Vsetín – Jihlava 2:1 (kon.) | Poruba 2011 – Slavia 3:2 (kon.) | Třebíč – Prostějov 1:2 (kon.)
Frýdek-M. – Přerov 2:4 (kon.) | Litoměřice – Motor ČB 3:4 (1:2 po s.n.) | Ústí n/L – Kadaň 4:0 (kon.)
Havířov – Kladno 0:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
HC Slavia Praha
Pondělí 18.02.2019, 17:30 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 57. kolo

Poruba ukončuje sérii sedmi porážek a poráží Slavii v základní hrací době 3:2, když vítězný gól dal ruský útočník Alexejev.
    Děkuji za pozornost a krásný večer! (19:42:57)

59:59
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Zdeněk Kubica – 2 min., hákování).

59:34
    Zakázané uvolnění hostů. Tohle na drama nevypadá.

59:18
    Hraje se za brankou Slavie.

Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Opět domácí vyhání Slavii do středního pásma a navíc přichází zakázané uvolnění.

58:16
    Slavii se nedaří usadit v pásmu, stále se hraje ve středním pásmu.

57:41
    Pražany zastavuje ofsajd.

57:09
    Skrumáž před Kůdelou řeší hvizdem hlavní rozhodčí. Zápas začíná nabírat na obrátkách.

56:36
    Kotouč končí v hledišti a následuje vhazování v obranném pásmu.

56:15
    Pastor teď dvakrát zaklekl do střely jednoho z hostů a bolestivě opouští led.

55:38
    Střela Alexejeva končí v náručí Šorfa.

55:19

54:46
    Hrdinka nepřesně přihrál a vyhnal hosty z útočné třetiny.

53:49
    Slavii se nedaří usadit v pásmu.

53:19
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., podrážení).

53:05
    Slavia se častěji dostává do pásma, ale chybí tomu hokejové koření.

51:43
    Obrovská šance na vyrovnání, ale Doležal neprocedil kotouč před Kůdelu.

51:00
    Pastorovo nahození udělalo velký zmatek před brankou Slavie, ale bude následovat jen vhazování.

Dnešní utkání sleduje 350 diváků.

49:59
    Káňa srazil střelu Vrdlovce do ochranné sítě.

49:30
    Kanko teď minul zcela prázdnou branku!

48:50
    Další střela mladého obránce. Tentokrát se dostal k dorážce Kanko, ale Šorf na místě.

48:43
    Šnajnar napálil kotouč a ten po odrazu končí v ochranné síti.

47:17
    Guman ze vzduchu trefil rychlou přihrávku, ale Šorf zasáhl velice přesně!

46:30
    Hra se nyní hodně kouskuje a tentokrát je tu zakázané uvolnění domácích.

46:05
    Zakázané uvolnění Slavie.
    45:43 Alexej ALEXEJEV - 3:2

45:43
    Poruba právě vstřelila branku!
    Baláž našel zpoza branky přesně ALEXEJE ALEXEJEVA, který propálil z mezikruží Šorfa. Asistence: Jozef Baláž.

45:19
    Porubu zastavuje ofsajd. Ani začátek třetí třetiny nechrlí šancemi.

44:46
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

43:45
    Střelu Dufka kryje Šorf ve své výstroji.

43:05
    Kůdela přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho levici.

42:00
    Po střele Furcha je kotouč v ochranné síti.

41:30
    Tuhý boj o kotouč za brankou Kůdely.

40:10
    Slavík pálil od mantinelu těsně vedle.

40:01

Druhá třetina měla velice rychlý spád a příliš hokejové krásy nenabídla. Třetí třetina začne přibližně v 19:08.

Střely ve druhé třetině: 5 – 7

40:00

39:30
    Slavie se snaží už jen dohrát tuto třetinu a opět odpaluje bez větších rozpaků kotouč přes všechny čáry.

39:11

38:46
    Illéš jen zavezl kotouč a marně čekal na pomoc spoluhráčů, kteří střídali v té chvíli.

38:09
    Slavia dlouho otálela s rozehrávkou až kotouč ztratila.

36:54
    Brož se proháčkoval až před Kůdelu, který vyráží jeho pokus betonem a následné dorážce zabránil jeden z domácích obránců.

36:08
    Slavia řeší sílící tlak domácích odpalem přes všechny čáry.

35:17
    Toman zůstal chvíli nepokrytý s kotoučem v prostoru před brankou, ale Šorf potvrzuje kvalitní výkon další potovým zákrokem.

34:59
    Zásah porubské střídačky.

34:11
    Illéš po přihrávce Hudečka pálil z mezikruží mezi betony, ale Šorf zasáhl.

33:37
    Ofsajd Slavie.

32:59
    Další zakázané uvolnění domácích.

32:30
    Hru po dlouhé době přerušuje ofsajd hostů. V této třetině, která má rychlý spád, se hraje spíše ve středním pásmu.

30:59
    Zakázané uvolnění domácích.

30:50
    Krejčík opět ze střely z první našel pouze betony Kůdely.

30:33
    Hraje se dlouho bez přerušení a do další šance se dostal Vrdlovec, ale Kůdela opět na místě.

29:42
    Vrdlovec dostal přihrávku přes dvě třetiny, ale střelou mezi betony neuspěl.

29:10
    Slavík dostal dost prostoru na modré čáře a vyjel si do lepší střelecké pozice, ale těsně míjí horní růžek.

28:39
    Hra je v této chvíli nesmírně vyrovnaná a odehrává se spíše ve středním pásmu.

27:03
    Šmerhovi se podařilo odebrat Jáchyma o puk a je tu chvíle klidu pro Slavii.

26:05
    Káňa vybojoval v útočném pásmu kotouč a porubský kolotoč nabírá na obrátkách.

25:37
    Nejproduktivnější Slávista Novák si sjel z pozice obránce na vrchol kruhu, ale Kůdelu neprostřelil.

25:20
    Hosty zastavuje v útočném snažení ofsajd.

24:37
    Guman si teď naložil velké soustu na hůl, ale dokázal se ze sevření soupeřů vymanit a RT TORAX otáčí hru.

23:10
    Velký boj o kotouč vyhrál za brankou Poruby domácí kapitán a posílá kotouč dopředu.

22:34
    Slavia rozehrávala útočnou akci od vlastní branky a následně se bude vhazovat před Kůdelou.

21:25
    Krejčík z první v ideální pozici netrefil bránu!

21:00

20:40
    Poruba nyní kontroluje hru a kotouč je daleko od branky Kůdely.

20:20
    Slavia vstupuje do druhé třetiny s minutovou početní výhodou a již se usazují v pásmu.

20:01

První třetina je minulostí a k vidění byly hned čtyři branky a všechny v početní výhodě. Skóre otevřel Kanko, ale vývoj hry otočil dvěma góly Šmerha. Poslední slovo v první třetině měl ale Jáchym, a tak je stav utkání nerozhodný. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.

Střely v první třetině: 12 –13

20:00

19:55

19:48
    Hrdinka pálil zápěstím od modré čáry, ale mimo.

19:00
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ivan Ďurač.

18:40
    Hosté se osvobozují a domácí musejí začínat od vlastní branky.

17:55
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká David Kohút.

17:21
    Slavia se opět nastěhovala do útočného pásma, ale nedokázala nic vymyslet.
    16:32 Tomáš JÁCHYM - 2:2

16:32
    Čtvrtá využitá přesilová hra v tomhle zápase! Hudeček přihrával do brankoviště na TOMÁŠE JÁCHYMA, který vyrovnává. Asistence: Jan Hudeček a Patrik Urbanec.

16:01
    Šorf statečně odolává náporu domácích a Poruba opět rozjíždí kombinační akci.

15:35
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jaroslav Brož – 2 min., vysoká hůl).
    14:00 Tomáš ŠMERHA - 1:2

14:00
    Slavia právě vstřelila branku!
    Bleskově využitá přesilová hra, když Vrdlovec vybídl stejně jako v minulém případě TOMÁŠE ŠMERHU, který táhlou střelou propálil Kůdelu. Asistence: Daniel Vrdlovec a Filip Vlček.

13:49
    Jan Káňa dostává dvě minuty za vražení na hrazení a k tomu desetiminutový osobní trest. Trest odpyká Daniel Häring.

13:31

12:55
    Velkou parádu si dovolil Kůdela, když chytil nahození hostujícího celku a bleskově odpálil hokejkou kotouč přes všechny čáry.

12:15
    Slavii se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

11:31
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Petr Kanko – 2 min., podrážení).

11:01
    Šteiner z mezikruží jen těsně minul branku!

10:05
    Hudeček mohl vrátit vedení na stranu domácích, ale jeho střelu vyrazil Šofr a před dojíždějícími hráči ukryl vypadlý kotouč do lapačky.
    09:56 Tomáš ŠMERHA - 1:1

09:56
    Slavia rovněž využívá svou první početní výhodu, když TOMÁŠ ŠMERHA dostal možnost reparátu a tentokrát střelou z první po ledě propálil Kůdelu. Asistence: Daniel Vrdlovec a Jiří Doležal.

09:46
    Šmerha z první vypálil, ale jeho střela proletěla těsně kolem tyče.

09:11
    Jáchym si vedl na buly lépe a domácí se ihned osvobozují.

09:07
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Dufek – 2 min., hákování).

08:49
    Signalizovaná výhoda pro Slavii, která od vlastní branky zakládá útočnou akci.

08:20
    Dufek nabruslil do útočné třetiny a svou střelou zápěstím protáhl Šorfa.

07:59
    Kotouč se ocitl mimo hrací plochu a bude následovat vhazování ve středním pásmu.

07:01
    Slavia se snaží na inkasovaný gól odpovědět, ale Kůdela je zatím pozorný.
    05:55 Petr KANKO - 1:0

05:55
    Poruba nakonec přesilovou hru využívá. Ovčačík dostal na modré čáře dostatek prostoru a jeho střelu Šorf pouze vyrazil a odražený kotouč si našel jako první PETR KANKO. Asistence: Ctirad Ovčačík, Jan Dufek.

05:45
    Kombinace domácího celku končí po zásahu jednoho z hostujících obránců v hledišti.

04:55
    Zatím žádná střela nedoletěla až ke gólmanovi hostů a Poruba bude muset zakládat novou útočnou akci.

04:15
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Ondráček – 2 min., podrážení).

04:01
    Nepřesná rozehrávka Poruby a bude se vhazovat po zakázaném uvolnění před Kůdelou.

03:05
    Domácí se přes půl minuty drželi v pásmu a výsledkem byla nebezpečná šance Ollendera, kterou zneškodnil Šorf.

02:27
    Zatím sledujeme rychlý hokej na obou stranách. Akci Pražanů zastavuje ofsajd.

01:01
    Guman dostal přihrávku přes celé obranné pásmo Slavie a otestoval pozornost Šorfa, který se přesunul velice rychle a vykryl dráhu puku.

00:08
    Slavia se ihned po buly dostala ke kotouči a jmenovitě to byl Vrdlovec, jenž pálil těsně vedle.

00:01

Ještě jednou krásný podvečer z Ostravy! Utkání se pomalu blíží ke svému začátku a oba týmy nastoupí následovně.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Tadeáš Dvořák) – Ovčačík (C), Slavík, Urbanec, Šnajnar, Pastor, Padrnos – J. Káňa (A), Kanko (A), Dufek – Guman, Hudeček, Illéš – Ďurač, T. Jáchym, Toman – Alexejev, Baláž, Ollender – Häring.

HC Slavia Praha: Šorf (Sochůrek) – Hrdinka, J. Novák (C), Hejda, Duda, Barák, Štibingr, Saňa – J. Doležal (A), Vlček, Vrdlovec – L. Krejčík, Kubica, M. Ondráček – Šmerha, Šteiner, Furch – D. Hradil, Kohút, Brož.

Rozhodčí: Skopal, J. Ondráček – Gančarčík, Poruba.

Nejproduktivnější hráč: 29 bodů – Jan Novák (5+24)
    Nejlepší střelec: 16 branek – Lukáš Krejčík
    Nejlepší nahrávač: 24 asistencí – Jan Novák, Martin Šagát
    Nejproduktivnější obránce: 29 bodů – Jan Novák (5+24)
    Nejlepší bilance +/- bodování: +19 – Jiří Doležal
    Nejvíce času stráveného na ledě (průměr): 22:07 – Jan Novák
    Nejtrestanější hráč: 65 trestných minut – Martin Šagát
    Nejlepší brankář týmu: 90,25% úspěšnost zásahů a 3,09 obdržených gólů na zápas – Dominik Šorf

HC RT TORAX PORUBA 2011

Nejproduktivnější hráč: 40 bodů – Jan Káňa (14+26)
    Nejlepší střelec: 18 branek – Petr Kanko
    Nejlepší nahrávač: 26 asistencí – Jan Káňa
    Nejproduktivnější obránce: 17 bodů – Ctirad Ovčačík (9+8)
    Nejlepší bilance +/- bodování: +6 – Jan Dufek
    Nejvíce času stráveného na ledě (průměr): 21:33 – Ctirad Ovčačík
    Nejtrestanější hráč: 67 trestných minut – Michal Vymazal
    Nejlepší brankář týmu: 91,85% úspěšnost zásahů a 3,06 obdržených gólů na zápas – Daniel Dolejš

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS
    42. kolo Chance ligy – 5. ledna 2019

HC Slavia Praha – HC RT TORAX Poruba 2011 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Furch (Heldák, Kubica), 31. Furch (Heldák, Kubica), 48. Štibingr (Šagát, Doležal), 60. Kverka (Šagát, Barák) – 1. Dufek, 13. Kanko (Káňa, Dufek), 22. Illéš (Matějíček, Vymazal), 36. Václavek (Illéš, Pastor), 51. Ovčačík (Slavík, Dufek). Rozhodčí: Kostourek, Luczków – Bosák, Coubal. Vyloučení: 5:6, navíc Ondráček (SLA) 10 OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 854. Střely na branku: 43:34.

HC Slavia Praha: Růžička – Duda, Novák, Drtina, Saňa, Barák, Štibingr, Valík – Krejčík, Šagát, M. Ondráček – Procházka, Kverka, Vlček – Doležal, Vrdlovec, Brož – Heldák, Kubica, Furch.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Ovčačík, Slavík, Pastor, Matějíček, Urbanec, Černý, Padrnos – J. Káňa, Kanko, Dufek – Illéš, Vymazal, Guman – Alexeyev, Fojtík, Toman – Häring, Václavek.

Krásný pondělní podvečer z Ostravy, kde společně budeme sledovat zápas 57. kola Chance ligy mezi týmy HC RT TORAX Poruba 2011 (12.
    místo – 62. bodů) a HC Slavia Praha (11. místo – 73. bodů).

Nelichotivou bilanci sedmi porážek v řadě mají na kontě svěřenci trenéra Miloše Holaně a nyní je bude čekat další těžká výzva v podobě někdejšího českého mistra. Pražská Slavie prohrou v minulém kole definitivně ztratila naděje na postup do závěrečné částí sezóny a jejich bilance činí čtyři porážky z posledních pěti utkání. Jedenáctý celek tabulky táhne po odchodu Veselého nezvykle obránce Jan Novák, jenž má na svém kontě devětadvacet bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Aleš Koubík

Branky a nahrávky: 6. Kanko (Ovčačík, Dufek), 17. T. Jáchym (Hudeček, Urbanec), 46. Alexejev (Baláž) – 10. Šmerha (Vrdlovec, J. Doležal), 14. Šmerha (Vrdlovec, Vlček)

Rozhodčí: Skopal, J. Ondráček – Gančarčík, Poruba