Vladivostok – Chabarovsk 1:0 (kon.) | Kunlun – Barys 2:3 (0:2 po s.n.) | Magnitogorsk – Kazaň 4:0 (kon.)
Čeljabinsk – Petrohrad 1:3 (kon.) | Čerepovec – Spartak Moskva 3:0 (kon.) | Omsk – Novosibirsk 7:3 (kon.)
CSKA Moskva – Riga 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – N.Novgorod 4:1 (kon.) | Jokerit – Minsk 3:5 (kon.)
Soči – HC Slovan 2:0 (kon.) | Viťaz – Jekatěrinburg 1:5 (kon.)
Avangard Omsk
7:3 (4:1, 3:1, 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Pátek 22.02.2019, 17:30 • Balašicha Arena • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:10:36)

Střely na branku ve třetí třetině: 10-10
    Střely na branku celkem: 37-25.

Základní část KHL je za námi. Novosibirsk může těšit snad jen fakt, že ve své poslední letošní třetině zvítězil. Hosté potvrdili, že se jim v posledních zápasech vůbec nedařilo a prakticky bylo rozhodnuto po první třetině. Sibir prohrává i páté utkání v řadě a jak už bylo jasné před tímto soubojem, zůstane těsně před branami play-off. Naopak Omsk se výborně naladil před vyřazovací částí, jeho protivníkem tam bude Kazaň!

59:34
    Sajustov to vzal na sebe, přešel přes dva hráče, vzápětí zakončoval do horní části branky. Nalimov puk vyrazil do bezpečí!

58:56
    Domácí brankář držel puk, útočník Brulé se tam poté zbytečně pustil do Bondareva, čímž hru vykázal do středního pásma.

58:13
    Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí části, vhazovat se za malou chvíli bude po pravé ruce domácího gólmana Nalimova.

57:31
    Čárový rozhodčí po rozehrávce domácích upažil, zakázané uvolnění se nepískalo. Novosibirsk rozjíždí jednu z posledních svých akcí v tomto ročníku celé soutěže!

56:42
    Další přerušení hry, další vhazování před Krasikovem. Ten si ani v závěru nemůže stěžovat na nedostatek práce.

56:00
    Po zákroku Krasikova se o dorážku pokoušeli Fisenko se Šumakovem. Hostující brankář nakonec dokázal uhlídat puk.

55:24
    Šaškov se otočil z pukem a střílel od mantinelu. Nalimov měl odkrytý výhled, připsal si hodně snadný zákrok a přerušil hru.

54:47
    Z hodně těžkého úhlu na levé straně zakončoval Stålberg. Brankář Krasikov si pohlídal bližší tyčku, jistý zákrok to ale určitě nebyl.

54:10
    Tempo hry oproti úvodním dvěma třetinám hodně opadlo, v posledních minutách se hraje především ve středním pásmu.

53:22
    Útočník Romancev nahodil puk do útočné třetiny, poté se dostal do kontaktu se soupeřem a marně se dožadoval faulu.

52:55
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. To ale až po poslední reklamní pauze v dnešním zápase.

52:28
    Čudinov se vrátil na led, Novosibirsk ale pokračoval v útočné snaze. Bekhendem to zkoušel Brulé, domácí gólman si pohlídal bližší tyčku!

51:29
    Polovina přesilové hry hostů je za námi. Omsk zatím bez problémů brání, domácí znovu vyhazují přes všechny čáry.

50:51
    Hosté teď zamkli svého soupeře, poté se ke střele z mezikruží dostal Komarov. Brankář Nalimov si s jeho pokusem poradil!

50:23
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., sekání).

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 5. K. Semjonov (Jemelin), 10. Zernov (Šumakov, J. Medveděv), 16. I. Michejev (Širokov, J. Medveděv), 19. Fisenko (Manukjan, Stas), 22. Stålberg (Jemelin, Šumakov), 26. K. Semjonov (Jaremčuk), 29. Šumakov (Pokka, K. Semjonov) – 14. Michajlov (Prince, Brulé), 34. Kazakov (Prince), 46. Šarov (Demidov, Sajustov)

Avangard Omsk: Bobkov (41. Nalimov) – Franson, J. Medveděv (C), Čudinov, Jemelin, Pokka, Pivcakin (A), Bondarev, Jaremčuk – I. Michejev (A), Zernov, Širokov – Beck, Desharnais, Stålberg – K. Petrov, K. Semjonov, Šumakov – Manukjan, Stas, Fisenko.
    HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – Demidov, Ilja Morozov, Klimontov, Loginov (C), Savčenko, Ignatovič (A), Vorobej – Milovzorov, Sajustov (A), Šarov – Prince, Brulé, Michajlov – Šaškov, V. Komarov, Zyrjanov – A. Jakovlev, Romancev, Kazakov – Pešechonov.

Rozhodčí: Ansons, Birin – Golovljov, Savenkov