Trnava – Nové Zámky B 7:1 (kon.) | Prešov – Pov. Bystrica 2:3 (kon.)
HC Prešov
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
HK 95 Považská Bystrica
sk Středa 13.02.2019, 18:00 • ZŠ Zvolen • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00 a my vám z neho prinesieme všetky dôležité informácie..

Vítame Vás pri sledovaní textového prenosu 3.kola Play Out ST. NICOLAUS 1. hokejovej ligy medzi hráčmi HC Prešov a HK 95 Považská Bystrica.

HC Prešov je v tabuľke Play out po dvoch odohraných stretnutiach posledný bez bodu. Prešovčania v piatok podľahli Trnave na jej ľade 2:5 a v nedeľu prehrali s "Áčko" Béčkom Nových Zámkov 2:7. Prešov v aktuálnej sezóne so svojim dnešným súperom štyri krát prehral, no posledný zápas až po predĺžení. Uvidíme, či Šarišania posilnení o Pucherovcov budú proti Považskej Bystrici úspešnejší. Najproduktívnejší hráč Prešova je František Pulščák 32b (13+19).

HK 95 Považská Bystrica je v tabuľke s troma bodmi na treťom mieste. V prvom zápase prehrala doma s "Áčko" Béčkom Nových Zámkov 5:7 a v nedeľu doma zdolala Trnavu 3:1. Panteri vo Zvolene, kde Prešov celú sezónu hráva vyhrali najprv 1:6 a potom 0:3. Dnes sa ale už hrá o udržanie 1.ligy pre Prešov aj pre budúcu sezónu a preto zvýšená motivácia nevylučuje ani prekvapivý výsledok. Najproduktívnejší hráč hostí je Jakub Cíger 45b (17+28).

Príjemný podvečer...

Do začiatku stretnutia zostáva bez mála desať minút a to je pravý čas, prezrieť si zostavy oboch tímov.

Úvodné zostavy:

HC Prešov: Kožiak – Hajda, Zavalniuk, Kameneu, P. Pucher ml., Matekovie, Voitcekh, Krajč – Pulščák, P. Pucher st., Hrabčák – Lupták, Stena, Iždinský – Lamač, Kicha, Španko

HK 95 Považská Bystrica: Kompas – J. Ďurkech, L. Ďurkech, Trška, Fančovič, Leško, Niník, Nahálka, Kubala – Cíger, Zlocha, Drevenák – Koleda, Ligas, Dolinajec – Rodionov, Turan, Bednár – Mokrohájsky, Németh, Danielčak

Rozhodca: Žák – Wolf, Gavalier.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

06:22
    Považská Bystrica dala gól!
    Hostia otvárajú skóre zápasu. Úvodný gól stretnutia strelil MATEJ TURAN. Asistencie Jaroslav Niník a Martin Leško. Hostia vedú – 0:1.

08:32
    Hostia pridávajú druhý gól. Dve minúty po prvom góle pridáva aj druhý úspešný zásah opäť MATEJ TURAN. Asistencie David Rodionov a Lukáš Bednár. Hostia vedú – 0:2.

18:01
    Tím HC Prešov dal gól!
    Domáci sa v závere tretiny konečne vzchopili a znižujú. Gól strelil FRANTIŠEK PULŠČÁK. Asistencie Jiří Hajda a Sebastián Hrabčák. Znížené – 1:2.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina je za nami. Lepšie ju zvládli hostia, ktorí sa ujali dvoma gólmi Mateja Turana vedenia 0:2. Na konci tretiny však Pulščák znížil na 1:2 a tak je tu vo Zvolene podľa mňa ešte všetko otvorené.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:49
    Hneď v úvodnej minúte druhej tretiny idú hostia opäť do dvojgólového vedenia. Tretí gól Panterov strelil JÁN ZLOCHA. Asistencia Juraj Ďurkech.

26:19
    Vylúčenie v tíme HC Prešov (P. Pucher ml. – 2 min., držanie).

Dnešné stretnutie sleduje 85 divákov.

35:44
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Cíger – 2 min., držanie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

36:46
    Hneď prvú presilovú hru domáci premieňajú a znižujú na 2:3. Aj druhý gól Prešova strelil FRANTIŠEK PULŠČÁK. Asistencie Peter Pucher starší. Ešte to tu bude zaujímavé – 2:3.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

47:19
    Vylúčenie v tíme HC Prešov (Matejovie – 2 min., nedovolené bránenie).

59:46
    Vylúčenie v tíme HC Prešov (Pulščák – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

Napínavý zápas skončil najtesnejším víťazstvom hostí z Považskej Bystrice. Prešov ale bojoval do samého konca. Snaha je síce pekná, ale gólov viac strelili Panteri a preto dnes všetky tri body smerujú na Považie. Príjemný večer a dovidenia v piatok na obed pri ďalšom domácom stretnutí Prešova. (20:14:06)

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 19. Pulščák (Hajda, Hrabčák), 37. Pulščák (P. Pucher st.) – 7. Turan (Niník, Leško), 9. Turan (Rodionov, Bednár), 21. Zlocha (J. Ďurkech)

Rozhodčí: Žák – Wolf, Gavalier