Slavia – Frýdek-M. 0:2 (kon.) | Prostějov – Ústí n/L 7:0 (kon.) | Motor ČB – Třebíč 3:2 (kon.)
Přerov – Litoměřice 3:1 (kon.) | Benátky n/J – Vsetín 1:2 (po pr.) | Havířov – Kadaň 4:2 (kon.)
Jihlava – Poruba 2011 2:1 (kon.)
AZ Havířov
4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
SK Trhači Kadaň
Sobota 16.02.2019, 17:30 • GASCONTROL Aréna, Havířov • Chance liga • 56. kolo

AZ Residomo Havířov – Havířov má za posledních 10 odehraných kol vyrovnanou bilanci 5 výher/5 proher. V 54. kole sice prohrál vysoko v Č. Budějovicích 9:2, ale tato prohra havířovské hokejisty nerozhodila. V následujícím 55. kole vyzvali na svém ledě Prostějov, proti kterému předvedli velmi dobrý výkon a po vítězství 5:2, tak vybojovali cenné 3 body. A jak pro havířovany dopadne tento duel? To se dozvíme již v sobotu večer.

Sestava AZetu v posledním utkání:

Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, F. Seman, Kotala – O. Procházka, R. Veselý, Pawliczek – Bambula, Pořízek, Gřeš – L. Bednář, Haas, Maruna.

Vzájemné zápasy obou celků v této sezóně:

11.kolo Havířov – Kadaň 3:5
    26.kolo Kadaň – Havířov 4:7
    41.kolo Kadaň – Havířov 0:5

SK Kadaň – Kadaň opět v tomto ročníku nezažívá povedenou sezónou. Momentální poslední místo a 28 bodů v tabulce potvrzuje špatné výkony. V posledním zápase, který odehráli na ledě Kladna se jim ale dařilo a ve 22. minutě dokonce vedli po brance LUKÁŠE POPELY nad Rytíři 2:1. Poté však převzali pomyslné žezlo nad zápasem kladenští, nakonec otočili utkání a vyhráli vysoko 8:2. Kadaň tak opět přišla o všechny body, připsala si další porážku v řadě a v tabulce zůstává na posledním místě s odstupem za Ústím. A jak dopadne pro kadaňský celek duel s havířovany? Nechme se překvapit.

Sestava SK Kadaň v posledním utkání:

Lukeš – Šefl, Novák, Hajič, Eliáš, Popela, Foltýn – Wágner, Kůs, Šulek – Maršoun, Rindoš, M. Zabloudil – Homer, Tupý, J. Svoboda – Z. Zabloudil.

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 56. kola CHANCE Ligy mezi AZ RESIDOMO Havířov a SK Trhači Kadaň. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně v 17:30.

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (Matoušek) – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, F. Seman (A), O. Procházka – Bambula, Pořízek, Kotala – Kurovský, R. Veselý, L. Bednář – Gřeš, Haas (A), Maruna (C) – Pawliczek.

SK Trhači Kadaň: Š. Lukeš (Pecháček) – Novák (A), Šefl, Eliáš, Hajič, Uřídil, Popela – J. Svoboda, Kůs (C), Wágner (A) – Zabloudil, Rindoš, Maršoun – Vašíček, Tupý, Homer – Zd Zabloudil.

Rozhodčí: V. Fiala, Dudek – Poruba, Rožánek.

Oba celky již vjíždí na hrací plochu. Utkání za malou chvíli započne.

00:01

00:14
    Domácí vyhrávají úvodní buly a zakládají první útok.

00:51
    Bambula se snažil obehrát Eliáše. Neuspěl však.

01:33
    Svoboda střílí, Bláha vyráží. Bude se vhazovat po pravé straně havířovského gólmana.

02:04
    Veselý svou se svou střelou neuspěl. Hra se přesouvá na opačnou stranu kluziště.

02:37
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Robin Staněk – 2+2 min, vysoká hůl).

02:54
    Domácí se osvobozují.

03:15
    Novák zakládá Kadaňský druhý přesilovkový útok.

03:45
    Domácí se opět osvobozují.

04:08
    Dudkovi sjel puk s čepele před Bláhovou brankou. Havířovský gólman však je pozorný a puk stihl skrýt pod svou lapačkou.

05:12
    Domácí dobře dokázali vyvést puk ze svého pásma a nahrávají si za Lukešovou brankou.

06:29
    Zakázané uvolnění hostí.

06:37

06:39
    Ofsajd domácích.

07:05
    Bednář dobře našel najíždějícícho Semana, ten však byl v ofsajdovém postavení.

07:57
    Maruna tečuje puk pouze do hrudi Lukeše.

08:28
    Gřeš svou další dobrou střelou prověřuje Lukeše.

09:22
    Hra se často vrací do středního pásma.

09:59
    Přihrávka Kurovského nenašla adresáta.

11:11
    Střela Maruny od modré končí na Lukešovu betonu.

11:33
    Dobrá střela Staňka končí v Lukešově lapačce.

11:48
    Další Staňkov střela trefila Lukeše do masky. Hra pokračuje dál.

12:48
    Druhá havířovská formace teď sevřela kadaňské hokejisty v jejich obranném pásmu.

13:28
    Havířov právě vstřelil branku!
    A máme tady první havířovskou branku, kterou po pěkné akci zakončoval ještě ještě hezčí střelou TOMÁŠ GŘEŠ. Asistence: Alex Rašner, Marek Haas.
    13:28 Tomáš GŘEŠ - 1:0

14:11
    Icing hostí.

14:24
    Kotala se střelou z mrtvého úhlu opět prověřuje Lukeše.

15:09
    Kotala z mezikruží trefuje Lukešovu lapačku.

15:45
    Puk se od Bednáře odráží do hlediště.

16:18
    Gřeš v úniku našel v protiútoku 2 na 1 najíždějícího Marunu. Ten trefuje pouze Lukešův beton.

18:16
    Tempo hry v posledních minutách upadá. Domácí drží puk za svou brankou a střídají.

18:54

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:42
    Seman z těsné blízkosti míjí branku.

20:00

První třetina přinesla několik nebezpečných akcí na obou stranách. Gólovou radost však prožili jen domácí, kteří ve 14. minutě hry vstřelili svou první branku v utkání zásluhou TOMÁŠE GŘEŠE. Ve druhé třetině tedy opět nebude o pěkné akce nouze, tak určitě zůstaňte s námi a sledujte náš onlajn přenos.

Druhá třetina začne cca v 18:19.

Hráči již vjíždí na ledovou plochu. Druhá třetina za malou chvíli vypukne.

20:01

20:25
    Seman nahazuje puk do rohu.

20:49
    Tak to je ledová sprcha pro Kadaň. Po pouhých 49 vteřinách druhé třetiny se prosazuje ALEX RAŠNER. Asistence: Ondřej Procházka, Filip Seman.
    20:49 Alex RAŠNER - 2:0

21:23
    Zakázané uvolnění domácích.

21:34
    Kurovského střelu stráží Zabloudil do rohu.

22:19
    Kadaň si teď vytvořila menší tlak, ten však Havířov ustál.

23:44
    Staněk prověřuje Lukeše. Ten puk chytá.

24:21
    Matai dobře našel Chrobočka na modré čáře. Jeho střela končí opět v Lukešově lapačce.

25:42
    Gřeš míří mimo.

26:03
    Staněk hledal před brankou Rehuše. Přihrávku ale havířovský útočník nezachytil.

26:48
    Havířovští se usadili v pásmu Kadaně a drží kadaňské hráče pod tlakem.

28:22
    Kadaňi se nedaří vyhodit puk.

28:52
    Po dlouhé době vidíme také střelu Kadaně. Ta končí sražena v ochranné síti. Bude se vhazovat.

29:26
    Dudkovu střelu vyráží Lukeš betonem do rohu.

30:17
    Další střela domácích. Z dobré pozice mířil na branku Bambula. Lukeš hokejkou vyráží puk ochranné sítě.

32:33
    Kurovský trefuje břevno Lukešovy branky.

33:13
    Po samostatném úniku se prosazuje BRANISLAV REHUŠ. Asistence: Filip Seman.
    33:13 Branislav REHUŠ - 3:0

33:54
    Kotala z těsné blízkosti trefuje pouze Lukešovu hruď.

34:18
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Nenápadná akce Kadaně končí brankou a hosté snižují náskok domácích na dvě branky. Branku vstřelil MATĚJ ZABLOUDIL. Asistence: Petr Maršoun, Daniel Novák.
    34:18 Matěj ZABLOUDIL - 3:1

35:24

35:53
    Zabloudil projel celým pásmem domácích a chystal se zakončovat. Puk mu však na poslední chvílí sjel z hole a končí v rohu.

36:42
    Střela Rehuše končí sražena v rohu.

37:43
    Staněk hledal svou střelou někoho před brankou. Nakonec však tato rána došla až na Lukeše a ten ji vyráží.

38:31
    A hosté se dotahují na domácí. Ti už mají jen jednobrankový náskok. Druhou branku Kadaně vstřelil FRANTIŠEK WÁGNER. Asistence: Jan Svoboda, Karel Šefl.
    38:31 František WÁGNER - 3:2

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli hned 4 situace, které skončili brankou. Nejprve se prosadili dvakrát domácí, kteří zvýšili náskok na 3 branky. To však hosty nezaskočilo a do konce druhé třetiny dokázali vsítit dvě branky a snížili tak náskok domácích na jednu jedinou branku. Ve třetí třetině tak uvidíme jistě velmi zajímavý hokej, protože domácí budou chtít potvrdit výhru a Kadaň bude chtít tento duel otočit.

Třetí třetina začne cca v 19:09.

40:01

41:25
    Kadaň se usazuje v pásmu domácích.

41:41
    Gřeš z těsné blízkosti trefuje vyrážečku.

42:51
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Daniel Kurovský – 2 min., příliš mnoho hráčů).

43:18

44:24
    Gřeš jel úplně sám na Lukeše. Ten ho však vychytal.

44:51

45:31
    Maruna střílí. Lukeš vyráží puk do rohu.

46:03
    A havířované opět odskakují na dvoubrankový náskok. Branku vsítil RADEK VESELÝ. Asistence: Daniel Kurovský.
    46:03 Radek VESELÝ - 4:2

47:21
    Haasova střela se otřela o boční síťku Lukešovy branky.

48:39
    Bednář dobře obehrál 2 kadaňské obránce. Puk mu však na poslední chvíli sjel z hole.