Chabarovsk – Kunlun 3:2 (po pr.) | Vladivostok – Ufa 3:2 (2:1 po s.n.) | Barys – Omsk 1:2 (2:3 po s.n.)
Nižněkamsk – Magnitogorsk 0:4 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Novosibirsk 5:3 (kon.)
po s.n. (2:3)
Barys Nur-Sultan
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Avangard Omsk
Sobota 16.02.2019, 12:00 • Kazachstan Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Barys Astana

Umístění: 2. místo. (Zajištěné play-off).
    Počet bodů: 83 bodů.
    Skóre: 185:141.
    Počet odehraných utkání: 58.
    Bilance: 28 – 9 – 9 – 12.
    Bilance doma: 15 – 3 – 5 – 7.
    Nejlepší střelec: Andre Petersson – 22 branek.
    Poslední utkání: Barys– Kunlun 3:1 (1:0, 1:0, 1:1).
    Branky Barysu: Akolžin 2x, Starčenko.

Umístění: 3. místo. (Zajištěné play-off).
    Počet bodů: 79 bodů.
    Skóre: 168:129.
    Počet odehraných utkání: 60.
    Bilance: 28 – 9 – 5 – 18.
    Bilance venku: 14 – 3 – 2 – 11.
    Nejlepší střelec: Ilja Michejev – 22 branek.
    Poslední utkání: Chabarovsk – Omsk 3:2 (1:0, 2:1, 0:1).
    Branky Omsku: Stalberg, Čudinov.
    Barys Arena, dějiště dnešního utkání a zároveň místo konání MS I divize v letošním roce.

Česká stopa v utkání

Dominik Hrachovina (Barys) – 19 odchytaných utkání – úspěsnost zásahů – 91,06%.

Martin Fraňo – hlavní rozhodčí.

Barys Astana: H. Karlsson (Hrachovina) – Makljukov, Svedberg, Dietz (A), Orechov, Blacker, Polochov, M. Semjonov, Lipin – Bochenski (C), Boyd, R. Starčenko – Michajlis, Cormier, A. Petersson – Akolzin, Panjukov, Ševčenko – Petuchov, Sagadejev, Asetov.

Avangard Omsk: Bobkov (Nalimov) – Franson, J. Medveděv (C), Pokka, Pivcakin (A), Bondarev, Čudinov, Jaremčuk – Širokov, Zernov, I. Michejev (A) – Stålberg, Desharnais, Beck – K. Petrov, Šumakov, K. Semjonov – Košelev, Manukjan, A. Galimov – Stas.

Rozhodčí: Oškirko, Fraňo – Černyšjov, Šišlo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Oba týmy jsou již na ledové ploše a poslechneme si hymnu ruské federace a státní hymnu Kazachstánu.

00:01

00:01
    Denis Zernov (Omsk) vyhrál úvodní buly dnešního střetnutí.

00:15
    Viktor Stålberg (Omsk) dostal hned v první akci ideální přihrávku mezi kruhy a domácí uchránil od rychlé branky skvělý zákrok Henrika Karlssona (Astana).

01:06
    Hosté začali zostra, Sergej Širokov ranou z pravého křídla jen těsně minul horní růžek.

01:51
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Pavel Akolzin – 2 min., podrážení).

02:10
    V oslabení ujel Patrice Cormier, ale s jeho zakončením jednoruč si poradil Igor Bobkov a okamžitě puk rozehrál spoluhráčům.

02:54
    Obrovskou šanci měl v přesilové hře Ville Pokka! Skvěle si sjel k pravé tyči, nicméně proti jeho tutovce vytáhl skvělý zásah opět Henrik Karlsson!

03:02
    Omsk byl po postavení útočícího hráče vykázán do střední třetiny.

03:51
    Barys hraje v plném počtu. Utkání začalo z obou velmi ofensivně a sledujeme pohledný hokej.

04:25
    Brandon Bochenski (Astana) si zpracoval na útočné modré dlouhou přihrávku, ale poté neúspěšně předával kotouč přes celou šíři třetiny na spoluhráče.

05:12
    Ansel Galimov (Omsk) dobře tečoval před Karlssonem, ale jeho leká teč těsně minula pravou tyč!

05:44
    Henrik Karlsson (Astana) je v pořádné permanenci. Omska začal dnešní zápas opravdu dobře, Ville Pokka svou ranou sice nechal vyniknout vyrážečku švédského brankáře, ale branka hostů visí ve vzduchu.

06:11
    Atraktivní část hry zastavil ofsajd Omsku a v něm Nikita Pivcakin.

07:02
    Do hry vstupuje reklamní pauze a po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.

07:47
    Brandon Bochenski (Astana) se vrhl do útočné třetiny, posunul puk na Makljukova, ale s jeho střelou švihem neměl Bobkov větší starosti.

08:16
    Další rychlá předávka od Brandona Bochenskiho, tentokrát byl adresátem Roman Starčenko. Kazašský útočník však neprocpal svou střelu přes obránce.

09:21
    Nikita Pivcakin nenašel dlouho přihrávkou Širokova, trochu překvapivě se nepískal icing a Omsk mohl zůstat v útočné třetině.

09:55
    Denis Zernov (Omsk) byl trefen před brankou kotoučem a hra byla přerušena. Ruský útočník odjel na střídačku po svých, o nic vážného se tedy nejednalo.

10:32
    Utkání hrané ve skvělé divácké kulise má opravdu velmi vysokou úroveň. Igor Bobkov (Omsk) musel být na pozoru při dobrém tlaku Barysu v útočné třetině.

11:37
    Astana právě vstřelila branku!
    Branka visela ve vzduchu a do vedení jde domácí Barys! André Petersson našel z druhé vlny nabrusleného VIKTORA SVEDBERGA a švédský útočník překonal ranou švihem Bobkova – 1:0! Asistence: Dustin Boyd a André Petersson.
    11:37 Viktor SVEDBERG - 1:0

11:37
    Sudí ještě zkoumají, zda před brankou nedošlo k porušení pravidel a v akci je video!

11:37
    Video potvrdilo regulernost branky – Barys vede 1:0 – Viktor Svedberg!

12:09
    Omsk chtěl odpovědět, ale střela Cody Fransona si před branku Karlssona cestu nenašla.

13:12
    Hraje se nahoru-dolů a to se nám líbí, hra má spád. Avangard se teď však nastěhoval do třetiny, ale střelecký pokus si nedokázal vypracovat.

14:02
    Henrik Karlsson (Astana) uklidnil hru spolehlivým zákrokem a pustil do hry komerční pauzu.

14:43
    Sergej Širokov (Omsk) si hezky narazil od Zernova, ale kotouč se mu vrátil na brusle, a tak nemohl zakončit do celkem odkryté branky!

15:31
    Ville Pokka (Omsk) zkušeně pohlídal průnik André Peterssona (Astana) a nepustil jej do zakončení.

16:16
    Pavel Akolzin (Astana) svou pohotovou ranou netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

16:47
    Alexandr Lipin (Astana) zastavil hitem postup Taylora Becka a vysloužil si potlesk, velmi slušně zaplněných, tribun.

17:23
    Ihned po vhazování musel zasahovat Igor Bobkov a dorážku poté srazila obrana Avangardu do ochranné sítě.

18:02
    Darren Dietz (Astana) si počkal mezi kruhy a střílel z první! Je jen záhada odkud se kotouč odrazil mimo tyče! Velká šance Barysu.

18:42
    Igor Bobkov (Omsk) zavrávoral při zpracování kotouče za brankou a mohl být rád, že poblíž nebyl nikdo z domácích.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:33
    Dmitrij Ševčenko (Astana) nastřelil kotouč před branku, tam si s ním poradil Igor Bobkov (Omsk), ale poté se strhla mela. Uvidíme, zda to bude doprovozené nějakými tresty.

19:33
    Tresty určitě budou, jelikož Pavel Akolzin (Astana) ztrestal Petrova, jenž si s ním troufl jít do bitky! Útočník Avangardu dostal jeden slušný pravý hák a skončil na ledě.

19:33
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Dmitrij Ševčenko – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Bondarev – 2 min., hrubost).

19:33
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Pavel Akolzin – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Petrov – 5 min., bitka).

19:33
    Pokračuje se v pěti na obou stranách.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V Kazachstan Areně jsme viděli velmi atraktivní úvodní část utkání. Vyhrál ji domácí Barys po brance Viktora Svedberga – 1:0!

Střely na branku po 1. třetině: 12 – 11.

Další třetina začne přibližně v 12:56 .

20:01

20:01
    Úvodní buly do druhé části vyhrál domácí Barys.

20:26
    Z pravé střílel Ilja Michejev (Omsk), Henrik Karlsson máchl lapačkou do prázdna, to však domácím vadit nemuselo. Střela útočníka Avangardu orazítkovala zadní plexisklo.

21:04
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., podrážení).

21:07
    Ihned po vhazování vyhodil Barys přes všechny čáry a své oslabení tak začal ideálně.

21:30
    Taylor Beck (Omsk) zavezl kotouč do útočné třetiny Omsku, ale dlouho se hosté s kotoučem nepomazlili a předmět určený ke hře putoval podruhé za branku Igora Bobkova.

22:20
    Kotouč na střídačce domácích, vhazovat se bude ve střední třetině. Úvodní přesilovka Omsku v zápase není příliš nebezpečná.

23:04
    Vyloučený Darren Dietz (Astana) zpět na ledě. Barys kompletní.

23:06
    Těsně po skončení přesilové hry Omsku řešil zmatky před svou brankou Henrik Karlsson, ale švédský brankář udržel puk před brankovou čarou.

23:56
    Kirill Polochov (Astana) se rval u mantinelu, ale výhodnou pozici pro své spoluhráče přihrávkou nepřipravil.

24:56
    Henrik Karlsson kryl ránu z nulového úhlu a poté zablokoval střelu a hnal se do brejku Nikita Michajlis (Astana), ale jeho ránu švihem srazil mimo branku Alexej Bondarev.

26:12
    Anton Sagadejev (Astana) nabízel bekhendem kotouč do před brankového prostoru, tam však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

26:54
    Henrik Karlsson (Astana) toho moc neviděl, přesto vyrazil pravým betonem střelu od modré.

27:35
    Zakázané uvolnění Omsku je důvodem přerušení, opět velmi atraktivní části hry.

28:06
    Nikita Michajlis (Astana) předvedl krásný kousek, když se velmi efektním manévrem vyhnul třem protihráčům, jen škoda, že finále v podobě úspěšné přihrávky nepřišlo.

29:35
    Semjon Košelev (Omsk) se neprotáhl přes trojici hráčů Barysu, jenž byli připravení na modré čáře.

29:58
    Teď měl však Henrik Karlsson (Astana) velké štěstí! Odražený kotouč vracel směr branka Denis Zernov, a jen těsně minul pravou domácí tyč!

30:57
    Opět v akci Henrik Karlsson (Astana), tentokrát musel sklapnout včas betony proti střele Denise Zernova.

31:32
    Sleduje znovu moc atraktivní hru z obou stran! Do brejku se dostal Viktor Stålberg (Omsk), ale ani nadvakrát nepropašoval kotouč za Karlssona! Švédský souboj tak vyhrál domácí brankář!

32:23
    Hlavní sudí Martin Fraňo zastavil tlak Omsku, jelikož viděl přihrávku rukou.

33:45
    Henrik Karlsson (Astana) je opravdu zatím dokonalý! Na dvakrát zastavil pokusy Denise Zernova v situaci tváří tvář!

34:04
    Tlak Omsku graduje, ale Henrik Karlsson (Astana) drží další střelu ve své výstroji. No musím uznat, že český brankář Dominik Hrachovina, jenž dnes dělá záskok švédskému brankáři , má opravdu velkou konkurenci v brankovišti.

34:43
    Zakázané uvolnění přesouvá hru zpět před Henrika Karlssona.

34:50
    Ihned po vhazování musel do zákroku domácí brankář, ale s nedůraznou a skákavou střelou Širokova si poradil bez větších starostí. Další buly po levé ruce Karlssona.

35:16
    Jegor Petuchov (Astana) mohl navýšit vedení Barysu! Obdržel přihrávku na levém mantinelu ve velké rychlosti, nicméně jeho pokus na první tyč přečtl a kryl Igor Bobkov!

36:30
    Stalbergova rána švihem zaduněla o zadní mantinel. Henrik Karlsson se za ní jen ohlédl.

37:06
    Zakázané uvolnění Omsku. Přetížená obrana Barysu si může chvilku oddychnout.

37:59
    Nejprve obkroužil útočné pásmo Kirill Semjonov (Omsk) a poté nenápadnou střelou z otočky vylekal Henrika Karlssona v domácí brance, jelikož ten vůbec střelu neviděl a byl moc rád, že skončila vedle pravé tyče!

38:24
    Na druhé straně přikryl kotouč Igor Bobkov (Omsk) a po lehké potyčce před brankou se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

38:49
    Omsk rychle otočil hru, ale Henrik Karlsson (Astana) měl betony přilepené k ledu a nepustil za svá záda dorážku Viktora Stålberga (Omsk) z bezprostřední blízkosti!

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny, vhazovat se bude v útočné třetině Avangardu.

39:36
    Denis Zernov (Omsk) se snažil tečovat ze vzduchu ránu od modré, ale nebyl úspěšný.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina byla v režii Avangardu, ale proti jakékoliv změně skóre byl domácí fantom v brance Henrik Karlsson! Právě švédskému brankáři patřila druhá část dnešního atraktivního utkání. Po 2. třetinách stále vede domácí Barys 1:0!

Střely na branku ve 2. třetině: 7 – 19!

Další třetina začne přibližně v 13:48 .

Avangard byl velmi brzo na ledové ploše před třetí třetinou, což značí, že je do třetí částí značně nažhaven.

40:01

40:46
    Igor Bobkov (Omsk) nemusel zasahovat proti střele Dietze, práci za něj odvedla obrana.

41:05
    Na druhé straně pokračuje ve své one man show Henrik Karlsson (Astana)! Ville Pokka se trochu komplikovaně dostal do brejku a nedokázal puk zvednout přes levý beton domácího brankáře!

42:25
    Anton Sagadejev (Astana) obdržel hezkou zadovku, ale proti jeho ráně z první byl Igor Bobkov.

43:05
    Zakázané uvolnění Barysu.

43:45
    Viktor Stålberg (Omsk) svou přihrávkou z otočky nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

44:20
    Astana zvolila ve třetí částí velmi aktivní obranu nejtěsnějšího možného vedení a Igor Bobkov měl při tomto střídání plné ruce práce.

44:48
    Další icing Barysu.

45:12
    Cody Fransonovi vůbec nevyšla střela a skončila v rohu hrací plochy.

45:42
    Henrik Karlsson (Astana) raději podržel kotouč ve svém brankovišti a dopustil další vhazování před svou brankou.

46:18
    Znovu horko před Bobkovem! Čtvrtá formace Barysu si vytvořila dobrý tlak, ale hostující brankář kotouč za svá záda nepustil. Barys zlepšil svou hru oproti druhému dějství, kde byl pod tlakem Avangardu.

47:23
    Nikita Michajlis (Astana) nedostal svou střelu na Bobkova, jelikož do obrany zahrál výborně kapitán Omsku Jevgenij Medveděv.

48:19
    Avangard právě vstřelil branku!
    Kouzlo Henrika Karlssona je pryč a začínáme od začátku! Trochu nešťastně byl domácí brankář pokořen! NIKITA PIVCAKIN nevystřelil zrovna povedeně, ale svůj nedůrazný pokus si sám dokázal dorazit a trefil přesně mezeru mezi betony – 1:1. Asistence: Viktor Stålberg a Taylor Beck.
    48:19 Nikita PIVCAKIN - 1:1

49:53
    Barys mohl, respektive se měl vrátit do vedení! Jesse Blacker (Astana) dostal krásnou žabičku na zadní tyč, ale kotouč nedokázal uklidit do sítě! Potlesk však patři Igoru Bobkovi v brance Avangardu!

50:33
    Barys chce vyhrát v základní hrací době! Viktor Svedberg (Astana) mířil na zadní tyč, Igor Bobkov (Omsk) vyrážel hřbetem své lapačky!

51:35
    Icing Barysu. Hrát se bude za pár okamžiků před brankou Henrika Karlssona.

52:02
    Viktor Svedberg (Astana) vlétl do útočné třetiny, branku však svou ranou netrefil. Domácí mají větší chuť v tuto chvíli.

52:47
    Teď si vytvořil delší tlak i Avanagrd, ale Henrik Karlsson zasahovat nemusel.

53:59
    Hraje se v neskutečném tempu a nasazení. Patrice Cormier nepropasíroval svůj pokus přes obránce, domácí však pokračují v aktivitě.

54:37
    Maxim Čudinov (Omsk) vyzkoušel Henrika Karlssona ranou golfem přes polovinu ledové plochy, ale domácí brankář v dnešní formě zaváhat nemohl.

55:10
    Na druhé straně si počkal na levém kruhu na přihrávku André Petersson (Astana) a Igor Bobkov zasáhl proti jeho projektilu velmi nejistě. Nakonec si lehl na záda a někde pod ním nejspíš zmizel kotouč z dohledu.

55:45
    Alichan Asetov (Astana) vlétl do brankoviště Omsku jako tank, ale kotouč zůstal u betonu Igora Bobkova. Vhazovat se bude před brankou Avangardu.

56:12
    Dustin Boyd (Astana) zkoušel přejít svou fintou přes Cody Fransona, ten si však hleděl těla kanadského útočníka a do šance jej nepustil.

56:45
    Na pravé straně dostal hodně prostoru Sergej Šumakov (Omsk), ale jeho nápřah až ke kostce trval dlouho. Do jeho střely stihl vložit hůl a zablokovat střelu Pavel Akolzin.

57:20
    Skrytá rána Cody Fransona od modré minula nakonec svůj cíl, Henrik Karlsson zasahovat nemusel.

57:56
    Teď však musel Henrik Karlsson schovat ve výstroji pokus Širokova a Omsksi vynutil vhazování v útočné třetině.

58:09
    Necelé dvě minuty před koncem velká nepříjemnost pro Barys. Dvě minuty za držení obdržel Darren Dietz (Astana).

58:13
    Domácí mají po starostech. Hned po vhazování se provinil podrážením David Desharnais (Omsk) a bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

58:45
    Ilja Michejev (Omsk) míchal s pukem a nakonec ohrozil ranou z otočky Karlssona, ten si poradil pravým betonem.

59:01
    Běží poslední minuta třetí třetiny, kotouč má Barys.

59:32
    Ani jeden z týmů již neriskuje a vypadá to, že si rozuzlení šetří do prodloužení.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Omsk dokázal ve třetí třetině zrušit kouzlo Henrika Karlssona a díky brance Nikity Pivcakina srovnal stav utkání po 3. třetinách na 1:1!

K dnešnímu velmi atraktivnímu šedesátiminutovému hlavnímu menu si tedy ještě dopřejeme dezert v podobě prodloužení třech proti třem, které začne za pár vteřin.

60:01

60:01
    Důležité úvodní buly prodloužení vyhrál domácí Barys.

60:13
    Nyní se hraje, až do prvního přerušení ve čtyřech na obou stranách, jelikož se do hry vrátili oba hráči potrestaní ještě v základní hrací době.

61:03
    Henrik Karlsson (Astana) podržel puk pod lapačkou a vrátíme se k formátu třech proti třem.

61:25
    Omsk má kotouč na svých hokejkách a Viktor Stålberg (Omsk) mohl rozhodnout, nicméně z mezikruží vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi!

62:06
    Sergej Širokov (Omsk) se trochu unáhlil a jeho rána z pravého křídla zamířila hodně daleko od branky domácích. Omsk má v prodloužení více ze hry.

62:43
    Dnešní pohledné utkání mohl rozhodnout André Petersson! Ten si počkal na útočné modré na dlouhou přihrávku a v samostatném úniku poslal bekhendem kotouč do horního růžku! Dle videa však zpracovával kotouč v ofsajdovém postavení a branka tak nebyla uznána!
    62:43 Pro ofsajd neuznaná branka Barysu

Tak ještě hotovo není! Branku musí posvětit video. Konkrétně čároví sudí, kteří budou zkoumat, zda se nejednalo o ofsajd!

Dvojice Černyšov a Šišlov stále zkoumají velmi těsnou situaci na útočné modré Barysu.

62:43
    Verdikt sudích obnovuje utkání! André Petersson byl v ofsajdu – branka neplatí!

63:34
    André Petersson (Astana) chtěl vstřelit regulérní branku, ale kotouč mu sjel v poslední moment z hole.

63:49
    Na druhé straně předvedl efektní zákrok lapačkou Henrik Karlsson a vysloužil si potlesk tribun.

64:27
    Poslední minutu prodloužení se rozhodli odehrát s pukem hosté, ale zatím v ne příliš nebezpečném prostoru.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Branka André Peterssona v prodloužení nebyla pro ofsajd uznána, a tak uvidíme poslední možnost, jenž může rozsoudit dnešní souboj, a to samostatné nájezdy.

Do branky nastupuje na nájezdy místo Karlssona český brankář Barysu Dominik Hrachovina!

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Taylor Beck (Omsk) si položil Hrachovinu, jenž naskočil do nájezdů!

1. série
    1:1
    André Petersson (Astana) si přibrzdil a nakonec procpal puk za Bobkova!

2. série
    1:1
    Dominik Hrachovina (Astana) vychytal Michejeva pravým betonem!

2. série
    1:1
    Pavlu Akolzinovi utekl puk při střele a Igor Bobkov (Omsk) zasahovat nemusel.

3. série
    1:2
    Sergej Širokov (Omsk) ostrou ranou překonal Hrachovinu!

3. série
    1:2
    Roman Starčenko (Astana) to myslel dobře, ale jeho pokus mezi betony si nenašel cestu do sítě.

4. série
    1:2
    David Desharnais (Omsk) si položil Dominika Hrachovinu, ale trefil pouze tyč.

4. série
    1:2
    Nikita Michajlis (Astana) trefil připravené betony Bobkova!

5. série
    1:2
    Stalbergovi ujel kotouč při kličce a Dominik Hrachovina nemusel zasahovat.

5. série
    2:2
    Darren Dietz (Astana) trefil horní růžek a srovnal na 2:2! Pokračujeme!

6. série
    2:2
    Darren Dietz (Astana) jel znovu, ale tentokrát neuspěl.

6. série
    2:2
    Dominik Hrachovina (Astana) našel střelu Taylora Becka ve své lapačce!

7. série
    2:2
    André Petersson (Astana) nenašel mezeru mezi betony Bobkova!

7. série
    2:3
    Sergej Širokov (Omsk) trefil svou ranou přesně a Dominik Hrachovina neměl šanci!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
    Rozhodující nájezd proměnil a přisoudil druhý bod Omsku SERGEJ ŠIROKOV – 1:2!
    65:00 Sergej ŠIROKOV - 1:2

Omsk si z horkého ledu Astany odváží nakonec dva body za vítězství na samostatné nájezdy. V těch rozhodl Sergej Širokov. Sledovali jsme nadprůměrné utkání a v nájezdech jsme dočkali i Dominika Hrachoviny v brance Barysu!

Dominik Hrachovina (Barys) – Odchytal samostatné nájezdy, kde inkasoval tři branky ze sedmi nájezdů.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (14:51:49)

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 12. Svedberg (Boyd, A. Petersson) – 49. Pivcakin (Stålberg, Beck), rozh. náj. Širokov