Lipt. Mikuláš – Poprad 5:2 (kon.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 3:1 (kon.) | Trenčín – Miskolc 3:0 (kon.)
MAC Budapešť – Detva 4:3 (kon.) | Žilina – Košice 1:7 (kon.) | Nitra – Zvolen 4:2 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
Neděle 24.02.2019, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 54. kolo

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (19:21:10)

Trenčín naprosto zaslouženě poráží Miškovec a získává všechny tři body. Drtivou většinu zápasu byli domácí lepší a jen skvělý výkon brankáře Adama Vaye v brance Miškovce zabránil mnohem větší porážce hostů. Ve třetí třetině potvrdil Trenčín svou výhru dvěma góly a zajistil si minimálně sedmé místo po základní části. O šestou, poslední postupovou příčku do čtvrtfinále play-off si to rozdá v úterý v přímém souboji s Novými Zámky. Miškovec vstoupí do předkola play-off s jistotou z osmého místa.

59:46
    Ještě v samotném závěru se do ofsajdu dostali při přechodu modré domácí.

59:25
    Další nahození z pravého křídla chytil asi nejlepší hráč zápasu – brankář Trenčína Michal Valent.

58:52
    Teď se to hostům konečně povedlo, nahození ale bez problémů vyrazil Valent.

58:04
    Rýgl rozehrál na Radjenovice, který protečoval puk za branku Miškovce na Vaye. Tam sice domácí puk ztratili, hostům se ale nedaří pořád dostat do útočné třetiny.

57:10
    Hosté už asi trochu rezignovali. Navzdory nepříznivému stavu 0:3 už jakoby ani neměli snahu založit nějakou útočnou akci.

56:11
    Dukla Trenčín právě vstřelila branku!
    Je asi rozhodnuto! Hosté propadli při útoku v oslabení a Trenčín se dostal do přečíslení. Krásnou kombinaci trojice útočníků zakončil Bartovič přihrávkou na pravou stranu, kde byl úplně volný TIBOR VARGA a ten zblízka vymetl horní růžek u bližší tyčky. Asistence: Boris Sádecký, Milan Bartovič.

55:42
    Hosté už dvakrát vyhodili puk z vlastní třetiny. Pak navíc při dalším pokusu odskočil puk Radivojevičovi do střední třetiny.

55:07
    Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Kulmala – 2 min., hákování).

55:07
    Kulmala trefil svojou rozehrávkou Dlouhého, a tak mu nezůstala jiná možnost, než ho faulovat.

54:25
    Starosta nahodil puk ideálně na teč Ölveckému. Proti tomuto teči předvedl skvělý reflexivní zákrok Vay.

53:46
    Harrison nepočkal na Loiseaua s pukem a ocitl se v ofsajdu.

53:28
    Vas byl tvrdě naražen na mantinel a hned poté dostal Švec, kterému spadla přilba a který už šel na střídačku, pukem do hlavy. Naštěstí se zdá, že se Švecovi nestalo nic vážného.

52:39
    Mikula zachytil přihrávku Vojtkóa a ujel do samostatného nájezdu. Vojtkó ho vytlačil do pravé strany a Mikula bekhendem namířil jen do brankáře Miškovce.

52:17
    Přes Bartoviče a Sádeckého se dostal puk na modrou k Starostovi, kterého střelu vyrazil lapačkou nad branku Vay. Na opačné straně musel zase proti střele Galanisze zasáhnout brankář Trenčína Valent.

51:50
    Právě Sojčíkovo nahození nebezpečně proletělo brankovištěm hostů a odrazilo se ven z třetiny. Domácí si pak neporozuměli při rozehrávce a poslali puk na icing.

51:17
    Trenčín zatím docela v poklidu kontroluje zápas a směřuje za důležitým vítězstvím. Sojčík navíc zavezl puk do útočné třetiny.

Michal Sadlek

Branky a nahrávky: 32. Radjenovic (Gula, Mikula), 44. Hlinka (Mikula), 56. Varga (Sádecký, Bartovič)

HK DUKLA Trenčín: Valent (Hollý) – Starosta, Rýgl, Krejči, Cebák, Gula, Bokroš, Bohunický, Hlinka – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – Hecl, Sádecký, Bartovič – Švec, Radjenovic, Varga – Hudec, Dlouhý, Mikula
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Vay (Adorján) – Kiss, Crawford, Láda, Szirányi, Milam, Göz, Albert – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Vojtkó

Rozhodčí: T. Orolin, Snášel – M. Orolin, Šoltés