohrady mohly přejít do rychlého protiútoku. Valeš se ale stihl včas vrátit a celou akci přerušit.

04:58
    Klucho se podél mantinelu hnal dopředu, ale byl zastaven obranou hostí.

05:17
    Kachnič se dostal ke střele, trefil ale prvního hráče v cestě.

06:05
    Salát hledal před brankou Kopeckého, krosová přihrávka však neprošla.

06:25
    Hosté v útoku trefují pouze domácího gólmana.

07:04
    Valešovi sjel míček z čepele, tudíž se mu nepodařilo vystřelit a míček poslal pouze po zemi do rukou Weissgarbera.

07:46
    SKV velmi aktivně a vysoko napadají.

08:43
    Střela Kroupy neprošla blokem soupeřů.

09:00
    Vinohrady kombinují na vlastní polovině.

09:23
    Domácí se znovu ujímají balónku a hledají cestu do branky.

09:42
    Salát se probojoval až ke střele, ale branku netrefil.

09:57
    Hartman vyslal parádní střelu, nicméně Vaníček vytrčil svou ruku přímo proti balónku. Dorážet mohl ještě Vnuk, ale míček netrefil správně.

10:38
    Valeš v útočném rohu přichází o míček a hosté znovu kombinují.

11:14
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! A máme tu první branku tohoto utkání! Jelínek našel na mantinelu připraveného LUKÁŠE GREGORA, který rychlou střelou trefil volné místečko v bližší šibenici. Asistence: Marian Jelínek.
    11:14 Lukáš GREGOR - 0:1

11:57
    Vinohrady kombinují na vlastní polovině a nikam nespěchají.

12:32
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! MARIAN JELÍNEK proklouzl středem a parádně zamířil pod pravou ruku Vaníčka. Asistence: Peter Kachnič.
    12:32 Marian JELÍNEK - 0:2

12:55
    Nebezpečnou a tvrdou střelu Kroupy vyráží hostující gólman ramenem.

13:25
    Kopecký z rohu hledal Marka. Ten byl ale obklopen soupeři a nedokázal tak vystřelit.

14:30
    Lhota v šanci neúspěšný.

14:43
    Jelínek vypálil další střelu, Vaníček ale parádně zasáhl.

14:53
    Gregor to také zkouší, ale neúspěšně.

15:27
    Baudisch ze standardní situace přestřeluje.

16:20
    Ferdanovo nahození těsně proletělo kolem brankové tyčky.

16:58
    Kološ se dokázal prokličkovat až před branku, chtěl ještě přihrávat Valešovi, míček mu ale sjel z čepele.

17:38
    Obrovská šance domácích! Salát pálil do odkryté branky, Weissgarber však stihl ještě srazit míček svou nohou a tak skončil balónek těsně před brankovou čárou!

18:40
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Hosté již vedou o tři branky! ZBYNĚK STUCHLÍK dokázal nadvakrát vypíchnout balónek Ferdanovi a bekhendem dostat míček pod nohu Vaníčka. Asistence: Jan Linhart.

Vinohrady – 6

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Nicméně libereckým hráčům se nedaří zakončení. Vinohradům se na druhou stranu daří hlavně střelecky, když se do vedení dostaly ve 12. minutě zásluhou Gregora. O minutu později poslal do branky míček Jelínek. Minutu a půl před koncem první třetiny ještě dokázal upravit stav Stuchlík. Liberec tak na domácí půdě po první dvacetiminutovce prohrává s SKV poměrem 0:3.

Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí se dočkali branky a snižují na rozdíl dvou branek! Kopecký ze standardní situace přiklepl balónek PETRU SALÁTOVI, který z výběhu našel parádní místo k zakončení. Asistence: Jakub Kopecký.
    20:32 Petr SALÁT - 1:3

21:40
    Domácí začínají hrát tvrději.

22:20

23:56
    Hra se přesouvá ze strany na stranu, začínají přibývat drobnější chyby.

24:58
    Vaníček zasahuje.

25:18
    Po pěkné domácí kombinaci zakončuje Valeš přímo do gólmana.

26:14
    Ferdan před hostujícím gólmanem dorážel, ale neúspěšně.

27:13
    Rychlý protiútok Vinohrad zakončil Stuchlík do domácí tyčky!

27:34
    Vinohrady vstřelily branku, rozhodčí ale branku neuznávají.

27:45
    Ferdan se hnal do rychlého úniku, nakonec ještě stihl přihrát Lhotovi. Míček ale zachytil hostující gólman. Následně ještě došlo k roztržce mezi hráči.

27:47
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu FBC Liberec (Radek Valeš – 2 min., Hrubost).
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Lukáš Gregor – 2 min., Hrubost).

27:59
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Marian Jelínek – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

28:41
    Hosté nyní dokázali zablokovat dvě gólové situace domácích.

29:19
    Ferdan před brankou nedokázal zakončit.

29:47
    Valeš i Gregor se vracejí na hřiště. Liberci ale stále pokračuje přesilová hra.

29:54
    Domácí využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl jedné branky! PETR KOLOŠ parádně napřáhl a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Marek.
    29:54 Petr KOLOŠ - 2:3

30:08
    Valeš zblokoval střelu Stuchlíka.

31:11
    Liberec kombinuje na vlastní polovině. Hosté se snaží aktivně napadat.

31:44
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Hosté si berou zpět dvoubrankové vedení. ONDŘEJ STUCHLÍK vytáhl parádní střelu, která prošla Kopeckému pod nohy a gólmanu Vaníčkovi pod rukou. Asistence: Lukáš Gregor.
    31:44 Ondřej STUCHLÍK - 2:4

31:50
    Hra je přerušena z důvodu zranění. Kachnič zůstává ležet na hrací ploše. Doufáme, že bude vše v pořádku.

32:50
    Hostující gólman drží balónek a vyhazuje.

33:09
    Gregor přestřeluje domácí branku.

33:40
    Je tu další snížení! Lhota vyslal do útoku PATRIKA ROZKOVCE, který při svém druhém střídání zakončuje parádní střelou do šibenice. Asistence: Lukáš Lhota.
    33:40 Patrik ROZKOVEC - 3:4

34:28
    Liberec uzamyká své soupeře před brankou.

35:46
    Další pěkná kombinace domácího celku na jeden dotek. Vinohradský gólman však stihl zakročit proti Lhotovi.

36:10
    Rozkovec pálí do bloku soupeřů.

36:50
    Liberec je v druhé části aktivnějším celkem.

37:28
    Rozhodčí zvedají ruku na znamení odloženého vyloučení. Liberec jde do šesti.

37:42
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Martin Skřivánek – 2 min., Nedovolené vrážení).

38:30
    Kopecký ze středu míjí branku SKV.

38:50
    Salát si naběhl na střed a trefuje tyčku!

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:42

39:58
    Stuchlík ještě pálí, ale míček jde těsně vedle tyčky.

40:00

Střely druhé třetiny:
    Liberec – 12
    Vinohrady – 2

Ve druhé třetině se domácí celek dostal více do hry a určovali tempo hry. Liberec se dokázal přiblížit svým soupeřům a do třetí třetiny tak budou vstupovat s jednobrankovým mankem.

40:01

40:05
    Třetí úvodní buly patří hostům.

40:58
    Lhota trefuje blok soupeřů.

41:22
    Vaníček si na druhé straně připisuje zákrok.

42:47
    Je srovnáno! PETR SALÁT si parádně naběhl a tvrdou střelou propálil gólmana Weissgarbera. Asistence: Matěj Klucho.

47:35
    Skvělý zákrok vytáhl Vaníček po střele do odkryté branky!

48:59
    Kopecký trefuje pouze gólmana.

49:27
    Svoboda se dostal ke střele, ale míček byl sražen mimo.

49:58
    Autorem branky je RADEK VALEŠ. Asistence: Daniel Kroupa.
    49:58 Radek VALEŠ - 5:4

50:38
    Hostující celek začíná být nervózní.

51:48
    Baudischova střela jen těsně prošla nad břevnem.

52:33
    Salát také přestřeluje.

53:35
    Lhota to také zkusil, míček ale skončil před brankou a Valeš se nedokázal včas zorientovat k dorážce.

54:07
    Další dobrá kombinace domácích! Kroupa mohl zakončit do odkryté branky, ale nenamířil míček správně.

54:48
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! A je znovu srovnáno! LUKÁŠ GREGOR se prosazuje z výběhu. Asistence: Zbyněk Stuchlík.
    54:48 Lukáš GREGOR - 5:5

57:30
    Balatka se obtočil kolem tyčky, ale míček do branky nezapadl.

57:54
    Domácí jdou znovu do vedení! Salátova střela byla sice zblokována, ale pohotový JAKUB KOPECKÝ dokázal uklidit míček do odkryté branky. Asistence: Petr Salát.

59:24
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Martin Augustin Kapucián – 2 min., Nedovolené vrážení).

59:44
    Kopecký trefuje Petr Weissgarbera do masky!

A je konec! Domácí Liberec zvládl třetí třetinu utkání a bere si tři důležité body pro play off vítězstvím poměrem 6:5. Liberec tak přerušil šňůru šesti proher.