Třinec – Mountfield HK 1:5 (kon.) | Litvínov – K. Vary 5:4 (po pr.) | Mladá Boleslav – Sparta 0:1 (kon.)
Plzeň – Chomutov 4:5 (po s.n.) | Kometa Brno – Pardubice 2:1 (po pr.) | Liberec – Zlín 2:3 (kon.)

Peter Mueller (KOM) (20:25:59)

Utkání končí vítězstvím domácí Komety v prodloužení. Pardubice dnes ovšem v Brně předvedly velmi sympatický výkon a jde vidět, že morálka Východočechů před klíčovou fázi sezony má vzestupnou tendenci. Pro Kometu je však zisk druhého bodu nesmírně důležitý, neboť díky tomu drží stále pozici v elitní šestce. Mladá Boleslav je však i přes dnešní porážku se Spartou stále v těsném závěsu a o přímý postup do čtvrtfinále tak budou svedeny další důležité bitvy. Ode mne je to pro dnešek vše, z Brna vám přeji příjemný páteční večer i hezký víkend.

62:27 Peter MUELLER - 2:1

62:27
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, druhý bod zůstává v Brně! Ve středním pásmu zachytil kotouč PETER MUELLER a vydal se vstříc pardubickému brankáři, i když už se ocitl v ostrém úhlu, nakonec dokázal bekhendem procedit kotouč do branky, a zajistil tak svému týmu bonusový bod navíc. Bez asistence.

62:06
    Nyní se snažil vzít zakončení na sebe Orsava, svižnou jízdou se dostal za bránící hráče Pardubic, ovšem Kacetl opět vyrazil.

61:25
    Hovorka nyní obdržel pas od Schause a v domnění, že jej následují spoluhráči poslal zadovku za sebe, čímž však kotouč vrátil Brňanům, protože jeho útočnou snahu nikdo v červenobílém nepodporoval.

60:55
    Totožná akce se opakovala, Kacetl opět vychytal nejlepšího střelce extraligy!

60:37
    Němec projel s kotoučem snad celé pásmo a předložil do tutové pozice Muellerovi, jenž však nedokázal prostřelit Kacetla.

60:03
    Na úvodním vhazování v prodloužení úspěšnější domácí Holík a Brňané mohou tvořit útočnou akci.

60:01

Základní hrací doba vítěze dnešního utkání neurčila. Kometa může litovat především neproměněných šancí v první a druhé třetině. Pardubice pak z minima vytěžili maximum a z Brna si povezou na východ Čech minimálně bod, který si však za precizní a trpělivý výkon ve třetí třetině bezesporu zaslouží. Následovat bude pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách, pokud asi v nastavení nerozhodne, budeme svědky samostatných nájezdů.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:53
    Crowdellova střela byla sražena do mezikruží, odkud mohl rozhodnout Mandát, Čiliak ovšem nyní podržel svůj tým!

59:28
    Pardubice nyní byly usazeny v útočném pásmu, ovšem po vlastní nepřesné přihrávce musejí zpět.

59:03
    Gulašiho střelu od modré čáry se snažil za Kacetlova záda usměrnit Erat, kotouč se však svezl těsně kolem pardubické branky.

58:36
    Holík postupoval individuálně do útočného pásma, snažil se obhodit si bránícího Schause a dostat se tak do přímého souboje s brankářem Kacetlem, jenž bránící Schaus dokázal na poslední chvíli brněnskému útočníkovi kotouč vypíchnout.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 9. Orsava (M. Erat), 63. Mueller – 35. P. Sýkora (Mikuš, Ihnačák)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, O. Němec, Gulaši, Z. Michálek, Malec, Bartejs, D. Mikyska – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Orsava, Hruška, M. Erat – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček – Süss, Kusko, Köhler.
    HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Eklund, Holland, Mikuš, Schaus, J. Zdráhal, Cardwell, Porseland – Dušek, Bubela, Hovorka – Marosz (A), Ihnačák, P. Sýkora (C) – Machala, Mandát, L. Horký – Poulíček (A), J. Kloz, Machač.

Rozhodčí: Mrkva, Sýkora – Bryška, Pešek