Calgary – Arizona 5:2 (kon.) | Columbus – Tampa 1:5 (kon.) | Chicago – Ottawa 8:7 (kon.)
Colorado – Vegas 3:0 (kon.) | San Jose – Boston 5:6 (po pr.) | Los Angeles – Washington 2:3 (kon.)
Chicago Blackhawks
8:7 (5:4, 2:1, 1:2)
Ottawa Senators
Úterý 19.02.2019, 02:38 • United Center, Chicago • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (05:16:52)

Slovenská stopa v utkání
    Christián Jaroš (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:21

Tři hvězdy utkání
    1. Alex DeBrincat (CHI) 3+2
    2. Patrick Kane (CHI) 1+2
    3. Colin White (OTT) 2+1

Je za námi neskutečný zápas, ve kterém padlo hned 15 branek. Z toho 9 bylo vstřeleno už v první třetině. Lépe do utkání vstoupila Ottawa, která ale své vedení neudržela a ještě v první třetině se do vedení dostali domácí.

Ti si od stavu 5:5 ve druhé třetině vypracovali až třígólový náskok, na který se hosté mohutně dotahovali díky dvěma brankám Thomase Chabota. Ke kýženému vyrovnání na 8:8 ale nedošlo, a to ani přes přesilovku a možnost hrát v šesti proti čtyřem.

59:47
    Keith vystihl přihrávku soupeře a narušil jejich kombinaci! Domácí vyhazují.

59:40
    Ottawa si přihrává podél mantinelu.

59:31
    Oddechový čas pro hosty.

59:31
    Duchene z pravého kruhu poslal puk jen na hruď brankáře Warda. Ten přerušuje hru.

59:20
    Senators se podařilo usadit v útoku a hledá výhodnou střeleckou pozici.

58:55
    Přes celé kluziště se snažili domácí vstřelit rozhodující gól, ale minuli klec. Následně se dostali k puku i v útoku, ale Toews z ostrého úhlu trefil tyč!

58:31
    Domácí vyhodili puk.

58:20
    Ottawa je v útoku v šesti, hraje bez brankáře!

58:20
    Ottawa si zahraje přesilovku! A je více než pravděpodobné, že si zahraje v 6 proti 4! Koekkoek se provinil hákováním!

57:55
    Dá se očekávat, že jakmile se Ottawa usadí v útočném pásmu, bude Anderson odvolán.

57:33
    Kotouč byl vystřelen mezi střídačky. Komerční pauza.

56:30
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Ward si připsal těžký zákrok proti střele Tkachuka z prostoru před brankovištěm.

55:38
    Saadovu střelu zpoza kruhů Anderson vyráží.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 4. DeBrincat (J. Toews, P. Kane), 6. DeBrincat (Kahun, D. Strome), 13. P. Kane (Keith), 14. D. Strome (Keith), 15. Saad (Sikura, Anisimov), 29. DeBrincat (D. Strome), 31. Forsling (Saad, DeBrincat), 44. J. Toews (DeBrincat, P. Kane) – 3. B. Ryan (Duchene, Dzingel), 3. Balcers (Tierney, Bødker), 8. White, 18. Mark Stone (B. Tkachuk, White), 22. White (B. Tkachuk, Mark Stone), 50. Chabot (Ceci, Duchene), 55. Chabot (Pageau, Pääjärvi)

Chicago Blackhawks: Delia (8. C. Ward) – Keith (A), E. Gustafsson (A), Forsling, C. Murphy, Koekkoek, Dahlström – P. Kane, J. Toews (C), Caggiula – Kahun, D. Strome, DeBrincat – Sikura, Anisimov, Saad – Hayden, Krüger, Perlini.
    Ottawa Senators: A. Nilsson (14. C. Anderson) – DeMelo, Chabot, Ceci, Lajoie, Jaroš, Harpur – B. Ryan, Duchene (A), Dzingel – Mark Stone (A), White, B. Tkachuk – Pääjärvi, Pageau, Z. Smith (A) – Balcers, Tierney, Bødker.

Rozhodčí: Morton, Schlenker – Brisebois, Shewchyk

Diváci: 21338