Olomouc – Žďár n/S 2:6 (1:0 po n.s.n.) | Mountfield HK – K. Vary 2:3 (2:0 po n.s.n.) | Vsetín – Salzburg 4:2 (2:3 po n.s.n.)
Třinec – Liberec 4:7 (po nadst. prodl.) | Zlín – Kladno 5:2 (po nadst. prodl.) | Přerov – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.)
Vítkovice – Slavia 2:1 (0:1 po n.s.n.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 5:1 (2:1 po n.s.n.) | Havlíčkův Brod – Chomutov 2:4 (po nadst. prodl.)
Havířov – Jihlava 4:5 (po pr.) | Pardubice – HC Litvínov 7:3 (po nadst. prodl.) | Sparta – Plzeň 3:2 (2:1 po s.n.)
po nadst. prodl.
Berani Zlín
5:2 (2:0, 1:2, 2:0 - N 1:0)
Rytíři Kladno
Sobota 16.02.2019, 12:30DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje. Sobota je tradiční hrací den juniorů a dnešek není výjimkou. Jedním ze zápasů, který budete moct s námi sledovat, je bitva mezi Zlínem a Kladnem na PSG aréně.

Zlín

Střed tabulky je nesmírně našlapaný. Zlínští v tuto chvíli drží čtvrté místo, další tři týmy jsou však v těsném závěsu. Mladí Berani včera zvítězili v divokém utkání proti Mladé Boleslavi 11:7, předtím však tři zápasy ztratili. Proti Kladu tak budou chtít navázat na podařený pátek a vyhrát podruhé v řadě.

Kladno

Hosté jsou jedním z třech týmů v těsném závěsu za Zlínem. Aktuálně drží páté místo v tabulce a na svého dnešního soupeře ztrácí jediný bod. Včera padli v prodloužení s Přerovem, předtím však vyhráli čtyři zápasy v řadě a ve Zlíně se budou jistojistě chtít vrátit na vítěznou vlnu.

PSG Berani Zlín: Šarman, Kořének – Janošek, Hamrlík, Bednařík, Pavlas, Talafa – Chludil, Hefka, Bachánek, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Handl, Kozubík, Luža, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Sebera

Rytíři Kladno: Novotný, Jiroušek – Kvapil, Volráb, Šmatlák, Flasch, Zíka, Funk, Veber, Zich – Nagy, Hašek, Kraus, Bernat, Bláha, Husarik, Rendla, Filip, Čermák

Rozhodčí: Goňa – Poláček, Pospíšil.

00:01

02:09
    Útočící hráč Zlína v brankovišti. Rozhodčí přerušuje hru.

03:06
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Hamrlík – 2 min., podrážení).

03:45
    Kladenští drží zlínskou čtveřici pod tlakem, domácí však zatím odolávají.

04:25
    Kořének kryje kotouč do výstroje a přerušuje hru.

04:47
    Kvapil zůstal chvíli nepokrytý o pravé zlínské tyčky a nechybělo mnoho, aby této situace využil.

05:06
    Zlín hraje v plném počtu.

06:05
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Filip – 2 min., sekání).

06:30
    Hamrlík vypálil od morde čáry, gólman hostů puk vyrazil hokejkou.

07:22
    Domácí zachybovali v rozehrávce, čehož mohl využít Nagy, který získal puk a ujížděl v oslabení sám na Kořénka. Zlínského gólmana však neprostřelil!

08:05
    Hosté hrají v plném počtu.

09:34
    Zlín právě vstřelil branku!
    Co se domácím nepodařilo během přesilovky, zvládli těsně po jejím skončení. MATYÁŠ HAMRLÍK zblízka poslal puk pod horní tyč, brankář Jiroušek na něj nedosáhl. Asistence: Sebastian Fajkus a Matěj Sebera.

10:10
    Kladenští se okamžitě ženou do útoku ve snaze co nejdříve vyrovnat.

11:50
    Domácí, zdá se, ustáli tlak Kladna, který přišel po první brance zápasu, a opět si snaží tvořit šance v útočném pásmu.

12:35
    Rozhodčí přerušuje hru, vhazovat se bude před brankářem Kladna.

13:13
    Fajkus vyvezl puk z pásma, ve střední zóně o něj však přišel.

13:58
    Rytíři se cpou před zlínskou branku.

14:06
    Domácí rychle přenesli hru, jejich akce skončila na výstroji Jirouška.

14:24
    Kořének se skvěle přesunul a lapil šanci jednoho z hostů, teď byli Kladenští blízko vyrovnání. Po přerušení hry se pak do sebe ještě pustili Janošek a Rendla, rozhodčí jejich spor však rychle utnuli.

15:55
    Ofsajd Zlína.

16:13
    Zakázané uvolnění hostů.

16:57
    Dobiáš z prostoru mezi kruhy prověřil brankáře Kladna, ten vyrazil jeho střelu betonem.

18:00
    Domácí s obtížemi drží útočné pásmo.

18:14
    Domácí v závěru třetiny zvyšují své vedení. Druhou branku vstřelili hned po vyhraném vhazování v útočném pásmu, prosadil se ADAM BACHÁNEK. Asistence: Tadeáš Talafa a Dan Handl.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:47
    Domácí drží puk na hokejkách.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 13:17.

První třetina zápasu je minulostí. Na PSG aréně sledujeme svižný hokej, kterému nechybí poctivé souboje ani šance. Hosté si dobrých příležitostí vytvořili zřejmě o něco víc, ovšem zatím jsou to domácí, kdo dává góly. Po dvaceti minutách tak vedou 2:0.

20:01

20:32
    Kladenští se hned po vhazování vydali do útoku.

21:02
    Chludil najel mezi kruhy a klepal si o přihrávku, puk se však k němu nedostal.

21:57
    Kvapil dobrým obranným zákrokem zachytil puk, jeho pokus o vyhození pak ale zastavil jeden z obránců Zlína na útočné modré.

22:28
    Zakázané uvolnění Zlína.

22:28
    Oddechový čas Zlína.

22:55
    Kozubík z levého kruhu pro vhazování těsně minul branku.

23:49
    Hosté zařadili, jak se říká, na vyšší rychlostní stupeň. Zlín se má teď co ohánět.

24:18
    Nádherná akce Zlína ústí ve třetí branku! Sebera najel po straně do pásma, šikovnou stahovačkou oklamal obránce a poslal puk na druhou stranu před branku, kde stál připravený VOJTĚCH DOBIÁŠ. Zlínský forward pak okamžitě uklidil puk do sítě. Asistence: Matěj Sebera a Kryštof Bednařík.

26:06
    Kořének na druhé straně raději přikryl kotouč lapačkou.

26:23
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Funk – 2 min., držení).

26:50
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Hamrlík – 2 min., sekání).

27:25
    Sedláček se dostal na kladenskou obranu a ujížděl sám na brankáře. Do jeho zakončení na poslední chvíli sáhl obránce Zich, takže zlínský útočník minul branku.

28:40
    Luža po střetu se soupeřem ve středním pásmu ztratil rukavici, která teď leží na ledě.

28:50
    Oba týmy hrají v plném počtu.

30:02

30:55
    Oba týmy bojují o puk v rohu za kladenskou brankou.

31:39

32:05
    Zich to zkusil od modré čáry, Kořének vyrazil puk vyrážečkou.

32:30
    Janošek a Volráb se pustili do křížku po odpískaném ofsajdu.

33:39

33:43
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno sice přesilovku nevyužilo, ale zůstalo v útočném pásmu u kotouče a hned po jejím skončení snižuje na 3:1. Trefil se ONDŘEJ VOLRÁB. Asistence: Matyáš Filip.

34:24
    Luža na brankovišti trefil skákající puk, jeho střela však šla mimo.

34:39
    Na ledě to teď vře! Už delší dobu některými hráči cloumaly emoce, ovšem teď se do sebe pustily v podstatě celé pětky na ledě. Všechno to začal ostrý střet do zlínského Kozubíka, po kterém otřesený zlínský forward odcházel z ledu v doprovodu spoluhráče a lékaře. Na ledě se pak vytvořily dvojice zápasníků. Rozhodčí budou jistě udělovat tresty.

34:39
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Šmatlák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Pavlas – 2 min., hrubost).

34:58
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Talafa – 2 min., napadení).

35:25
    Ofsald Kladna.

36:58
    Oba týmy hrají v plném počtu. Hosté se sice usadili na čas v pásmu, ovšem žádnou opravdu vyloženou gólovou šanci si nevytvořili.

37:40
    Jiroušek přikryl puk pod lapačku, vhazování v útočném pásmu Zlína.

37:58
    Na druhé straně kryje puk Kořének.

38:57
    Hosté se radovali ze vstřelené branky, hra však pokračuje dál.

Do konce třetiny zbývalo zhruba půl minuty, když byla hra konečně přerušena. Rozhodčí se sešli ve středním pásmu, aby se poradili a po vzájemné konzultaci branku uznali. Kladno tedy snižuje a čas se vrátí zpět.

38:57
    Hosté v závěru třetiny snižují na rozdíl jediné branky. ONDŘEJ BLÁHA dostal puk do sítě zřejmě z úhlu nebo zpoza branky. Byl to pravděpodobně těsný moment, protože rozhodčí uznali gól až po následné poradě. Asistence: Matyáš Filip.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:13.

Ve druhé části se toho událo mnoho zajímavého. Nejprve šli Zlínští do vedení 3:0, Kladnu se však podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Na ledě kromě toho vřely emoce, k čemuž přispěly i tvrdé střety, těsné či sporné situace a dramatický průběh utkání.

40:01

40:58
    Pokračuje se ve svižném tempu, oba celky mají za sebou pokus o první útok ve třetí třetině.

42:40
    Bláha hledal z prostoru mezi kruhy volného spoluhráče, jeho přihrávku zablokoval jeden ze zlínských obránců tak, že puk prolétl těsně kolem tyčky branky.

44:05
    Weintritt získal puk ve středním pásmu a vydal se do útoku.

45:26
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Pavlas – 2 min., hákování).

45:45
    Kořének vytáhl zákrok dnešního zápasu! Kladenští v přesilovce vyšachovali zlínskou obranu, takže osamocený Kvapil pálil z pravého kruhu do odkryté branky. Zlínský brankář se však přesunul a střelu, která šla pod horní tyč, vytěsnil vyrážečkou!

46:50
    Velké momenty zlínského gólmana pokračují. Hlavně jemu teď Zlínští mohou děkovat, že jsou stále ve vedení.

47:18

47:26
    Domácí hrají v plném počtu.

48:57
    Hráči obou týmů bojují o puk za kladenskou brankou.

49:35
    Bláha se na modré čáře tlačil do úniku, neprošel vsak přes bránícího Pavlase.

50:15
    Druhá třetina se nám přehoupla do druhé poloviny, stav je stále 3:2 pro Zlín.

50:42
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Zlín – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Lekeš.

51:14
    Zichovi uskočil puk do středního pásma, hosté se musí vystěhovat z prostoru před zlínskou brankou.

52:02
    Janošek přizvedl prudkou kladenskou střelu do plexiskla nad brankou.

52:42

53:35
    Domácí opět odskakují do vedení o dvě branky. Zakončení VOJTĚCHA DOBIÁŠE se otřelo o brankovou konstrukci a zapadlo do sítě. Pro zlínského útočníka je to už druhá trefa v zápase. Asistence: Sebastian Fajkus a David Lekeš.

54:01
    Další šanci Zlína brankář Jiroušek kryje.

55:34
    Domácí jsou při chuti, v tuto chvíli se hraje předebvším před brankou Kladna.

56:24
    Zlín přidává pátý gól a dělá důležitý krok směrem k vítězství v dnešním zápase. Z pravého kruhu pro vhazování se trefil FILIP WEINTRITT. Asistence: David Kozubík.

57:30
    Hosté se ještě snaží s výsledkem něco udělat, ovšem nedaří se jim dostat do souvislejšího tlaku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:48
    Pokračuje se nahoru dolů, oba týmy střídavě drží kotouč.

59:45
    Zápas se dohrává ve středním pásmu.

60:00
    Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

Zápas skončil, Zlín přestál tlak Kladna a nakonec dvěma zásahy rozhodl o tom, že minimálně tři body zůstanou na Východě Moravy. O další bod si to obě mužstva za chvíli rozdají v nadstavbě.

60:01
    Začalo nadstavbové prodloužení.

60:48
    Domácí se drží v útočném pásmu, zatím se hraje velmi opatrně.

61:34
    Dnešní měření sil je definitivně u konce, Zlín bere i čtvrtý bod. Domácí trojice se vydala do rychlého protiútoku, DOMINIK LUŽA a Filip Weintritt si několikrát vyměnili kotouč a nakonec první jmenovaný propálil kladenského brankáře. Asistence: Filip Weintritt a Jáchym Janošek.

Dnešní zápas skončil. Domácí mohou slavit, neboť vyhráli podruhé v řadě, naopak Kladno se vrací ze Zlína s prázdnou.

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji vám za pozornost a ze Zlína přeji hezký zbytek víkendu. (14:52:34)

Vojtěch Jurák

Branky a nahrávky: 10. Hamrlík (Fajkus, Sebera), 19. Bachánek (Talafa, Handl), 25. Dobiáš (Sebera, Bednařík), 54. Dobiáš (Fajkus, Lekeš), 57. Weintritt (Kozubík), 62. Luža (Weintritt, Janošek) – 34. Volráb (Filip), 39. Bláha (Filip)

Berani Zlín: Kořének (Šarman) – Janošek, Hamrlík, Bednařík, Pavlas, Talafa – Chludil, Hefka, Bachánek, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Handl, Kozubík, Luža, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Sebera
    Rytíři Kladno: Jiroušek (Novotný) – Kvapil, Volráb, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk, Veber, Zich – Nagy, Hašek, Kraus, Bernat, Bláha, Husarik, Rendla, Filip, Čermák

Rozhodčí: Goňa – Poláček, Pospíšil