Vítkovice – Zlín 1:4 (2:3 po n.s.n.) | Mladá Boleslav – Jihlava 2:1 (po pr.) | Kladno – Plzeň 3:5 (po nadst. prodl.)
Warriors Brno – HK MD Šumperk 2:6 (po nadst. prodl.) | Mountfield HK – Liberec 7:3 (po nadst. prodl.) | K. Vary – Sparta 3:5 (3:2 po n.s.n.)
Chomutov – Třemošná 5:1 (po nadst. prodl.) | Č. Budějovice – Havlíčkův Brod 1:3 (po nadst. prodl.) | Vsetín – Přerov 2:1 (1:0 po n.s.n.)
Kometa Brno – Pardubice 4:5 (1:2 po s.n.) | Žďár n/S – Tábor 4:3 (po nadst. prodl.) | Olomouc – Technika Brno 1:4 (1:0 po n.s.n.)
Slavia – HC Litvínov 2:1 (1:2 po n.s.n.)
po s.n. (1:2)
HC Kometa Brno
4:5 (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 21.02.2019, 18:00 • DRFG arena • Extraliga dorostu • Nadstavba B

Je dobojováno! Pardubice odvážejí z Brna cenné dva body a stahují náskok na druhou Kometu na rozdíl tří bodů. Já se s vámi pro dnešek loučím a z brněnské DRFG areny přeji příjemný zbytek večera. (20:20:53)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dynamo Pardubice.
    Autorem vítězné branky je ONDŘEJ CHABADA.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nám vítěze dnešního utkání neurčilo. Rozhodnout tak budou muset samostatné nájezdy, které započnou po krátké úpravě ledové plochy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:54
    Svozil se dostal před Borovičku a zkoušel to tentokrát bekhendem, branku však přestřelil.

64:42
    Pardubice vyhazují.

64:35
    Oddechový čas pro hosty.

64:35
    Po přihrávce Fajmona pálil z vrcholku levého kruhu Svozil, jeho pokus zachytil Borovička v lapačce.

64:16
    Oddechový čas pro domácí.

64:16
    Kometa v poslední minutě prodloužení bude hrát přesilovou hru, dvě minuty za hákování obdržel hostující Pavol Štetka.

63:44
    Svozil to zkusil znovu, tentokrát si objel branku, ale na pozorného Borovičku nevyzrál.

63:29
    Svozil se ihned po vhazování odhodlal k jedovaté střele z vrcholku levého kruhu, Borovička znovu úspěšně zasáhl.

63:15
    Kos nyní dokázal připravit slibnou příležitost Prčíkovi, ten však z bezprostřední blízkosti ztroskotal na lapačce Borovičky.

63:01
    Kometa je po většinu prodloužení na kotouči, její hráči krouží útočným pásmem a hledají cestu k rozhodující trefě.

62:13
    Rozhodnutí dnešního utkání měl na hokejce domácí Sedláček, ovšem Borovička jej dokázal vychytat svou vyrážečkou!

60:01

Také třetí třetina končí remízovým stavem a to znamená jediné, o vítězi dnešního utkání se rozhodne v prodloužení či případných samostatných nájezdech. Ve třetí části měli nejprve blízko k vítězství Pardubice, ovšem Brňané dokázali bleskově odpovědět a po další brance východočeského celku pak trpělivou hrou opět vyčkali na vyrovnávací trefu. Remíza po základní hrací době je nejspíš spravedlivá, uvidíme, kdo bude mít více štěstí v nastaveném čase či případné dovednostní disciplíně samostatných nájezdů.

60:00

59:17
    Na druhé straně se ještě Brňané pokoušejí ostřelovat Borovičku, ten ovšem odolává a utkání míří do nevyhnutelného prodloužení.

58:21
    Pardubice se zformovaly do útočné akce, slibnou kombinaci však vystihli bránící hráči Komety, Východočeši nadále usazeni v útočném pásmu.

57:39
    Pardubice hrají v plném počtu.

56:55
    Kometa byla blízko obratu! Sedláček poslal kotouč do předbrankového prostoru, kde byl zcela osamocený Šalé, měl dostatek času zamířit, ovšem skvělým zákrokem se blýskl brankář Borovička, jenž znemožnil brněnskému hráči kompletaci hattricku!

56:28
    Na modrou čáru dostal nabito Fajmon, jeho ostrá rána ovšem skončila až na zadním mantinelu.

55:55
    Pardubice se osvobozují.

55:39
    Kometa bude mít možnost otočit skóre, dvě minuty za faul kolenem pro Matěje Kloze.

54:38
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brňané opět srovnávají stav utkání! Ke střele z mezikruží se dostal STANISLAV SVOZIL a po několika dnešních pokusech, kdy vyšel naprázdno konečně slaví přesnou trefu. Asistence: Jakub Kos.

53:54

53:23
    Hra Komety je v přesilové hře značně rozháraná, jízdou po levém křídle a následné střelbě se to snažil změnit Stanislav Svozil, ale branku přestřelil a kotouč následně míří do obraného pásma Komety.

52:40

51:54
    Kometa dostane příležitost ke vstřelení vyrovnávací branky. Dvě minuty za hákování fasuje František Formánek.

51:09
    Kometa se snaží otupit pardubický nápor a dostat se zpět do tempa.

50:15
    Pardubice se snažily o tvorbu další útočné akce, ovšem jejich nepřesnost nyní vede k zakázanému uvolnění.

49:18
    Pardubicím se nyní daří držet domácí hráče v jejich vlastním obranném pásmu, hráči hostů se však do střeleckých příležitostí momentálně neodstávají.

48:08
    Srdnatou bojovnost předvedl v útočném pásmu domácí útočník Otava, jenže při probíjení se pardubickým obranným valem se nemohl spolehnout na podporu svých spoluhráčů a kotouč pak pod svou rukavici přikryl pozorný Borovička.

47:24
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Se střílením branek se nám doslova roztrhl pytel! Pardubice odpovídají na srovnávací branku Komety tím nejlepším možným způsobem, když se do samostatného úniku dostal FRANTIŠEK FORMÁNEK a nechytatelnou střelou k tyči vrátil východočeskému celku vedení. Bez asistence.

46:40
    Kometa ovšem bleskově srovnává! Po nahození Svozila se na hranici brankoviště orientoval dobře IVO SEDLÁČEK a dokázal usměrnit puk za Borovičku. Asistence: Stanislav Svozil, Patrik Fajmon.

46:00
    Rychlé přenesení hry do útočného pásma v podání Pardubic končí třetí brankou východočeského týmu! Formánek poslal kotouč na levé křídlo do jízdy Klozovi, jenž si všiml dobře najíždějícího DANIELA HERČÍKA a ten z mezikruží dokázal zavěsit kotouč nad rameno brankáře Schnattingera. Asistence: Matěj Kloz, František Formánek.

45:05
    Borovička čaruje, nyní vychytal dorážení Kose se Sedláčkem, Brňané přitvrzují v důrazu na brankovišti, pardubický brankář zatím odolává.

44:43
    Další Svozilův pokus, který Borovička i přes skrumáž clonících hráčů dokázal vyrazit.

44:21
    Kometa je na počátku třetí třetiny aktivnějším mužstvem a snaží se docílit kýženého obratu.

43:11
    Protiútok Komety který ze druhé vlny zakončoval prudkou ránou Mišiak, Borovička opět dokázal kotouč zkrotit ve své výstroji.

42:15
    Hosté kompletní.

42:08
    Pardubice zásluhou Vašíčka vyhazují.

42:03
    Kometě nechybí v přesilové hře útoční aktivita, ovšem hosty zatím spolehlivými zákroky drží brankáře Borovička.

41:16
    Do další slibné střelecké pozice se dostal domácí Sedláček, Borovička opět úspěšně zasáhl.

40:59
    Fajmon vypálil od modré, Borovička vyráží.

40:15
    Hned v úvodu třetí třetiny dostane možnost početní výhody brněnská Komety. Pardubický tým oslabí Daniel Herčík na dvě minuty za hákování.

40:01

Pardubicím se ve druhé třetině nejprve podařilo navrátit vedení, když Schnattingera překonal Nekvinda. Východočeši byli v prostředním dějství aktivnějším týmem a své vedení mohli navýšit hned ve třech přesilových hrách. Početní výhody se ovšem Pardubickým vůbec nedařily a Kometa trestala, když se z ničeho nic postaral o vyrovnání svou druhou trefou Eduard Šalé. Třetí třetina slibuje zajímavou podívanou, odstartuje v 19:29.

40:00

39:20
    Kometa hraje v plném počtu.

38:53
    Pardubice usilují o opětovné vedení, po dorážení Formánka a Herčíka musel Schnattinger zalehnout kotouč v brankovišti, naštěstí pro něj i pro Kometu se mu to podařilo ještě před přechodem kotouče přes brankovou čáru.

38:04
    Pardubice se snaží přesilovou hru tentokrát využít, z voleje od modré čáry pálil Herčík, jeho dobře mířená střela k levé tyči byla vyražena pohotovým betonem brankáře Schnattingera.

37:20
    Kometa se bude muset znovu bránit, dvě minuty za sevření puku rukou – tak zní trest pro Iva Sedláčka.

37:05
    Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě dokázal nebezpečně zahrozit pardubický Formánek, jenž si s kotoučem najel mezi kruhy a vystřelil, Schnattinger s menšími problémy vyrazil, pardubický útočník se pak ještě natahoval po dorážce, ale tu už mu brněnští beci znemožnili.

36:50

36:26
    Paleček uvolnil do střelecké pozice Nekvindu, ten mířil nad vyrážečku brankáře Schnattingera, který však dokázal včas úspěšně zasáhnout, vhazuje se po pravici brněnského brankáře.

35:45
    Pardubicím se početní výhoda opět nedaří, Kometa drží kotouč v bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.

34:50
    Pardubicím nyní nebyla uznána branka, které hosté docílili ve signalizované výhodě, ale branka pro dřívější přerušení hry nemohla být uznána. Nicméně zahrají se přesilovou hru, dvouminutovým trestem za podrážení je potrestán Tomáš Vyroubal.

34:36
    Kometa ožila a slaví vyrovnávací branku! Zámek brněnského mužstva korunoval přesným bekhendovým zakončením svou druhou trefou v utkání EDUARD ŠALÉ. Asistence: Ivo Sedláček, Jakub Kos.

34:10
    Po delší době musel zasahovat pardubický brankář Borovička, když čelil střeleckému pokusu z mezikruží v podání Sedláčka.

33:05
    Další slibně se rozvíjející akci Pardubic zastavil ofsajd.

31:40
    Kotouč se nyní nachází převážně v obranném pásmu Komety, kde dochází k zajímavým odrazům, kterých však Pardubičtí nevyužívají.

30:16
    Vojtěchovu ránu na modré dokázal zablokovat bránící Harmim, brněnský útočník se okamžitě sprintem vydal za odraženým kotoučem, ale u toho je první bránící hráč Pardubic, konkrétně Vašíček.

29:19
    Východočeši nyní kontrolují hru, Kometa se nedostává dál než do středního pásma, Pardubičtí se pak pokoušejí o rychlé výpady směrem k Schnattingerovi, ovšem jejich finální souhry postrádají přesnost.

28:59
    Ostrá měla o kotouč ve středním pásmu, ze které vítězně vycházejí hráči Pardubic.

28:18
    Burda nyní střílel skrz bránícího Fajmona, ovšem jeho střela neměla dostatečnou razanci, a tak to byla snadná práce pro Schnattingera.

27:20
    Pardubice v další slibné příležitosti, střelu Kloze se za Schnattingerova záda snažil usměrnit Formánek, brněnský brankář ovšem předvedl pohotový postřeh a třetí brance zabránil.

26:50
    Pardubice si berou zpět vedení! V útočném pásmu obchvatem objel skrumáž před brankou IVO NEKVINDA a přesnou střelou mezi betony brněnského brankáře vrátil svému týmu vedení. Asistence: Jakub Koudelka.

26:19
    Znovu je hra ulítaná a přelévá se ze strany na stranu s nepřesnostmi v útočných kombinacích.

25:31
    Štetka nyní postupoval po levém křídle do útočného pásma, v přečíslení dva na jednoho se mu naskytla možnost přihrát Palečkovi, jenž finální přihrávku zablokoval pozorný obránce Komety Fajmon.

25:06
    Domácí hrají v plném počtu.

24:56
    Kometa se zatím brání s přehledem, Východočeši se ještě nedostali ke kombinaci v útočném pásmu.

23:09
    Kometa se hned po vhazování osvobozuje.

23:06
    Přesilovou hru si tentokrát vyzkoušejí hosté z Pardubic, dvě minuty za podrážení fasuje Matěj Prčík.

22:30
    Nyní se snažily zahrozit Pardubice, aktivní byl v předbrankovém prostoru Herčík, ale ke skákavému kotouči se jako první dostal domácí brankář.

21:13
    Kometa je v úvodu druhé třetiny aktivní, slibnou střelu z levého kruhu měl nyní Šalé, Borovička vyrazil.

20:07
    Hned v úvodu druhé třetiny se do prudké rány na modré čáře opřel brněnský Sedláček, Borovička bez větších problémů kryje.

20:01

První třetina souboje mezi Kometou a Pardubicemi je minulostí. Duel se podařilo lépe zahájit mužstvu z východu Čech, když se přesnou dorážkou prosadil František Formánek. Kometa se zprvu velmi složitě dostávala do útočného pásma, ovšem kýženého vyrovnání se dočkala, když se povedenou souhrou prezentovalo duo Kos – Eduard Šalé, kterou druhý jmenovaný přesně zakončil. Utkání se nese v bojovném duchu a remízový stav po první třetině nejspíš odpovídá obrazu hry. Prostřední dějství v brněnské DRFG areně vypukne v 18:42.

20:00

19:15
    Znovu se v mezikruží ocitl s kotoučem Svozil, jenž je dnes střelecky aktivní, jeho pokus byl však nyní zablokován obrannou zdí Pardubic.

17:28
    Harmim nyní dokázal zpoza branky uvolnit na brankovišti postaveného Mišiaka, ten se snažil procedit kotouč za Borovičku, ovšem pardubický brankář dokázal svůj tým podržet!

17:12
    Po přihrávce Fajmona nahazoval kotouč na branku opět Svozil, jenže před Borovičkou nikdo neclonil, a tak byla práce pro pardubického brankáře až příliš snadná, vhazovat se bude po jeho pravici.

16:30
    Zakázané uvolnění Pardubic.

16:19
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, brankové příležitosti se nerodí.

15:18
    Slibná individuální akce v podání pardubického Palečka, ten se dokázal prokličkovat skrz brněnský obranný val a ještě protáhnout brankáře Schnattingera, jenž nakonec mezírku ve své brance ucpal roztaženým betonem!

14:34
    Kometa znovu usazena v útočném pásmu, skrumáž před branou se snažil propálit Svozil – bez úspěchu.

13:12
    Až v závěru početní výhody se ke střele z levého kruhu dostal domácí Otava, ovšem Borovička měl na jeho pokus velmi dobrý výhled a bez větších problémů schoval kotouč ve své výstroji, mezitím Pardubice v plném počtu.

12:41
    Nyní se Kometa vlastní vinou připravila o útočné pásmo, Svozil musí založit novou útočnou akci.

12:18
    Pardubice se nyní dokázaly osvobodit.

12:00
    Kometa se stále drží v útočném pásmu, ale hosté nepovolují domácím střelecké příležitosti.

11:12
    První vyloučení v dnešním utkání, na trestnou lavici míří hostující František Formánek – dvě minuty za vysokou hůl.

11:03
    Pardubice ovšem vedly protiútok, do zakončení se dral Formánek, jeho pokus byl však zablokován a ze druhé vlny dojížděl Herčík, jenž to zkusil bekhendem mezi betony brněnského brankáře, Schnattinger si ovšem se zakončením pardubického útočníka poradil a hru přerušil.

10:36
    Brňané se nyní dokázali usadit v útočném pásmu a snaží se vytvořit kombinaci, která by vedla k obratu ve skóre.

09:29
    Na druhé straně se střeleckou příležitostí prezentoval Pavlata, Schnattinger jeho pokus vyrazil.

09:16
    Domácí tým srovnává po velmi povedené souhře! Útočnou akci Komety vedl Kos, jenž si dvakrát vyměnil kotouč s EDUARDEM ŠALÉM, jenž dokázal kotouč dopravit za bezmocného brankáře Borovičku. Asistence: Jakub Kos.

08:29
    Utkání nyní běží intenzivním tempem, dlouho se nepřerušovalo, ovšem vzruchy před brankami obou týmů jsou vzácností.

07:55
    Pardubice nadále aktivní směrem dopředu, ovšem brněnská obrana nyní pracuje zodpovědně a nepouští hosty z východu Čech do vážnějších brankových příležitostí.

06:18
    Kose se nyní snažil obraz hry změnit a skrz pardubickou obranu se prokličkoval na levý kruh, odkud už mohl pálit, rozhodl se však vylepšit pozici Sedláčkovi, jenže jeho přihrávka postrádala přesnost a Svozil se po kotouči natahoval marně.

05:33
    Pardubice jsou momentálně aktivnějším týmem, Kometě se opět nedaří projít dál než do středního pásma.

05:06
    Prudkou střelou ze středního pásma otestoval pozornost brněnského brankáře Burda, Schnattinger tentokrát tlumí kotouč ve své výstroji.

04:08
    Hostům se nyní podařilo ztrestat hrubici, která se zrodila při brněnské rozehrávce. Střelecký pokus Chabady dokázal ještě Schnattinger vyrazit, ale na dorážku v podání FRANTIŠKA FORMÁNKA už neměl šanci dosáhnout. Asistence: Ondřej Chabada.

03:35
    Běhůnek po individuálním průniku nahodil kotouč do útočného pásma, kde jej však sbírají bránící hráči Pardubic.

02:39
    Svozil ovšem nyní zachytil nepřesnou rozehrávku hostů a z mezikruží připravil první práci pro brankáře Borovičku, Kometa se nyní drží v útočném pásmu.

02:07
    Kometa se zatím stále marně snaží dostat s pukem dál než do středního pásma.

01:19
    Zápas je zatím plný nepřesností, ani Pardubicím se nyní nepovedlo příliš zakombinovat při snaze ohrozit domácí branku.

00:36
    Pardubičtí aktivně napadají rozehrávku domácích, kteří se marně snaží dostat z vlastního obranného pásma.

00:01
    Utkání odstartovalo na úvodním vhazování úspěšnější hostující Herčík.

00:01

HC Kometa Brno: Schnattinger (Bizoň) – Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík, Svozil – Kos, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak, Vyrouba.

HC Dynamo Pardubice: Borovička (Kadlc) – Vojtěch, Vašíček, Kubíček, Koudelka, Chabada, Špinka, Hebek – Hiemer, Paleček, Pavlata, Herčík, Formánek, Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Štetka.

Rozhodčí: Čuňočka – Brzobohatý, Kučera.

HC Kometa Brno:

Kometa se od nepovedeného utkání v Pardubicích rovněž vydala na turné po Moravskoslezském kraji. Nejprve vedla cesta Brňanů do Havířova, kde zvítězili 3:1. Parádní kousek se pak Jihomoravanům povedl v bitvě s vítkovickým suverénem, byla to právě Kometa, která Vítkovicím připravila první porážku v základní hrací době v rámci skupiny B, když uhájila těsně vítězství 5:4. Na tento úspěch se však modrobílým nepovedlo navázat v Třinci, kde po přestřelce padli 5:6. Nyní se Kometa vrací zpět do domácího prostředí a cíl zní jasně, oplatit Pardubicím porážku 2:7 a udržet aktuální druhé místo v tabulce.

Vzájemné zápasy v letošní sezoně:

Pardubice – Kometa Brno 2:3p

Kometa Brno – Pardubice 5:2

Pardubice – Kometa Brno 5:3

Pardubice – Kometa Brno 7:2

HC Dynamo Pardubice:

Východočeši v tabulce skupiny B drží 4.místo, na konkurenta z Brna ztrácejí přesně čtyři body. Pardubice od posledního domácího vítězství právě nad Kometou (7:2) čekaly tři utkání na půdě soupeřů, konkrétně v Moravskoslezském kraji, kde se postupně střetly s celky Havířova (0:2). Cenné vítězství se pak podařilo Dynamu ukořistit v Třinci v poměru 4:2. Dynamo pak vzdorovalo i suverénovi z Vítkovic, ale z Ostravy nakonec tříbodové vítězství nepřivezlo, když padlo těsně 4:5. Nyní Pardubice zakončí venkovní sérii pod Špilberkem a doufají, že utkání s Kometou dopadne podobně jako minule.

Hezký den z Brna. Dnes se budeme věnovat utkání Eliod extraligy dorostu, ve kterém Kometa v rámci skupiny B přivítá celek Pardubic. Oba celky mají za sebou šňůru venkovních zápasů, Kometa se do DRFG areny vrací po čtyrech odehraných střetnutí na ledě soupeřů. Pardubice pak právě v Brně zakončí sérii čtyř utkání venku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 10. Šalé (Kos), 35. Šalé (Sedláček, Kos), 47. Sedláček (Svozil, Fajmon), 55. Svozil (Kos) – 5. Formánek (Chabada), 27. Nekvinda (Koudelka), 46. Herčík (Kloz, Formánek), 48. Formánek, rozh. náj. Chabada