Olomouc – Žďár n/S 2:6 (1:0 po n.s.n.) | Mountfield HK – K. Vary 2:3 (2:0 po n.s.n.) | Vsetín – Salzburg 4:2 (2:3 po n.s.n.)
Třinec – Liberec 4:7 (po nadst. prodl.) | Zlín – Kladno 5:2 (po nadst. prodl.) | Přerov – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.)
Vítkovice – Slavia 2:1 (0:1 po n.s.n.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 5:1 (2:1 po n.s.n.) | Havlíčkův Brod – Chomutov 2:4 (po nadst. prodl.)
Havířov – Jihlava 4:5 (po pr.) | Pardubice – HC Litvínov 7:3 (po nadst. prodl.) | Sparta – Plzeň 3:2 (2:1 po s.n.)
AZ Havířov
4:5 (1:1, 3:1, 0:2 - 0:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 16.02.2019, 14:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Dukla skvělým závěrem strhla vítězství na svou stranu. V prodloužení jí k tomu pomohlo zbytečné vyloučení Juhásze a využitá přesilovka. Domácí tak mají pouze bod, zatímco Jihlava si odváží body dva. To je ode mne pro dnešek vše, těším se u dalších onlajnů. (16:11:08)

62:58
    Dukla právě vstřelila branku!
    Juda našel křižnou přihrávkou TOMÁŠE VALU, který pálil do odkryté branky, na to neměl Matoušek šanci dosáhnout. Asistence: Miroslav Juda a Matěj Vála.

62:24
    Hostující Juda pálil z levého kruhu, ale Matoušek se stihl přesunout a puk zastavil.

62:00
    Útočící hráč Dukly v brankovišti, vhazuje se ve středním pásmu.

61:42
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Juhász – 2 min., podrážení).

60:01

Ve třetí části stříleli branky jen hostující hráči, kteří si minutu před koncem vynutili prodloužení. Havířov spálil i ty největší šance a sám se připravil o vítězství v dnešním utkání. Po krátké přestávce začne prodloužení.

60:00

59:10
    Juda zavezl puk za Matouškovu branku, vrátil jej před domácího brankáře, kterého prostřelil TOMÁŠ VALA. Asistence: Miroslav Juda a Matouš Menšík.

59:00
    Hosté hrají power-play!

58:45
    Další zakázané uvolnění Jihlavy.

58:35
    Dukla se nemůže dostat do útočného pásma.

57:42
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Koubek – 2 min., hákování).

56:46
    Domácí Kylnar mohl pálit do odkryté branky, ale jeden z Jihlavských vložil do jeho rány hůl a puk skončil v ochranné síti.

55:51
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez šancí.

54:29
    Uhlířovu střelu z pravého kruhu Javůrek vyrazil pravým betonem.

53:12
    Nepovedená rozehrávka AZetu znamená zakázané uvolnění.

52:05
    Domácí Ševěček se dostal ke střele od modré, puk těsně minul levý horní růžek Javůrkovy branky.

50:46
    Domácí Juhász v další gólovce, tentokrát neuspěl se střelou mezi Javůrkovy betony.

49:03
    A hosté se prosazují z protiútoku – Broža poslal puk na Matouška, ten jej vyrazil, ale na následnou dorážku VALENTÝNA SMOLKA nedosáhl. Asistence: Ondřej Broža.

48:48
    Teď Pawliczek nahrál před poloodkrytou branku Juhászovi, ale ten trestuhodně nedal, když trefil jen Javůrkův beton!

47:54
    Wiktor Bochnak se dostal před Javůrka, ale ten proti jeho střele zasáhl levým betonem.

AZ měl 6 minut dlouhou přesilovku, ale naložil s ní bídně a Javůrka téměř neohrozil.

47:10

46:33
    Další vyhození Dukly.

45:10
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Brož – 2 min., vysoká hůl).

43:39
    Ernest Bochnak se dostal ke střele z mezikruží, ale tentokrát Javůrka nepřekonal.

43:08
    AZ se nemůže dostat do útočného pásma.

42:44

41:56
    Hostující Juda se dostal sám před Matouška, ale ten jeho pokus k pravé tyči vyrazil.

41:43
    Dukla se osvobodila.

41:10
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Brož – 2 min., napadení + 2 min., vysoká hůl).

40:01

Ve druhé části bylo k vidění hodně šancí, vyloučení i branek na obou stranách. Produktivnější jsou domácí hráči, kteří proto zaslouženě vedou o dvě branky. Jihlava má ještě 20 minut na to, aby s utkání ještě něco udělala. Třetí třetina začne asi v 15:26.

40:00

39:18
    Rychlý protiútok AZetu – Wiktor Bochnak se protáhl po pravé straně a vypálil z pravého kruhu, Javůrek zasáhl lapačkou, vhazuje se po jeho levici.

38:40
    Dukla se usadila v útočném pásmu, ale nedostává se ke střelbě.

36:47
    Havířov právě vstřelil branku!
    Využitá přesilovka AZetu! ERNEST BOCHNAK vypálil z levého kruhu, Javůrkovi puk prošel výstrojí a pomalu se došoural za brankovou čáru. Domácí útočník tak kompletuje hattrick. Asistence: Vojtěch Pavelek.

36:26
    Zdeňkovu střelu od modré Javůrek chytá, vhazuje se po jeho levici.

35:51
    Jihlava se osvobozuje.

35:22
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Kardoš – 2 min., faul kolenem).

33:46
    JAKUB KRAJÍČEK se dostal do úniku a střelou z pravého kruhu na lapačku překonal Matouška, který má na brance svůj podíl, když puk jen líznul. Asistence: Martin Zadražil a Patrik Rašín.

33:08

32:57
    Hostující Mareš pálil od modré, Matoušek zasáhl pravým betonem.

32:06

31:08
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bochnak E. – 2 min., podrážení).

29:05
    Pěkná akce domácích – Zdeněk vybojoval puk, poslal jej před branku, kde bekhendový pokus Ernesta Bochnaka Javůrek vyrazil, ale na odraz od vlastního obránce už nedosáhl.

26:25
    Gól AZetu přišel jako blesk z čistého nebe. Zdeněk vystřelil přes klubko hráčů, před Javůrkem tečoval ERNEST BOCHNAK a puk se zastavil až v síti. Asistence: David Zdeněk a Vojtěch Pindel.

25:46
    Hraje se ve vysokém tempu, nechybí osobní souboje, ale zato nejsou k vidění šance.

25:01
    Hostující Kardoš vyslal střelu z levého kruhu, Matoušek zasáhl lapačkou a vhazuje se po jeho pravici.

23:51
    Domácí Pawliczek neprošel mezi dvěma beky Dukly do útočného pásma.

22:32
    Domácí Ernest Bochnak se hnal do útoku, ale hostující obránce mu zabránil v zakončení.

21:38
    Jihlava začala ve druhé třetině aktivněji, ale nedostává se ke střele.

20:01

V první třetině dlouho nebyly k vidění žádné šance, pak ale domácí otevřeli skóre a o tři minuty později hosté srovnali, když využili přesilovku. Ke konci třetiny přišly šance na obou stranách, ale skóre se neměnilo. Uvidíme, co přinese druhá třetina, ta začne asi ve 14:45.

20:00

19:36
    Hostující Mareš vypálil od modré, Matoušek má puk v lapačce.

18:36
    Pawliczek pálil z pravého kruhu, ale minul Javůrkovu branku.

16:59
    Jihlava přesilovku rychle využívá, když MATĚJ VÁLA vypálil od modré a trefil se přesně k pravé tyči Matouškovy branky. Asistence: Lukáš Mareš a Miroslav Juda.

16:50
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bochak E. – 2 min., podrážení).

16:19

14:59
    Pawliczek si nabruslil mezi kruhy, ale pálil jen do náruče Javůrka.

14:19
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Juda – 2 min., faul loktem).

13:03
    Pěknou kombinaci s Pawliczkem a Juhászem zakončil GABRIEL SZTURC, který si posunul puk na forhand a poslal jej k pravé tyči. Asistence: Dominik Pawliczek a Lukáš Juhász.

12:18
    Nepovedená rozehrávka Jihlavy končí zakázaným uvolněním.

11:10
    Útok AZetu zastavil ofsajd.

09:52
    Probíhá boj o střední pásmo.

06:56
    Stále vidíme aktivní hokej z obou stran, ale šance zatím nepřicházejí.

04:51
    AZ se usadil v útočném pásmu, ale nedostává se ke střele.

03:26
    Hraje se nahoru dolů, ale bez šancí.

01:46
    Další šance domácích – v ní byl Tomeček, ale puk poslal jen do ochranné sítě.

00:48
    První šance utkání, v ní byl domácí Pindel, jehož pokus mezi betony Javůrek zastavil.

00:01

AZ RESIDOMO Havířov: Matoušek (Štipčák) – Zdeněk "A", Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček "C", Thiel – Béreš, Pindel, Juhász, Szturc, Pawliczek, Byčkov, Bochnak W., Kylnar, Bochnak E., Tomeček

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Javůrek) – Chvátal, Moravec, Smolko, Trávník, Vála "A", Rašín, Mareš "C", Brož – Vala, Zadražil, Menšík, Zdarsa, Krajíček, Broža, Kardoš, Juda "A", Barák

Rozhodčí: Hykel – Gebauer, Janoško.

Dnes uvidíme utkání 20. kola DHL extraligy juniorů skupiny o umístění na 13. – 24. místě mezi domácím AZ RESIDOMO Havířov a HC Dukla Jihlava.

Favoritem jsou domácí, kteří ještě stále mají šanci postoupit do play-off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Petr Miklas

Branky a nahrávky: 14. Szturc (Pawliczek, Juhász), 27. Bochak E. (Zdeněk, Pindel), 30. Bochnak E. (Zdeněk, Pindel), 37. Bochnak E. (Pavelek) – 17. Vála (Mareš, Juda), 34. Krajíček (Zadražil, Rašín), 50. Smolko (Broža), 60. Vala (Juda, Menšík), 63. Vala (Juda, Vála)

AZ Havířov: Matoušek (Štipčák) – Zdeněk "A", Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček "C", Thiel – Béreš, Pindel, Juhász, Szturc, Pawliczek, Byčkov, Bochnak W., Kylnar, Bochnak E., Tomeček
    HC Dukla Jihlava: Javůrek (Chaloupek) – Chvátal, Moravec, Smolko, Trávník, Vála "A", Rašín, Mareš "C", Brož – Vala, Zadražil, Menšík, Zdarsa, Krajíček, Broža, Kardoš, Juda "A", Barák

Rozhodčí: Hykel – Gebauer, Janoško