Florida – Calgary 3:2 (2:1 po s.n.) | Columbus – NY Islanders 0:3 (kon.) | Detroit – Ottawa 3:2 (kon.)
Tampa – Dallas 6:0 (kon.) | Nashville – Montreal 3:1 (kon.) | Winnipeg – Colorado 1:4 (kon.)
Chicago – New Jersey 5:2 (kon.) | Arizona – St. Louis 0:4 (kon.) | Vegas – Toronto 3:6 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 3:4 (1:2 po s.n.) | San Jose – Washington 1:5 (kon.)
po s.n. (2:1)
Florida Panthers
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Calgary Flames
Pátek 15.02.2019, 01:05 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Florida Panthers a Calgary Flames.

Domácí tým je na šestém místě Atlantické divize, když do této chvíle vybojoval 54 bodů. Na páté Buffalo ztrácí už docela obrovských devět bodů. Navíc dlouhá, sedmizápasová série domácích zápasů nezačala nejlépe, duely proti Tampa Bay a Dallasu skončily neúspěchem. V prvním případě 2:5, v tom druhém dokonce bez vstřelené branky 0:3. Dnes tak přichází pokus číslo tři, nicméně nečeká lehký soupeř...

Mike Hoffman 45 (25+20)

Hostům patří v Pacifické divizi druhé místo se 74 body a tým se se San Jose přetahuje o vedení. Ale ani v Calgary není nejlepší forma, poslední tři duely skončily porážkou. Naposledy se tak stalo na ledě Tampy Bay, kde sice skórovali Giordano a dvakrát Monahan, stačilo to ovšem pouze na prohru 3:6. Dnes tak budeme sledovat souboj o to, kdo výhrou alespoň trochu nastartuje formu zpátky.

David Rittich (CGY) úspěšnost 91,12/%, průměr 2,65

Utkáni v BB&T Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše, máme za sebou hymny, zápas může začít.

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad, Matheson, Pysyk, Yandle (A), Brown, McCoshen – Huberdeau, Barkov (C), Vatrano – Hoffman, Trocheck (A), Dadonov – Malgin, Brassard, Borgström – Hawryluk, Sheahan, Brouwer.

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – S. Bennett, Backlund (A), Tkachuk – Neal, Jankowski, Mangiapane – Hathaway, D. Ryan, Frolík.

Rozhodčí: Pollock, Nicholson – Racicot, Murray.

Slavnostní buly vhodí Bam Adebayo, hráč basketbalových Miami Heat.

00:01

00:36
    Malgin zavezl puk do útočného pásma, Dadonov však nevystřelil příliš prudce. Smith si poprvé zachytal.

01:02
    Přečíslení Calgary tři na dva skončilo pouze Monahanovou přihrávkou z úhlu na brankoviště.

01:29
    Tohle už vypadalo nebezpečněji. Na přihrávku z pravé strany si najel Huberdeau a výsledkem bylo jeho sklepnutí na branku. Oblouček mířil pod horní tyčku, Smith po puku ale rychle sáhl a na jeho zákroku nic nezměnila ani Huberdeauova snaha o dorážku.

02:35
    Zakázané uvolnění domácích, Sheahanovi se to ale moc nelíbí, myslí, že to bylo odpískáno příliš brzo a mohlo se ještě hrát.

03:32
    Trocheck se prohnal do pásma, přenechal puk Hoffmanovi a ten ihned přihrával na brankoviště na najetého Dadonova. Smith něco podobného čekal a na sklepnutí byl u tyčky připraven.

04:31
    Florida začíná tlačit, Smith se má na brankovišti co ohánět.

05:42
    Calgary po delší době v útočném pásmu, mezi kruhy se ale nedokázal uvolnit Frolík a Malgin dostal puk přes modrou čáru.

06:28
    Brejk domácích dva na jednoho se minul účinkem, akce skončila na nepřesné přihrávce na brankoviště.

07:23
    Individuální akci přes takřka celé kluziště předvedl Gaudreau a prudce vystřelil. Trefil Reimera do masky, rozhodčí nechali pokračovat bez přerušení.

08:08
    Po výměně puku si od modré čáry sjel do levého kruhu domácí Ekblad a tlačil svou střelu na zadní tyčku. Smithovu branku těsně minul.

08:44
    Od pravého mantinelu se uvolnil Hoffman, nechal za sebou Hamonica a rázem byl před Smithem. Pokus o dlouhou forhendovou kličku mu ale nevyšel podle představ a hostující gólman tak udržel čisté konto.

09:52
    Další střela Floridy, tentokrát pálil od levého mantinelu Vatrano. Smith si opět poradil.

10:39
    Na druhé straně se před Reimera nacpal Hathaway, prudce zabrzdil, ale gól nedal a navíc společně s gólmanem posunuli branku.

10:58
    Hra se nám rychle přelévá ze strany na stranu a teď už zasahoval Smith. Vyrazil před sebe prudký švih od pravého mantinelu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:39
    A další jeho dva zákroky. Po Malginově dorážce zblízka raději přerušil hru.

12:58
    Brodie čeká až mu dostřídají spoluhráči, Calgary se chystá do dalšího postupného útoku.

13:32
    Dadonov se málem dostal do šance. Byla to nenápadná akce, aleGiordnaa klepl vysoký puk do helmy a rázem tu byl nečekaný odraz.

14:07
    Florida v náporu, u Smithe se hned několik hráčů snažilo o dorážku neposedného puku, nejblíže byl Barkov, jenže hostující gólman je zatím stoprocentní.

14:50
    Florida zastavila rychlý přechod soupeře do útočného pásma, Calgary se ke střele nedostalo.

15:29
    Reimer si po delší době zachytal, skryl Anderssonovu střelu od modré a přerušil hru.

15:44
    Mangiapane byl u puku pozdě, pískalo se zakázané uvolnění a hra se přesunuje ke Smithovi.

16:34
    Hanifin odehrál nahozený puk před Smithe, domácí se ale bleskově vrátili do útočného pásma.

17:36
    Barkov vyhrál nad Anderssonem souboj o puk a ihned se z úhlu snažil o zakončení. Smith si poradil i s touto ošemetnou situací.

18:33
    Sheahan neprošel přes dva bránící hráče Calgary, hosté se poté dostali do pásma, jenže ani Frolík nenašel cestu k zakončení.

19:43
    Neal tlačil zpoza branky puk na brankoviště, nečekaná přihrávka však nenašla správného adresáta.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina, která sice přinesla svižný hokej, nicméně nepříliš velkých šancí. Tu asi největší neproměnil domácí Huberdeau, když jeho oblouček zvládl svou lapačkou zastavit připravený Mike Smith. Hosté hrozili spíše z protiútoků, ty ale obrana Floridy zvládala zhusta zastavovat a tak měl Reimer v mnoha případech ulehčenou práci. Do kabin se odešlo za stavu 0:0.

20:35
    Smith předvedl na úvod druhé třetiny povedený zákrok, když bleskovým semaforem lapil Mathesonův prudký švih.

21:08
    Další akce Floridy byla přerušena jedním z hlavních rozhodčích, domácí se provinili hrou vysokou holí.

21:44
    Frolíkův pokus byl jen takový propagační, Reimer na něj dobře viděl a holí vyrazil k mantinelu.

22:50
    Malgin se sice prohnal pásmem jako vítr, jenže ani na okamžik se nedostal do střelecké pozice a s pukem skončil za brankou.

23:00
    Zničehonic se v šanci ocitli hosté. Zpoza branky přišla přihrávka na volného Mangiapaneho, ten však zblízka Reimera neprostřelil.

23:43
    Florida teď pouze posunula puk do středního pásma, hosté se vrací do útoku.

23:59
    Ovšem pouze na chvíli, neboť pravou stranou se do protiútoku dostal Vatrano. Jeho střelu zápěstím Smith zvládl pokrýt.

24:39
    Brodie nastřelil puk do útočného pásma, hosté se v něm pak dokázali dostat a rozvinout alespoň na chvíli pokus o ohrožení Reimerovy branky.

25:20
    Smith pro jistotu přerušil hru, neboť Floridě se podařil menší závar. Nejnebezpečnější byla rána McCoshena od modré čáry a následné dorážky.

25:48
    Je tu první vyloučení, dvě minuty za držení dostal hostující Oliver Kylington.

26:00
    Chybná rozehrávka, hostům se poté podařilo snadno vyhodit přes všechny čáry až k Reimerovi.

26:21
    Smith zakročil proti Trocheckovi, vyrazil puk před sebe, o zbytek se pak postarala jeho obrana.

26:51
    Hosté málem udeřili v oslabení, když se do sóla dostal Derek Ryan. Snažil se rozpohybovat Reimera, forhendový blafák mu ale nevyšel.

27:36
    Přesilovka domácím zatím vůbec nejde a z tribun se už snáší nespokojené bučení.

27:48
    Je po výhodě, Kylington se již vrátil do hry.

28:23
    Dadonov se marně snažil o přihrávku zpoza branky, Vatrano čekal na přihrávku marně.

29:11
    Z ostrého úhlu to zkusil Giordano, ale i domácí gólman má dnes dobrý den a poradil si i s tímto.

30:42
    Calgary se dostalo do přečíslení a pěknou příhru do zakončení dostal Frolík. Ihned pálil, Reimer se ale na brankovišti dokázal včas přemístit a chytil i tuto velkou šanci na otevření skóre.
    30:42 Frolík nevyužil přečíslení

31:01
    Na druhé straně pálil Matheson, Smith ale měl dobrý výhled a puk zkrotil.

32:02
    Brouwer vybojoval puk u pravého mantinelu a přihrál na modrou čáru. Od té pálil Pysyk a donutil Smithe zakročit. O chvíli později bylo definitivně přerušeno a u brankoviště se strhla menší mela.

32:02
    Vše se obešlo bez vyloučení, vhazuje se v pásmu Calgary.

33:56
    Trocheck dostal puk před Smithe, ten ovšem i nadále drží čisté konto a my stále čekáme na úvodní branku utkání.

34:14
    Gaudreau nevybojoval v pásmu domácích puk. ti se trochu kostrbatě dostali do protiakce.

34:55
    Zakázané uvolnění Calgary, hra se stěhuje před Smithe.

35:17
    Florida právě vstřelila branku!
    Tak jsme se dočkali gólu, dali jej domácí hokejisté. Od modré čáry nahodil Pysyk a před brankovištěm bojující JEVGENIJ DADONOV jej dokázal srazit tak šikovně, že Smith tentokrát nedokázal zasáhnout. Asistence: Mark Pysyk, Mike Hoffman.
    35:17 Jevgenij DADONOV - 1:0

36:14
    Přesilovku si teď zahrají hosté, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Aaron Ekblad.

37:33
    Ale ani Calgary se přesilovka zrovna nedaří, hosté mají docela problém se vůbec udržet v útočném pásmu.

37:46
    Až teď vystřelil prudce vystřelil Brodie, na jeho dělovku měl ale Reimer skvělý výhled a puk skryl mez svými chrániči.

38:12
    Další Reimerův zákrok, nyní proti rychlé kombinaci, kterou po Gaudreaově přihrávce zakončoval Monahan.

38:14
    Florida je v plném počtu, Ekblad již naskočil na ledovou plochu.

39:05
    Calgary se snaží o vyrovnání ještě před druhou přestávkou, Reimer má dnes ale skutečně výbornou formu a zatím likviduje všechny šance soupeře.

39:37
    Nohození do pásma hostů skončilo u Smithe, ten ještě zakládá zřejmě poslední akci druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře mají hokejisté Floridy. Ti přečkali několik slibných šancí soupeře a sami v 36. minutě udeřili. Po Pysykově nahození od modré čáry se tečí prosadil Jevgenij Dadonov a ustanovil tak současný stav 1:0. Výsledek mohl být ale zcela jiný a to ve prospěch Calgary, jenže brankář Reimer se u domácích překonává a drží čisté konto.

40:52
    Reimer pro jistotu přikryl volný puk, přerušil hru a uklidnil situaci.

41:01
    U tyčky se objevil Tkachuk a hned dvakrát se snažil o bekhendové zakončení. Oba pokusy Reimer pokryl.

41:11
    Hosté si dají přesilovku, Vincent Trocheck totiž dostal dvě minuty za podrážení.

41:45
    Tkachukův švih se zastavil o Mathesona, puk se k Reimerovi vůbec nedostal.

42:25
    Domácí se dostali do brejku, akci potáhl Malgin, v pásmu přihrál na Sheahana, jenže ten svou střelu poslal vedle Smithovy branky.
    42:25 Sheahan neproměnil velkou šanci

43:03
    Smith si teď vůbec nebyl jistý zákrokem, puk mu chvíli volně ležel v brankovišti, poté jej už zvládl přikrýt lapačkou.

43:11
    Florida je v plném počtu, toto oslabení zvládla na výbornou.

44:20
    Prudkou ránu ze střední vzdálenosti vyslal Lindholm, Reimerovu branku však minul.

44:37
    Další vyloučení na straně domácích, dvě minuty za sekání dostal Vincent Trocheck.

45:14
    Barkov vyvezl puk podél mantinelu do středního pásma.

45:30
    Opět je puk ve středním pásmu, teď tomu ale předcházela nebezpečná akce u Reimera. Ten musel vyrážet nepříjemnou střelu z mezikruží.

46:35
    Místo střel přicházely pouze přihrávky, celou kombinaci pak obrana Floridy ukončila vyhozením do středního pásma.

46:51
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno. Po rychlém přechodu hostů do útoku se akce posunula na levou stranu, kde se ke střele nachystal MARK JANKOWSKI a jeho perfektně umístěný švih skončil ve vzdálenějším horním růžku Reimerovy branky. Asistence: Noah Hanifin, Mike Smith.
    46:51 Mark JANKOWSKI - 1:1

46:51
    Domácí ještě zkusili challenge, měli pocit, že zakončení předcházelo postavení mimo hru, jenže neuspěli. Jsou tak navíc za neúspěšnou trenérskou výzvu potrestáni dvěma minutami. Ty odsedí Derick Brassard.

47:59
    I v této přesilovce se hosté snaží o gól, blízko byli Tkachuk s Monahanem, Reimer se ale na brankové čáře doslova roztáhl a zabránil pro Floridu nejhoršímu.

48:40
    Přesilovka se už ale blíží ke konci a puk je daleko od Reimera.

48:51
    Oba týmy jsou v pěti, trest pro Floridu vypršel, Brassard naskočil na led.

49:51
    Hamonicovu bombu z pravé strany Reimer pokryl a puk vytlačil do rohu.

50:12
    Neuspěl ani Gaudreau při své kličkované. Ještě před zakončením byl o puk obrán.

51:25
    Gaudreau nejprve udržel pásmo, poté se sám na modré čáře uvolnil a vyslal tvrdý golfák. Jenže vedle Reimerovy branky...

51:53
    Teď se hosté při zakládání rychlé akce dopustili zakázaného uvolnění, hra se vrací před Smithe.

51:59
    Domácí jdou dnes podruhé do vedení. Po vhazování se k puku dostal MIKE HOFFMAN, sjel si do kruhu pro vhazování a prudkým švihem vymetl horní růžek Smithovy branky. Asistence: Keith Yandle, Vincent Trocheck.
    51:59 Mike HOFFMAN - 2:1

52:45
    Hosté se ihned vydali za vyrovnáním, zatím se ale v útočném pásmu nemohou dostat do zakončení.

53:59
    Malgin zastavil postup hostů do útočného pásma a alespoň na chvíli dal možnost svým spoluhráčům vydechnout.

54:42
    Domácí pouze vyhodili a Hanifin jde pozvolna do další akce Calgary.

55:09
    Reimer pro jistotu přikryl střelu z levé strany a přerušil hru.

55:51
    Calgary přidává na tempu a snaží se o vyrovnání. Proti je ale dnes opravdu skvělý Reimer.

56:26
    Huberdeau nesměl hrát, pískala by se totiž přihrávka rukou. Přesto to udělal a vhazovat se tak bude po Reimerově pravici.

57:01
    Yandle posunul po mantinelu na Brassarda, ten poté se spoluhráči dostal puk dál od Reimera.

57:36
    Je zase srovnáno a nám se tak přiblížilo prodloužení. Po přechodu do útočného pásma dostal přihrávku na ránu z první Andersson a jeho dělovku tečoval před brankovištěm ELIAS LINDHOLM – 2:2. Asistence: Rasmus Andersson, Johnny Gaudreau.
    57:36 Elias LINDHOLM - 2:2

58:44
    Domácí si málem zase vzali zpátky vedení, střela z levého křídla ale skončila u připraveného Smithe.

59:55
    Z ostrého úhlu to ještě zkusil Trocheck, tohle ale nemělo velké šance na úspěch.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, dáme si tak pětiminutový nášup. Už to vypadalo, že Florida si těsné vítězství pohlídá, když na gól Marka Jankowskiho odpověděla trefou Mika Hoffmana, jenže necelé tři minuty před koncem přišla dělovka od modré od Rasmuse Anderssona a ten ustanovil výsledek 2:2. Jdeme na nastavení.

60:45
    Začala přetahovaná ve třech na obou stranách, zatím bez úspěchu.

61:20
    Barkov se dostal do brejku, stál sám před Smithem, ten jej ale na brankovišti zvládl vychytat.

62:27
    Mezi třemi protivníky se do akce vydal Tkachuk, o puk ale přišel.

62:53
    Calgary bylo v akci tři na jednoho, Brodie čekal na nejlepší okamžik, ale ani on neuspěl. Reimer puk za svá záda po prudkém švihu nepustil.

63:52
    Kombinace mezi Gaudreauem a Monahanem byla domácími přerušena, Reimer tentokrát zasahovat nemusel.

64:45
    Huberdeau byl ve dvou šancích na brankovišti, v obou případech ale nedokázal překonat Smithe, roztaženého na brankovišti.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Pětiminutové prodloužení uplynulo jako voda, rozhodnutí však i přes několik šancí nepřineslo. Nás tak čeká poslední část utkání – samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Domácí Huberdeau si sice rozhýbal gólmana, ale po kličce jej nedokázal překonat. Smith zasáhl pravým betonem.

1. série
    0:1
    Monahan uspěl forhendovou kličkou a pohotovou střelou.
    Sean MONAHAN

2. série
    1:1
    Barkov si najel ze strany, zvolil bekhendový blafák a pověsil puk do horní části branky.
    Aleksander BARKOV

2. série
    1:1
    Mangiapane zvolil rychlý nájezd, zakončení však nedokázal ukočírovat a na Reimera si tak nepřišel.

3. série
    2:1
    Trocheck se s tím nepáral zvolil střelu na Smithovu lapačku a jeho prudký pokus skončil v síti.

3. série
    2:1
    Tkachuk musel dát, zvolil rychlý nájezd a stažení do bekhendu. Svou střelu ale poslal vedle Reimerovy branky. Je rozhodnuto.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
    O prémiovém bodu pro domácí tým rozhodl skvěle provedeným nájezdem VINCENT TROCHECK. Florida po samostatných nájezdech vítězí 3:2.
    Vincent TROCHECK - 3:2

Je dobojováno a Florida se může těšit ze dvou bodů. Když to nevyšlo v základní hrací době, vynahradili si to v samostatných nájezdech, ve kterých byli úspěšní Aleksander Barkov a také Vincent Trocheck, zatímco na druhé straně skóroval pouze Sean Monahan. Nájezdy tak skončily 2:1, zápas celkově 3:2. Florida tak po dvou domácích porážkách zabrala a vyhrála, naopak Calgary připsalo čtvrtou porážku v řadě.

Utkání sledovalo 10 198 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:11:18)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 36. Dadonov (Pysyk, Hoffman), 52. Hoffman (Yandle, Trocheck), rozh. náj. Trocheck – 47. Jankowski (Hanifin, M. Smith), 58. E. Lindholm (R. Andersson, J. Gaudreau)