Chabarovsk – Kunlun 3:2 (po pr.) | Vladivostok – Ufa 3:2 (2:1 po s.n.) | Barys – Omsk 1:2 (2:3 po s.n.)
Nižněkamsk – Magnitogorsk 0:4 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Novosibirsk 5:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
Admiral Vladivostok
3:2 (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 16.02.2019, 08:00 • Fetisov Arena • KHL

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 47:35, vhazování 32:28, hity 5:6, čas v útoku 12:34-10:20, vyloučení 6:8, navíc Těreščenko (U) 10 minut, využití 1:0.

Česká stopa
    Karel Kubát (VLD) 0+0, 2 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 16:13
    Vojtěch Polák (VLD) 0+0, 5 střel, čas na ledě 16:18 (11:04:24)

Admiral si za velkou bojovnost zasloužil v dramatickém zápase vyhrát. V útočně vedené první třetině dvakrát inkasoval, pak mu dva sporné góly odvolali rozhodčí po zhlédnutí videa a nevyužil 93 vteřin přesilovky pět na tři. Nakonec však domácí hokejisté, kteří zasypali soupeřovy brankáře 47 přímými střelami, přece jen dokázali vyrovnat a obrat dotáhli do konce v samostatných nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Admiral Vladivostok.

Autorem vítězné branky je KONSTANTIN GLAZAČEV.

6. série
    2:1
    Konstantin GLAZAČEV proměňuje. Domácí útočník vymetl šibenici a v šesté sérii nájezdů dokonává obrat Admiralu z 0:2 na 3:2.

6. série
    1:1
    Alexandr BURMISTROV neproměňuje. Šestá série začíná v opačném pořadí, Krasotkin oplácí.

5. série
    1:1
    Alexandr BURMISTROV proměňuje. Mečbol je odvrácen, Burmistrov parádně provedl bekhendový blafák.
    Alexandr KONNOV

5. série
    1:0
    Alexandr KONNOV proměňuje. Lillehammer 1994 a Forsbergova paráda má svého následovatele!

4. série
    0:0
    Anton PAČIN neproměňuje. Trefuje gólmana do paže.

4. série
    0:0
    Vojtěch POLÁK neproměňuje. Českému centrovi při blafáku sklouzl kotouč od hole.

3. série
    0:0
    Pavel ŠEN neproměňuje. Opět vítězí brankář.

3. série
    0:0
    Konstantin GLAZAČEV neproměňuje. Zatím nejlepší nájezd, jenže proti byla tyčka.

2. série
    0:0
    Vladimir TKAČOV neproměňuje. Ani nejlepší hráč hostů nenašel mezírku mezi betony.

2. série
    0:0
    Sergej KOŇKOV neproměňuje. Trefil jen brankářovy betony.

1. série
    0:0
    Vladislav LUKIN neproměňuje. Položil si brankáře, z úhlu však už nedokázal trefit.

1. série
    0:0
    Jurij PETROV neproměňuje. Jeho blafák Tarasov vystihl.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo, oba celky vyplýtvaly přesilovou hru a o vítězi zápasu rozhodnou samostatné nájezdy.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 38. Konnov (V. Strelcov, Vicharev), 56. Ugolnikov (Miščenko, J. Petrov), rozh. náj. Glazačev – 9. Tkačov (Burmistrov, Šen), 12. Burmistrov (Tkačov, S. Těreščenko)