Buffalo – NY Rangers 2:6 (kon.) | Carolina – Edmonton 3:1 (kon.) | Minnesota – New Jersey 4:5 (po pr.)
Anaheim – Boston 0:3 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 4:5 (kon.) | Philadelphia – Detroit 6:5 (po pr.)
Colorado – St. Louis 0:3 (kon.)
Minnesota Wild
4:5 (2:0, 2:2, 0:2 - 0:1)
New Jersey Devils
Sobota 16.02.2019, 02:30 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Československá stopa v utkání:

Pavel Zacha (NJD) 0+1, 2 střely, čas na ledě 12:44 (05:27:46)

1. Nico Hischier (NJD) 1+1
    2. Marcus Johansson (NJD) 1+1
    3. Brad Hunt (MIN) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 32-28; Zablokované střely: 17-14; Vhazování: 45%-55%; Hity: 28-16; Přesilové hry: 1/2-1/4; Trestné minuty: 8-4.

Minnesota proti Devils promarnila tříbrankové vedení a nakonec prohrála po prodloužení, v jehož závěru udělal chybu Devan Dubnyk a Nico Hischier ji potrestal. Wild pokračují ve špatných výkonech, když vyhráli pouze jedno z posledních osmi utkání. Shodou okolností právě proti New Jersey Devils, ovšem před týdnem. Výsledek. Minnesota Wild 4 New Jersey Devils 5.

63:19 Nico HISCHIER - 4:5

63:19
    Devils právě vstřelili branku!
    Devan Dubnyk pod tlakem rozehrál bekhendem za svou bránu, jenže Kyle Palmieri šel rychle za pukem a dokázal ho dostat z nulového úhlu do mezikruží, kde NICO HISCHIER těsně nad ledem sklepl puk ze vzduchu mezi betony brankáře Wild! Je rozhodnuto. Asistence: Kyle Palmieri.

62:51
    Eric Staal si vzápětí sjel z pravého křídla krásně před bránu, Coryho Schneidera ovšem překonat nedokázal.

62:41
    Eric Staal se ocitl u levé tyče v šanci, jenže Cory Schneider ho výborně vychytal levým betonem.

61:58
    Luke Kunin vystřelil v levém kruhu pro vhazování a jeho pokus skončil v ochranné síti. Hra přerušena.

61:24
    Zach Parise přihrával na modrou čáru, jenže Ryan Suter na jeho zpětnou přihrávku nedokázal těsně dosáhnout. Wild ovšem zůstávají na kotouči.

60:22
    Mikael Granlund předvedl v pravém kruhu nádhernou stahovačku mezi nohama a po souboji s Nicem Hischierem posunul bránu!

60:01

Minnesota vedla nad New Jersey již o tři branky, jenže Devils skórovali třikrát v řadě a s přispěním Pavla Zachy dotáhli zápas do prodloužení. Kdo získá bonusový bod a vyhraje? Minnesota Wild 4 New Jersey Devils 4.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:17
    Wild mohli rozhodnout, jenže Cory Schneider dokázal jejich pokus z mezikruží vyrážečkou vyrazit mimo.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:35
    Jonas Brodin na levém křídle vypálil od modré čáry a připravený Cory Schneider ukryl puk ve své výstroji.

57:47
    Wild na pravém křídle vystřelili od hrazení a Cory Schneider na přední tyči snadno podržel puk v náručí.
    57:15 Ben LOVEJOY - 4:4

57:15
    BEN LOVEJOY vypálil před levým kruhem pro vhazování s příklepem a ranou od hrazení propálil Devana Dubnyka mezi betony – 4:4! Asistence: Kenny Agostino a Pavel Zacha.

55:38
    Cory Schneider ukryl nahození Wild v lapačce a snadno si poradil s poskakujícím kotoučem domácích hráčů.

55:03
    Ben Lovejoy vystřelil na vrcholu pravého kruhu, jeho střelu ale zablokoval clonící obránce Wild Charlie Coyle.

54:01
    Mikael Granlund nádhernou zadovkou zpoza brány oslovil Zacha Pariseho, jeho střela ale skončila v ochranné síti a následuje komerční přestávka.

53:09
    Wild vypálili na bodu levého kruhu, jejich pokus ale zamířil mimo a v hledišti to vzápětí hlasitě zahučelo.

52:44
    Devils se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a po přerušení se vhazovalo ve středním pásmu.

51:41
    Jared Spurgeon na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Cory Schneider nyní ukryl puk v náručí.

51:18
    Wild vystřelili ihned po vhazování a dobře mířili z pravého kruhu ke vzdálenější levé tyči, Cory Schneider ale puk vyrážečkou skvěle vyrazil!

51:17
    Devils nepřesně rozehráli podél střídaček a proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.

50:58
    Wild se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a na řadu přichází krátká komerční přestávka. Skóre 4:3.

50:35
    Andy Greene na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho tečovaná střela skončila na ochranném skle.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:01
    Devils vypálili na ose útočného pásma od modré čáry a jejich střela zamířila nad bránu Devana Dubnyka.

49:24
    Marcus Foligno vystřelil z blízkosti u pravé tyče, Cory Schneider byl ale pozorný a puk ukryl v náručí.
    48:16 Kyle PALMIERI - 4:3

48:16
    KYLE PALMIERI si zpracoval puk na vrcholu levého kruhu a krásnou střelou zápěstím mezi levým betonem a lapačkou Devana Dubnyka zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Devils bleskově využili přesilovou hru a prohrávají pouze o gól! Asistence: Marcus Johansson a Jesper Bratt.

48:09
    Jared Spurgeon chtěl hrát ramenem, jenže zasáhl protihráče vysokou holí a byl vyloučen na dvě minuty.

48:02
    Dnešní utkání sleduje 19041 diváků.

47:37
    Puk opustil hrací plochu a před střídačkami málem došlo k další potyčce. Rozhodčí jí ale rychle zabránili.

47:02
    Marcus Foligno si z levého křídla krásně sjel před bránu, poté ale minul z blízkosti pravou tyč brány Devils.

46:32
    Kenny Agostino na levém křídle vystřelil od modré čáry a Devan Dubnyk puk podržel. Komerční přestávka.

45:48
    Devils na pravém křídle vystřelili z kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk dobře zasáhl pravým betonem.

45:18
    Ryan Suter nahodil puk za bránu Devils, kde brankář Cory Schneider raději u hrazení nehrál, ale snažil se.

45:09
    Kevin Rooney na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu bekhendem a Devan Dubnyk ukryl puk v náručí.

44:33
    Vyloučený Nick Seeler je zpět na ledě a New Jersey dnes nevyužilo ani jednu ze svých tří přesilových her.

44:22
    Devils se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru. Do návratu Nicka Seelera zbývá dvanáct sekund.

43:33
    Minnesota se dokázala osvobodit a polovina z třetí přesilové hry hostujících hráčů Devils je již minulostí.

43:05
    Damon Severson na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a jeho pokus zablokoval Greg Pateryn.

42:33
    Xcel Energy Center začala obíhat mexická vlna, zatímco na ledě byl vyloučen Nick Seeler – vysoká hůl.

42:00
    Vyloučený Damon Severson je zpět na ledě a Wild mají v přesilových hrách dnes poloviční úspěšnost.

41:00
    Wild si v úvodu třetí třetiny zahrají přesilovou hru, polovina z ní už je ovšem minulostí. Prosadí se domácí?
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-20; Zablokované střely: 14-10; Vhazování: 41%-59%; Hity: 15-12; Přesilové hry: 1/1-0/2; Trestné min.: 4-4.

Třetí třetina začne přibližně v 4:32.

Oba týmy po přestávce vstřelily shodně dva góly, když na gól Marcuse Johanssona v úvodu druhé třetiny rychle odpověděl Nick Seeler, zatímco na branku domácího Mikaela Granlunda krátce před koncem prostřední části Will Butcher. Skóre po druhé třetině střetnutí zní. Minnesota Wild 4 New Jersey Devils 2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

40:00
    Damon Severson byl zároveň se sirénou vyloučen za hrubost a Wild si zahrají druhou přesilovou hru.

39:22
    Kenny Agostino napřáhl na vrcholu mezikruží ke krásné střele zápěstím, Dubnyk ji ale vyrážečkou vyrazil.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    38:10 Will BUTCHER - 4:2

38:10
    Jesper Bratt na levém křídle vystřelil od modré čáry a trefil spoluhráče Nica Hischiera, od něhož se puk odrazil do mezikruží a WILL BUTCHER střelou bez přípravy zamířil do pravého horního rohu! Asistence: Nico Hischier a Jesper Bratt.

37:49
    Jesper Bratt vystřelil na vrcholu mezikruží, jenže Devan Dubnyk opět úspěšně zakročil pravým betonem.

37:25
    Wild vedou na střely na bránu 19:14, což není příliš velký rozdíl, jenže jsou dnes hodně produktivní.

36:07
    Charlie Coyle se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a hokejisté Minnesoty hrají v plném počtu.

35:27
    Wild se podařilo vyhodit a Devils musí spěchat pro puk do svého obranného pásma. Dobrá práce domácích.

34:59
    Travis Zajac se dostal u pravé tyče ke střele, kterou Devan Dubnyk výborně vyrazil pravým betonem.

34:07
    Charlie Coyle byl vyloučen na dvě minuty za držení a Devils si zahrají po reklamní přestávce přesilovou hru.

33:44
    Mikael Granlund neuspěl z blízkosti u pravé tyče a po rychlém objetí brány zkusil skórovat u levé, obě jeho střely ale byly úspěšně zablokovány!

32:35
    Will Butcher na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a Devan Dubnyk snadno zasáhl lapačkou.

31:56
    Devan Dubnyk si snadno poradil se střelou Devils z pravého kruhu pro vhazování a ukryl ho v lapačce.
    31:05 Travis Zajac skóroval, puk ale sklepl do sítě nad bránou

31:05
    Damon Severson vypálil na pravém křídle od modré čáry a Travis Zajac jeho střelu s příklepem nad úrovní horní tyče sklepl ke vzdálenější levé tyči, takže gól neplatí! Rozhodlo o tom video.

30:31
    Devils vyhodili puk s přispěním teče přes ochranné sklo a přichází šance na oddech. Komerční přestávka.

30:27
    Nico Hischier skončil na kolenou a má toho plné zuby, stejně jako jeho spoluhráči. Devils navíc nemohou střídat, protože puk vyhodili na zakázané uvolnění.

29:53
    Wild na pravém křídle vystřelili od hrazení, jejich střela z úhlu ale byla na přední tyči Devils zablokována.

28:45
    Cory Schneider nejprve ustál na brankové čáře obrovský závar a o několik sekund později puk zmrazil pod lapačkou. Minnesota dominuje.

27:19
    Střídání v bráně New Jersey Devils: ze hřiště odchází Keith Kinkaid, nahrazuje ho brankář Cory Schneider.
    27:19 Mikael GRANLUND - 4:1

27:19
    Minnesota právě vstřelila branku!
    MIKAEL GRANLUND na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem a puk se na vzdálenější pravé tyči od horní hrany lapačky Keitha Kinkaida odrazil pod horní tyč – 4:1! Asistence: Jared Spurgeon a Ryan Suter.

26:30
    Jeden z hráčů Minnesoty byl na útočné modré čáře nepříjemně zasažen do obličeje. Komerční přestávka.

25:33
    Wild úspěšně přečkali hru v oslabení a vyloučený Zach Parise je zpět na ledě. Domácí vedou stále 3:1.

25:18
    Devils mají obrovský tlak, jenže všechny střely byly zablokovány, zatímco poslední zamířila nad bránu.

23:43
    Kyle Palmieri napřáhl na bodu levého kruhu ke tvrdé ráně, kterou Devan Dubnyk na přední tyči vyrazil.

23:33
    Zach Parise byl vyloučen na dvě minuty za držení a Devils si zahrají první přesilovou hru v zápase.
    22:33 Nick SEELER - 3:1

22:33
    Brad Hunt se na pravém křídle krásně protáhl podél hrazení a parádní zpětnou diagonální přihrávkou oslovil NICKA SEELERA, který na vrcholu levého kruhu napřáhl ke tvrdé střele s příklepem a pod levým betonem Keitha Kinkaida zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Minnesota vede nad Devils 3:1. Asistence: Brad Hunt a Kyle Rau.

21:35
    Eric Staal na levém křídle nepříjemně vypálil od modré čáry, Keith Kinkaid ale dobře zasáhl pravým betonem.

21:06
    Ryan Suter na levém křídle vystřelil ihned po vhazování a Keith Kinkaid snadno ukryl puk ve svém náručí.

21:00
    Wild vystřelili na vrcholu pravého kruhu a Keith Kinkaid si připsal v bráně Devils jeden ze snadnějších zákroků.
    20:26 Marcus JOHANSSON - 2:1

20:26
    MARCUS JOHANSSON se na ose útočného pásma opřel do volného puku a jeho střela s příklepem se poté od ledu odrazila do horní hrany levého betonu Devana Dubnyka a od něj do pravé tyče, od níž puk zamířil do sítě Minnesoty! Je sníženo.

20:01
    Devils vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny, ve které budou dotahovat dvoubrankové manko 2:0.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-7; Zablokované střely: 9-6; Vhazování: 53%-47%; Hity: 6-6; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

Druhá třetina začne přibližně v 3:33.

Minnesota byla během úvodní části utkání lepší a svou převahu dokázala gólově vyjádřit, když se krátce po sobě prosadili Brad Hunt a Joel Eriksson Ek, jehož gólu předcházela špatná rozehrávka Keitha Kinkaida za bránou. Skóre po první třetině utkání v Xcel Energy Center zní. Minnesota Wild 2 New Jersey Devils 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:13
    Ben Lovejoy na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Devan Dubnyk ukryl kotouč ve své lapačce.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:19
    Zach Parise zakončil na bodu pravého kruhu přečíslení 3 na 2, jeho střela ale minula přední tyč brány.

17:38
    Zach Parise vypálil ihned po vhazování na vrcholu pravého kruhu a Keith Kinkaid lapil puk do své lapačky.

17:27
    Greg Pateryn napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke tvrdé střele s příklepem a puk těsně nad ledem mířil ke vzdálenější pravé tyči, Keith Kinkaid ho ale pravým betonem vyrazil mimo.

16:53
    Jesper Bratt se dostal na levém křídle k nahození, se kterým si Devan Dubnyk v bráně Wild snadno poradil.

16:13
    Wild se znovu dostali ke střele na pravém křídle, tentokrát ale zamířila pouze do ochranné sítě.

15:56
    Mikael Granlund vystřelil na bodu pravého kruhu a Keith Kinkaid s velkými problémy puk zastavil.

15:19
    Hra byla přerušena v útočném pásmu Devils a na řadu přichází v první části poslední reklamní přestávka.

15:13
    Devan Dubnyk si snadno poradil se střelou Devils z levé strany útočného pásma a navíc rychle rozehrál.

14:33
    Andy Greene vystřelil na pravém křídle z ostrého úhlu a jeho střela byla sražena vedle přední tyče brány.

14:00
    Drew Stafford vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a jeho pokus minul vzdálenější pravou tyč.

13:34
    Kyle Rau se ocitl u pravé tyče ve slibné šanci, jenže Keith Kinkaid jeho pokus z blízka podržel v náručí.

13:26
    Rozhodčí mylně odpískali zakázané uvolnění Wild, a tak se poté nakonec vhazovalo ve středovém kruhu.

12:59
    Widl se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.

12:46
    Greg Pateryn vystřelil od modré čáry a Keith Kinkaid ji zřejmě vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.

12:04
    Jonas Brodin na pravém křídle vypálil s příklepem od modré čáry a jeho rána zamířila nad bránu New Jersey.

11:01
    Ryan Suter na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Keith Kinkaid na přední tyči puk úspěšně vyrazil.
    09:55 Joel ERIKSSON EK - 2:0

09:55
    Brankář Keith Kinkaid za bránou namazal puk bekhendem na hůl JOELA ERIKSSONA EKA, který ji rychle objel, a u pravé tyče po ledě zasunul puk do prázdné sítě! Minnesota vede 2:0.

08:38
    Jordan Greenway rychle objel bránu, u levé tyče se ale do zakončení bekhendem nakonec nedostal.

07:48
    Zach Parise se dostal na vrcholu levého kruhu ke střele, která skončila těsně nad bránou New Jersey.

07:27
    Devils napřáhli na bodu levého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, kterou Devan Dubnyk vkleče ukryl v náručí. Následuje komerční přestávka.
    06:07 Brad HUNT - 1:0

06:07
    BRAD HUNT u levé tyče krásně zamíchal s pukem a bekhendem ho dokázal dostat do sítě! Wild využili přesilovou hru a vedou nad New Jersey 1:0. Asistence: Ryan Suter a Mikael Granlund.

05:53
    Keith Kinkaid vyrazil střelu Wild od modré čáry a jeho spoluhráčům se poté podařilo kotouč vyhodit.

05:38
    Damon Severson byl vyloučen na dvě minuty za krosček a Wild si zahrají první přesilovou hru zápasu.

05:16
    Jordan Greenway na levém křídle vystřelil od hrazení a Keith Kinkaid puk vyrazil pravým ramenem mimo.

04:56
    Hokejisté New Jersey znovu vystřelili z pravého kruhu a jejich pokus tentokrát skončil nad bránou.

03:57
    Devils se dostali k další střele na bodu pravého kruhu pro vhazování a Jonas Brodin ji zablokoval.

02:37
    Drew Stafford míchal s pukem na levé straně útočného pásma, jenže Brad Hunt mu ho vypíchl.

01:31
    Pavel Zacha napřáhl na bodu pravého kruhu bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem, kterou Devan Dubnyk nadvakrát dokázal zastavit, a zmrazit puk.

00:59
    Ryan Suter vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela zápěstím minula bližší levou tyč brány.

00:29
    Wild vyrazili do prvního útoku na levém křídle, kde jejich akci zastavilo postavení mimo hru.

00:21
    Damon Severson se postaral na vrcholu pravého kruhu o první střelu zápasu, kterou zablokoval Jonas Brodin.

00:01

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Bitetto, Seeler, Pateryn, Hunt – Parise (A), Mikael Granlund, Coyle – Zucker, E. Staal (A), Greenway – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Kunin – Rau, Fehr. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – A. Greene (C), Severson, Butcher, Lovejoy, Müller, Gryba – Ma. Johansson, Hischier, Bratt – Wood, Zajac (A), Palmieri (A) – Agostino, Zacha, J. Anderson – Rooney, Stafford, Gabriel. Hlavní trenér: John Hynes.

Rozhodčí: Justin StPierre, Brad Meier. Čároví: Derek Amell, David Brisebois.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Předpokládané úvodní sestavy:

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Bitetto, Seeler, Pateryn, Hunt – Parise, Mikael Granlund, Coyle – Zucker, E. Staal, Greenway – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Kunin – Rau, Fehr.

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – A. Greene, Severson, Butcher, Lovejoy, Müller, Santini – Ma. Johansson, Hischier, Bratt – Lappin, Zajac, Palmieri – Agostino, Zacha, J. Anderson – Seney, Rooney, Stafford.

NEW JERSEY DEVILS

V bráně Devils by měl proti Minnesotě začít brankář Keith Kinkaid, který by si rád napravil reputaci po dvou porážkách v řadě. New Jersey nemá také bůh ví jakou formu, když vyhrálo pouze jedno z posledních šesti utkání a pouze tři z posledních dvanácti střetnutí.

MINNESOTA WILD

Wild se nachází v obrovském útlumu, když během posledních sedmi zápasů vyhráli pouze jednou a proti New Jersey se budou snažit ukončit sérii dvou porážek v řadě. Minnesota se bude muset obejít bez útočníků Victora Raska a Matta Hendrickse, kteří se oba zranili během středečního utkání proti Philadelphii. Obránce Brad Hunt bude hrát s jistotou na pozici útočníka.

Minnesota vyhrála pouze jeden z posledních sedmi zápasů a shodou okolností právě proti New Jersey, se kterým se střetne v sobotu v noci. Wild se naposledy potkali s Devils v sobotu 9. února a na jejich ledě slavili výhru 4:2. Dokáží svěřenci Bruce Boudreaua vyhrát i o týden později v domácí hale Xcel Energy Center?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Hunt (Suter, Mikael Granlund), 10. J. Eriksson Ek, 23. Seeler (Hunt, Rau), 28. Mikael Granlund (Spurgeon, Suter) – 21. Ma. Johansson, 39. Butcher (Hischier, Bratt), 49. Palmieri (Ma. Johansson, Bratt), 58. Lovejoy (Agostino, Zacha), 64. Hischier (Palmieri)

New Jersey Devils: Kinkaid (28. Schneider) – A. Greene (C), Severson, Butcher, Lovejoy, Müller, Gryba – Ma. Johansson, Hischier, Bratt – Wood, Zajac (A), Palmieri (A) – Agostino, Zacha, J. Anderson – Rooney, Stafford, Gabriel. Hlavní trenér: John Hynes.

Rozhodčí: Justin StPierre, Brad Meier. Čároví: Derek Amell, David Brisebois

Diváci: 19041