Pardubice – Zlín 6:4 (po nadst. prodl.) | Kometa Brno – Havířov 3:5 (po nadst. prodl.) | Kobra – Sparta 2:6 (po nadst. prodl.)
Technika Brno – Warriors Brno 1:2 (po pr.) | Vsetín – Olomouc 6:2 (po nadst. prodl.) | Třinec – Vítkovice 2:4 (po nadst. prodl.)
HK MD Šumperk – Přerov 2:4 (1:2 po n.s.n.) | Tábor – Havlíčkův Brod 4:2 (po nadst. prodl.) | Kladno – Slavia 5:3 (po nadst. prodl.)
Jihlava – Žďár n/S 5:3 (1:0 po n.s.n.) | Liberec – Plzeň 2:6 (po nadst. prodl.) | HC Litvínov – Mountfield HK 1:5 (po nadst. prodl.)
K. Vary – Chomutov 4:8 (po nadst. prodl.)
po nadst. prodl.
HC Energie Karlovy Vary
4:8 (1:2, 2:4, 1:2 - N 0:1)
Piráti Chomutov
Sobota 23.02.2019, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu • Nadstavba C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Karlovarským se nedaří úplně podle představ. Jsou sice na třetím místě, ale na druhé místo ztrácí propastných 26 bodů. Ve čtvrtek se poprali s lídrem tabulky ze Sparty. Ve vyrovnaném zápase ale byla ale lepším týmem Praha, která zvítězila 5:3. Energetici ale uspěli v nadstavbových nájezdech, takže urvali alespoň bod.

Pirátům se daří více. V tabulce jim patří druhá příčka a na lídra Spartu ztrácí 13 bodů. Piráti dokázali zvítězit v posledních třech utkáních. V tom posledním rozdrtili doma Třemošnou 5:1. Pět bodů si připsal Marcel Štefančík.

Vzájemné zápasy
    Ze čtyř vzájemných utkání Energie zvítězila jen jednou. V posledním inkasovala od Pirátů čtyři branky během čtyř minut. Karlovarští budu určitě chtít vysokou porážku 2:6 oplatit, jestli se jim to povede uvidíme v 17:00.

HC Energie Karlovy Vary: Kubát (Hykel) – Žďárský, Vogel, Houdek (C), Hohl (A), Zolnaj – Matas, Sapoušek, März (A), Šmajda, Botoš, Rymon, Šlechta, Blecha, Černý, Czingel

Piráti Chomutov: Malant (Šatný) – Döring, Němec, Martínek, Pöschl (C), Perný, Frollo – Spudich, Kulich (A), Štefančík (A), Kalčík, Príhoda, Čech, Iljuk, Vostiňák, Ekrt, Rindoš

Rozhodčí: Vojtěchovský – Ondráček, Marek.

00:01

00:37
    Úvod zápasu sedl lépe spíše hostům.

01:30
    Chomutov je teď ale zamčen v obranném pásmu.

01:51
    Akci karlovarských zastavuje ofsajd.

02:57
    Chomutovu se daří osvobodit.

03:35
    Malantovi se úplně nevydařila rozehrávka a domácí tak mají kotouč.

03:56
    Domácí se dopustili icingu.

04:11
    Príhoda ukradl obraně kotouč a zkusil střelu, jenže střílel vedle.

04:25
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Černý – 2 min., vysoká hůl).

04:55
    Štefančík prudce střílel od modré, Kubáta však nepropálil.

05:56
    Domácí vyhazují a mohou střídat.

06:28
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vogel – 2 min., držení).

07:00
    Piráti právě vstřelili branku!
    V přesilovce tvrdou střelou do pravého dolního rohu skóruje FILIP DÖRING. Asistence: Kulich a Němec.

08:14
    Chomutovští svištěli dopředu, v útoku je ale zastavil ofsajd.

09:18
    Hra je nestálá, přelévá se ze strany na stranu.

10:12
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Perný – 2 min., nedovolené bránění).

11:15
    Karlovarští si zatím z přesilovky nic neodnesli, Chomutov výborně brání.

12:12

13:16
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Čech – 2 min., podrážení).

13:42
    Piráti se úspěšně osvobozují.

14:43
    Matasova střela je zblokovaná mimo.

14:52
    Hra je přesunuta do středního pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

15:29
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    SAMUEL ŠMAJDA dokázal najít mezírku mezi tyčkou a Malantem a srovnává tak stav. Asistence: Rymon.

15:53
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Czingel – 2 min., hrubost).

16:42
    Energetici vyhazují.

17:03
    Kalčík dorážel takřka před před prázdnou brankou, gól ale nedal!

17:20
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Šmajda – 2 min., sekání).

17:39
    Po Štefančíkově pasu ŠTĚPÁN NĚMEC dorazil puk přesně do levého dolního rohu branky. Asistence: Štefančík a Kulich.

19:20

19:56
    Rymon si pohrál s obránci a dostal se až k Malantovi, klička mu ale nevyšla.

20:00

První třetina u konce. V té padly celkově tři branky. Nejprve se v sedmé minutě prosadil Filip Döring. V šestnácté minutě ale srovnal Samuel Šmajda, jenže dvě minuty poté znovu zvýšil pro Chomutov Štěpán Němec.

20:01

20:25
    Třetinu začali lépe karlovarští.

20:37
    JAN SPUDICH proměňuje první střelu Pirátů v třetině. Asistence: Kulich.

20:37
    Střídání v týmu HC Energie Karlovy Vary: ze hřiště odchází Kubát, přichází Hykel.

21:11
    ONDŘEJ PRÍHODA proměňuje i druhou střelu Pirátů v třetině. Asistence: Čech.

22:10
    Malant předvedl excelentní zákrok, když vykryl střelu Šmajdy, kterému přihrával Sapoušek.

23:20
    Kalčík pálil z první z mezikruží, jenže minul.

24:21
    Perný tvrdě pálil od modré, jeho střelu si ale Hykel úspěšně pohlídal.

24:50
    Po Iljukově přihrávce pálil ERIK EKRT, který prostřeluje Hykela. Asistence: Iljuk.

26:12
    Martínek pálil od modré, trefil však pouze Hykelův beton.

26:55
    Po Vogelově hitu se na zem skácel Vostiňák, už ale odjel na střídačku a vypadá to, že bude v pořádku.

27:57
    JOSEF BLECHA se octl sám před Malantem a už pro něj nebyl problém zavěsit. Asistence: Černý, Šmajda.

28:49
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Martínek – 2 min., nedovolené bránění).

29:50
    Domácí zásobují Malanta střelami, ten ale všem odolává.

30:28
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Czingel – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Šlechta.

31:21
    Čech pálil z mezikruží, jeho střelu ale vytěsnil Hykel.

32:12
    Spudichova střela z levého kru šla vedle.

32:28

33:25
    Karlovarští se nemůžou dostat z obranného pásma.

34:39
    Hra se přesouvá ze strany na stranu.

35:39
    Hykel si se střelou Vostiňáka ještě poradil, s následnou dorážkou ERIKA ILJUKA už ale ne. Asistence: Vostiňák.

36:35
    LUKÁŠ MÄRZ se nejlépe zorientoval v před brankovém prostoru a zasunul kotouč za Malantova záda. Asistence: Matas.

38:05
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Spudich – 2 min., krosček).

38:29
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vogel – 2 min., napadení).

39:40
    Ofsajd hostů.

40:00

Je za námi divoká druhá třetina. V té padlo celkově šest branek. Dvě vsítili domácí, čtyři hosté. Další třetina začne přibližně v 18:31.