Plzeň – Jičín 36:23 (kon.) | Frýdek-M. – Lovosice 36:34 (kon.) | Nové Veselí – Litovel 29:25 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
29:25 (14:14)
Tatran Litovel
Neděle 24.02.2019, 17:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 19. kolo

Dámy a pánové, z mé strany je to dnes vše. Závěrečným pohledem na statistiky se s vámi loučím, přeji vám posledních pět hodin víkendu, části studentů pak jarní prázdniny a budu se těšit 18. března proti Plzni napočtenou! (18:41:46)

TJ Sokol Nové Veselí – Tatran Litovel 29:25 (14:14)
    Nejvíce branek: Štěrba 7/5, Melichar 7, Kezić 4 – Šmíd 8, Piwko 5/3, Pohlmann 5. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 9/7 – 3/3. Vyloučení: 2:4.

Pavel Hladík (Sokol Nové Veselí): Pro nás to byl těžký zápas. Favorit by měl plnit svoji roli a to je vždycky těžké, když k vám přijede soupeř s čistou hlavou. Litovel ohromně nabrala přes zimu, má strašně silné první poločasy. My jsme se v něm trápili především v obraně. Druhá půle měla od nás naopak koncentrovaný začátek, pak ale přišly technické chyby a Litovel se vrátila do zápasu. My se tahali až do samotného konce. Musíme se vrátit k práci a pokoře. Za sebou máme 5 těžkých utkání a každý bod se v extralize počítá.

Ivo Vávra (Tatran Litovel): Dnes jsme viděli nadprůměrné utkání české extraligy. Chci pogratulovat domácím k výhře, ale nemohu se zbavit pocitu, že jsme dnes Veselí výhru darovali. 17 technických chyb je strašně moc, prohráli jsme přesilovku 0:2, pak jsme se dostali do ztráty, ze které jsme se nedostali. I domácí měli technické chyby, ale neměli jich tolik. Sráží nás to celou sezonu, koncovka a chyby. Mrzí nás to, ale nedá se nic dělat.

V tomto zápase to byly dva odlišné poločasy. Ten první měla Litovel rozhodně lepší, hrála bez zbytečného respektu k soupeři a v bouřlivé atmosféře měla stále drobně navrch, domácí Sokol výsledek zachraňoval až na samotném závěru první půle a 14:14 bylo pro něj štěstím. Druhá půle ale byla jiná, zejména pak prvních 15 minut. Veselí bylo rázem lepším týmem, za 10 minut povolilo Litovli pouze jediný gól a dostalo se až do vedení šesti branek. Jenže druhá polovina už tak suverénní nebyla. Veselí možná hrálo s menším nasazením pod vědomím vysokého vedení, které si domácí fanoušci dlouho nepamatovali. Klíčovým momentem zápasu ale byla poslední dvouminutovka. Tkadleček za stavu 25:28 neproměnil nához z levého křídla a od té doby bylo jasné, komu půjdou dnešní dva body. Tak se i stalo, Veselí bere výhru 29:25, která ale dnes rozhodně nebyla jednoznačná a Litovel ukázala bojovnost.

Po utkání bych vám měl přinést ještě ohlasy obou trenérů z tiskové konference, která by se měla uskutečnit do deseti minut.

Konec zápasu. (29:25)
    60
    Zvláště když Štěrba vyvezl míč až do prázdné a konečný stav tak bude znít 29:25! (29:25)

59
    Poslední minuta utkání, Tkadleček tedy fakticky odstřelil Litovli naději. Domácí hrají závěr zápasu klidně, Štěrba nyní sice z velmi ostrého úhlu neproměnil náskok, ale teď už to nevadí. (28:25)

59
    Tkadleček na levém křídle neustál tíhu momentu a nechal vyniknout Šimovčeka v brance Veselí! (28:25)

59
    Čas 58:05. Domácí ještě nemají výhru vůbec jistou, hosté budou kousat až do samotného konce. Trenér Vávra bere třetí oddechový čas a Tatran navíc zůstane v útoku! (28:25)

58
    Geist mohl ještě udržet hosty ve hře, Šimovček ho ale opět vychytal a jeho nasazení bylo povedené od trenéra Hladíka! (28:25)

58
    Domácí gólman Šimovček pak mohl výhru asi pečetit, místo prázdné branky na druhé straně trefil ale prostor vedle! (28:25)
    57
    Na druhé straně se ale prosazuje Kezič a Veselí má větší klid do závěru utkání. (28:25)
    57
    Tři minuty před koncem ještě Litovel snižuje na dvě branky. Geist po zadovce od Pohlmanna podstřelil Šimovčeka. (27:25)

56
    Protivánek výborně zastoupil cestu Kezičovi a Tkadleček skokem zabránil Veselí v pokračování útoku. Tatran má míč. (27:24)

55
    Litovel se ale vůbec nevzdává. Současný stav je 27:24, ač zde mám zapsáno pouze 23 gólů Litovle. Nicméně nyní to byl možná klíčový útok, který by zaručoval ještě drama. Litovel ho ale neproměnila, když domácí podržel Šimovček. Domácí trenér Hladík bere time. (27:24)
    54
    I na straně hostí přišla další sedmička. Tentokrát se jí ujmul opět Piwko a opět proměnil. (27:23)