Chrudim – FTZS Liberec 13:0 (kon.) | Uherské Hradiště – Olympik Mělník 4:7 (kon.) | VŠB-TU Ostrava – Slavia 2:6 (kon.)
Česká Lípa – Helas Brno 3:2 (kon.)
FC Démoni Česká Lípa
3:2 (1:1)
Helas Brno
Pátek 22.02.2019, 20:30 • Sportovní hala Česká Lípa • 1. Futsal liga • 17. kolo

Skončilo utkání, ve kterém asi zaslouženě vítězí domácí. Utkání bylo celkem vyrovnané, ale domácí měli asi o kousek více štětí a chuti po vítězství. (22:11:49)

40
    Hosté tále hrají power-play, vyrovnat se jim však nedaří.

40
    Ovčačík jen těsně minul branku.

39
    Hosté se snaží vyrovnat z power-play.

37
    Žlutý kartonek si za svůj faul vykoledoval hostující Cupák.

35
    Démoni právě vstřelili branku!
    Svou třetí asistenci v zápase si připisuje Švec, když jeho centr prošel až na zadní tyč, kde ho uklidil do branky PETR ZAPLETAL.

35
    Švec našel ve středu hriště Semeráda, který se nerozpakoval a vystřelil přesně k pravé tyči Konečného branky.

34
    Helas Brno právě vstřelil branku!
    Hoté se dostali o protiútoku, který zakončil do prázdné branky TOMÁŠ PROKEŠ.

32
    Po dlouhé době vzrušení, když nám hráči zahráli zvonkohru, Havrda po rohu trefuje krásnou střelou z první břevno Konečného branky, následně zazněla v rozmezí deseti vteřin branková konstrukce branky hostí znovu a hned v zápětí se rozezněla tyčka i za zády Kirova.

31
    Poslední minuty se nesou né moc záživném duchu, šanci jsme dlouho ani na jedné straně neviděli.

26
    Úžasný zákrok nám předvedl Konečný, když Kotek střílel už do prázdné branky po přihrávce Havrdy, se dokázal Konečný zázračne vytáhnout nohou a vyrazil míč.

24
    Na druhé straně se následně uvolnil Havrda a centroval před brankou, Rott jeho nabídku nevyužil a pouze promáchl.

24
    Špička šel sám na Kirova, prostřelil ho, pro něj boužel jeho střela jen těsně mijí branku domácích.

23
    Začátek drůhé půle se vede ve stejném duchu jako první poločas, domácí jsou více ve hře, do šancí se ale nedostávají.

21

Sokončil první poločas, po kterém je stav vyrovnaný více ze hry mají domácí, ale velkých šancí jsme vyděli na obou stranách poskromnu.

20

20
    Domácí ostřelují branku hostí, jejich střeli jsou však nepřesné.

19
    Hosté mají pět akumulovaných faulů.

16
    Dvě střely v rozmezí půl minuty dokázal zlikvidovat hostující brankář Konečný.

14
    K přímému volnému kopu se postavil JAN OVČAČÍK a prostřelil vše co mu stálo v cestě.

14
    Faulu se na hranici vlastní šetnácky dopustil Semerád, za který ho rozhodčí odměnil žlutým kartonkem.

13
    Ve třinácté minutě tu máme první faul domácího týmu.

11
    Po pěkné akci domácích, když křižně hledal Švec Zapletala, ten z první trefuje tyč!

11
    Na přelomu poloviny prvního poločasu tu máme druhý faul hostí, proto máme stav faulů 2:0 z pohledu hostí.

7
    Po Švecově přihrávce se dostal ve střední vzdálenosti ke střele ONDŘEJ HAVRDA, jeho střelu ztečovala obrana hostí mimo dosah brankáře Konečného.

6
    V zápětí se na druhé traně ocitl tváří v tvář brankáři domácích Štolba, jeho střela však ohrozila pouze reklami na zdi v rohu hřiště.

6
    Po dlouhé době nějaké vzrušení, když Havrdovu dělovku doprostřed vyrazil Konečný.

5
    Prvního faulu v utkáni se dopustili hosté.

3
    Sledujeme zatím vyrovnaný zápas velkých šancí však bylo po skromnu.

1
    První velkou šanci měli domácí, když hosté špatně střídali, se dostal ke střele Havrda, jeho pokus srazil nebezpečně na branku hostí Kotek, refleksivní zákrok však předvedl Konečný a zachránil Brno před první inkasovanou brankou.

1
    Na zemi se bez cizího zavinění ocitl Mužík, po chvíli se ale zvedá a vše vypadá v pořádku.

1

Rozhodčí již přivádí oba týmy na hrací plochu.

Domácí nastoupí ve své černé kombinaci, hosté v kombinaci modré.

Helas Brno
    Hosté vstupují do zápasu s vědomím že potřebují získat alespoň bod, aby udrželi pozici v první osmičce a tedy pozici v play-off. V posledním zápase zvítězil Helas na domácí palubovce s týmem Uherského Hradiště 2:0. Brno se nachází se ziskem třinácti bodů na osmé pozici.

Domácí vstupují do zápasu s vidinou umístění v první osmičce. V posledním kole dokázali Démoni uhrát bod na palubovce Mělníka. Domácí se nachází na deváté pozici se ziskem třináti bodů.

Podíváme-li se na tabulkové postavení obou dnešních soupeřů, můžeme očekávat vyrovnaný zápas. Náboj zápasu dodává punc souboje o play-off, domácí se mohou v případě výhry nad svým soupeřem dostat před něj na sedmou pozici zaručující play-off. Hosté by v případě výhry odskočili domácím na tři body a přiblížíli by se tak vysněnému play-off. Co se týče vzájemných zápasů registrujeme zatím devět soutěžních zápasů, ve kterých dokázali domácí jednou zvítězit, jednou remizovat a sedumkrát si připsali výhru hosté.

Dobrý Den, Vítám vás u online přenosu z 17. kola nejvyšší futsalové soutěže, v rámci kterého Démoni Česká Lípa přivítají na své palubovce Helas Brno. Utkaní začíná ve 20:30 v Českolipské sportovní hale.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Matyáš Bláha

Branky: 7. Havrda (Švec), 35. Semerád (Švec), 35. Zapletal (Švec) – 14. Ovčačík, 34. Prokeš (Cupák)

Karty:   14. Semerád (CLI) – 37. Cupák (HEL)

FC Démoni Česká Lípa: Kirov, Sochůrek – Rott(C), Hrubý, Bažant, Fichtner, Švec, Havrda, Zapletal, Havlásek, Kotek, Semerád
    Helas Brno: Konečný, Mykytjuk – Ovčačík, Cupák, Štolba, Špička, Zatloukal, Prokeš, Poul, Lukšija, Mužík,

Rozhodčí: Šmíd, Kresta – Mollinger