Duisburg – Union Berlín 2:3 (kon.) | Ingolstadt – Bochum 2:1 (kon.) | St. Pauli – Aue 1:2 (kon.)
Heidenheim – Hamburg 2:2 (kon.)
FC Ingolstadt 04
2:1 (2:0)
VfL Bochum
Sobota 16.02.2019, 13:00 • Audi-Sportpark, Ingolstadt • 2. německá Bundesliga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Ve 22. kole druhé německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy FC Ingolstadt 04 a VFL Bochum. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září minulého roku na půdě Bochumu, který ovšem zvítězil naprosto jednoznačně a vysoce 6:0. Dnes se ale bude hrát v Audi-Sportparku v Ingolstadtu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 15 800 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Sven Jablonski a jeho asistenti Marcel Unger a Katrin Rafalski. Úvodní výkop je naplánován na 13:00.

Ingolstadt je momentálně až na předposledním sedmnáctém místě s šestnácti body a skóre 21:36. V posledním zápase ovšem zvítězil na půdě Aue 3:0.
    Bochum je na tom o dost líp, jelikož je aktuálně na osmém místě s třiceti body a skóre 31:29. Ovšem naposled doma podlehl třetímu Paderbornu 1:2.

FC Ingolstadt 04: Tschauner – Paulsen, Kotzke, Glimber, Otavio – Trasch, Krausse, Kerschbaumer – Pledl, Lezcano, Kittel
    Náhradníci: Buntič – Gaus, Kaya, Kutschke, Neumann, Rocher, Sahin

VFL Bochum: Riemann – Celozzi, Baumgartner, Hoogland, Soares – Losilla, Maier – Kruse, Lee, Sam – Zoller
    Náhradníci: Dornebusch – Bella-Kotchap, Janelt, Romling, Saglam, Tesche, Weilandt

Rozhodčí: Sven Jablonski – Marcel Unger, Katrin Rafalski.

1

2
    Hosté se snaží něco vymyslet po levé straně, ovšem tam se nakonec dopustili jen ofsajdu.

3
    Posléze ovšem Bochum získal autové vhazování na polovině soupeře a může se pokusit něco vymyslet.

4
    Hra se zatím přelévá z jedné strany na druhou, ale bez nějakých větších šancí, či náznaků.

5
    Nyní míč skončil u domácího brankáře Tschanuera, který s rozehrávkou moc nespěchal, ale nakonec přihrál míč na pravou stranu.

6
    Ovšem Ingolstadt posléze přišel o balón a Bochum má k dispozici autové vhazování.

7
    Střela domácího borce nebyla špatná, ale nakonec skončil jen v ochranné síti za bránou Bochumu.

8
    Paulsen to se svou hrubostí přehnal a dopustil se nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy.

9
    Posléze hosté přišli o balón a následuje tak odkop od domácí brány.

10
    Začátek zápasu nám stále nic nepřinesl a hraje se převážně ve středu hrací plochy, kde je o něco lepší domácí tým.

11
    Nyní Ingolstadt získal volný kop z pravé strany a může se tak dostat do vedení.

12
    A nakonec z toho byl nebezpečný pokus hostujícího obránce, který se snažil odhlavičkovat míč, ale ten letěl na bránu Bochumu, kde jej vyrazil brankář Riemann.

13
    Maier se sice dostal ke střele, ale ta skončila z voleje jen daleko vedle domácí svatyně.

15
    Hostující obrana si lehce poradila s nákopem domácích a mohou tak rozjet akci po levé straně.

16
    Ingolstadt dnes potřebuje brát body a nejlépe výhru, jelikož se aktuálně nachází na předposledním místě, ovšem pokud vyhraje tak se může dostat úplně mimo sestupové příčky.

17
    Centr domácích z levé strany sice letěl do vápna, ale tam nakonec nic vážnějšího nepřinesl.

18
    Posléze nakonec přišel faul z domácí strany na útočné polovině.

19
    Poslední minuty sice je domácí mužstvo o něco lepším týmem, ale stále se hraje převážně ve středu hřiště.

20
    Následně Ingolstadt získal autové vhazování na polovině soupeře.

21
    Bochum má k dispozici rohový kop z pravé strany.

22
    Zoller se sice snažil projít po pravé straně, ale poslal soupeře k zemi a hra je přerušena.

24
    Pokus hostujícího hráče z dálky letěl jen nad domácí svatyní a Tschauner tak má odkop od své brány.

25
    Jak se očekávalo, tak zápas je velice vyrovnaný a stále jsme se nedočkali ani jedné střely na branku.

26
    Kruse se nedostal středem hřiště přes obranu Ingolstadtu, jelikož domácí obránce předvedl skvělý obranný zákrok.

28
    První obrovská šance tohoto zápasu, kterou měl domácí Ingolstadt! Nejprve se domácí mužstvo dostal do vápna, kde obrana odkopla míč, který ale šel přímo proti noze domácího hráče, ovšem jeho pokus vyrazil perfektním zákrokem Riemann!
    28. Velká příležitost domácích gólem neskončila.

30
    Půl hodina hry je u konce a stav je stále bezbrankový, ovšem o něco lepším týmem je domácí Ingolstadt.

31
    Ingolstadt právě vstřelil branku!
    Nyní už je to branka a domácí mužstvo jde do vedení! Pledl to udělal ve vápně naprosto skvěle, když si nechal míč uskočit kolem obránce a posléze jej poslal před bránu, kde jej zakončil do odkryté svatyně SONNY KITTEL. Asistence: Pledl.
    31. Sonny KITTEL - 1:0

33
    Bochum se nyní sice dostal do vápna, ale Maier zakončil pouze do míst, kde byl připraven Tschauner.

34
    Domácí hráč se ocitl pouze v ofsajdovém postavení a útok Ingolstadtu je u konce.

35
    Hostující mužstvo má k dispozici rohový kop z pravé strany a může tak srovnat stav utkání.

36
    Posléze se dostal do zakončení Celozzi, ale ten minul domácí svatyni.

39
    A je to 2:0 pro domácí! SONNY KITTEL se parádně dostal přes obránce Bochumu a posléze vypálil k levé tyči, kde sice byl připraven brankář Riemann, ale tomu balón pod rukou prošel do brány. Asistence: Kerschbaumer.
    39. Sonny KITTEL - 2:0

40
    Domácí získali autové vhazování na polovině soupeře a mohou ještě zvýšit stav utkání.

41
    Ovšem to by musel Pledl mířit přesněji, jelikož zakončil jen nad bránu Bochumu.

43
    Obránce Ingolstadtu si poradil s nákopem Bochumu, ale hosté mají alespoň autové vhazování.

45
    Opět si domácí poradili s útokem hostů a vypadá to, že v prvním poločase gól nedostanou.

45+1

První poločas je u konce a Ingolstadt vede v domácím prostředí nad Bochumem 2:0. Začátek zápasu nic nenabízel, ale ve 31. minutě otevřel brankový účet Kittel. O sedm minut později to byl opět Kittel, který se trefil a domácí mužstvo tak díky tomuto útočníkovi vede o dva góly.

Druhý poločas začne přibližně v 14:02.

46

46
    Střídání v týmu VFL Bochum: ze hřiště odchází Maier, přichází Janelt.
    Střídání v týmu VFL Bochum: ze hřiště odchází Sam, přichází Weilandt.

47
    Hosté si vypracovali dobrou šanci, ale Tschauner předvedl jistý zákrok.

49
    Začátek zápasu je z hostující strany velmi aktivní a nyní získali další rohový kop.

50
    A další roh pro Bochum, který je ve druhém poločase lepším týmem a snaží se o vstřelení první branky.

51
    Ovšem následně sice domácí odkopli balón, ale nedostali se do rychlého protiútoku.

52
    Losilla stáhl protihráče k zemi na polovině soupeře a uviděl žlutou kartu.

54
    A další faul hostů, kteří vysunuli svůj presink a přitvrdili.

55
    Domácí útočník šel sice k zemi, ale rozhodčí penaltu neodpískal.

57
    Žlutou kartu dostává Kerschbaumer (FC Ingolstadt 04).

58
    Domácí se nyní dostali po levé straně dopředu a získali rohový kop.

59
    S následným rohem si ale hostující mužstvo bez problémů poradilo.

60
    Hodina hry je u konce a Ingolstadt stále vede 2:0 díky brankám Kittela.

61
    Balón skončil jen vedle domácí svatyně a Tschauner tak má odkop od své brány.

62
    Domácí nyní nepouštějí soupeře vůbec k míči a nyní navíc získali autové vhazování na polovině Bochumu.

63
    Posléze přišel faul z hostující strany a Ingolstadt tak má volný kop z levé strany.

64
    Hra se nyní hodně kouskuje, což vyhovuje především domácím, kteří stále vedou o dvě branky.

66
    Bochum má k dispozici volný kop z pravé strany a může tak snížit stav zápasu.

68
    Po dlouhém ošetřování se opět může pokračovat a u míče tak bude hostující celek.

69
    Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Lezcano, přichází Kutschke.

70
    Parádní zákrok domácího brankáře proti střele uvnitř vápna z levé strany! Následuje tak rohový kop.

72
    Poslední minuty je Bochum o něco lepším týmem, ale až na šanci před pár minutami se nemůže dostat do nějaké šance.

73
    Bochum právě vstřelil branku!
    Hosté dávají gól na 1:2! VITALY JANELT se dostal k odraženému míči a zakončil jej přesně k pravé tyči.
    73. Vitaly JANELT - 2:1

76
    Bochum tlačí na domácího soupeře a nyní získal rohový kop z pravé strany.

78
    Ovšem následně skončil míč jen v moci domácího brankáře, který zažehnal nebezpečí.

80
    Zbývá posledních deset minut a Ingolstadt stále vede těsně 2:1.

82
    Ani tento útok hostů nic nepřinesl a balón skončil opět pouze vedle domácí brány.

82
    Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Trasch, přichází Gaus.
    Střídání v týmu VFL Bochum: ze hřiště odchází Lee, přichází Tesche.

84
    Paulsen skluzem sejmul protihráče a po právu uviděl žlutou kartu.

85
    Další střela z kopačky hostujícího hráče, která ale zamířila pouze do rukou Tschaunera.

86
    Ingolstad se snažil projít po pravé straně, ale tam se hostující celek dopustil faulu.

88
    Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Pledl, přichází Neumann.

90
    Gólman Tschauner byl u míče jako první a znemožnil tak hostům vystřelit.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90+2
    Zakončení hostujícího útočníka hlavou letělo pouze nad bránu Ingolstadtu.

90+3
    A opět brankář Tschauner zlikvidoval centr Bochumu a Ingolstad je velice blízko výhře.

90+4
    Nyní se navíc hostující útočník ocitl pouze v ofsajdové pasti.

90+4
    Domácí si ještě mohli pojistit výhru, ale Riemann předvedl proti střele domácího hráče perfektní zákrok!

90+5

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:11.

Je konec. Ingolstadt dnes vyhrál na domácí půdě nad Bochumem 2:1. Začátek zápasu nic nenabízel, ale ve 31. minutě otevřel brankový účet Kittel. O sedm minut později to byl opět Kittel, který se trefil a domácí mužstvo vedlo o dvě branky. V 73. minutě sice snížil Janelt, ale následně už hosté nedokázali nic vymyslet.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (14:55:39)