Motor ČB – Frýdek-M. 5:2 (kon.) | Jihlava – Benátky n/J 8:2 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 3:2 (kon.)
Kadaň – Třebíč 3:8 (kon.) | Prostějov – Litoměřice 4:2 (kon.) | Přerov – Poruba 2011 3:4 (1:2 po s.n.)
Slavia – Vsetín 3:5 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
HC Stadion Litoměřice
Středa 20.02.2019, 18:00 • Zimní stadion Prostějov • Chance liga • 58. kolo

Máme zde konec bojovného zápasu, který nakonec dopadl lépe pro Prostějov. O vítězství rozhodl Jan Starý v 54. minutě a dokonce pojistil i výhru střelou do prázdné branky.

Střely na branku – 43:27

Tímto vítězstvím má Prostějov jisté play-off! (20:15:24)

59:54
    Hraje se ještě v pásmu domácích, ale střely již nevidíme. Tohle již domácí zvládnou a připíšou si tři body!
    59:16 Jan STARÝ - 4:2

59:16
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Je nejspíš rozhodnuto! Hostům hra bez brankáře nakonec nevyšla. Puku se ujal ve středním pásmu JAN STARÝ a poté neměl problém jej poslal do prázdné branky. Bez asistence.

59:10
    Střela netrefila branku a puk se ocitl ve středním pásmu!

58:47
    Hosté hrají v šesti!

58:47
    Jestřábi nahodili kotouč za branku Michajlova. Stadion se nedokázal usadit ve třetině domácích, ale píská se icing Prostějova.

57:59
    Čápova rána trefila jen Štohanzla, jenže s pukem hrají stále domácí a tohle jim vyhovuje.

57:33
    Zakázané uvolnění hostů! Necelé dvě a půl minuty do konce třetí třetiny. Udrží domácí náskok?

57:09
    Hosté kombinují v pásmu Prostějova, Marcelova střela neměl však razanci a skončila navíc vedle.

56:10
    Nyní dokonce vidíme závar před brankou Michajlova. Nahození Venkrbce nadělalo velké problémy brankáři, jelikož se puk snad dvakrát odrazil a poskakoval poblíž jeho brankoviště.

55:31
    Stadion se nevzdává a snaží se, nyní ale Ščegolkovovi utekl puk a hosté jej ztratili. Prostějov získal puk a drží ho.

54:34
    Voženílkovo nahození raději podržel v lapačce Neužil a bude se vhazovat před ním.

54:15
    Dnešní utkání sleduje 1377 diváků.
    53:36 Jan STARÝ - 3:2

53:36
    Velice důležitá branka domácích! Domácí se ujali vedení 3:2! za brankou se obtočil s pukem Račuk a našel před brankovištěm JANA STARÉHO, který pohotově poslal kotouč do branky. Asistence: Marek Račuk a Lukáš Žalčík.

53:30

53:25
    Václav Meidl se dostal do slibné šance, po nahrávce se zjevil před brankovištěm, ale kotouč mu trochu utekl z čepele.

Josef Prášek

Branky a nahrávky: 7. Nouza (Divíšek), 23. V. Meidl (Prokeš, Venkrbec), 54. Starý (Račuk, Žálčík), 60. Starý – 4. M. Kadlec (Voženílek, Jícha), 41. Průžek

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Havlík, Mikliš, Čáp, D. Kolář, P. Krejčí, Husa, Žovinec – L. Volf, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Hanták, Dvořáček – Venkrbec, V. Meidl, Prokeš.
    HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Sklíba) – Marcel, Pavlas, Strejček, Smetana, Dluhoš, Jebavý, Klejna – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Jánský, D. Merta, Ščegolkov – Jirásek, Štohanzl, Průžek – Kropáček, Sklenář.

Rozhodčí: Kíka, Obadal – Bartek, Poruba