Chabarovsk – Omsk 3:2 (kon.) | Vladivostok – Ufa 3:0 (kon.) | Barys – Kunlun 3:1 (kon.)
Nižněkamsk – Novosibirsk 5:4 (po pr.)
Admiral Vladivostok
3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 14.02.2019, 10:30 • Fetisov Arena • KHL

Je dobojováno. Vladivostok udržel náskok z první třetiny, kdy převálcoval svého soupeře a po zásluze vyhrává na domácí půdě všechny body. Ufa se trápila, nehrála příliš pohledný hokej a až na světlejší chvilky neudělala Krasotkinovi moc vrásek na tváří. Domácí gólman ovšem vše zvládl a po zásluze si vychytal čisté konto.

Střely na branku: 35-22 (12:43:05)

Česko-slovenská stopa v zápase

Vojtěch Polák (Vladivostok): 1+0, čas na ledě 15:50, 3 střely
    Karel Kubát (Vladivostok): 0+0, čas na ledě 17:23, 3 střely

59:50
    Hosté na to budou mít posledních deset vteřin po icingu domácího celku.

59:24
    Ufa to ještě zkouší, dá alespoň čestný gól?

59:03
    Do konce utkání už nezbývá ani minuta, puk je ve středním pásmu.

58:41
    Zakázané uvolnění domácích. Ještě šance pro Ufu na vstřelení gólu žije.

58:07
    Poslední dvě minuty rozehrál Admiral, který se bude snažit puk daleko od své branky.

57:28
    Snaha se Ufě upřít nedá, dnes to ale prostě nestačilo. Vladivostok si připíše pravděpodobně další tři body.

57:03
    Domácí gólman opět ukryl puk ve své výstroji, od nuly jej už moc času nezbývá.

56:12
    Hosté se ještě snaží alespoň překazit Kasotkinovi čisté konto, ale ten je dnes bezchybný.

55:28
    Admiral se dostal do šance, ale střela Ďjakova byla sražena pouze do ochranné sítě.

55:00
    Zdá se. že zápas se pomalu, ale jistě spíše dohrává. Tempo poněkud opadlo.

54:27
    Dopustili se ovšem ofsajdového postavení.

53:59
    Už se opět hraje, s pukem na hokejkách operují hosté.

53:42
    Na středu hřiště se srazili dva hráči. Oba zůstali ležet na zemi a přivolávají se doktoři.

53:11
    Těžko říct, z ojedinělé šance teď ale málem udeřila Ufa. Krasotkin ale pokryl střelu a i nadále drží čisté konto.

52:58
    Tlak Admiralu je evidentní, dočkáme se ještě nějaké branky?

52:17
    Domácí se dostali ke střele z mezikruží, ale trestuhodně minuli branku.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 4. K. Voronin (Glazačev, Ďjakov), 12. V. Polák (Tatalin), 16. Glazačev (Ugolnikov, Mereskin)

Admiral Vladivostok: Krasotkin (Serebrjakov) – Miščenko, Kozlovskij, S. Zacharčuk, Ugolnikov, Kubát, Tatalin, Karmaškov, Ďjakov – Černikov, J. Petrov, V. Butuzov – Konnov, V. Strelcov, Vicharev – Koňkov, V. Polák, Zajcev – Glazačev, Mereskin, K. Voronin.
    Salavat Julajev Ufa: Tarasov (Karejev) – S. Těreščenko, A. Semjonov, Koledov, Sergijenko, Culygin, S. Garejev, Jelizarov, Petrišev – Tkačov, Burmistrov, M. Majorov – Rybin, Šen, Soloduchin – Lukin, Busarov, Čebykin – Skorikov, Bobyljov, Kuzmin.

Rozhodčí: Ščenjov, Ravodin – Sadovnikov, Sazonov