Slavia – Frýdek-M. 0:2 (kon.) | Prostějov – Ústí n/L 7:0 (kon.) | Motor ČB – Třebíč 3:2 (kon.)
Přerov – Litoměřice 3:1 (kon.) | Benátky n/J – Vsetín 1:2 (po pr.) | Havířov – Kadaň 4:2 (kon.)
Jihlava – Poruba 2011 2:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 16.02.2019, 17:00 • MEO Aréna, Přerov. • Chance liga • 56. kolo

Z velmi důležitého zápasu v boji o play-off bere Přerov všechny tři body. Litoměřice v MEO Aréně jednoznačně doplatily na častá vyloučení, Zubři totiž všechny tři góly zaznamenali v přesilovkách. Z Přerova přeji hezký zbytek sobotního večera! (19:26:04)

59:40
    Zubři drží kotouč na svých holí, o jejich vítězství je rozhodnuto.

59:02
    Další faul Litoměřic, a tak Přerov bude v závěru hrát dokonce v pěti proti třem. Zbořilovu ránu náhradní brankář Michajlov vyrazil.

58:52
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Přemysl Svoboda – 2 min., podrážení).

58:05
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Zubři už nikam nespěchají a drží si svůj náskok.

56:55
    Brankář Král opouští scénu s trestem na 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Přerov tak bude závěr zápasu hrát v přesilovce.

56:55
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Tomáš Král – 5 min., zásah do hlavy nebo krku).

56:55
    Brankáři Královi teď ujely nervy, protože Davídka po šanci naprosto nesmyslně trefil vyrážečkou do hlavy, za což bude následovat trest.

56:24
    Doležal se dostal do šance po křídle, Král však jeho střelecký pokus vyrazil.
    54:42 Jakub NAVRÁTIL - 3:1

54:42
    Přerov právě vstřelil branku!
    Ale vteřinu před vypršením přesilovky se Zubři přece jen prosazují! Pšurný našel dobře postaveného JAKUBA NAVRÁTILA, který svoji střelu namířil přesně k pravé tyčce Královy brány. Pět minut před koncem tak Přerov vede o dva góly. Asistence: Roman Pšurný, Robert Černý.

54:18
    Novotný a Navrátil to zkoušeli z dobré palebné pozice, ani jedna rána však nebyla přesná.

53:10
    Přerov má k dispozici další přesilovku. Po Malinově střele nikdo z domácích hráčů nečíhal na dorážce, soupeř se tak zmocnil puku a vyhodil.

52:49
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., hrubost).

52:20
    Davídek unikl po pravém křídle, ale přestože už byl hodně z úhlu, ještě nepříjemně zakončil.

51:25
    Korkiakoski zkoušel po stahovačce zakončil, ale Klimeš kotouč vyrazil. Po chvilce Zubři vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

50:04
    Hejcman v posledních vteřinách přesilovky prošel do útočného pásma, jeho střelu Král vyrazil maskou na ochrannou síť.

49:22
    Litoměřice se na chvíli osvobodily, ale Přerov znovu rychle zaútočil. Hejcman přihrál na Matouše Kratochvila, jehož střelu Král zneškodnil.

48:19
    Pšurný dlouho míchal s kotoučem až poté přihrál před bránu na Doležala, který ale z první zamířil příliš vysoko.

48:05
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Dominik Sklenář – 2 min., příliš mnoho hráčů).

47:51
    Smetana se pokoušel vyhodit puk, ale Zbořil jej na modré čáře ještě dojel a ohrozil Krále střelou.

47:18
    Černého přihrávka na Navrátila byla nepřesná, kotouč se dostal mimo hrací plochu.

46:45
    Více než minutu hráli Zubři ve výhodě. Ščegolkov už usedl na trestnou lavici a začne tak přerovská přesilovka.

46:45
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Vadim Ščegolkov – 2 min., podrážení).

45:34
    Přerov hraje v ponechané výhodě, bude se znovu vylučovat. Černého střela minula branku a kotouč se dostal až zpátky před Klimeše.

45:20
    Svoboda se dostal ke střele, které však scházela větší razance. Klimeš tak bez potíží zasáhl lapačkou.

44:51
    Zubři přesilovou hru nevyužili, Litoměřice už znovu hrají v plném počtu.

44:37
    Po Palově ráně od modré se Sikora snažil dorážet, ale kotouč skončil někde po tělem brankáře Krále. Následně vznikla menší šarvátka, která se ale zřejmě obejde bez trestu.

43:49
    Klejna vyhodil puk přes všechny čáry a čtveřice hráčů Litoměřic jede okamžitě střídat.

43:02
    Pšurný se dostal s pukem do útočného pásma, ale rychlou akci přerovského týmu zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:46
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Markus Korkiakoski – 2 min., nedovolené bránění).

42:46
    Při Strejčkově střele útočník Korkiakoski najel do Klimeše, takže se bude vylučovat.

41:40
    MEO Aréna už se radovala ze třetího gólu Zubrů, ale Goiš trefil pouze síť z boční strany.

40:50
    Voženílek se dostával do šance, ale Zbořil mu před bránou vypíchl puk.

40:01

Zkraje druhé třetiny se Přerov dostal do vedení o dva góly, ale Litoměřicím se podařilo snížit. Další průběh prostředního dějství nabídl hodně ostrou bitvu, takže se rozhodně máme ještě na co těšit. Třetí třetina začne asi v 18:43.

40:00

39:45
    V posledních vteřinách se ještě do útočného pásma dostal Moučka, Královu svatyni však minul.

38:47
    Znovu rozmíška před bránou Klimeše, kterou od modré čáry ohrozil Smetana. Přerovský gólman opět od soupeře schytal několik seker. Vylučovat se ale tentokrát nebude.

37:50
    Malina neudržel puk v útočném pásmu, ale Litoměřice možností jít do rychlého protiútoku pohrdli.

36:11
    Matouš Kratochvil přihrál mezi kruhy na Hejcmana, který vyslal proti Královi ostrou pumelici. Ta však stav 2:1 nezměnila.

35:40
    Hraje se teď nahoru – dolů. Pronikajícího Svobodu velmi dobře odzbrojil obránce Zbořil.

34:11
    Také Černý to zkoušel skrytě přes obránce, opět však byl Král pozorný, tentokrát schoval kotouč do lapačky.

33:38
    Weinhold dobře střílel přes clonícího obránce, ale Král si kotouč našel a vyrazil jej do rohu.

32:56
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Zbořil – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Filip Jirásek – 2 min., sekání).

32:56
    Hra se nám řádně přiostřuje. Jirásek při neúspěšném zakončení akce sekl Klimeše do lapačky, což se domácím pochopitelně vůbec nelíbilo. Bude se vylučovat.

32:04
    Teď jsou už zase v útočném pásmu Zubři. Hejcmanovu teč po Goišově střele si však brankář Král pohlídal.

29:40
    Korkiakioski z pravé strany nahazoval kotouč, který těsně před Klimešem tečoval Kadlec. Dobrá příležitost ale byla bez gólového efektu.

29:08
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Zbořil – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Dominik Sklenář – 2 min., držení hole).

28:50
    Zubři si teď koledují, Litoměřice po snížení na 2:1 výrazně ožily.
    27:04 Martin KADLEC - 2:1

27:04
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Stadion ze sporné situace snižuje. Hosté se dostali do úniku dvou na jednoho, při kterém byl jeden z hráčů podražen, ale puk se dostal na hůl MARTINA KADLECE, který dokázal zakončit. Přerovští reklamovali přihrávku rukou, ale gól platí. Asistence: Markus Korkiakoski, Ondřej Smetana.

26:12
    Tutovka i na druhé straně! Matouš Kratochvil posunul puk na osu na Goiše, který ale v souboji tváří v tvář s Králem neuspěl.

25:38
    Jirásek nahrával na Jaroslava Dvořáka, který byl ve výborném postavení mezi kruhy. Klimeš si však povyjel z brány a puk skvěle vyrazil. MEO Aréna jeho zákrok ocenila velkým potleskem.

24:03
    Přerovští jeli ve třech na jednoho. Zbořil zkusil zakončovat sám, ale trefil pouze betony brankáře Krále!

23:40
    Hosté se snaží o odpověď, ale Zubři jsou při chuti a dobře brání.
    21:50 Tomáš SÝKORA - 2:0

21:50
    Zubři se podruhé prosazují v přesilovce a navyšují náskok na 2:0! Pala nabil TOMÁŠI SÝKOROVI na pravý kruh a přerovský kapitán přesnou ranou bez přípravy prostřelil Krále. Asistence: Radomír Pala, Marek Sikora.

21:10
    Sýkora přihrával na modrou čáru na Palu, kotouč však vypíchl Voženílek.

20:33
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., podrážení).

20:01

20:00
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Aleš Pavlas – 2 min., hrubost).

Po první třetině je na tom o gól lépe Přerov, který využil své počáteční velké převahy a udeřil z přesilovky. Litoměřice také měly několik nebezpečných šancí, ale překonat Kimeše se jim nepodařilo. Druhá třetina začne asi v 17:49.

20:00

19:25
    Už běží poslední minuta první třetiny. Král trochu vyjel z brány, aby mohl rozehrát puk před dojíždějícím Davídkem.

18:28
    Pšurný si najel do útočného pásma a vystrašil Krále hodně nepříjemnou střelou. Litoměřický gólman však byl úspěšný, stejně jako o pár vteřin později na druhé straně Klimeš proti Korkiakoskimu.

17:14
    Strejčkovu ránu od modré zblokoval Weinhold. Vhazuje se v útočném pásmu Litoměřic.

16:51
    Až teď je hra přerušená, protože kotouč se dotkl ochranné sítě nad bránou Klimeše.

16:35
    Hraje se teď hodně dlouho bez přerušení, avšak bez větších šancí.

14:38
    Klejna našel dobře postaveného Dvořáka, ale Klimeš znovu úspěšně zasahuje.

13:32
    Také Litoměřice měly dobré šance. Jánský po návratu z trestné lavice a hned po něm i Strejček trefili však pouze beton brankáře Klimeše.

12:10
    Doležal mohl navýšit náskok Zubrů! Dostal ideální přihrávku od Hejcmana, jenže Král dokázal kotouč vyrazit.

11:30
    Krátce se hraje ve čtyřech, za malou chvíli už ale začne zkrácená přerovská přesilovka. Zubrům se teď nepodařil útoku, a tak Malina musí rozehrát znovu.

11:16
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Peter Jánský – 2 min., faul kolenem).

09:51
    Střelu Korkiakoskiho se snažil tečoval Ščegolkov, brankář Klimeš však byl připravený a kotouč vyrazil do rohu.

09:40
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Darek Hejcman – 2 min., hákování).

09:23
    Davídek zavezl puk do útočného pásma a vybídl ke střele Sýkoru. Jeho rána však byla zblokovaná a puk skončil na ochranné síti.

08:16
    Doležal najížděl před bránu z levé strany, jeho ránu Král vytěsnil ramenem.

07:40
    Hostům se zatím nedaří více se udržet v útočném pásmu, Přerov velmi dobře brání.

06:48
    Ščegolkov se tlačil před Klimeše, ten si však zakončení litoměřického forvarda pohlídal. Následuje komerční přestávka.
    06:17 Radomír PALA - 1:0

06:17
    Zubři zaslouženě z přesilovky otevírají skóre zápasu. RADOMÍR PALA nahodil kotouč od modré čáry, který přes clonící hráče zapadl k pravé tyči Královy brány. Litoměřický gólman toho moc neviděl. Asistence: Marek Sikora.

05:56
    Pokračuje klasická početní převaha, vhazuje se v útočném pásmu Zubrů.

05:41
    Zubři hrají krátkou přesilovku v pěti proti třem. Novotného ránu ukryl brankář Král do své lapačky.

05:17
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Vojtěch Kropáček – 2 min., hákování).

05:17
    Také Weinhold měl dobrou šanci, trefil ale jen u pravé tyče stojícího protihráče.

04:30
    Úplně volný Davídek dostal od Sýkory zpoza brány krásnou přihrávku, těsně však minul bránu!

03:51
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Kadlec – 2 min., hákování).

03:40
    Až teď se Stadion do stal do šance, Ščegolkov však od modré čáry minul bránu.

02:58
    Litoměřice se zatím k ohrožení Klimešovy klece nedostaly. Hra je teď přerušená, protože ve středním pásmu do sebe narazili přerovští útočníci Navrátil a Doležal.

01:37
    Hejcman šikovně tečoval Malinovu střelu, avšak pouze do brankáře Krále.

00:53
    Pala střílel od modré čáry, jeden z litoměřických hráčů však kotouč ztečoval mimo. Zubři jsou od začátku hodně aktivní.

00:12
    Domácí vyhráli úvodní buly, ale v útočném pásmu se dlouho neudrželi.

00:01

Hezkou sobotu z přerovské MEO Arény, kde už je všechno připraveno na začátek utkání 56. kola Chance ligy mezi Zubry a Litoměřicemi. Oba týmy už jsou na ledové ploše.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – M. Novotný, R. Černý, Pala, Zbořil, Malina, Weinhold – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, T. Sýkora, Davídek – Goiš, Hejcman, M. Kratochvíl – F. Dvořák, Moučka, Š. Kratochvíl – Tomi.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Dluhoš, Smetana, Strejček, Jebavý, Klejna – Ščegolkov, Korkiakoski, M. Kadlec – Voženílek, D. Merta, Jánský – J. Dvořák, Svoboda, Průžek – Sklenář, Kropáček, Jirásek.

Rozhodčí: Wagner, Doležal – Otáhal, Zídek.

Vzájemné zápasy
    41. kolo, 5. 10. 2018: Litoměřice – Přerov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
    11. kolo, 6. 10. 2018: Litoměřice – Přerov 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)
    26. kolo, 21. 11. 2018: Přerov – Litoměřice 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Přerovu patří se ziskem 86 bodů pátá příčka pořadí druhé nejvyšší české soutěže. Stejně jako Litoměřice i výběr trenérů Vladimíra Kočary a Jiřího Sklenáře vykazuje pozitivní rozdíl ve skóre, když se gólově prosadil ve 143 případech a inkasoval při 123 situacích. Hanáci mají momentálně nejlepší pozici ze všech mužstev, která ještě nemají účast v play-off jistou. Od dvojice Havířov – Litoměřice je dělí pouze bod, zato od osmého Prostějov hned čtyři body. Zubři v polovině února poprvé vyjeli do akce ve středu, kdy podlehli Třebíči na její půdě 1:2 po prodloužení.

Litoměřice se s 85 body nacházejí na sedmém místě tabulky Chance ligy. Skóre mají svěřenci koučů Davida Bruka a Daniela Tvrzníka pozitivní, když 164 branek vsítili a 149 jich inkasovali. Za šestým Havířovem zaostává Stadion pouze o skóre, na pátý Přerov mu chybí jediný bod. V tomto týdnu sehrál tým z Ústeckého kraje tři zápasy, v pondělí nestačil na lídra z Jihlavy na Vysočině 2:5, ve středu gólem ze samotného závěru doma zdolal Slavii Praha 4:3 a ve čtvrtek v dohrávce 22. kola padl na ledě Vsetína 0:2. První branku dostali Litoměřičtí už po patnácti sekundách od úvodního buly, druhou až při hře bez gólmana na samém sklonku řádné hrací doby.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 7. Pala (Sikora), 22. T. Sýkora (Pala, Sikora), 55. Navrátil (Pšurný, R. Černý) – 28. M. Kadlec (Korkiakoski, Smetana)

Rozhodčí: Wagner, Doležal – Otáhal, Zídek