Magnitogorsk – Viťaz 4:1 (kon.) | Čeljabinsk – Čerepovec 1:2 (1:2 po s.n.) | Jaroslavl – N.Novgorod 2:3 (po pr.)
Kazaň – CSKA Moskva 2:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Jokerit 5:3 (kon.) | Spartak Moskva – Petrohrad 0:2 (kon.)
HC Slovan – Minsk 3:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
CSKA Moskva
Středa 13.02.2019, 17:30 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání, ve kterém se spolu střetnou Kazaň a CSKA Moskva, což bude nejzajímavější zápas dnešního dne. Utkání bude začínat v 17:30 a hrát se bude v TatNeft Aréně.

CSKA Moskva

Moskvané myslí každoročně na ty nejvyšší mety, a ani letošní rok není výjimkou. V současné době okupují první příčku Západní konference a mají jisté play-off. V sedmapadesáti zápasech získali skvělých devadesát šest bodů a před druhým Petrohradem mají náskok tří bodů. V posledních pěti zápasech si vedla Moskva znamenitě, jelikož pokaždé vyhrála. Postupně porazila Dinamo Minsk, Kazaň, Čerepovec, znovu Dinamo Minsk a Slovan Bratislava. I v tomto utkání je CSKA favoritem, tak uvidíme, jestli tuto roli potvrdí.

Nejproduktivnější hráči:
    Michail Grigorenko – 49 bodů (15+34)
    Kiril Kaprizov – 43 bodů (27+16)
    Linden Vey – 40 bodů (10+30)

Také Kazaňští hráči mají jistý postup, ale zatím se jim nedaří tolik jako jejich soupeři. Jsou totiž na čtvrtém místě Východní konference, jelikož získali v padesáti sedmi zápasech sedmasedmdesát bodů. Na první Avtomobilist ztrácí bodů 12. V posledních pěti zápasech se Kazani tolik nedařilo, jelikož vyhrála jen ve dvou případech! Nejprve přišly porážky s Traktorem Čeljabinsk, s Avtomobilistem a s CSKA Moskva. V posledních dvou zápasech si Bars zvedl náladu a porazil Spartak Moskva a Nižnij Novgorod.

Jiří Sekáč – 43 bodů (22+21)
    Justin Azevedo – 36 bodů (13+23)
    Danis Zaripov – 30 bodů (7+23)

Poslední vzájemný zápas – 31.1. 2019

CSKA Moskva – Kazaň 5:4

Branky a nahrávky: 26. Grigorenko (Slepyšev, Kaprizov), 35. Kaprizov, 48. Světlakov, 52. Romanov (Vey, Grigorenko), 58. Okulov (Marčenko, Šalunov) – 6. Klinkhammer, 33. Jarullin (Pedan, Svitov), 44. Klinkhammer (An. Popov), 60. Tkačov (Svitov, Galijev).

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Marčenko, Blažijevskij, Dahlbeck, M. Robinson, Romanov, Naumenkov, Čmychov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Andronov, Kalinin, Scott – Al. Popov, Okulov, Šalunov – Tělegin, Slepyšev, Světlakov.

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Šaryčenkov) – Judin, Jarullin, Postma, Batyršin, Pedan, Abrosimov – Osnovin, Zaripov, Lukojanov – Azevedo, Lander, Sekáč – An. Popov, Galijev, Tkačov – M. Gluchov, Svitov, Klinkhammer.

Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (KZN)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Šaryčenkov) – Jarullin, Ljamkin, Postma, Judin, Manuchov, Batyršin – Osnovin, Zaripov, Lukojanov – Azevedo, Lander, Sekáč – An. Popov, Galijev, Tkačov – M. Gluchov, Svitov, Klinkhammer – Voronkov.

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Romanov, Marčenko, Naumenkov, M. Robinson, Pašnin, Nestěrov, Blažijevskij – Tělegin, P. Karnauchov, Slepyšev – Mamin, Šalunov, Al. Popov – Scott, Kalinin, Andronov – Kaprizov, Grigorenko, Vey.

Rozhodčí: D. Bondar, M. Sidorenko – D. Goljak, A. Zacharenkov.

00:01

00:15
    První útočná akce CSKA přinesla vyhození puku mimo ledovou plochu.

00:48
    Přečíslení Kazaně tři nad dva. Obránce CSKA dokázal zablokovat přihrávku na pravou stranu a z této šance se domácím nepodařilo poprvé ohrozit v brance Johanssona.

02:00
    Úvodní dvě minuty přinesly většinové držení puku CSKA, které se nepodařilo prosadit v útočném pásmu svého soupeře.

02:38
    CSKA právě vstřelilo branku!
    První dobrý útok hostů a ten přináší úvodní branku zápasu. KIRILL KAPRIZOV si najížděl po levé straně a dokonale přetavil přihrávku z pravé strany v první branku zápasu. Asistence: Michail Naumenkov a Alexej Marčenko.
    02:38 Kirill KAPRIZOV - 0:1

03:35
    Tak tohle je hodně špatný vstup Kazaně do zápasu! CSKA Moskvě to tam zkrátka padá a nyní si MICHAIL GRIGORENKO nabruslil na kruh pro vhazování a trefuje se pod horní tyčku. Asistence: Kirill Kaprizov.
    03:35 Michail GRIGORENKO - 0:2

03:50
    Dobrý útok Kazaně a jen chybělo přesnější zakončení a mohlo být rázem sníženo.

04:37
    CSKA i po dvou rychlých zásazích drží puk více pod svou kontrolou a domácí se zatím jen ztěžka chytají.

05:09
    Vladislav Podjapolskij musel dávat pozor, kdy pokryl nepříjemnou střelu, která se dorazila před jeho brankou, ale hbitě stačil pokrýt puk. Důležitý zákrok pro tohoto brankáře, který si víceméně nesáhl na puk a již dvakrát musel lovit puk z branky.

06:52
    Kazaň se snaží napadat a dělá vše proto, aby se mohli dostat do tempa, které jim v začátku zápasu notně chybělo.

07:33
    Jejich následná útočná akce byla zastavena na modré čáře a jejich soupeř se velmi dobře pohybuje.

08:38
    Již delší dobu se hraje bez přerušení. CSKA drží více puk, ale obrana Kazaně je nepouští do střeleckého zakončení.

09:12
    Ani po dalším zavezení hostí nepřišla střela na branku a Kazaň dokázala pohlídat svého soupeře za svou brankou.

10:08
    Po první komerční pauze se pokračuje ve hře. Kombinace Kazaně nyní přinesla střelu na branku Johanssona, která šla mimo.

10:30
    Kazaň udržela puk a před Johanssoném vznikl velký závar. Nakonec rozhodčí přerušují hru a puk se bude nacházet někde pod brankářem CSKA.

12:09
    Kazaň se již trochu herně zvedla a nyní sledujeme vyrovnanou hru. Snižující branka by jistě domácím hodně pomohla.

13:01
    Hra přerušena a u střídaček se pustili do sebe dva hráči. Rozhodčí je nakonec odtrhli od sebe, ale dlouho jim to trvalo, zvláště hráč Kazaně se nechtěl nechat.
    13:01 V první třetině byla k vidění i menší strkanice.

13:01
    Tresty rozdány, dva kohouti – Greg Scott a Arťom Lukojanov si půjdou zchladit hlavy.

13:44
    Hra čtyři na čtyři je zatím hodně klidná a čekáme na nějaký útok jednoho či druhého celku.

14:08
    K němu se nakonec odhodlala Kazaň, ale Johansson si pohlídal střelu ze střední vzdálenosti.

15:22
    Oba celky již hrají v plném počtu. Hra čtyři na čtyři nám nepřinesla nic zajímavého.

15:27
    A je tu třetí zásah CSKA! KIRILL KAPRIZOV se vydal na útočný výlet po levé straně, i přesto, že nedokázal projít přes Jarullina, tak nakonec z těžké pozice střílí skrze něj a Vladislav Podjapolskij dostává další ránu do svého sebevědomí. Tohle možná měl chytat. Asistence: Alexej Marčenko a Michail Naumenkov.
    15:27 Kirill KAPRIZOV - 0:3

16:17
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Pavel Karnauchov – 2 min., hákování).

16:59
    Až nyní se Kazani daří usadit v pásmu, ale následná střela od modré se doráží až do středního pásma.

17:25
    Kazaňští se dokázali velmi rychle dostat zpět do pásma a kombinují.

17:59
    Kazaň vstřelila branku!
    Autorem branky je ANTON LANDER, který se nejlépe zorientoval před brankou, odkud přistál puk po střele Postmy a dokázal jej dostat za záda Johanssona. Uvidíme, nakolik tahle branka Kazani pomůže do následujících minut zápasu. Asistence: Paul Postma a Justin Azevedo.
    17:59 Anton LANDER - 1:3

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Kazaň zcela zaspala začátek zápasu a ještě se nestihly vystřídat všechny čtyři formace a již prohrávala o dvě branky. Následně se snažili dostat do zápasu, ale inkasovali potřetí. Nicméně Kazaň nakonec dokázala využít přesilovku a do druhé třetiny snížit na rozdíl dvou branek.

20:01

20:58
    Linden Vey se pokoušel dostat do zakončení, ale nakonec jej obránce dostal k mantinelu a bodyčkem jej dostal na plexisklo.

21:39
    Před Johanssonem bylo horko a jeden z hráčů se pokoušel dostat do zakončení, ale nakonec jej obránci nepustili do pořádné střely.

23:18
    Začátek druhé třetiny nám běží rychle a příliš mnoho se nepřerušuje. Hra se odvíjí nahoru a dolů bez střelby na branku.

23:47
    Až nyní dochází k přerušení, kdy došlo ke střetu ve středním pásmu a již se opět chtěli dva hráči do sebe pustit. Ale rozhodčí byl blízko a potenciální rvačku utnul v zárodku.

23:47
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stanislav Galijev – 2 min., podrážení).

24:20
    Přesilovka nám zatím nenabízí nic zajímavého. Domácí se účinně brání a dokonce se jim daří vyhodit puk.

25:18
    Puk projel skrze brankoviště, ale hráč na levé straně nebyl v ideální pozici, aby ideálně zakončil.

25:47

26:45
    Vladimir Tkačov si najel k pravé tyčce a z úhlu v tísni zakončil. Johansson si pohlídal svou tyčku a ukrývá puk pod svou lapačku.

27:40
    21:9 je to aktuálně na hity. Kazaň je v této činnosti hodně aktivní a lze vidět, že se snaží jakýmkoliv způsobme narušovat herní pohodu CSKA.

28:41
    Hosté operovali v pásmu Kazaně, ale tentokrát nedokázali vyslat puk na brankáře a následně se domácí osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

29:09
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., nedovolené bránění).

29:55
    Kazani se sice nedaří dostat soupeře pod tlak, ale nyní měli dobrý rychlý útok, který by dopadl dobře, pokud by jeden z obránců SCKA skokem nezabránil přihrávce na pravou stranu, kde si do dobré pozice najížděl hráč Kazaně.

30:37
    Puk je v pásmu hostí, ale hráči Kazaně se nedostávají do zakončení a hrají s pukem podél mantinelu.

31:09

32:11
    Domácí jsou ve druhé třetině o něco lepším týmem, který se aktivně snaží rychle přecházet do útoku. Avšak zatím neměli vyloženou šanci, která by vedla ke kontaktní brance.

33:34
    Michail Naumenkov zůstal po souboji u mantinelu ležet na ledové ploše. Uvidíme, jestli rozhodčí budou vylučovat?

33:35
    Nakonec se nebude vylučovat a pokračujeme v plném počtu hráčů na ledě. Naumov nakonec sám odešel na střídačku a vypadá, že bude v pořádku.

34:15
    Johansson nyní musel čelit dalšímu rychlému útočnému výpadu svého soupeře.

36:08
    Opět sledujeme pasáž hry bez většího přerušení. Ale také bez šancí na jednu či druhou branku.

36:32
    Za takovou pološanci by se dalo označit nahození na Johanssona, který dokázal puk vyrazit a následně se o něj postarala obrana CSKA.

37:50
    Brankář Kazaně po delší době musel dávat pozor na střelu z úhlu, která by ani nebyla tak nebezpečná. Ale před brankou se nebezpečně o dorážku snažil další hráč CSKA.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny a nejspíše se v ní další branky nedočkáme.

39:52
    Judin ve středním pásmu nechtěně zahrál vysokou holí a je to krvavé zranění, což znamená 2+2 minuty!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina nám další branky nenabídla. CSKA si svým způsobem kontrolovalo své nabité vedení. Domácí se však snaží o kontaktní branku, ale zatím jim není souzena. Na začátku třetí třetiny budou moci hosté navýšit své vedení, neboť pár sekund před koncem druhé třetiny byl vyloučen Judin na 2+2 za vysokou hůl. Dokáže si tedy CSKA vrátit zpět své tří brankové vedení?

40:01

41:37
    CSKA Moskva drží svého soka v jeho obranném pásmu a snaží se navýšit své vedení.

43:00
    Nyní dobrá šance hostů, ale brankář Kazaně nyní předvedl dobrý zákrok a drží svůj celek.

43:30
    Kazaň nakonec dokázala ubránit své dlouhé oslabení a ještě mohou živit naději na nějaký bodový příspěvek z tohoto zápasu.

46:00
    Hraje se nám zase bez nějakých větších přerušení a hra má spád. Avšak žádné šance k vidění.

46:30
    Oba celky dovezou puk před branku soupeře, respektive za ni a to je tak vše z jejich útočné aktivity.

48:00
    Michail Naumenkov vyslal dobrou táhlou střelu ze střední vzdálenosti. Brankář Kazaně proti ní vytasil svou lapačku.

48:38
    Po vyhraném buly se do tvrdé rány opřel jeden z hráčů domácích a jen orazítkoval zadní mantinel.

49:29
    Do konce zápasu nám zbývá něco přes deset minut a pro domácí je nejvyšší čas k tomu, aby dali kontaktní branku.

49:54
    A o to se záhy pokoušeli, po dobrém zakončení zasahuje Johansson, který zalehl kotouč!

50:38
    Kazaň neúnavně napadá svého soupeře, který se snaží kontrolovat hru a hrát s pukem na svých čepelích.

52:03
    Šance CSKA, hráč se snažil zakončit k levé tyči, ale Vladislav Podjapolskij měl proti jeho zakončení připravenou lapačku. Puk z ní sice vypadl, ale to už byl hráč Moskvy mimo pozici.

53:09
    Po uběhnuté poslední komerční pauze se nám hra začala hodně kouskovat.

54:10
    Hra se nám již trochu rozběhla. Domácí se i nadále snaží o kontaktní branku.

54:16
    No a kontaktní branka je tady! ALEXANDR SVITOV uplatnil svůj důraz před brankou a dává velkou šanci svému celku na dramatizování koncovky tohoto zápasu. Asistence: Paul Postma a Rob Klinkhammer.
    54:16 Alexandr SVITOV - 2:3

55:00
    Jeden z hráčů Kazaně nabral dobrou rychlost, ale jeho zakončení k levé tyčce si pokryl Johansson svým betonem.

56:07
    Domácí nyní uzamkli svého soupeře před jeho brankou a snaží se o vyrovnání!

57:41
    Moskvu nyní čeká těžký závěr zápasu a snaží se dostávat puk ze svého pásma.

58:00
    Justin Azevedo měl dobrou šanci k vyrovnání! Zakončoval z pravé strany a Johansson se stihl přesunout ve své brance!

58:30
    Kazaň má puk ve své moci, ale nenachází se s ním v pásmu soupeře.

59:11
    Kazaň odvolala svého brankáře a nyní se budou snažit v power play o vyrovnání.

59:31
    Hosté vyhazují puk do středního pásma.

59:45
    Kazaň se dostala zpět před branku CSKA Moskva a donutila Johanssona k jistému zákroku.

59:45
    Oddechový čas pro domácí.

Kazaň nakonec nedokázala dohnat své manko, které získala na počátku zápasu. Moskva zkušeně odehrála třetí třetinu, ač jednou inkasovala, tak dokázala útočníky Kazaně držet zkrátka. A když už přišlo zakončení domácích, tak zachytal dobře brankář Johansson. (19:51:48)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 18. Lander (Postma, Azevedo), 55. Svitov (Postma, Klinkhammer) – 3. Kaprizov (Naumenkov, Marčenko), 4. Grigorenko (Kaprizov), 16. Kaprizov (Marčenko, Naumenkov)

Rozhodčí: D. Bondar, M. Sidorenko – D. Goljak, A. Zacharenkov