Chabarovsk – Kunlun 3:2 (po pr.) | Vladivostok – Ufa 3:2 (2:1 po s.n.) | Barys – Omsk 1:2 (2:3 po s.n.)
Nižněkamsk – Magnitogorsk 0:4 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Novosibirsk 5:3 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Red Star Kunlun
Sobota 16.02.2019, 08:00 • Platinum Arena • KHL

Děkuji za pozornost, mějte krásný sobotní den. (10:45:53)

Využití: 0 – 1

Domácím se po velkém trápení, na Lazušina vyslali v prodloužení hned osm střel, povedlo v prodloužení přeci jen skórovat a připsat si druhý bod. Dlouho to ale vypadalo, že o vítězi budou muset rozhodnout až nájezdy, ani jeden tým se nemohl prosadit a spousta střel končila mimo bránu, půldruhé minuty před koncem prodloužení se Amuru přeci jen povedlo dát rozhodující gól.

63:34 Danil FAJZULLIN - 3:2

63:34
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Po velkém tlaku se domácí přeci jen dočkali. Lazušin dlouho držel svůj tým nad vodou, dvakrát dokázal nebezpečnou střelu vyrazit, ovšem do třetice se ke kotouči dostal DANIL FAJZULLIN a tvrdou ranou do odkryté části hostující svatyně rozhodl a ukončit tento duel.
    Asistence: Jan Kolář

62:52
    Shore v přečíslení 2 na 1 volil střelu, ale minul bližší tyč.

61:55
    Vj. Ušenin se dostal do přečíslení se spoluhráčem, po přihrávce měl před sebou poloodkrytou bránu, ale trestuhodně ji minul.

61:18
    Velké šance Amuru, puk v jednu chvíli zůstal v brankovišti před zcela prázdnou bránou, ale nikdo z domácích se k němu nedostal včas. Poté ještě musel Lazušin zasahovat proti dvěma nebezpečným střelám zblízka.

60:41
    Rudenkov střílel z podobné pozice, ale netrefil bránu.

60:33
    Zohornova střela byla zblokována do ochranné sítě.

60:15
    Hosté se provinili icingem.

60:01

Tak s tímto asi málokdo počítal, domácí sice po dvou třetinách vedli 2:0 a byli jasně lepším týmem, ve třetí třetině však vlastní chybou o náskok přišli, když hráli až příliš laxně. Těžko říct, zda si mysleli, že se soupeř porazí sám nebo, že už svůj boj vzdal, ale to byl velký omyl.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30
    Domácí se zmohli pouze na zakázané uvolnění.

58:42
    Hosté vyrazili do brejku a hned z toho byla šance, střela jednoho z hráčů však naštěstí pro Chabarovsk končí nad bránou.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 11. Železkov (A. Lazarev, Golubev), 31. Gorškov (Ruděnkov, Pjanov), 64. Fajzullin (J. Kolář) – 43. Yip, 50. V. Lajunen (Shore, Yip)

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – Kondratěv, Jordán, Aťušov, J. Kolář (C), Hrbas, Korjagin – T. Zohorna (A), Rasskazov, Fajzullin – Ruděnkov, Pjanov, Gorškov (A) – Dědunov, Vj. Ušenin, Vl. Ušenin – A. Lazarev, Železkov, Golubev.
    Red Star Kunlun: Lazušin (Karhunen) – V. Lajunen, Järvinen, Parlett, Bartley, Viklund, K. Redlihs, Jüe – Fontaine, Shore (A), Yip (C) – Palola, Lundh, Savinainen – Latta, Lockhart, Seto – Squires, St. Pierre.

Rozhodčí: A. Ravodin, R. Sčenjov – A. Sadovnikov, I. Sazonov