Ottawa – Columbus 0:3 (kon.) | Detroit – Minnesota 2:3 (kon.) | Chicago – Colorado 3:5 (kon.)
Calgary – Anaheim 2:1 (kon.) | Vegas – Winnipeg 3:6 (kon.) | Buffalo – Washington 5:2 (kon.)
NY Rangers – New Jersey 5:2 (kon.) | St. Louis – Boston 2:1 (2:1 po s.n.) | Dallas – Carolina 0:3 (kon.)
Columbus – San Jose 4:0 (kon.) | Florida – Los Angeles 6:1 (kon.) | Nashville – Colorado 0:5 (kon.)
Vegas Golden Knights
3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Winnipeg Jets
Sobota 23.02.2019, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Winnipeg Jets.

Jedná se o první ze dvou vzájemných zápasů v této sezóně. Winnipeg se nachází ve středu třízápasového venkovního tripu. Po Vegas se představí v Arizoně. Winnipeg má z venkovních zápasů bilanci 15-13-0, ovšem z posledních osmi 3-5-0. V posledním zápase inkasoval Winnipeg 33 trestných minut, což je nejvíc od 11. října v Nashvillu (60). Poslední trénink absolvoval Nikolaj Ehlers v klasickém dresu, je možné, že do zápasu zasáhne.

Vegas pokračuje v sérii domácích zápasů. V tom posledním podlehlo na nájezdy Bostonu 2:3.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, Engelland, McNabb, Theodore, Merrill, Holden – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pirri, Stastny, Tuch – Pacioretty, Eakin, O. Lindberg – Nosek, Bellemare, Reaves.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrow, Trouba, Chiarot, Niku, D. Kulikov, T. Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Laine, Little, Ehlers – Perreault, Lowry, B. Tanev – Lemieux, Copp, Appleton..

00:01

00:01

00:30
    Marc-Andre Fleury rozehrává od své branky na obránce.

00:56
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Z pohledu domácích Vegas všechno špatně. Po zmatku před brankou se k odraženému puku dostal NIKOLAJ EHLERS, který sice dvacet zápasů vinou zranění vynechal, ale góly dávat tento hráč umí. Prosazuje se z dorážky. Asistence: Bryan Little a Kyle Connor.
    00:56 Nikolaj EHLERS - 0:1

01:28
    Skvělý začátek hostujícího celku, který se dostává do dvoubrankového vedení. KYLE CONNOR dostal puk před brankou a prostřelil brankáře střelou do protipohybu. Asistence: Bryan Little a Sami Niku.
    01:28 Kyle CONNOR - 0:2

03:03
    Domácí hokejisté se vůbec nemohou dostat do tempa, Jets začali parádně tento mač.

03:36
    Nate Schmidt vedl akci svého celku, ke střele na branku se však nedostal.

04:19
    Až nyní musel zasahovat hostující brankář. Max Pacioretty na něho vyslal nebezpečnou střelu.

04:39
    Max Pacioretty se pokoušel dostat do útočného pásma, ale neuspěl.

04:56
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Tyler Myers – 2 min., nedovolené bránění).

05:07
    Jonathan Marchessault ani na dvakrát nedokázal trefit branku.

05:19
    Shea Theodore pálil z dobré pozice, jeho projektil snadno a v pohodě kryje Connor Hellebuyck.

05:48
    Brandon Pirri zakončoval, jeho rána však byla nepřesná. Gólman zasahovat nemusel.

06:27
    Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry.

06:56

07:02
    Jednu jedinou střelu vyslali domácí v přesilovce na branku soupeře.

07:07
    Komerční přestávka.

07:20
    Domácí hráči mají velké problém s udržením útočného pásma, hostující celek hraje ve svém obranném pásmu velmi dobře, což způsobuje Vegas značné potíže.

08:16
    Pierre-Édouard Bellemare pálil od modré čáry, rychle po přechodu do útočného pásma. Jeho rána vybojovala útočné pásmo.

09:00
    Devět minut hry je pryč, Jets vstoupili výborně do zápasu a domácí mají značné potíže, ostatně 3-9 na střely.

09:31
    Brandon Pirri se dostal sám před brankáře, ale přesněji umístit střelu nedokázal.

10:06
    Brandon Pirri, Paul Stastny a Alex Tuch si vybojovali tlak v útočném pásmu. Jeho výsledkem kromě střely je také faul Winnipegu.

10:08
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mathieu Perreault – 2 min., nedovolené bránění).
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:23
    Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry, domácí tak musí bojovat o útočné pásmo.

10:43
    Marc-Andre Fleury má kotouč za svou brankou, snaží se rychle rozehrát.

11:12
    Znovu Jets vyhazují. Oslabení jim jdou výborně.

11:30
    Golden Knights se nemohou dostat stabilněji do útočného pásma. Špatná přesilovka.

12:09

13:44
    Sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže usadit před brankou.

14:10
    Nick Holden pálil od modré čáry, jeho projektil byl nepřesný.

14:50
    Domácí rozehrávají od své branky, dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

15:43
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Důležitou práci odvedl Tomáš Nosek, který nepřišel o kotouč a připravil ho pro spoluhráče. PIERRE-ÉDOUARD BELLEMARE se dostal do takřka ideální pozice mezi kruhy a nemýlil se. Vegas snižuje. Asistence: Tomáš Nosek a Ryan Reaves.
    15:43 Pierre-Édouard BELLEMARE - 1:2

16:09
    Komerční přestávka,

16:40
    Hra je nyní přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:28
    Connor Hellebuyck má na svém kontě další zákrok.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:23
    Paul Stastny tečoval kotouč, zakázané uvolnění se tak nepíská.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Nikolaj Ehlers a Kyle Connor poslali hostující celek do dvoubrankového vedení po 78 vteřinách. Špatný začátek Vegas. Domácí pak měli k dispozici dvě přesilovky, které neproměnili. Nakonec se prosadit dokázali, trefil se po skvělé Noskově přihrávce Pierre-Édouard Bellemare. Vegas vede na střely na branku 11:10.

20:01

20:11
    Zápas pokračuje druhou třetinou.

20:42
    Sledujeme klidnější úvod druhé třetiny, hostující celek rozehrává od své branky.

21:27
    Marc-Andre Fleury kryje kotouč, vhazovat se bude v útočném pásmu Winnipegu.

21:50
    Tomáš Nosek se pokoušel dostat do útočného pásma, což se mu podařilo, ale výraznější šanci si nevypracoval.

22:12
    Hostující celek se nyní dostal do útočného pásma, kde kombinuje.

23:47
    Snad poprvé v zápase se hlasitěji ozývají fanoušci Vegas.

24:17
    Tři čtyři skvělé zákroky nyní předvedl domácí brankřá Marc-Andre Fleury.

24:33
    Hostující celek hraje aktivněji, domácí se musí bránit. Fanoušci Vegas pochopili, že jejich klub potřebuje podpořit.

25:06
    Branka Vegas vypadla ze svého postavení, hra je tak přerušená.

25:35
    Max Pacioretty se dostal do střelecké pozice, ale brankář neprostřelil.

25:44
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Max Pacioretty – 2 min., faul loktem).

26:16
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet. Jeden z hráčů Jets zlobil hokejku.

27:00
    Brayden McNabb vyhazuje přes všechny čáry.

27:14
    Tyler Myers hledal spoluhráče před brankou. Bryan Little byl volný, přihrávku nezískal.

27:44

27:46
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Jets. Ti přesilovku neproměnili.

28:09
    A je vyrovnáno. Krásnou ránou od modré čáry dává svou desátou branku v sezóně SHEA THEODORE. Jeho pokus byl přesný a Connor Hellebuyck bez šance, střelu neviděl. Asistence: Alex Tuch a Paul Stastny.
    28:09 Shea THEODORE - 2:2

29:03
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Ben Chiarot – 2 min., krosček).

29:03
    Přesilovka pro domácí.

29:35
    Brandon Pirri to zkoušel z první, jeho rána byla zblokovaná.

29:48
    Winnipeg vyhazuje.

30:15
    Dostáváme se do druhé části druhé třetiny i zápasu. Branka Jets vypadla ze svého postavení.

31:03

31:14
    Tomáš Nosek využil špatné rozehrávky soupeře, vystřelil, ale brankář byl připravený.

31:26

32:10
    Patrik Laine se dostal do střelecké pozice, jeho projektil postrádal přesnost. Brankář Vegas zasahovat nemusel

32:40
    Alex Tuch dostal kotouč do středního pásma, optickou převahu nyní mají hostující hokejisté.

33:25
    Sami Niku pálil od modré čáry, jeho projektil viděl a snadno vyrazil domácí brankář.

33:56
    William Karlsson se dostal do střelecké pozice, jeho rána byla obránce Jets zblokovaná mimo hrací plochu.

34:33
    Komerční přestávka, a pak se bude vhazovat před brankou Vegas.

35:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hostující celek se dostal do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.

35:09
    Marc-Andre Fleury kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

35:25
    Tomáš Nosek hraje velmi dobře, sledujeme rychlý hokej, Vegas dokázalo smazat dvoubrankovou ztrátu.

36:09
    22:15, tak vypadá aktuálně statistika hitů.

36:42
    Pierre-Édouard Bellemare měl dlouhé střídání, nahodil kotouč do útočného pásma a šel střídat.

36:56
    Sledujeme dramatický hokej, stav zápasu je vyrovnaný.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:13
    Cody Eakin se dostal do brejku, sám před brankou však vůbec netrefil.

38:38
    Domácí hrají nyní aktivněji a hostující celek se musí bránit.

38:51
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., hákování).

39:30
    Hodně zbytečné vyloučení dokázal hostující celek potrestat a Jets si berou vedení zpět. Do odkryté části branky po skvělé Wheelerově pasu zakončoval PATRIK LAINE. Asistence: Blake Wheeler a Jacob Trouba.
    39:30 Patrik LAINE - 2:3

39:56
    Nedůslednost domácích hráčů znamená znovu dvoubrankový deficit. Nyní se prosazuje z hranice brankoviště ADAM LOWRY, kterého nedokázal William Karlsson zblokovat. Asistence: Ben Chiarot.
    39:56 Adam LOWRY - 2:4

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Jsme tam, kde jsme byli. Hosté vstřelili znovu rychlé dva góly, díky čemuž vedou po čtyřiceti minutách hry 4:2. Vegas nehráli třetinu špatně, ale jsou to chvilky nekoncentrovanosti, které stojí Vegas lepší výsledek.

40:01

40:01
    Zápas, ve kterém vede Winnipeg o dvě branky, pokračuje třetí třetinou.

40:08
    A je sníženo na rozdíl jediné branky. Bleskově po začátku třetiny se do šance dostal JONATHAN MARCHESSAULT a tvrdou ránou prostřelil brankáře. Asistence: William Karlsson a Reilly Smith.
    40:08 Jonathan MARCHESSAULT - 3:4

41:17
    Vegas nyní špatně rozehrálo, píská se icing.
    Nejrychlejší branka v historii Vegas.

42:19

42:25
    Golden Knights rozehráli špatně, je z toho další icing.

43:00
    Tři minuty hry jsou ze třetí třetiny jsou pryč. Jacob Trouba nyní pálil, jeho ránu vyrazil Marc-Andre Fleury.

43:29
    Mark Scheifele zůstal před brankou volný, ale jeho bekhendovou střelu dokázal domácí brankář zastavit.

43:52
    Špatná rozehrávka na druhé straně, a tak výhodu buly v útočném pásmu mají domácí.

44:30
    Vegas rozehrává od své branky, sledujeme zajímavý úvod třetí třetiny.

44:54
    Marc-Andre Fleury výborně vychytal jednoho z hráčů hostujícího celku.

45:24
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Max Pacioretty – 2 min., vysoká hůl).

45:46
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., sekání).

46:31
    Hostující celek si bere dvoubrankové vedení zpět, využívá přesilovku pět na tři, Po dobré přihrávce spoluhráče se ránou z první prosazuje PATRIK LAINE. Asistence: Blake Wheeler a Jacob Trouba.
    46:31 Patrik LAINE - 3:5

47:26
    Paul Stastny vyhodil přes všechny čáry.

47:47

48:16

48:37
    Jonathan Marchessault se dostal do postavení mimo hru.

49:10
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hostující celek vede o dvě branky a má zápas pod kontrolou.

50:15
    Patrik Laine byl zcela volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

50:37
    Ránu od modré čáry kryje Connor Hellebuyck. Komerční přestávka.

Vegas se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu, zatím ale marně.

Dnešní utkání sleduje 18 280 diváků.

52:54
    Connor Hellebuyck dokázal podržet své spoluhráče, vytáhl proti domácí střele dobrý zákrok. Vegas se nevzdává, bojuje, ale bude to mít těžké.

54:01
    Noskovi sjel kotouč z hole, vypálit tak nedokázal. Následně kryje puk hostující brankář. Komerční přestávka.

54:42
    Pierre-Édouard Bellemare dostal skvělou přihrávkou před odkrytou část branky, ale výtečný zákrok vytáhl Connor Hellebuyck.

55:03
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

55:13
    Marc-Andre Fleury kryje další střelu hostujícího celku.

55:54
    Mnoho času už domácí celek nemá a stále prohrává o dvě branky. Winnipeg hraje zodpovědně.

56:21
    Cody Eakin pálil ze střední vzdálenosti, jeho projektil kryje Connor Hellebuyck.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v tomto zápase.

57:34
    Domácí hokejisté se nyní nemohou dostat stabilněji do útočného pásma, kotouč mají za svou brankou a čas rychle ubíhá. William Karlsson (Vegas) to zkoušel individuálně.