Wellington Phoenix – Sydney 0:1 (kon.) | Melbourne Victory – Melbourne City 1:1 (kon.)
Wellington Phoenix FC
0:1 (0:0)
Sydney FC
Sobota 23.02.2019, 07:35 • Wellington Regional Stadium • Australská A-League • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 07:35.

Wellington Phoenix FC: Kurto – Kopczynski, Durante, Fox – Cacace, Mandi, Rufer, Fenton – Singh – Williams, Krishna.
    Náhradníci: Sail – Burgess, Burns, Lowry, Sheridan

Sydney FC: Redmayne – Grant, Wilkinson, Warland, Zullo – Caceres, Brillante, O´Neill, Ninkovič – Le Fondre, Ghoochannejhad.
    Náhradníci: Cisak – Brosque, Calver, De Silva, Ivanovic

Rozhodčí: S. Evans.

1

1
    S prvním centrem přišli domácí. Obránce Sydney dokázal skluzem zabránit přihrávce před branku.

2
    Krishna si naběhl na centr a špičkou kopačky tečuje míč před vybíhajícím brankářem. Míč nakonec zamířil mimo tři tyče, ale tohle bylo již hodně nebezpečné ze strany domácích.

3
    Sydney se dostalo k míči, ale opět jejich útočná snaha končí na polovině hřiště.

4
    Hosté se přece jen nakonec dostali k blízkosti branky a s nepřesnou střelou neměl Kurto problémy.

6
    Hosté na půlce vybojovali míč a vydali se do slibného útoku. Ten nakonec končí snahou dostat míč z levé strany před branku, ale Redmayne nakonec dokázal chytiti míč a zabránit nebezpečnému zakončení.

7
    Na druhé straně se Ghoochannejhad dostal do úniku a v tísni obránců zakončil do vybíhajícího brankáře! První velká šance i pro hostující celek!

9
    Williams je již od samého začátku hodně aktivní směrem dopředu. I nyní si vzal míč a doběhl směrem k hranici šestnáctky. Avšak tentokrát se mu přihrávka na svého spoluhráče nepovedla.

10
    Úvodní desetiminutovka je vyrovnaná od obou stran. Každý celek měl po jedné vážnější šanci.

11
    Sydney zahrávalo standardní situaci a míč z levé strany jen proletěl před brankou do zázemí. Hned dva hráči si slibně nabíhali, ale chyběl jim kousek, aby míč tečovali do branky.

12
    Rychlé vhazování na polovině hřiště a rychlý postup vpřed. Přihrávka před branku byla zmařena a následné zakončení z úhlu, respektive dorážku, v poklidu chytil Kurto.

13
    Sydney po zisku míče útočí, jejich soupeř se spíše ujímá kombinace, která jim nyní na jejich vlastní polovině vázne.

14
    Snaha o přihrávku mezi dva obránce nevyšla. Domácí celek se musí rychle vracet zpět.

15
    Nakonec se při návratu na svou vlastní polovinu dopustili faulu a Durante je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou.

15
    Wellington si poradil se standardní situací soupeře a snaží se dostat míč z vlastní poloviny.

16
    Williams za půlkou fauluje ve snaze vybojovat hlavičkový souboj se svým soupeřem.

17
    Singh si narazil se svým spoluhráčem a nakonec zakončení, které však bylo lahůdkou pro Redmayneho.

18
    Podobná souhra na druhé straně, akorát narážečka šla vzduchem a Le Fondre zakončuje nad branku.

20
    Druhá desetiminutovka je minulostí a moc se toho nezměnilo. Oba týmy stále hrají vyrovnaně bez nějaké vážnější šance na branku.

21
    Ta však přišla záhy! Hráč Sydney vystřelil z pravé strany a míč se odrazil od vzdálené levé tyče!
    21. Nebezpečné zakončení z pravé strany!

22
    Grant vybojoval pro svůj tým rohový kop.

22
    Danou situaci dokázali domácí ubránit, aniž by pustili svého soka ke střele.

24
    Kombinační souhra domácích se na polovině hřiště nezdařila a Sydney může rychle zaútočit.

25
    Nakonec z toho byl rychlý útok, kdy Grant zavezl míč až před branku, kde střílenou přihrávkou přihrával. Kurto hbitě vyskočil a chytil míč.

26
    Na druhé straně se rozběhl aktivní Williams, který si vynutil faul a jeho tým bude zahrávat standardní situaci z pravé strany.

27
    Po standardní situaci dokázali po menším závaru vstřelit úvodní branku, ale nakonec není uznána pro ofsajd!
    27. Ofsajdová branka.

29
    Míč propadl po centru před branku a z bezprostřední blízkosti přišlo zakončení. Hráč však míčem nastřelil Foxe a ten obětavým blokem zastavil téměř jisté brance.

30
    No a Fox musel dostat někam do citlivých míst, nejspíše do obličeje a je ošetřován před brankou.

32
    Nepěkný pohled a Fox je odnášen na nosítkách a nejspíše pro něj zápas dnes skončil.

32
    Foxe nahrazuje Lowry, který vbíhá na hřiště.

33
    Ninkovič se hlavičkou pokoušel zpracovat centr z pravé strany, ale centr byl poměrně dost prudký. Míč nakonec končí v rukavicích brankáře.

35
    Fenton se dostal do zakončení po pěkné kombinaci. Přízemní střela opustila hřiště těsně kolem pravé tyče!

36
    Domácí celek se snaží být v posledních minutách aktivnějším týmem. Uvidíme, jestli nám to přinese úvodní branku zápasu.

38
    Zullo zahrával další rohový kop svého celku, který končí hvizdem rozhodčího pro nedovolený zákrok.

39
    Wilkinson byl zasažen v souboji do obličeje a nyní si kontroluje jestli má všechny zuby v pořádku.

40
    Máme před sebou posledních pět minut prvního poločasu a zatím na ukazateli svítí bezbrankové skóre.

41
    Nyní to však na brzkou změnu nevypadá, protože oba celky bojují o míč na polovině hřiště.

42
    Nic se nemění ani při snaze Sydney zaútočit po pravé straně, kde jsou zastaveni obranou soupeře.

44
    Sydney zahrávalo standardní situaci z pravé strany, ale míč se téměř do šestnáctky nedostal a závěr prvního poločasu nám nepřináší žádnou pohlednou útočnou akci.

45
    Kurto si vyběhl pro dlouhý a nepřesný centr svého soupeře.

45+1
    Čtyři minuty se nastavují nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.

45+1
    Dobře myšlená přihrávka, ale mělo to jen jednu vadu na kráse. Daná přihrávka na hráče Sydney mířila do ofsajdu.

45+3
    V nastaveném čase má míč více pod svou kontrolou hostující celek. Jejich dlouhý centr do pokutového území byl odražen.

45+4
    Domácí konečně u míče a kombinací na vlastní polovině vyhlíží konec prvního poločasu.

45+4

První poločas je u konce. Mohli jsme sledovat vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách. Avšak nešlo o vyložené brankové šance, nicméně oba celky se snaží hrát ofenzivně. Jedné branky jsme se přece jen dočkali, ale domácí celek se neradoval dlouho, protože byl signalizován ofsajd.

46

47
    Sydney po faulu rozehrálo rychlým centrem na levou stranu, ale ten byl hodně přetažený.

48
    Další centr, tentokrát z levé strany už byl o něco lepší, ale ani z této situace nevzešla střela na branku.

50
    Ghoochannejhad se pokoušel dostat do šestnáctky svého soupeře, ale na hranici byl čistě ubráněn. Hosté jsou aktivnější od úvodu druhého poločasu, jen jim chybí pořádnější zakončení směrem na branku.

51
    Ke dvěma centrům se nyní dostali hosté, ale ani jeden z nich neznamenal nebezpečí pro branku Wellingtonu.

52
    Williams a jeho pěkná střela, která nakonec končí mimo branku. Nicméně Redmayne se proletěl vzduchem!

54
    Počátek druhého poločasu nám příliš ofenzivně nezačala oba celky spíše bojují o míč uprostřed hrací plochy. Je to zatím velký boj o míč.

55
    Střídání v týmu Wellington Phoenix FC: ze hřiště odchází Singh, přichází Sheridan.

55
    Pokus o zakončení se snažil hostující Wilkinson, ale nebyl se svou hlavičkou úspěšný.

58
    Nepřesná střela hráče hostujícího celku a ani jeden z brankářů nemusel ve druhém poločase výrazněji zasahovat.

59
    O změnu se následným útokem pokoušeli domácí, ale jejich střela, která končí v síti, už byla navíc. Protože rozhodčí již předtím odpískal ofsajd.

60
    Hodina hry je minulostí. Dočkáme se v následující půl hodince nějakého zásahu?

62
    Střídání v týmu Sydney FC: ze hřiště odchází Ghoochannejhad, přichází Brosque.

63
    Tato útočná akce hostí vypadala nadějně, nakonec však nedokázali dostat míč směrem na branku.

63
    Snaha Sydney vrátit míč z pravé strany hřiště. Nakonec se domácí dokázali osvobodit a dostávají míč na polovinu hrací plochy.

64
    Byla nařízena penalta pro Sydney.

65
    Kurto vyběhl proti svému soupeři a nezasáhl míč, nýbrž nohy svého protivníka!
    65. Kurtův penaltový zákrok.

65
    Sydney právě vstřelilo branku!
    Skóre se nám nakonec po hodině hry otevřelo a to z pokutového kopu. ADAM LE FONDRE se postavil k exekuci a tvrdou ranou poslal míč pod břevno, od kterého se odrazil do branky.
    65. Adam Le FONDRE - 0:1

67
    Rohový kop pro Wellington, který bude nyní hodně tlačit na branku svého soupeře a snažit se o co nejrychlejší vyrovnání.

68
    Cacace zahrával centr z levé strany a zkusil to přímo na branku. Redmayne musel míč vyrazit nad svou branku a je tu další roh pro domácí celek.

69
    Ten nakonec nebyl vůbec nebezpečný a Redmayne odkopává míč od své branky.

71
    Hra se přesunula zpět k polovině hřiště a na domácích jde vidět snaha se co nejrychleji dostat zpět k brance svého soupeře.

73
    Střídání v týmu Wellington Phoenix FC: ze hřiště odchází Mandi, přichází Burgess.

74
    Brankář Sydney provedl jistý zákrok a bez problémů chytil vysoký míč do svých rukavic.

76
    Domácí se ihned po inkasované brance snažili útočit. V posledních minutách se však již nemohou dostat na dostřel branky svého soupeře.

77
    Na dostřel se mohou dostat až nyní po standardní situaci...ta nakonec přinesla dobrý centr na pravou stranu a Redmayne chytil hlavičkové zakončení do své náruče.

78
    Žlutou kartu dostává Lowry (Wellington Phoenix FC).

79
    Postupný útok Wellingtonu, který zastavuje střelec první branky, Le Fondre, a také vidí žlutou kartu.

79
    Domácí si rozehráli míč na krátko, ale nakonec neslaví úspěch se svým záměrem a bude následovat odkop od branky Sydney.

81
    Urputný boj o míč na hranici šestnáctky, nakonec míč vyplaval do volné prostoru a je tu prostor pro další střídání hostí.

82
    Domácí se dostali do svého dalšího zakončení a Redmayne opět má míč ve své moci. Zakončení domácích postrádá nějaké překvapení a většinou jsou to střely, které nemohou ohrozit výrazněji brankáře.

84
    Hostům se podařilo dostat míč až před branku svého soka a nyní se snaží držet míč na této straně, jak jen to bude možné.

85
    Dlouho tam s ním nepobyli a již se musí rychle bránit útoku soupeře. Ten hrozil z pravé strany, ale nakonec nedošlo k zakončení.

86
    Střídání v týmu Sydney FC: ze hřiště odchází Caceres, přichází De Silva.

87
    Brosque vidí žlutou kartu a bude chybět svému celku v dalším ligovém zápase.

87
    Dlouhý a vysoký centr před branku. Redmayne vyskočil nejvýše a chytá míč. Avšak je u toho kontaktován a nyní souboj v pokleku rozdýchává.

89
    Rychlý útok po levé straně nakonec velmi rychle eliminuje obrana domácích. Těm už mnoho času nezbývá.

90
    Wellingtonu se vůbec nedaří dostat do tlaku a nyní musel čelit dalšímu protiútoku, který už byl hodně nebezpečný. Míč již putoval do branky, ale obránce jej dokázal vykopnout mimo.

90+1
    Nastavuje se pět minut nad rámec druhého poločasu. Nyní se však nehraje a je ošetřován hostující hráč po předchozím rychlém protiútoku.

90+3
    Hráč je již za pomezní čarou a můžeme pokračovat v posledních dvou minutách nastavení.

90+3
    A byl tu další rychlý protiútok, který je nakonec přerušen hvizdem hlavního arbitra. Důvodem byl faul na Le Fondreho, který si nabíhal středem hřiště. Hráči se diví, proč hlavní sudí neponechal raději výhodu.

90+4
    Žlutou kartu dostává Rufer (Wellington Phoenix FC).

90+5
    Hostujícímu celku to nakonec příliš nevadilo, neboť ušetřili další cenné vteřiny.

90+5
    Rufer vystřelil ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus nebude vyrovnávací.

90+8
    Již tři minuty se hraje mimo nastavený čas, ale to jen kvůli tomu, že v nastaveném čase probíhalo ošetřování.

90+8

Domácí se nakonec nedokázali dostat do nějakého souvislejšího závěrečného tlaku a nakonec prohrávají těsným rozdílem, kdy se Sydney dokázalo prosadit pokutovým kopem. Druhý poločas nám již tolik fotbalové krásy nepřinesl a spíše jsme mohli sledovat tuhý boj s spoustou faulů. (09:35:08)