Boston – Chicago 6:3 (kon.) | Buffalo – NY Islanders 3:1 (kon.) | Florida – Dallas 0:3 (kon.)
Columbus – Washington 3:0 (kon.) | Ottawa – Carolina 1:4 (kon.) | Tampa – Calgary 6:3 (kon.)
St. Louis – New Jersey 8:3 (kon.) | Nashville – Detroit 2:3 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 4:5 (kon.)
Winnipeg – NY Rangers 4:3 (kon.) | Colorado – Toronto 2:5 (kon.) | Vegas – Arizona 2:5 (kon.)
Colorado Avalanche
2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Středa 13.02.2019, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítejte u dnešního utkání NHL. Budeme sledovat druhý a poslední souboj základní části mezi Colorado Avalanche a Toronto Maple Leafs. A jsou to hlavně domácí hráči, kteří potřebují body jako sůl.

COLORADO AVALANCHE

Letošní sezóna je pro Colorado jako na houpačce. Na jejím začátku se zdálo, že Avalanche bez větších potíží postoupí do playoff a dokonce budou útočit na první místo Centrální divize. Fanoušci týmu z Denveru ovšem museli nohama rychle na zem. Jejich oblíbenci jsou v současnosti mimo pozice zařizující postup do Stanley Cupu a budou mít co dělat, aby získali alespoň divokou kartu. Co je ovšem mnohem horší, Colorado za sebou táhne šňůru sedmi porážek. Pravda, poslední tři zápasy pokaždé nezvládlo až v prodloužení, ale na to se na konci nikdo ptát nebude. Nyní je správný čas, aby se Avalanche zvedli, jinak se jejich šance začnou tenčit.

TORONTO MAPLE LEAFS

Dočkají se v městě hokeji zaslíbenému po dlouhých desítkách let Stanley Cupu? Dosavadní průběh ročníku ukazuje, že Maple Leafs budou patřit mezi favority na titul. Zatím se v pohodě drží na příčkách zaručujících postup do playoff, ačkoliv na vedoucí Tampu v tabulce Atlantické divizi ztrácí hodně bodů. To je ovšem nyní vůbec nemusí trápit. Toronto během posledních pěti zápasů čtyřikrát vyhrálo a jeho vítěznou sérii zastavili až v pondělí nad ránem hokejisté New Yorku Rangers.

Předpokládané úvodní sestavy:

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson, Zadorov, Barrie, Graves, Nemeth – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Kerfoot, Jost, Compher – Nieto, Söderberg, Calvert – Greer, Dries, Andrighetto.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Muzzin, Rielly, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, Hainsey – Marleau, Matthews, Kapanen – Hyman, Tavares, Marner – Co. Brown, Kadri, W. Nylander – P. Lindholm, F. Gauthier, A. Johnsson.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Zadorov, Barrie, Graves, Nemeth – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Kerfoot, Jost, Compher – Nieto, Söderberg, Calvert – Greer, Dries, Andrighetto. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Muzzin, Rielly (A), Gardiner, N. Zajcev, Dermott, Hainsey – Marleau (A), Matthews, Kapanen – Hyman, Tavares (A), Marner – Co. Brown, Kadri, W. Nylander – P. Lindholm, F. Gauthier, A. Johnsson. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Ian Walsh. Čároví: Brandon Gawryletz, Kiel Murchison.

00:01

00:01
    Puk dopadl na led a utkání mezi Coloradem a Torontem bylo zahájeno. Očekáváme velice atraktivní zápas.

00:29
    Kasperi Kapanen se ocitl po kolmé přihrávce v šanci, u levé tyče ale puk mezi betony Semjona Varlamova zasunout nedokázal! Slibná šance.

01:25
    Carl Söderberg se ocitl v šanci u levé tyče, Frederik Andersen ale kotouč našel a rychle ho zmrazil pod lapačkou.

02:34
    Sheldon Dries napřáhl na vrcholu levého kruhu k prudké bombě, kterou Frederik Andersen s problémy zastavil.

03:17
    Toronto právě vstřelilo branku!
    KASPERI KAPANEN se řítil po dlouhé kolmé přihrávce Austona Matthewse sám na bránu a v obrovské šanci nezaváhal, když nad lapačkou Pekky Rinneho zamířil pod horní tyč! Nádherný protiútok a gól. Asistence: Auston Matthews.
    03:17 Kasperi KAPANEN - 0:1

03:50
    Avalanche na pravém křídle vystřelili od modré čáry, Frederik Andersen ale tečovaný puk vyrazil mimo.

04:35
    Tyson Barrie na pravém křídle vystřelil od modré čáry a brankář Leafs tentokrát vyrazil puk vyrážečkou.

06:57
    Maple Leafs nepřesně rozehráli podél střídaček a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění.

07:34
    Toronto se dostalo na pravém křídle ke střele, která byla sražena vedle přední tyče brány Avalanche.

08:29
    Maple Leafs dobře vystřelili na pravém křídle směrem na vzdálenější levou tyč, kde Semjon Varlamov dobře zasáhl svým pravým betonem a puk vykopl.

08:48
    Sven Andrighetto vystřelil na pravém křídle z ostrého úhlu a Frederik Andersen vytáhl puk lapačkou do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

09:54
    Maple Leafs se dostali v mezikruží ke střele, která přes dvojnásobný blok na bránu Avalanche neprošla.

10:07
    Connor Brown vystřelil na bodu pravého kruhu a Semjon Varlamov puk podržel v náručí. Komerční přestávka.

10:38
    Trojice hráčů Avalanche se ocitla před bránou Maple Leafs v obrovské šanci, jenže ani jedna dorážka v síti zásluhou fantastického Frederika Andersena neskončila! Brankář kanadského týmu dvakrát zasáhl a 1 střela byla zablokována.

10:44
    Frederik Andersen se rychle postavil zpět na nohy, aby zasáhl proti střele od modré čáry a puk vyrazil.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:09
    Patrik Nemeth střelou z vrcholu levého kruhu těsně nad ledem mířil ke vzdálenější pravé tyči, Frederik Andersen ale puk zastavil levým betonem a poté zmrazil.

12:09
    Kasperi Kapanen byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Colorado si vyzkouší první přesilovou hru.

13:43
    Maple Leafs se podařilo vyhodit a Semjon Varlamov se vydal za bránu, aby pomohl spoluhráčům rozehrát.

14:01
    Maple Leafs se dostali během oslabení do přečíslení dva na jednoho a William Nylander střelou z levého kruhu mířil pod horní tyč, Semjon Varlamov ale puk vyrazil.

15:16
    Colorado právě vstřelilo branku!
    J.T. COMPHER na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho nádherná střela s příklepem zamířila pod horní tyč! Colorado sice nevyužili přesilovou hru, krátce na to se mu ale podařilo vyrovnat. Asistence: Ryan Graves a Alexander Kerfoot.
    15:16 J. T. COMPHER - 1:1

15:39
    A. J. Greer byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Maple Leafs si zahrají první přesilovou hru.

16:24
    Avalanche měli obrovskou šanci, ani nadvakrát ale u levé tyče Frederika Andersena nepřekonali!

17:53
    Colorado se opět hnalo směrem vpřed, tentokrát ale jeho útok zastavilo na pravém křídle postavení mimo hru.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:48
    Maple Leafs se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a ještě jednou byla hra přerušena. Zakázané uvolnění.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Kasperi Kapanen po samostatném úniku otevřel skóre utkání, jenže na jeho brzký gól krátce před přestávkou odpověděl skvělou tečí J.T. Compher. Skóre po první třetině dnešního zápasu v Pepsi Center. Colorado Avalanche 1 Toronto Maple Leafs 1.

Druhá třetina začne přibližně v 4:05.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 17-9; Zablokované střely: 5-11; Vhazování: 57%-43%; Hity: 3-8; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.

20:01

20:52
    Gabriel Landeskog zahodil stoprocentní šanci, když u levé tyče nedokázal puk dostat do prázdné sítě, protože Frederik Andersen dal levou ruku reflexivně za sebe a lapačkou puk na ledě a brankové čáře vsedě dokázal zastavit!

23:08
    Hra je v Pepsi Center hodně plynulá, hokejisté obou týmů se ale marně snaží dostat do slibné šance.

24:00
    Semjon Varlamov dobře zakročil proti střele Maple Leafs a připsal si v bráně další úspěšný zákrok.

24:30
    Tyson Barrie fauloval za vlastní bránou a byl vyloučen na dvě minuty za podražení. Přesilová hra pro Maple Leafs.

25:19
    John Tavares po přihrávce zpoza brány ztroskotal na pravém betonu Semjona Varlamova, poté se ale zaskvěl skvělou zpětnou diagonální přihrávkou, po které u levé tyče skóroval z úhlu pod horní tyč odkryté brány AUSTON MATTHEWS! Maple Leafs využili přesilovou hru a znovu vedou, tentokrát 2:1. Asistence: John Tavares a Mitchell Marner.
    25:19 Auston MATTHEWS - 1:2

26:19
    J.T. Compher byl vyloučen na čtyři minuty za vysokou hůl a Maple Leafs si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru, která bude mít dvojnásobné trvání.

26:46
    NAZEM KADRI si najel před bránu na krátkou zpětnou přihrávku Johna Tavarese od levé tyče a z blízkosti vymetl během přesilové hry nad lapačkou Semjona Varlamova pravý horní roh! Asistence: John Tavares a Auston Matthews.
    26:46 Nazem KADRI - 1:3

27:08
    KASPERI KAPANEN využil nepřehledné situace před bránou Colorada a u levé tyče skóroval do prázdné brány! Další gól v přesilové hře, po kterém už Toronto vede v Pepsi Center 4:1.
    27:08 Kasperi KAPANEN - 1:4

27:08
    Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Semjon Varlamov, přichází Philipp Grubauer.

28:14
    Avalanche měli šanci snížit, jenže jejich střela z levého kruhu skončila na výstroji Frederika Andersena.

28:49
    Avalanche zasypali bránu hostujícího celku sprchou střel, z nichž poslední skončila v lapačce Frederika Andersena, který dnes chytá fantasticky.

30:21
    Leafs se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

32:45
    Sven Andrighetto vystřelil na pravém křídle a puk s přispěním Frederika Andersena skončil za bránou.

33:22
    Střídající Philipp Grubauer se zaskvěl skvělým zákrokem, když u pravé tyče vychytal jednoho z hráčů Leafs.

35:20
    Nathan MacKinnon na levém křídle vypálil od modré čáry a Frederik Andersen dokázal puk vyrazit mimo.

36:33
    Philipp Grubauer zastavil v náručí střelu Leafs z levého křídla a rozhodčí budou znovu vylučovat.

36:33
    Nikita Zadorov byl vyloučen za hákování a Leafs si po reklamní přestávce zahrají opět v početní převaze.

37:46
    Avalanche se málem řítili do přečíslení dva na jednoho během oslabení, jenže mu zabránilo postavení mimo hru.

38:02
    Jake Gardiner na levém křídle vypálil od modré čáry a Philipp Grubauer lapil puk úspěšně do své lapačky.

38:33
    Nikita Zadorov se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a hokejisté Colorada hrají v plném počtu.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Domácí Avalanche po přestávce doplatili na svou nedisciplinovanost, když se v přesilové hře postupně prosadili Auston Matthews, Nazem Kadri a svým druhým gólem v zápase Kasperi Kapanen. Po druhé třetině. Colorado Avalanche 1 Toronto Maple Leafs 4.

Třetí třetina začne přibližně v 5:00.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 27-21; Zablokované střely: 9-14; Vhazování: 48%-52%; Hity: 11-13; Přesilové hry: 0/1-3/5; Tr. minuty: 10-2.

40:01

40:07
    Maple Leafs se dostali po 7 sekundách k nahození, které skončilo pod lapačkou Philippa Grubauera.

41:22
    Matt Nieto vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Frederik Andersen hrudí puk vyrazil mimo.

42:25
    Maple Leafs vyrazili do přečíslení tři na dva, nakonec se ale na pravém křídle ke střele dostat nedokázali.

44:53
    Maple Leafs ve druhé třetině vstřelili všechny tři góly během přesilové hry a padly v rozmezí pouhé 1 minuty a 49 sekund! Kanonáda.

45:42
    William Nylander bleskově objel bránu Avalanche a rychlou přihrávkou z otočky poté našel na vzdálenější levé tyči najíždějícího NAZEMA KADRIHO, který z blízkosti zamířil do prázdné brány a vstřelil svůj druhý gól v utkání – 1:5! Asistence: William Nylander a Andreas Johnsson.
    45:42 Nazem KADRI - 1:5

46:08
    Travis Dermott dostal dvě minuty za hákování a Avs si po reklamní přestávce zahrají druhou přesilovou hru.

47:06
    Nathan MacKinnon vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus minul přední tyč brány.

47:54
    Colorado se dostalo ke střele v blízkosti pravé tyče, jenže Frederik Andersen puk dokázal vyrazit.

48:14
    Samuel Girard na ose útočného pásma a modré čáře vkleče zachytil vyhození Maple Leafs a poté nahodil puk zápěstím před bránu, kde ho ve vzduchu usměrnil do levého horního rohu skvělou tečí ALEXANDER KERFOOT! Avalanche snížili skóre na 2:5. Asistence: Samuel Girard.
    48:14 Alexander KERFOOT - 2:5

49:35
    Toronto hrálo v šesti a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Frédérik Gauthier.

50:01
    Samuel Girard napřáhl od modré čáry k táhlé střele, kterou tentokrát Frederik Andersen detekoval.

51:35
    Frédérik Gauthier je zpět na ledě a Colorado nevyužilo ani jednu ze tří přesilových her dnešního utkání.

52:20
    Maple Leafs vypálili na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Philipp Grubauer byl ale na přední tyči připravený zasáhnout a puk vyrazil.

54:01
    Carl Söderberg na pravém křídle prokázal šikovné ruce, po rychlém objetí brány se ale do zakončení nedostal a Frederik Andersen puk zmrazil. Komerční přestávka.

55:47
    Dnešní utkání sleduje 16426 diváků.

56:23
    Matt Calvert se ocitl po přihrávce zpoza brány v obrovské šanci a z blízkosti dobře mířil do pravého horního rohu, Frederik Andersen ale lapačkou puk vytáhl mimo! Skvělý zákrok.

57:14
    Hra byla přerušena a v závěru utkání si odbudeme poslední krátkou reklamní přestávku.

58:22
    William Nylander se po akci Nazema Kadriho dostal v blízkosti pravé tyče ke střele zápěstím, která byla jedním z hráčů domácího Colorada zablokována.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:41
    Sven Andrighetto byl hodně aktivní během závěrečné potyčky a dostal dvě minuty za hrubost.

Auston Matthews odehrál skvělý zápas, když vstřelil gól a přidal k němu dvě asistence, zatímco Kasperi Kapanen a Nazem Kadri skórovali shodně dvakrát a společnými silami dovedli Toronto k hladkému vítězství v Pepsi Center. O osudu utkání rozhodla druhá třetina, ve které Maple Leafs využili tři přesilové hry v rozpětí pouhé 1 minuty a 49 sekund. Konečný výsledek duelu v Pepsi Center zní. Colorado Avalanche 2 Toronto 5.

Statistiky: Střely na bránu: 36-28; Zablokované střely: 11-20; Vhazování: 54%-46%; Hity: 19-20; Přesilové hry: 0/3-3/6; Trestné minuty: 12-6.

1. Kasperi Kapanen (TOR) 2+0
    2. Auston Matthews (TOR) 1+2
    3. Nazem Kadri (TOR) 2+0 (05:34:53)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 16. Compher (Graves, Kerfoot), 49. Kerfoot (Girard) – 4. Kapanen (Matthews), 26. Matthews (Tavares, Marner), 27. Kadri (Tavares, Matthews), 28. Kapanen, 46. Kadri (W. Nylander, A. Johnsson)

Colorado Avalanche: Varlamov (28. Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Zadorov, Barrie, Graves, Nemeth – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Kerfoot, Jost, Compher – Nieto, Söderberg, Calvert – Greer, Dries, Andrighetto. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Ian Walsh. Čároví: Brandon Gawryletz, Kiel Murchison

Diváci: 16426