Kopřivnice – SHK Hodonín 3:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Orlová 4:2 (kon.) | Pelhřimov – Havlíčkův Brod 5:10 (kon.)
David Servis – Mor. Budějovice 2:6 (kon.) | Tábor – Žďár n/S 1:4 (kon.) | Nový Jičín – Opava 5:4 (po pr.)
HK Nový Jičín
5:4 (0:2, 0:2, 4:0 - 1:0)
HK Opava
Sobota 23.02.2019, 18:002. liga - Jih a Východ (ČR) • 41. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý večer z Nového Jičína. Je skutečně dobrý večer, neboť v půlce Nového Jičína a i zde na stadióne vládne tma tmoucí. Za půl hodiny má být zahájen poslední zápas sezóny pro domácí Ďábly, ale to se zcela jistě nestihne. Čekáme na zásah energetiků, bude Vás informovat.

17:46 Světlo nám již svítí, ale začátek utkání se nám určitě pozdrží, týmy teprve nyní vyjely na rozbruslení.

Ďáblové prožívají kritický závěr sezóny. Po debaklu doma 2:10 od Hodonína, si přijeli pro skoro stejnou nakládačku do Orlové, posledního celku tabulky, kde padli 1:8. Závěr sezóny je tedy pro ně přímo katastrofální a mnozí již vyhlížejí konec dnešního zápasu. Opava je na tom podobně, i když prohrává daleko menším rozdílem, nicméně z posledních šesti zápasů vydolovala pouhé 3 body, když doma porazila Moravské Budějovice 7:2.
    V tabulce jsou sousedé, Opava je pátá, Ďáblové šestí a co se týče tabulkového postavení, tento zápas ani jednomu týmu lepší postavení určitě nepřinese.

00:01

00:30
    A první šanci si vybojovala po zmatku Opava, nedokázala ale z bezprostřední blízkosti vystřelit.

01:15
    Hruška teď nebezpečně vystřelil na Lamlu, ale minul.

02:00
    Na oplátku střílí Slavík na Sonneka, ale fotbalově, tři metry mimo.

03:04
    Lokty Šindeláře jsou příliš akční a vysoko, rozhodčí zatím mlčí.

04:00
    J.Sonnek teď drze proniká do útočné třetiny přes tři obránce, ale nepřihrál přesně.

05:01
    Irgl v šanci, ale střílí do Lamly. A z protiútoku zasahuje zase Sonnek v bráně Ďáblů.

07:12
    Málek vysílá projektil, ale Lampla viděl, byl připraven a spolehlivě chytá.

07:21
    Kuba teď leží s bolestivou grimasou a bez helmy pře brankou Opavy.

07:21
    Pokračuje se bez vyloučení.

08:30
    Már si najel mezi kruhy, ale míjí puk z dobré přihrávky.

09:08
    J.Sonnek je dnes při chuti a vysílá další, byť nepřesnou, bombu na Lamlu.

10:15
    Krupa teď fantasticky vybojoval puk a posílá pumelici na Lamlu, který chytá.

11:30
    Irgl nyní platí daň za nezkušenost, kdy nechal hůl ve výstroji protihráče, který to přihrává a rozhodčí dnes poprvé vylučuje.

12:00
    Černý teď netrefil ani puk a tudíž ani prázdnou, zívající branku.

12:31
    Opava právě vstřelila branku!
    Opava využívá přesilovku, branku střílí TADEÁŠ JAROŠ, asistence Spratek, Šindelář.

14:31
    Obrovskou chybu Sonneka J. který nějak opomněl, že za ním je soupeř, Opava nevyužila.

16:26
    Krosček Zedníka viděl jako jeden jediný na stadióně rozhodčí Maršálek a Opava hraje další přesilovku

17:47
    Po tlaku Opava zvyšuje na 2:0, střelec JAKUB HENDRYCH, asistence Jaroš, Šindelář.

20:00

Ďáblům nelze upřít snahu, ale doplácejí na zákroky, které hlavní Maršálek vidí jako fauly. Pravdou však je, že u Opavy takové zákroky zatím nevidíme. Opava sehrála obě přesilovky na jedničku a zaslouženě vede. Na výkonu Ďáblů vidím rozčarování z nepovedeného konce sezóny, chybí tam bojovnost a srdce, i když zdůrazňuji, nehrají odevzdaně.

20:01

21:30
    Kuba se ocitl v gólové šanci, ale Ďáblové dnes puk prostě netrefují.

22:15
    Na druhé straně ve slibné šanci netrefuje Hendrych.

24:10
    Málek teď z úctyhodné vzdálenosti oklepal lapačku Lamla.

25:05
    Már teď skvěle zavezl puk do útočného pásma, ale šance z toho nebyla.

26:15
    Kališ si teď neohlídal útočníka u tyče a jen skákavý puk zabránil Opavě skórování.

27:30
    A brankostroj Opavy pokračuje. Po parádní přihrávce Hendrycha skóruje TADEÁŠ JAROŠ.

28:42
    Lehečka s Kališem šli sami na gólmana Lamla, a nyní panují velké diskuse, zda padla branka či nikoliv. Rozhodčí, který dnes nevyniká bruslením branku neuznává. Prostě když tam dobruslíte pár minut po akci, nic vidět nemůžete.

29:02
    Ďáblové jsou již tak deprimovaní, že ani neprotestují a se svěšenými hlavami pokračují ve hře.

30:02
    Már je dnes při chuti a vysílá další střelu na Lamla, který ji ale na poslední chvíli uviděl a ukryl ve své výstroji.

31:18
    Adamík teď nechal vyniknout Lamla, který ukázal parádní zákrok lapačkou.

31:51
    Trmu vrmu teď řeší Opava zakázaným uvolněním.

32:23
    Kuba se teď skvěle uvolnil a vystřelil od modré, chybělo pár centimetrů.

33:00
    Zedník teď vyrobil strašlivou chybu a prakticky namazal Opavě. Střelec FILIPJÁNOŠÍK, asistence Jaroš.

33:10
    Ďáblové mají trestné střílení, ale dopadá stejně tak, jako jejich výkon. Lehečka ho neproměňuje.

35:57
    Ďáblové vyhazují na zakázané uvolnění.

38:23
    Ďáblové hrají přesilovku, Herman si jde odpočinout za krosček.

39:24
    Dlouhodobě katastrofické přesilovky Ďáblů pokračují. Chvostek teď zabránil protiútoku Opavy pouze podražením.

39:59
    Vyloučení v týmu HK Opava (2 min.). Spratek jde ven za hákování při mele před brankou Lamly.

Druhá třetina byla nemastná, neslaná, Opavě tam ale spadly dva góly, takže odchází do kabiny spokojená. Ďáblové pokračují v herní krizi a byl by zázrak, kdyby s utkáním ještě něco udělali.

41:35
    Nepříjemný zákrok teď dostal hráč Opavy a zůstává bezvládně ležet.

41:35
    Na ledě jsou, bohužel, nosítka.

41:35
    Lukáš Černý se nakonec zdvíhá a za potlesku tribun odjíždí na střídačku. O faul se nejednalo, za pár vteřin končí přesilovka Ďáblů.

43:01
    Adamík teď stráží soupeře na mantinel, ale ihned, ještě ve hře, se mu sportovně omlouvá. Nicméně, dvě minuty si zasloužil.

43:32
    J.Sonnek,dnes asi nejlepší hráč Ďáblů srdnatě bojuje osamocen v útočném pásmu a ukrajuje vteřinky z oslabení.

44:40
    Palička měl v oslabení na hokejce gól, ale to by musel trefit puk.

45:01
    Oslabení tentokrát sehráli Ďáblové skvěle. Hraje se v pěti.

46:02
    Kuba teď zbytečně podráží soupeře a jde zahřívat trestnou lavici.

46:25
    Vilinskij teď posílá bombu na V.Sonneka, ten betonem chytá.

48:18
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Sotva Kuba naskočil na led z trestné lavice, zapisuje si asistenci za krásnou přihrávku. Autorem prvního gólu Ďáblů je JAKUB LEHEČKA.

49:30
    J.Sonnek se dral do útoku a Zouhar zatáhl hákováním za záchrannou brzdu.

50:00
    Ďáblové bleskurychle využívají přesilovku a druhý gól dává JAN SONNEK, asistence Lehečka a Gřesík.

52:43
    Ďáblové mají šanci na kontaktní gól, za hákování jde ven Bjurkland.

53:00
    Kuba dostává osobní trest za hloupé připomínky. Přesilovka Ďáblů pokračuje.

53:42
    Ďáblové soupeře svírají.

54:46
    J.Sonnek netrefuje puk před prázdnou brankou soupeře.

55:12
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HK Opava (Jaroš – 2 min.). Od Ďáblů jde ven opět Kuba za vzájemnou potyčku před brankou Sonneka.

56:14
    Ďáblové se přesilovky přece jen dočkali, za jasné podražení jde ven Vilinskij.

56:22
    Ďáblové hrají bez gólmana!

57:00
    Černý z dálky o centimetry netrefuje prázdnou svatyni domácích.

57:24
    Štindl teď obětavě schytal bombu a těžce odjíždí na střídačku.

57:33
    Ďáblové opět bez gólmana.

58:13
    Ach, to byla pecka. DANIEL PECHA napřáhl, vypálil a Lamla neměl nárok. Drama je tady! Asistence Málek.

58:30
    V.Sonnek opět na střídačce.

58:54
    Neskutečné, Ďáblové srovnávají na 4:4. MIROSLAV KUBA se omlouvá všem za svá vyloučení a srovnává! Tak to tady již dlouho nebylo.

59:31
    Adamík pálí chytře na otřeseného Lamlu, ale ten byl pozorný.

59:55
    Domácí jsou spokojeni a dohrávají zápas za vlastní brankou.

60:00

Ďáblové se vzpamatovali a chtějí vyhrát, na střídačce to konečně žije. Opava je otřesená a nechápe, co se děje.

60:01

60:55
    J.Sonnek těsně míjí bombou Lamlovu branku.

61:51
    Ďáblové jsou jako vosy. Opava hraje zkušeně.

62:33
    Lehečka jako Jágr, přes celé kluziště, ale špatně zakončil.

63:34
    Dnes nejlepší hráč celého utkání Jan Sonnek skvěle přihrává a VOJTĚCH ADAMÍK rozhoduje neskutečný zápas!!!

Viděli jsme neskutečný zápas, kdy v pohodě hrající Opava vedla po 2. třetině již 4:0!! Jejich pohoda se však ve třetí třetině propadla až do deprese, neboť neskutečně zlepšený výkon Ďáblů znamenal nejen vyrovnání, ale také po zásluze vítězný gól v prodloužení. Neskutečný a nejlepší výkon v sezóně dnes podal Jan Sonnek a vítězný gól byl také skvělou odměnou pro Vojtu Adamíka, který si svou výkonnost držel po celou sezónu. Opava odchází do šaten zdrceně. Porážku si však zasloužila a budiž pro ni ponaučením, že se hraje až do konce. Gratuluji Ďáblům k vítězné tečce za sezónou a také já se letos s Vámi loučím a doufám, že se Vám mé ONLAJNY líbily. Bob

Konec zápasu. (20:46:35)

Bob

Branky a nahrávky: 49. Lehečka (Kuba), 50. Sonnek (Lehečka, Gřesík), 59. Pecha (Málek), 59. Kuba, 64. Adamík (J.) – 13. Jaroš (Spratek, Šindelář), 18. Hendrych (Jaroš, Šindelář), 28. Jaroš (Hendrych), 33. Jánošík (Jaroš)

HK Nový Jičín: Sonnek V., (Palička) – Adamík, Már, Hruška, Holáň, Kališ, Gřesík – Kuba, Palička, Krupa, Pecha, Málek, Lehečka, Chvostek, Zedník, Vaňo, Sonnek J., Hilšer, Irgl
    HK Opava: Lamla, (Daňa) – Fédor, Zouhar, Šindelář, Štindl, Kocián, Slavík, Vilinskij – Jaoš, Herman, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Kadula, Spratek, Wolf, Černý, Malina, Hendrych

Rozhodčí: Maršálek, Čerechovský, Zedník