Martin – Dubnica 2:1 (po pr.) | Michalovce – Topoľčany 5:2 (kon.)
HK VITAR Martin
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:0
TSS GROUP Dubnica
sk Pondělí 11.02.2019, 17:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga play-off (SR) • Osmifinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Martin, ktorý skončil po základnej časti na druhom mieste s 95 bodmi si postup do semifinále zabezpečil po troch víťazstvách nad HC Osmos Bratislava. V úvodnom zápase série zvíťazil 5:1 vďaka dvom gólom Poliačeka, jednom Brezniaka, Barta a Šimona. V druhom už zvíťazil tesným rozdielom 3:2 po góloch Jurášeka, Pokrivčáka a Pacalaja a treťom na klzisku súpera 3:4 vďaka dvom zásahom Brezniaka, jednom Poliačeka a Paulínyho. V posledných dvoch stretnutiach pritom jeho hráči otáčali nepriaznivý stav.

Dubnica nad Váhom, ktorá mala po základnej časti na svojom konte 93 bodov a obsadila tretiu priečku pritom musela o svoj postup medzi najlepšiu štvorku tuho bojovať s Humenným, nad ktorým zvíťazila v sérii 3:2. V úvodnom zápase sa zrodilo víťazstvo 3:2 po nájazdoch vďaka gólom Dvonča, Jakubíka a Veshutkina. V druhom stretnutí už domáci kraľovali a zvíťazili 5:2 po góloch Maceka, Jarábeka, Lantoša, Veshutkina a Dvonča. Tretie stretnutie prinieslo víťazstvo Humenného 5:2 kedy sa za hostí dokázali presadiť iba Švec a Vladimirov. Štvrtý zápas skončil víťazstvom Humenného v pomere 3:1 pričom o jediný zásah hostí sa postaral Rehák. V rozhodujúcom piatom zápase nenechala Dubnica nič na náhodu a zvíťazila 5:2 kedy sa postupne presadili Trenčan, Lantoš, Rehák, Švec a Kokavec.

V základnej časti sa oba tímy stretli spolu štyrikrát, v jednom zo stretnutí sa zrodilo víťazstvo Dubnice nad Martinom.

HK Martin – MHK Dubnica nad Váhom 6:2 (4:0, 1:1, 1:1)
    Góly: Dírer, Langhammer, Zeliska, Poliaček, Barto, Brezniak – Kútny, Kristín

MHK Dubnica nad Váhom – HK Martin 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
    Góly: Ďuriš, Lantoš – Langhammer, Pokrivčák, Brezniak

HK Martin – MHK Dubnica nad Váhom 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)
    Góly: Dírer, Paulíny, Markovič, Urbánek – Macek, Švec

MHK Dubnica nad Váhom – HK Martin 4:3pp (0:2, 1:1, 2:0 – 1:0)
    Góly: Kanaet, Jakubík, Kokavec, Lantoš – Jurášek, Barto, Brveník

Úvodné zostavy:

HK Martin: Riečický (Bernát) – Tabaček, Dvořák – Pacalaj, Šimon – Rusina, Oravec – Themár, Brveník – Markovič, Langhammer, Jurášek – Poliaček, Pokrivčák, Brezniak – Zeliska, Urbánek, Dírer – Paulíny, Barto, Rudzan

MHK Dubnica nad Váhom: Pajpach (Gibl) – Jarábek, Švec – Rehák, Plavecký – Kozachuk, Hlaváček – Vladimirov, Prna – Kristín, Krajči, Veshutkin – Kútny, Lantoš, Mikolášek – Kanaet, Dvonč, Macek – Medek, Jakubík, Vakhrameev

Rozhodca: Štefik, Vido – Jurčiak, Nosek, Holomek (video).

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:49
    Pokus Tabačeka z diaľky. Domáci sa zatiaľ neosmelili ku kombinácii.

01:21
    Puk preletel popred bránku. Pokrivčák sa už k teču nedostal.

01:53
    Kozachuk na Kanaeta. Hostia s prvou strelou.

02:25
    Domáci hráči získavajú pásmo. Vhadzovanie pre Barta.

03:10
    Pridlhá prihrávka na Veshutkina. Paulíny bol pri puku skôr.

03:30
    Pád Kristín v bránkovisku po tom ako obkorčuľoval bránku. Domáci vyvážajú puk.

03:40
    Posunutá bránka hostí. Vhadzovanie pred Pajpachom.

04:21
    Kútny to skúsil z ľavej strany. Dvořák ho dobre bránil.

04:56
    Švec v súboji s Pacalajom. Opäť sa hostia nedostali na dostrel bránky.

05:40
    Rudzan v spolupráci s Bartom zapríčinili závar pred bránkou hostí. Puk napokon míňa bránku.

06:25
    Krajči z prvej bez prípravy. Triafa protihráča.

06:58
    Brezniak vyváža puk do útočného pásma. Po jeho streleckom pokuse to skúša aj Tabaček.

07:20
    Ešte Paulíny sa dostal pred bránku. Pajpach mu puk vypichol.

07:54
    Urbánek zakladá nový protiútok po tom ako so dopredu nedostal Lantoš. Domáci to skúšajú na Dírera.

08:45
    Veshutkin to urobil veľmi dobre. Prešiel cez brániaceho hráča a zakončil tesne vedľa ľavej žŕdky Riečického bránky. Domáci následne museli vyhodiť puk na zakázané uvoľnenie.

09:15
    Súboj Dvořáka s Kútnym. Hostia sa snažia udržať si pásmo.

09:52
    Rozohrávka zo strany Dvonča. Do cesty sa mu postavil Rusina.

10:34
    Brezniak nepustil do zakončenia Dvonča. Ani na druhý pokus tak hostia nemôžu vystreliť na bránku.

11:21
    Pokus Oravca. Skúsil to spoza pravého kruhu.

11:28
    Marcel Hlaváček (DUB) inkasuje dve minúty za podrazenie.

12:01
    Šimon na Poliačeka, ktorý namieril nad bránku. Domáci ešte udržia pásmo.

12:43
    Pokrivčák nastrelil konštrukciu bránky. Domáci ešte bojujú za bránkou.

13:13
    Dominik Kanaet (DUB) inkasuje dve minúty za hákovanie. Navyše inkasuje aj 10-minútový osobný trest za nešportové správanie.

13:32
    Markovič nastrelil žŕdku hosťujúcej bránky. Puk sa odrazil von.

13:40
    Ján Tabaček (MAR) držal Kristína za čo je nariadené trestné strieľanie.

13:40
    Miroslav Kristín skúšal umiestniť puk medzi ľavú žŕdku a korčuľu brankára pričom Riečický nedovolil, aby mu puk prekĺzol do bránky. Hostia sa tak v zápase neujali vedenia.

14:09
    Šimon sa vracia po vyhodený puk. Postaral sa o to Krajči.

14:16
    Markovič bojuje za bránkou súpera. Jarábek mu nedovoľuje prihrať spoluhráčovi.

14:56
    Rudzan to skúsil sám. Pajpach si musel pomôcť vyrážažkou.

15:35
    Švec sa postaral o vyhodenie puku. Domáci sa tak vracajú do pásma vďaka zakázanému uvoľneniu.

16:08
    Dírer za bránkou. Macek mu znepríjemňuje život.

16:45
    Jurášek priamo do brankára. K dorážke už sa jeho spoluhráči nedostali.

17:28
    Zakončenie v podaní Langhammera. Ten to skúšal spoza ľavého kruhu.

17:55
    Markovič už dorážku nestihne. Pajpach má puk vo svojej moci.

18:23
    Paulíny v súboji s Kozachukom. Puk sa zatiaľ hosťujúcim hráčom nepodarilo dostať do stredného pásma.

18:50
    Zakázané uvoľnenie v podaní hostí. Postaral sa oň Lantoš.

19:22
    Urbánek nastrelil hosťujúceho brankára, ktorý tento pokus poľahky vyrazil. Mikolášek môže vyviezť puk.

19:50
    Kútny ešte bojuje v strednom pásme o puk s Pacalajom. Do konca už ale nezostáva veľa času.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V úvodnej tretine v Martine gól nepadol. Oba tímy teda odchádzajú do šatní za nerozhodného stavu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:32
    Dvořákov pokus po prechode do útočného pásma od modrej. Pajpach hru prerušil.

21:03
    Lantoš sa dostal len do pásma. Následne už musel odovzdať puk.

21:43
    Jakubík z ľavej strany skúšal obohrať brániaceho hráča. Napokon triafa bočnú sieť.

22:14
    Tabaček sa prebil až pred bránku. Tu už ale veľký priestor na manévrovanie nemal.

22:54
    Markovič nedokázal z pravej strany zakončiť. Bol veľmi dobre bránený Švecom.

23:31
    Lantoš nadvihol puk pred Riečickým, ktorý ale zasiahol aj vo vzduchu. Hostia tak budú mať iba výhodu vhadzovania.

23:57
    Poliaček atakovaný Kútnym vystrelil. Strela však už nemala potrebnú razanciu.

24:21
    Pokrivčák po súboji okamžite strieľal. Brankárovi pomohol Rehák.

24:55
    Barto na buly. Rudzan za ním.

25:38
    Pacalaj v súboji s Veshutkinom. Domáci sa k strele nedostali.

26:18
    Nepresná prihrávka Paulínyho na Jurášeka. Opäť domáci hráči zostali pred bránami streleckého pokusu.

26:41
    Dubnica dáva gól! MAXIM VESHUTKIN vyslal strelu ponad rameno brankára, ktorý mal zakrytý výhľad. Asistencie si pripisujú Ján Jarábek a Miroslav Kristín.

26:47
    Martin dal gól!
    Tomáš Pokrivčák vyhral vhadzovanie. Z jeho hokejky sa cez Ivana Brezniaka dostala prihrávka k FRANTIŠKOVI POLIAČEKOVI, ktorý triafa pomedzi betóny brankára.

27:23
    Dírer za modrou skúsil strelu. Nemal totiž komu prihrávať.

27:58
    Paulíny sa natlačil cez Medeka. V súboji s ním i s brankárom puk skončil nad bránkou.

28:36
    Veshutkin spoza brániaceho hráča. Hostia sa musia vrátiť späť.

28:58
    Langhammer v útočnom pásme. Ešte vracia puk Tabačekovi.

29:33
    Dominik Kanaet (DUB) inkasuje dve minúty za nečakané napadnutie.

29:57
    Jurášek na Dírera. Markovič sa medzitým posúva k bránke.

30:36
    Kristín sa v oslabení dostal do úniku. Obišiel si bránku, vytiahol brankára, ktorý na ľade hokejkou zasiahol.

31:12
    Pacalaj nezachytil prihrávku od Šimona. Je z toho zakázané uvoľnenie.

31:56
    Paulíny pred bránkou márne čaká prihrávku. Domáci sa musia vrátiť dozadu.

32:23
    Zeliska prihral hosťujúcemu Kozachukovi, ktorý môže rozohrať. Zbytočne sa ale hostia ponáhľali, bolo z toho zakázané uvoľnenie.

32:54
    Tabaček do padajúceho Medeka. Ten sa teraz obetoval.

33:30
    Lantoš spoza modrej. Mikolášek sa už k dorážke nedostal.

33:59
    Plavecký na modrej udržal pásmo. Pripravil tak pozíciu pre Reháka.

34:36
    Oravec od modrej. Nasledovala strela na bránku.

34:40
    Jarábek nahodil puk, ktorý končí u brankára. Ešte sa Krajči snažil k nemu dostať pred bránkou.

35:05
    Markovič po buly v strednom pásme tečoval puk smerom na striedačku. Ten sa ešte odrazil a končí za hosťujúcou bránkou.

35:40
    Súboj Zelisku s Rehákom. Bude sa vylučovať.

35:47
    Denis Rehák (DUB) inkasuje dve minúty za držanie.

36:24
    Markovič spoza bránky až na Tabačeka. Ten teraz čakal na modrej.

36:54
    Tabaček tentoraz z prvej. O dorážku sa chcel postarať Jurášek.

37:30
    Kristín sa v oslabení dostal k puku a vystrelil na domácu bránku. Získal tak niekoľko sekúnd.

38:03
    Poliaček zastavený Jakubíkom. Ešte sa bojuje v rohu klziska.

38:47
    Paulíny sa pokúšal prejsť cez Hlaváčeka. Ten ho nepustil do zakončenia.

39:13
    Zakázaného uvoľnenie, ktorého sa dopustili hostia. Medek chcel ísť ešte za pukom, zistil však, že je priďaleko.

39:43
    Dírer na Zelisku, ktorý je vytlačený za bránku. Za ňou sa ešte bojuje do záveru tretiny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sa vedenia ujali hostia na čo ale vzápätí reagovali domáci hráči. Viac gólov sme následne už nevideli.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:32
    Krajči vyčkával na svoju príležitosť kým mu puk nezobral Rusina. Domáci okamžite hľadajú Brezniaka.

41:23
    Po prihrávke od Poliačeka sa v dobrej príležitosti objavil Pokrivčák. Pajpach situáciu zvládol.

41:44
    Kútny vyskúšal pozornosť domáceho brankára. Riečický hru prerušil.

42:13
    Rudzan za bránkou súpera. Prihráva Paulínymu, ktorý sa pokúša prekonať brankára.

42:46
    Domáci sa vracajú do pásma. Stalo sa tak po Jakubíkovom vyhodení puku.

43:10
    Markovič spoza bránky na Langhammera. Ten z prvej nechal vyniknúť gólmana.

43:45
    Odrazený puk sa dostal k Lantošovi. Ten nedokázal dopraviť puk do bránky.

44:04
    Ivan Brezniak (MAR) inkasuje dve minúty za napadnutie.

44:38
    Nastrelený puk z hokejky Plaveckého smerom pred bránku. Urbánek ho z prvej vyhadzuje z pásma.

45:17
    Markovič sa v oslabení dostával do úniku. Stíhaný bol Rehákom.

45:56
    Vakhrameev z ľavej strany. Strela oblúkom.

46:22
    Zakončujúci Macek. Tentoraz z pravej strany.

46:57
    Krajči neudržal pásmo. Domáci sa zásluhou Barta oslobodzujú.

47:20
    Zakončujúci Kristín. Popri mantineli sa predral dopredu.

47:56
    Spolupráca Paulínyho s Bartom. Domácim sa podarilo udržať si útočné pásmo.

48:33
    Brezniak vybojoval vhadzovanie. Stalo sa tak po strele na bránku z prvej.

48:59
    Macek sa po prihrávke Kanaeta prebíjal do zakončenia. Domáci ho v dvojici sledovali.

49:40
    Rudzan v súboji s Lantošom. V strednom pásme si nič nedarovali.

50:21
    Barto z ostrého uhla. Snažil sa prekvapiť brankára.

50:54
    Paulíny na Barta. Ten mu prihrávku vrátil.

51:23
    Veshutkin sa pretlačil cez Pacalaja a vystrelil. Chýbalo len niekoľko centimetrov.

51:42
    Obetavý zákrok Krajčiho. Hostia sa snažia predovšetkým neinkasovať v záverečných minútach hry.

52:36
    Enrik Švec (DUB) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

52:36
    Barto medzitým odchádza na striedačku. Vyzerá byť v poriadku.

53:04
    Hostia sa oslobodzujú zásluhou Kristína. Domáci sa musia vrátiť k svojej bránke.

53:33
    Posunutá bránka hostí. Na ľad musia prísť technici.

54:10
    Poliaček vrátil puk Pokrivčákovi. Domáci točia hru.

54:29
    Brezniak pred bránkou clonil. Pacalaj pálil.

55:19
    Rehák vyváža puk do bezpečia. Spolupráca s Lantošim vyzerá sľubne.

55:39
    Tabaček na modrej. Domáci sa snažia udržať si pásmo.

56:12
    Skackajúci puk Reháka. Skúšal to z pravej strany.

56:48
    Prudká strela Mikolášeka, ktorý mal odkrytý priestor. Jeho pokus sa odrazil od zadného mantinelu.

57:24
    Langhammer po prihrávke od Markoviča vyslal pokus po ľade. Pajpach s ním nemal najmenší problém.

57:56
    Tabaček pred Dvončom. Ten sa k puku nedostal.

58:38
    Pokrivčák sa musí vrátiť späť. Už aj domáci si musia v závere dávať pozor.

59:02
    Poliaček mal pred sebou voľný priestor. Pajpach preto vykorčuľoval proti nemu.

59:34
    Jakubík chcel využiť toho, že mal Riečický zakrytý výhľad. Vystrelil a získal pásmo.

59:56
    Rudzan bojuje s Hlaváčekom o puk. Tretina však pomaly končí.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V riadnom hracom čase sa zrodila remíza 1:1 čo znamená, že bude nasledovať 10-minútové predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:32
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Vhadzovanie pred Pajpachom.

61:02
    Šimon z pravej strany. Skúsil strelu po ľade.

61:56
    Dírer mal odkrytý priestor. Okamžite z ľavej strany vypálil.

61:58
    Posunutá bránka hostí. Vhadzovanie v ich pásme.

62:10
    Jurášek sa pokúsil dostať sa k puku. Skôr bol pri ňom Pajpach.

62:54
    Macek vyviezol puk. Hostia teraz zamestnali domáceho brankára.

63:20
    Aktívny Kanaet pred bránkou. Hostia sa postarali o závar.

63:54
    Lantoš na Kútneho. Ten sa postaral o ďalšiu strelu.

64:26
    Paulíny sa prebil do útočného pásma. Získava pásmo.

64:35
    Rozhodnutie v predĺžení vďaka MARTINOVI BARTOVI, ktorý tentoraz využil voľný priestor na usmernenú strelu. Po prihrávke Adama Paulínyho tak domáci hráči rozhodli o svojom prvom víťazstve v sérii. Druhú asistenciu si pripisuje Ján Tabaček.

Martin zvíťazil nad Dubnicou 2:1 po predĺžení. Góly: 27. Poliaček (Brezniak, Pokrivčák), 65. Barto (Paulíny, Tabaček) – 27. Veshutkin (Jarábek, Kristín).

Vyjadrenia po zápase:

Tibor Melichárek (asistent trénera MHK Dubnica nad Váhom): "Diváci videli zápas hodný semifinále prvej ligy. Dramatický až do konca, vo vysokom tempe. Vedeli sme, čo nás čaká v Martine – kvalitný súper, silný v ofenzíve. Chceli sme ustáť prvotný tlak, čo sa nám podarilo. Chceli sme ísť do vedenia, čo sa nám takisto podarilo. To sme dlho neudržali, iba pár sekúnd. Zápas sa ťahal, čakalo sa na rozhodujúci gól. Podarilo sa nám prečkať miesta kedy mal Martin prevahu. Na druhej strane sme nepremenili niektoré brejkové príležitosti. Rozhodlo sa v predĺžení, predtým sme mali príležitosti, ktoré sme nepremenili, domáci svoju áno, čo znamená 1:0 v sérii pre domácich."

Róbert Spišák (tréner HK Martin): "Som rád, že sme toto náročné stretnutie dotiahli do víťazného konca. Bolo vidieť, že sme vyšli zo zápasového rytmu, neboli sme v hernej pohode. Bolo to vidieť najmä vo finálnych herných činnostiach, kedy sme si nedokázali vypracovať gólové príležitosti. Bolo tam menej agresivity, menej dôrazu z čoho pramenila neschopnosť dostať sa do vedenia počas stretnutia. Súper hral mimoriadne organizovane v defenzíve. Ťažko sme sa presadzovali cez ich pozornú obranu. Silou vôle, osobnou statočnosťou sme v nadstavenom čase dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Sme tomu veľmi radi, semifinále play-off sa ale iba začalo. Pevne verím, že nadviažeme na dnešné víťazstvo ešte zlepšeným výkonom."

Maximilián Pajpach (brankár MHK Dubnica nad Váhom): "Bolo našou snahou ubrániť úvod stretnutia. Vedeli sme, že ak sa Martin dostane do vedenia, je neudržateľný, nikomu nechce odovzdať puk. Vieme, že sa tu hrá veľmi ťažko, ak nie je úvodná tretina vyrovnaná. Pokyny trénera sme splnili, hrali sme dobre, hrali sme vyrovnane všetky tri tretiny. Je veľká škoda, že sme inkasovali gól v nadstavenom čase po našej chybe. V zápase sme zvládli naše vylúčenia, najmä keď išlo o nepomer. Na domácej strane bolo jediné, po faule na mňa. My sme hrali desať minút v oslabení, čo je mimoriadne zložité najmä vtedy, ak máme oklieštenú zostavu. Máme zranených hráčov. Určite nám séria s Humenným vzala síl, hráme však v rýchlom tempe, jednoducho ideme. Martin mal týždeň pauzu, čo bolo na jeho hráčoch vidieť. Potrénovali, v zápase to ale nebolo z ich strany ideálne. My sme boli v zápasovej praxi, oni mali voľno. V predĺžení sme mali jednu príležitosť, ktorá mohla rozhodnúť. Predĺženie je možno aj lotéria – buď – alebo. Martinu sme však ukázali, že to nebude mať jednoduché. Aj my chceme ísť do finále. V druhom zápase to bude takisto boj. Dnes rozhodlo predĺženie. Nielen my, ale aj súper vie, že sme dva vyrovnané tímy. V podstate nemá nikto navrch, stať sa môže všeličo."

Martin Barto (útočník HK Martin): "Bolo to mimoriadne náročné stretnutie v ktorom sme sa trápili od začiatku v koncovke. Som rád, že nám to padlo aspoň v predĺžení. Bolo to veľmi slušné semifinálové stretnutie. Neviem ešte koľko stojí víťazný gól, je dosť možné, že to bude 20 eur. Bol to však neskutočne krásny pocit, najmä keď som počul kričať fanúšikov. Strela mi pritom vôbec nesadla, sú však aj také zápasy, že nie pekná strela prinesie víťazný gól. Dnes nám tam vôbec nepadali pekné góly, ani v prípade Poliačeka. Aj zajtra to ale bude rovnako náročné stretnutie do ktorého musíme ísť opäť od nuly a podať minimálne rovnaký výkon ako v prvom. Nie každý zápas to ale do bránky padá. Vo štvrťfinále nám to išlo, Dubnica však výborne bránila a výborný výkon podal i brankár. Pri góloch sme sa natrápili. Nemyslím si však, že by nám chýbala zápasová prax." (22:48:01)

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 27. Poliaček (Brezniak, Pokrivčák), 65. Barto (Paulíny, Tabaček) – 27. Veshutkin (Jarábek, Kristín)

HK VITAR Martin: Riečický (Bernát) – Tabaček, Dvořák – Pacalaj, Šimon – Rusina, Oravec – Themár, Brveník – Markovič, Langhammer, Jurášek – Poliaček, Pokrivčák, Brezniak – Zeliska, Urbánek, Dírer – Paulíny, Barto, Rudzan
    TSS GROUP Dubnica: Pajpach (Gibl) – Jarábek, Švec – Rehák, Plavecký – Kozachuk, Hlaváček – Vladimirov, Prna – Kristín, Krajči, Veshutkin – Kútny, Lantoš, Mikolášek – Kanaet, Dvonč, Macek – Medek, Jakubík, Vakhrameev

Rozhodčí: Štefik, Vido – Jurčiak, Nosek, Holomek (video)