Třinec – Kometa Brno 0:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 1:4 (kon.) | Chomutov – Sparta 2:3 (po pr.)
Mladá Boleslav – Liberec 1:4 (kon.) | Pardubice – Plzeň 3:8 (kon.) | Olomouc – Litvínov 4:5 (po pr.)
Zlín – Vítkovice 5:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
HC Kometa Brno
Neděle 17.02.2019, 15:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 45. kolo

59:01
    Kantor zůstává na střídačce, domácí to zkusí se šesti bruslaři v poli.

48:02
    Bratři Kovařčíkové se dostali do přečíslení dvou proti jednomu! Celou akci vedl a nakonec i zakončil Ondřej Kovařčík, Čiliak si se střelou mezi své betony poradil!

43:40
    Štěpán Novotný si ve středním pásmu pomohl sekáním, hosty čeká přesilová hra.

39:18
    Výhoda domácích bude dvojnásobná! Tomáš Malec ve vlastním pásmu hrubě atakoval Hrňu, Třinečtí mají k dispozici minutu a čtyřicet šest vteřin přesilovky pěti proti třem.

39:04
    Alexandre Mallet u třinecké branky podrazil rozehrávajícího Rotha, Oceláři dohrají druhou třetinu v početní výhodě.

36:51
    Hosté si zahrají další přesilovku, sekáním se totiž provinil Jakub Matyáš.

35:17
    Tomáš Marcinko ve středním pásmu vystihl hostující rozehrávku a vydal se do úniku! Třinecký kapitán zkusil střelu mezi Čiliakovy betony, hostující brankář byl úspěšnější!

34:39
    Za hostující brankou zůstal po tvrdém ataku Štěpána Novotného ležet Leoš Čermák. Hostující útočník se z ledu zvedal těžce, Novotný od sudích obdržel dvě minuty za vysokou hůl.

34:00
    Chybnou rozehrávku Hrni vystihl Peter Mueller, hostující útočník se pak vydal do rychlého úniku! Mueller byl sice stíhán Chmielewskim, nejlepší extraligový střelec přesto dokázal zakončit. Ve vzájemném souboji byl podruhé úspěšnější Pavel Kantor!

32:04
    Oceláři se z tlaku domácích oklepali a po akci Adama Rašky si dokonce vybojovali přesilovou hru. Třineckého beka k ledu srazil Tomáš Malec. Komerční přestávka.

28:10
    Adámek zaváhal na útočné modré, chyby třineckého beka pak mohl využít Peter Mueller, který se dostal do samostatného úniku! Hostující útočník zkusil střelu mezi Kantorovy betony, brankář domácích ale dokázal kotouč vyrazit!

17:25
    Aron Chmielewski se chtěl po levé straně prokličkovat až před Čiliaka, třineckého útočníka ale k ledu poslal Michal Barinka. Domácí mají další přesilovku.

14:35
    Oceláři se pokusili dostat do útočného pásma, Svačinu ale k ledu poslal Bedřich Köhler. Přesilovka pro domácí.

10:27
    Kometa se usadila v útočném pásmu a Třinečtí mají co dělat, aby tlak hostí ubránili. Dočekal zpoza Kantorovy branky krásným pasem ke střele vyzval Vondráčka, ten ale z bezprostřední blízkosti trefil jen třineckého brankáře!
    01:41 Ondřej NĚMEC - 0:1

01:41
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté po celou dobu přesilovky neopustili útočné pásmo, jejich aktivita je korunována vedoucí brankou! Brněnští doslova umotali bránící třineckou čtveřici, na střelu ONDŘEJE NĚMCE od modré čáry pak nedokázal zareagovat ani Kantor! Asistence: Peter Mueller, Bedřich Köhler.

00:39
    Hosté si zahrají první přesilovou hru. Guntis Galvinš na vlastní modré podrazil pronikajícího Orsavu, lotyšský bek si odsedí dvouminutový trest.