Buffalo – NY Rangers 2:6 (kon.) | Carolina – Edmonton 3:1 (kon.) | Minnesota – New Jersey 4:5 (po pr.)
Anaheim – Boston 0:3 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 4:5 (kon.) | Philadelphia – Detroit 6:5 (po pr.)

Radko Gudas (PHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:31
    Jakub Voráček (PHI) 1+0, 4 střely, čas na ledě 19:12 (21:52:52)

Hvězdy utkání

1. Nolan Patrick (PHI) 1+2
    2. Anthony Mantha (DET) 2+0
    3. Travis Konecny (PHI) 2+0

Dnešní utkání sledovalo 19 342 diváků.

Domácí sice nedokázali ve třetí části uhájit čtyřgólový náskok, v prodloužení ale přece jen zvítězili! Při hře ve třech hráčích na obou stranách se prosadil Travis Konecny, který překonal Jonathana Berniera. Hostující gólman inkasoval pouze tento gól poté, co ve třetí části vystřídal Jimmyho Howarda.

61:27 Travis KONECNY - 6:5

61:27
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers přišli o čtyřgólové vedení, nakonec ale přece jen vítězí! TRAVIS KONECNY si sjel před bránu pro vyražený kotouč, obkroužil klec a zasunul puk k odkryté tyčce! Jonathan Bernier už se natahoval marně. Asistence: Sean Couturier a Shayne Gostisbehere.

61:15
    Konecny chtěl zkusit střelu ze středu hřiště, jeho pokus však zablokoval bránící hráč.

60:40
    Jakub Voráček vybojoval puk, cesta do rychlého protiútoku se mu ale zavřela. Český útočník se proto vrátil a po předání puku střídá.

60:21
    Kotouč zatím kontroluje trojice hostujících hokejistů, která se příliš nikam nežene.

60:01

To byla skutečně šílená třetí třetina! Domácí hned v úvodu periody navýšili své vedení, když zaznamenali dvě branky krátce po sobě. Flyers tak vedli už o čtyři góly, přišla ale stíhací jízda Red Wings, kteří nakonec sedm vteřin před koncem vyrovnali. Utkání tak bude muset rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:53 Anthony MANTHA - 5:5

59:53
    Detroit právě vstřelil branku!
    Sedm vteřin před koncem je vyrovnáno! Tato stíhací jízda Red Wings byla opravdu neskutečná! Mike Green naznačil přímou ránu na bránu, vyslal ale střílenou přihrávku přímo na hokejku ANTHONYHO MANTHY a ten už usměrnil kotouč rovnou do bližšího rohu branky! Asistence: Mike Green a Niklas Kronwall.

59:44
    Teprve teď se Red Wings usazují v útočné zóně!

59:07
    Larkin díky své rychlosti získal pásmo, poté však přihrál nepřesně a domácí opět vyhazují.

58:43
    Sanheim zahrál znovu výborně a vyhodil puk alespoň za modrou čáru.

Filip Ardon

Branky a nahrávky: 5. Gostisbehere (Patrick, Laughton), 23. Konecny (Provorov, Couturier), 25. Laughton (Simmonds, Patrick), 41. Voráček (Lindblom), 42. Patrick (Simmonds, MacDonald), 62. Konecny (Couturier, Gostisbehere) – 15. Nyquist (Bertuzzi, Green), 43. Bertuzzi (D. Larkin), 44. Vanek, 49. Mantha (DeKeyser, Ehn), 60. Mantha (Green, Kronwall)

Philadelphia Flyers: Hart (McKenna) – Sanheim, Provorov, MacDonald, Gostisbehere, Gudas, Hägg – Konecny, Giroux (C), J. van Riemsdyk – Voráček, Couturier (A), Lindblom – Simmonds (A), Patrick, Laughton – Ju. Bailey, Varone, M. Raffl.
    Detroit Red Wings: Howard (42. J. Bernier) – Green, Kronwall (A), Jensen, DeKeyser, Daley, Ericsson – Nyquist, D. Larkin (A), Bertuzzi – Mantha, Glendening, Vanek – Athanasiou, Rasmussen, Helm – Ehn, J. de La Rose, Abdelkader (A).

Rozhodčí: Dwyer, Rehman – Barton, Suchánek

Diváci: 19 342