Hoffenheim – Hannover 3:0 (kon.) | Schalke – Freiburg 0:0 (kon.) | Stuttgart – RB Lipsko 1:3 (kon.)
Wolfsburg – Mohuč 3:0 (kon.) | Hertha – W. Brémy 1:1 (kon.)
VfB Stuttgart
1:3 (1:1)
RB Lipsko
Sobota 16.02.2019, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Německá Bundesliga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Ve 22. kole německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy VfB Stuttgart a RB Lipsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září minulého roku na půdě Lipska, která vyhrálo bezpečně 2:0. Dnes se ovšem bude válčit v Mercedes-Benz Aréně ve Stuttgartu. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Felix Zwayer a jeho asistenti Thorsten Schiffner a Rafael Foltyn. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.

Stuttgart je momentálně na šestnáctém místě s patnácti body a skóre 17:47. V posledním zápase zavítal do Dusseldorfu, kde ovšem po poločase prohrával 1:0 a nakonec před 40 211 diváky odjel s prohrou 0:3. Nejlepším střelcem je s pěti góly Gómez.
    Lipsko bude ještě bojovat o udržení se v TOP 4 a zajištění si skupinové fáze Ligy mistrů. Momentálně se mu to daří a je právě na čtvrté pozici s třiceti osmi body a skóre 38:18. Naposled na své půdě přivítal pátý Frankfurt, ovšem 38 330 diváků vidělo pouze remízu 0:0. Nejlepším střelcem je s jedenácti góly Werner.

VfB Stuttgart: Zieler – Beck, Kabak, Kempf, Emiliano Insúa – Ascacibar, Pavard – Esswein, G. Castro, Zuber – Mario Gómez (C).
    Náhradníci: Grahl – Badstuber, Didavi, Gentner, Donis, Sosa, Thommy.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Konaté, Orban (C), Halstenberg – Adams, Demme – Sabitzer, Forsberg – Y. Poulsen, Werner.
    Náhradníci: Mvogo – Augustin, Cunha, Ilsanker, Mukiele, Saracchi, Bruma.

Rozhodčí: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Rafael Foltyn.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Domácí poslali nebezpečný centr do vápna, kde se snažil hlavou zakončit Gómez, ale míč minul.

3
    Opět je to Stuttgart, který má míč na své polovině a snaží se něco vymyslet po pravé straně.

4
    Ovšem tam přišla chyba a dopředu se vydal Emil Forsberg, který ale neposlal příliš dobrou přihrávku dovnitř vápna domácího celku.

5
    Timo Werner vybojoval autové vhazování na polovině domácího mužstva a Lipsko tak může něco vymyslet.

6
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Fantastický start hostů do tohoto utkání, jelikož po šesti minutách vedou 1:0! Po autovém vhazování se po krásných přihrávkách dostal k míči Werner a z levé strany poslal balón do vápna, kde se k němu dostal YUSSUF POULSEN a bez problémů zakončil z bezprostřední blízkosti do prázdné svatyně. Asistence: Timo Werner.
    6. Yussuf POULSEN - 0:1

7
    Stuttgart to nyní zkoušel po levé straně, ale tam mu v tom zabránila obrana Lipska.

8
    Nakonec ale domácí celek přece jenom zůstane u míče, jelikož se Diego Demme dopustil nedovoleného zákroku.

9
    Útok Stuttgartu nic velkého nepřinesl, jelikož míč skončil jen vedle hostující brány a Péter Gulácsi tak bude mít odkop od své brány.

11
    Příliš dlouhá přihrávka, která mířila na Yussufa Poulsena skončila jen v zámezí vedle domácí brány.

12
    Stuttgart si nyní hraje s míčem po celé hrací ploše a nepůjčuje ho soupeři, který vlétl do tohoto utkání skvěle.

13
    Steven Zuber se posléze snažil odcentrovat z levé strany, ale míč letěl pouze do rukou připraveného Gulácsiho.
    13. Willi Orban (RBL)

14
    Tohle bylo hodně na hraně a rozhodčí se jde podívat na video! Willi Orban totiž v souboji s Gómezem zahrál rukou!

15
    Byla nařízena penalta pro Stuttgart. Po přezkoumání videa je to nakonec opravdu pokutový kop domácích a velká šance na srovnání!
    15. Rozhodčí Felix Zwayer ukázal po zhlédnutí videa na penaltový puntík.

16
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    A je srovnáno na 1:1! K pokutovému kopu se postavil STEVEN ZUBER, který svou střelu umístil razantně a precizně k levé tyči, kde sice šel také brankář Péter Gulácsi, ale na tuto dělovku neměl nárok.
    16. Steven ZUBER - 1:1

17
    Hosté se provinili faulem ve středu hrací plochy a u balónu tak bude opět domácí Stuttgart.

18
    Willi Orban dostal naloženo od Alexandra Essweina a rozhodčí odpískal nedovolený zákrok.

19
    Ibrahima Konaté si parádním obranným zákrokem poradil s domácím útočníkem a Lipsko tak může postupovat směrem dopředu.

20
    Po atraktivních soubojích ve středu hřiště si Lipsko vytvořilo šanci, ve které ale pálil Timo Werner pouze vedle levé tyče.

21
    Hosté jsou opět u balónu a chtějí se dostat zpět do vedení.

22
    Moc nechápu čemu se nyní Gonzalo Castro divil, jelikož šel kolíky napřed a může být rád, že za tento faul uviděl pouze žlutou kartu.

23
    Ovšem následná standardní situace Lipska nepřinesla nic většího a Tyler Adams se navíc provinil faulem.

24
    Diego Demme dostal pravděpodobně za nějaký faul v průběhu hry žlutou kartu, jelikož mu jí rozhodčí ukázal, až když se míč dostal mimo hrací plcohu.

25
    Momentálně je hra velmi vyrovnaná a ani jedno mužstvo nemá nějakou větší převahu.

26
    Gulácsi lehce zariskoval, když s odkopem po přihrávce čekal a málem trefil skákajícího útočníka domácího týmu.

28
    Přihrávka domácích skončila na pravé straně pouze v zámezí a Lipsko tak získalo autové vhazování.

29
    Andreas Beck dohrál Wernera u lajny, ale hlavní rozhodčí mu zatím kartu žluté barvy neukázal.

30
    První půl hodina hry je u svého konce a stav je stále srovnán 1:1.

31
    Marcel Halstenberg šel po souboji s Essweinem k zemi a sudí opět foukl do píšťalky na znamení faulu.

32
    Emil Forsberg sice poslal centr do vápna z pravé strany, ale ten nic velkého nepřinesl a šestnáctkou pouze proletěl na druhou stranu.

33
    Timo Werner se ocitl pouze v ofsajdovém postavení a ani tento útok Lipska nic nepřinesl. Poslední minuty je ovšem hostující mužstvo lepší a dravější směrem dopředu.

34
    Obrana Lipska sice dokázala odhlavičkovat centr z pravé strany, ale nedostala míč do bezpečí a u něj tak zůstává domácí mužstvo.

35
    Na hrací ploše se dost přiostřilo a tentokrát to Marcel Halstenberg vrátil Essweinovi, který před malou chvíli dohrál Wernera.

36
    Tentokrát už to ale hostující hráč přehnal a po dalším tvrdém souboji se ozvala píšťalka sudího Felixe Zwayera.

37
    Nyní vidíme spíše faulovanou, než pohledný fotbal. Mario Gómez v souboji s Willi Orbanem šel k zemi a rozhodčí pískl nedovolený zákrok hostujícího kapitána.

39
    Lipsko se snažilo dostat po pravé straně, ale centr zblokoval Marc-Oliver Kempf a následuje tak autové vhazování pro hosty.

40
    Hostující mužstvo svírá soupeře a drží jej pod tlakem, ale samo se nemůže dostat do nějaké šance.

41
    Santiago Ascacibar poslal skluzem Forsberga k zemi a jednalo se tak o další faul.

42
    A opět nedovolený zákrok domácích. Andreas Beck za žádnou cenu nenechal přes sebe projít Wernera a rozhodčí Felix Zwayer je zatím hodně shovívavý, jelikož ani tentokrát nevytáhl žlutou kartu.

43
    Následný volný kop Lipska nepřinesl nic vzrušujícího a míč skončil pohodlně v moci gólmana Ron-Roberta Zielera.

45
    Stuttgart se dostal centrem do vápna soupeře, ale ten odhlavičkoval hostující obránce.

45+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45+2
    Ibrahima Konaté poslal Essweina k zemi a i když se hodně diví, tak rozhodčí své rozhodnutí nezmění.

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je u konce a stav je zatím srovnán 1:1. Do utkání vstoupilo Lipsko naprosto skvěle, jelikož se po šesti minutách prosadil Poulsen, který po přihrávce Wernera neměl moc práce uklidit míč do prázdné brány. V 16. minutě se ovšem hostující obránce dopustil ruky a po zhlédnutí videa nařídil rozhodčí pokutový kop. Ten si vzal na starost Zuber a precizní střelou k levé tyči srovnal. Následně jsme se už žádné větší šance nedočkali a ve druhé polovině poločasu byla k vidění spíše faulovaná, než fotbal.

Druhý poločas začne přibližně v 16:34.

46

47
    Emil Forsberg si skvěle udělal místo pro střelu, ale jeho následné zakončení z dvaceti metrů letělo do míst, kde byl včas připraven Ron-Robert Zieler.

48
    Lipsko je od začátku druhé půle velmi aktivní, ale nyní Benjamin Pavard předvedl skvělý obranný zákrok, když nenechal vystřelit Wernera.

49
    S následným rohem si domácí obrana poradila bez problémů.

51
    Hostující mužstvo nyní získalo rohový kop, když byl centr zblokován do zámezí.

52
    Po rohu se sice Stuttgart dostal do rychlého protiútoku, ale domácí útočník neprošel přes Lukase Klostermanna.

53
    Hra se nyní uklidnila, jelikož se hostující hráč dopustil faulu a u balónu tak bude Stuttgart, který by bod z dnešního zápasu bral všemi deseti.

55
    Lipsko se stále snaží něco vymyslet na polovině soupeře, ale Werner se nedostal přes obránce Stuttgartu.

57
    Steven Zuber byl tentokrát zfaulován na polovině Lipska a Stuttgart má k dispozici volný kop z levé strany.

58
    Centr sice letěl do vápna, ale tam jej odhlavičkovala obrana Lipska.

59
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Bruma.

60
    Hodina hry je u konce a stav je i nadále srovnán na 1:1. Nyní ovšem Lipsko získalo rohový kop z pravé strany.

61
    Míč si bere Marcel Halstenberg, tak uvidíme, zda padne branka, či nikoliv.

62
    Ne, domácí obrana si poradila i s tímto centrem do vápna a dostala balón do bezpečí ze svého vápna.

63
    Lipsko ale posléze opět svírá svého soupeře a chce rozhodnout tento zápas ve svůj prospěch.

64
    První obrovská šance ve druhém poločase nekončí gólem! Stuttgart se dostal po levé straně do vápna, kde se snažil zakončit Gómez, ovšem ten v pádu ještě posunul balón na Santiaga Ascacibara, jenž vypálil k levé tyči, ale Péter Gulácsi se zaskvěl parádním zákrokem!
    64. Gulácsi vytáhl skvělý zákrok proti střele Ascacibara.

65
    Posléze se dopředu dostalo Lipsko, které vybojovalo volný kop.

66
    Další faul domácích a Lipsko získalo přímý kop z naprosto excelentní pozice!

68
    Dámy a pánové takhle se pálí z přímého kopu! Ke standardní situaci se postavil MARCEL SABITZER, který naprosto fantastickou střelou přes zeď k levé tyči posílá Lipsko do vedení a stav je tak 2:1 pro hosty!
    68. Marcel SABITZER - 1:2

69
    Stuttgart bude chtít rychle odpovědět a pomoct jim k tomu může volný kop z levé strany.

70
    Domácí se posléze sice dostali do šestnáctky soupeře, kde se snažil zakončit Gómez, ale k míči se nedostal.

72
    Domácí útočník se rychlostně nedostal přes obránce Lipska, který tak ukázal skvělou fyzickou přípravu.

73
    Opět je u míče domácí mužstvo, které pomalu obléhá šestnáctkou Lipska, ale nemůže se dostat dovnitř.

74
    Hosté odskakují do dvoubrankového vedení! Adams se parádně dostal přes obránce ve středu hrací plochy a v pravou chvíli vyslal YUSSUFA POULSENA, který se dostal tělem před obránce a následně zakončil k pravé tyči. Asistence: Adams.
    74. Yussuf POULSEN - 1:3

74
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Daniel Didavi.

75
    Opět je u balónu hostující celek, který získal autové vhazování na polovině soupeře.

77
    Stuttgart třetí obdržená branka položila na lopatky a byl by zázrak, kdyby dnes neodjelo Lipsko se třemi body.

78
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Stefan Ilsanker.

80
    Zbývá posledních deset minut. Domácí mužstvo sice drží míč, ale pouze na své polovině.

80
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Andreas Beck, přichází Anastasios Donis.

81
    Domácí sice získali rohový kop z pravé strany, ale s tím si obrana Lipska snadno poradila.

82
    Centr domácích skončil pouze v zámezí za hostující bránou. Tempo hry se nyní hodně zpomalilo a Lipsko se už soustředí především na defenzivní činnost.

84
    Málem z dnešního zápasu ještě bylo drama, jelikož se Mario Gómez dokázal dostat přes obránce a zakončit k pravé tyči, ovšem nacházel se jen v ofsajdovém postavení a gól tak neplatí!
    84. Gómezova branka z ofsajdu.

85
    Hosté se nyní dostali do vápna soupeře, kde se ale dopustili pouze faulu.

86
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Emiliano Insúa, přichází Borna Sosa.

87
    Nyní se pro změnu ocitl v ofsajdu Anastasios Donis a Stuttgart se nedaří něco vymyslet v rámci pravidel.

88
    Steven Zuber se sice diví, ale rozhodnutí sudího nezmění a Lipsko tak bude po faulu domácího hráče u míče.

89
    Další faul domácích na polovině soupeře.

90
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Matheus Cunha.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90+1
    Opět se snažil Mario Gómez dostat k míči uvnitř vápna, ale obraně Lipska se ho podařilo odkopnout.

90+2
    Stuttgart nyní ještě získal rohový kop z levé strany, o který se postará Borna Sosa.

90+2
    Následně se sice domácí hráč dostal do zakončení hlavou, ale přestřelil.

90+3
    Poslední šance domácích na vstřelení gólu, jelikož získali další rohový kop, ovšem tentokráte z pravé strany.

90+3
    Hosté si ale poradili i s tímto centrem a je konec.

90+3

Je konec! Lipsko dnes vyhrálo na půdě Stuttgartu 3:1 a odváží si tak všechny tři body.
    Začátek druhé půle dlouho nic nenabízel a hru tak rozhýbala, až rána Ascacibara v 64. minutě, kdy ale předvedl Gulácsi parádní zákrok. O čtyři minuty později si vzal exekuci přímého kopu na starost Sabitzer a parádní střelou přes zeď k tyči poslal hosty do vedení. V 74. minutě se navíc dostal Poulsen do velké šance, se kterou sis poradil, kdy míč uklidil k pravé tyči. V 84. minutě mohl Gómez zdramatizovat konec zápasu, ale jeho gól padl z ofsajdu. Lipsko tak vyhrálo 3:1.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 7:4. Fauly: 18:11.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:27:53)
    Lipsko dnes vyhrálo na půdě Stuttgartu 3:1.

Michal Raška

Branky: 16. Zuber (pen.) – 6. Y. Poulsen (Werner), 68. Sabitzer, 74. Y. Poulsen (Adams)

Karty:   22. G. Castro (STU) – 24. Demme (RBL)

VfB Stuttgart: Zieler – Beck (80. Donis), Kabak, Kempf, Emiliano Insúa (86. Sosa) – Ascacibar, Pavard – Esswein, G. Castro (74. Didavi), Zuber – Mario Gómez (C).

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Konaté, Orban (C), Halstenberg – Adams, Demme – Sabitzer, Forsberg (59. Bruma) – Y. Poulsen (90. Cunha), Werner (78. Ilsanker).

Rozhodčí: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Rafael Foltyn